forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA: Kolorka 21 - Astronauti iz budućnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/03/2014 : 23:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prvi album do pola mi je bio odlican. Sve ostalo mi je tesko tupilo i dosada. Uopce mi nije jasno sto bi to trebalo biti dobro u ovom stripu.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 07/03/2014 : 12:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
:-)

o ukusima se ne raspravlja.

Parafraza (jer nemam strip kod sebe):
- Oh ne! Pucaju i uništavaju sva ova remek-djela klasične umjetnosti! Skrenite prema modernoj umjetnosti.
- Ali... pa to je slijepa ulica.
- Upravo tako!

Meni je to urnebesno smiješno. Ima toga još puno u stripu (urnebesno smiješnog). Ali zajebana stvar s humorom je što nekome nešto bude urnebesno, a netko se samo hladno nasmiješi i pita - zašto bi to bilo tako smiješno?

Nedavno se po novinama vukao onaj "znanstveno dokazano najsmješniji vic na svijetu". Meni je i bio smiješan. Ne osobito, ali nije mi bio ni loš. Ali komentari su bili jako zanimljivi! Svatko je ispod pisao kako "taj vic ništa ne valja" i onda ispričao neki koji bi trebao biti puuuuuunooo smješniji. (i pritom se većina pohvalila time kako su oni "za nas balkance amateri u humoru") Pola tih puno smješnijih su bile vulgarnosti na razini viceva koje pričaju zidari dok zvižde za tinejdžericama, ali među ostalima je bilo svakakvih dobro osmišljenih igara riječi, paradoksa, oksimorona, kulturnih referenci... svačega.

A opet niti jedan se meni nije učinio osobito smiješan.

Valjda nekome nešto legne, nekome nešto ne. Teško je primjenjivati objektivne kriterije na humor. Meni su Astronauti bili smiješni, tebi vjerojatno nisu, pa ti se zato nije ni svidio.

Meni je odličan strip.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/03/2014 : 23:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Madju najboljima ikad.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/03/2014 : 02:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

Parafraza (jer nemam strip kod sebe):
- Oh ne! Pucaju i uništavaju sva ova remek-djela klasične umjetnosti! Skrenite prema modernoj umjetnosti.
- Ali... pa to je slijepa ulica.
- Upravo tako!

Meni je to urnebesno smiješno. Ima toga još puno u stripu (urnebesno smiješnog). Ali zajebana stvar s humorom je što nekome nešto bude urnebesno, a netko se samo hladno nasmiješi i pita - zašto bi to bilo tako smiješno?




Primjer koji si naveo je odlican. Problem mi je to sto moram procitati 50 strana stripa da bi nasao jednu takvu foru. Ova mi je priznajem bila odlicna, ali to je jedna od dvije koje sam prepoznao u 100 strana.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/03/2015 : 16:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Kakvo kidanje od stripa. Jedan od najboljih "Francuza" koje sam procitao.(iako taj broj i nije nesto impozantan :) ),ali ovo je jedan strasno dobar,viseslojan umjetnicki uradak,kojem ce se sigurno brzo vratiti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2015 : 19:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Kakvo kidanje od stripa. Jedan od najboljih "Francuza" koje sam procitao.(iako taj broj i nije nesto impozantan :) ),ali ovo je jedan strasno dobar,viseslojan umjetnicki uradak,kojem ce se sigurno brzo vratiti.


ako ti je ovo otkidanje i višeslojni umetnički uradak,šta tek reći za Zekane i Tvrđe ??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/03/2015 : 22:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ne bih znao, jer ih nisam citao. :) Ali, na osnovu Astronauta/Kosmonauta, jasna mi je tvoja odusevljenost Trondhajmom, tako da necu oklevati da nabavim ostatak opusa.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/05/2016 : 19:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Trondheim i Larcenet nas vode na urnebesnu, otkačenu avanturu za sve generacije, gdje ništa nije kako se naizgled čini. Ludi i potpuno neočekivani preokreti koji se redaju bez velikih pauza te neprestana jurnjava koja počinje u drugom albumu, čine da se osjećamo kao da smo na vožnji vlakom smrti. Možda su autori malo i pretjerali s ludorijama, na kraju sam gotovo osjećao vrtoglavicu nakon svega što se izdešavalo. No opet, pri drugom čitanju bi sve trebalo biti manje šokantno, a uopće ne sumnjam da će biti jednako zabavno. Originalni i scenaristički i crtački, Astronauti iz budućnosti odlična su zabