forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daredevil- The Man Without Fear
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 26/07/2021 : 10:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Artisan
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/07/2021 : 12:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Super.
John Buscema🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/07/2021 : 12:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Da, da, super najava - Artist Ed. sam promašio,
ali ovaj Surfer je moj.

Kao i ovo:





Usput:
bubrezi na prodaju - jeftino!
(info na PM)

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 26/07/2021 12:49:53
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/07/2021 : 21:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Da, da, super najava - Artist Ed. sam promašio,
ali ovaj Surfer je moj.



Imaš ga direktno kod IDW-a na rasprodaji trenutno...
https://sdcc.idwpublishing.com/products/john-buscema-s-silver-surfer-artist-s-edition-hc

Sami AE i nisu tako skupi, s obzirom na to šta se dobija. Ne znam kako je za RH, ali za Srbiju ubijaju shipping i država dok se ugradi s carinom, PDV-om i ni ne sećam se više šta su naplaćivali... Ako nekog možda zanima Born Again baš Artist's, prodajem svoj primerak.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/07/2021 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ma daj, najjeftiniji shipping 100$ -
i onda bi me još na Carini oženili toliko
da ni dva bubrega ne bi bila dovoljna

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 26/07/2021 23:46:43
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3510 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/09/2021 : 20:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ovu godinu sam posvetio Daredevilu pa evo neke restrospektive do sada pročitanog poređanog od lošijih stvari ka boljim:


- Waid / kako je počelo mislio sam da će ovo biti sjajan trk ali što se više odmiče sa ovim serijalom postaje sve lošiji i lošiji; Daredevil koji skida masku i seli se van NY nije Daredevil kako ga ja poznajem i generalno taj neki njegov pozitivan i optimističan pogled na svet koji se provlači kroz ceo strip mi nije legao. Više mi se sviđa Daredevil koji radi na lokalu i Daredevil van Hell's Kitchena nije to to

- Zdarsky / uživanje je gledati Checchettov crtež i to pogotovo način na koji je nacrtao Elektru, ali to je možda i problem kod ovog trka, previše je dobro nacrtan i odvlači pažnju od priče pa nekada više vremena provodimo gledanjem Elektre i ona toliko često nosi masku Daredevila da se stiče utisak da se čita serijal o Elektri, a ne o Daredevilu. *u pitanju je tekući serijal i pratiće se i dalje pa zadržavam pravo da promenim mišljenje nakon što se iščita ceo trk

...........

- Brubaker / praktički nemam nijednu veliku zamerku na to šta je Brubaker uradio sa Daredevilom i jedino ostaje žal što nije možda više rizikovao, probao da serijal učini legendarnijim. Ovaj serijal se najviše pamti po pretužnoj, ali sjajnoj napisanoj priči oko Mille. Imam osećaj da je Brubakerov Daredevil pomalo potcenjen

- Bendis / Daredevil je jedan od junaka koji je najviše patio i tokom godina se dosta toga nakupilo i u jednom momentu je nešto moralo da eksplodira.. to je Bendisov Daredevil, Daredevil sa najviše oštrine i besa i to se najbolje vidi u duelu Daredevil vs. Bullseye. Iako imam par zamerki na Bendisov modus operandi ostaje činjenica da su karakterizacija i dijalozi fenomenalno odrađeni. Maleev je pun pogodak kao crtač za Daredevila i meni lično je ovo najbolje nacrtani Daredevil

.............

- Miller / nema modernog Daredevila bez Millera i njegov trk posmatram zasebno, praktički je van konkurencije u odnosu na ranije spomenute trkove jer da nije bilo čika Franka ne bi ni bilo tih radova, to je ta golema težina istorijskog značaja koju nosi Millerov rad na Daredevilu. Bullseye vs. Elektra mi je i dalje nakon svih godina jedan od najšokantnijih momenata supeherojskog stripa i uvek se naježim kada dođem do tog dela. Nedavno sam obnavljao Millerovog Daredevila i odlično je ostario, vanvremenski klasik. Za sve ostale trkove ko zna kada ću pronaći vremena da im se vratim ali Millerovom Daredevilu sigurno hoću i njegov Daredevil mi ima najveću vrednost ponovnog čitanja



Daredevil mi je pored Silver Surfera omiljeni Marvelov heroj i uživao sam u čitanju i u svakom trku sam video dobre stvari i mislim da vrede čitanja. Ako sam nešto propustio, a da vredi slobodno preporučite. Van ovoga što sam naveo čitao sam i Kevina Smitha i iako mi je priča OK u crtežu nisam mogao uživati pa sam odustao posle par brojeva
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/09/2021 : 20:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja upravo čitam Bendisovog i odličan mi je. Maleev je fenomenalan.
Idem po redu, sledeći je Brubaker.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2021 : 21:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ubrajaš li u Bendisov run i mini-serijal End of Days? To je pisao kasnije, nakon što je završio regularni run i radi se o ajmo reći posljednjoj Daredevilovoj priči uopće. Meni osobno nije na razini tog matičnog runa, no sve u svemu mi je priča bila poprilično zanimljiva i lijepo mi je sjela. A još kad se tome pridoda i all-star crtačka postava...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/09/2021 21:09:46
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3510 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/09/2021 : 21:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vizuelno sjajno i do tamo #5,6 poglavlja sam mislio da će biti nešto najbolje ikada ali nakon što onaj klinja preuzme Daredevilov kostim u tom "pass the torch Murdock može da umre ali ideal Daredevila će živeti zauvek" fazonu postane previše limunada za moja očekivanja. Ali ono po čemu pamtim taj mini serijal je broj dece koje je Murdock napravio

Čitao od Bendisa What if Karen Page had lived? Tu mi je već bolji kraj


@KuntaKinte ja sam prvo Brubakera jer sam imao osećaj da će mi Bendisov stil bolje leći pa sam ga čuvao za kraj, a i nekada je gotivno čitati van reda pa ti onda pojedini trkovi dođu kao prequeli

Edited by - naker on 28/09/2021 21:55:19
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2021 : 21:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, moram priznati da sam zaboravio te neke detalje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2021 : 22:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Devil from cell block D🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/09/2021 : 22:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ovi (omnibus) trejdovi koje sam pozajmio na čitanje su
Bendis
1. sveske 16-19, 26-40
2. sveske 41-50, 56-65
3. (još nisam pročitao) 66-81, What if Karen…, Ultimate Marvel Team up 6-8
Brubaker
1. 82-93
2. 94-105

Zato i čitam po redu, kao to je jedan run, pa ajd da ga tako “ispoštujem”.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3510 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/09/2021 : 22:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
To je to, samo što je Brubaker do #119 + specijal #500. A imaš i jednopuc Blood of Tarantula

A kod Bendisa ubaci mini serijal End of Days #1-8
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2021 : 03:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker




Daredevil mi je pored Silver Surfera omiljeni Marvelov heroj



I meni!

Ajmo Carobnjaci ili Fibra, dajte Bendisovog i Brubakerovog Daredevila! Moze i Zdarsky u Marvel Riht Now!

@naker sto nisi citao i trk Anne Nocenti? Ona ide odmah posle Millera ako sam dobro skapirao. A verujem da je bas interesantno videti Derdevila iz zenske perspektive.

Edited by - going going on 29/09/2021 03:42:52
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3510 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2021 : 20:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam

Možda jednom dođe na dnevni red
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/10/2021 : 12:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Posle Bendisovog runa, Brubakerov je, pa blago rečeno, razočarenje. Ok, prvi trejd u zatvoru je dobar, iskoristio je maksimalno sve što je Bendis zakuvao, ali ono posle je obična bljutava čorba, da bi se sve vratilo na status quo.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 01/10/2021 : 15:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@naker sto nisi citao i trk Anne Nocenti? Ona ide odmah posle Millera ako sam dobro skapirao. A verujem da je bas interesantno videti Derdevila iz zenske perspektive.



Taj njen rad je bio u priličnoj meri uspešan zbog crtača, mada je i ona imala drugačiji smer i donekle interesovanja od Millera, što je retkost od '81. naovamo. Kol'ko se sećam, to je rađeno "Marvelovom metodom", što znači da su detalji pripovedanja bili na crtaču, ali setiću se da proverim još jednom kada mi izvor bude u blizini. Više ih se promenilo pod Nocentijevim scenarijom, ali najduže su bili Romita Junior i Al Williamson. Njihova kombinacija otprilike izađe kao "najjače postavke + najjači finiš", a JRJR je retko u svojoj karijeri pokazao takvu inicijativu i entuzijazam. Ali i Lee Weeks je crtao pri kraju njenog angažmana, a čak i Capullo ima epizodu. Tekstualni deo je možda i najzastareliji deo tog stripa.

Ali svakako je Nocenti smislila Typhoid Mary, koju je DC jednim delom kasnije kopirao kao Harley Quinn, koja je dostigla veću popularnost, jer, pretpostavljam, ljudi više vole jednostavno nego kompleksno.

Osim svega toga, ima tu i dosta fantazije i fantazmagorije, što će fanove noara možda zbuniti ili čak otuđiti, ali neke od tih epizoda su na nivou najboljih iz nešto kasnijeg Doom Patrol (Morrison/Case).

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/12/2021 : 19:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje, ne kuzim ove Marvelove epic collections. Vec sam kupio par i sad snimam neke od Daredevila.
Uglavnom, pitanje je vezano opcenito za ovu ediciju jer su sve epizode nekako nasumicne, random i ne vidim nacina citati u kontinuitetu, jer kad gledam npr. epizode pocinju iz 1963,pa iz 70-tih i onda neka iz 80-tih, pa cak ubace neku holiday ili annual.
Omnibusi su bolja rjesenja, ali i dublje ponire u dzepove, a i vecinom se brzo u startu prodaju.
Tnx unaprijed! 😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/12/2021 : 19:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Unutar bilo koje knjige Epic Collections epizode idu redom.
Čak i one koje nisu objavljene u toj ediciji tj.crossoveri,specijalni projekti i slično.
Možda te zbunjuje što knjige ne izdaju redom


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/12/2021 : 23:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Unutar bilo koje knjige Epic Collections epizode idu redom.
Čak i one koje nisu objavljene u toj ediciji tj.crossoveri,specijalni projekti i slično.
Možda te zbunjuje što knjige ne izdaju redom





Ne, ne zbunjuje sto ne idu redom, vec smo imali diskusiju oko ovog epica, bas si bio ti odgovorio.
Nego, primjetio sam da kad se neki rasproda, onda oni rade reprint, ali mi je problem sto ako su epizode iz samih pocetaka iz razdoblja 60-tih zasto onda ne idu sa epizodama koje su te godine izasle nego ubace neke iz 70-tih ili 80-tih. Mozda je to samo ako je neka referenca na neke likove i dogadjaje da se citaoc moze podsjetiti.
Npr.
COLLECTING: Daredevil (1964) 87-107, Avengers (1963) 111

Vol. 1: Amazing Spider-Man (1963) 101-102, Marvel Team-Up (1972) 3-4, Fear (1970) 20-26, Giant-Size Super-Heroes (1974) 1, material from Vampire Tales (1973) 1-8, Giant-Size Werewolf by Night (1974) 4

Daredevil (1964) 271-282, Daredevil Annual (1967) 5-6; material from Punisher Annual (1988) 3, Incredible Hulk Annual (1968) 16, Silver Surfer Annual (1988) 3




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/12/2021 23:18:22
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/12/2021 : 00:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
godine označavaju kad je serijal počeo da izlazi; recimo daredevil je počeo 1964, ali broj 87 je iz 1972.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2021 : 00:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

godine označavaju kad je serijal počeo da izlazi; recimo daredevil je počeo 1964, ali broj 87 je iz 1972.



Da, hvala, gledam zadnjih sat vremena usporedjujem omnibuse i epic collectione i vidim kako prelamaju epizode da na primjer ne mozes kombinirati oba, a da ti ne fale u knjizi.
A to sa godinama vidim da ce u maju biti opet repriza amazing spider-man i gledam kako idu brojevi u drugim nastavcima, naravno rasprodanih, primjetim da je nemoguce da brojevi od oko 200 ili 300 imaju godinu 1963,pa sam odmah shvatio da je to serijal koji je u kontinuitetu nastao te godine, a ne i godina aktuelnog izlaska. Tnx. 🕷️🕸️

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6807 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/12/2021 : 03:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Vlaadisha

godine označavaju kad je serijal počeo da izlazi; recimo daredevil je počeo 1964, ali broj 87 je iz 1972.



pa sam odmah shvatio da je to serijal koji je u kontinuitetu nastao te godine, a ne i godina aktuelnog izlaska. Tnx.



Odmah si shvatio, pošto nisi shvatio, dok ti Vlaadisha nije objasnio.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2021 : 09:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Vlaadisha

godine označavaju kad je serijal počeo da izlazi; recimo daredevil je počeo 1964, ali broj 87 je iz 1972.



pa sam odmah shvatio da je to serijal koji je u kontinuitetu nastao te godine, a ne i godina aktuelnog izlaska. Tnx.



Odmah si shvatio, pošto nisi shvatio, dok ti Vlaadisha nije objasnio.



Sesto i po culo malo prespavalo.

Kao osjecaj da znas vec odgovor, ali si ne priznajes da je ispravan. Sta ti je ovaj member support na forumu, bolji od Cerebra. 😁 Tnx-Man!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/02/2022 : 00:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000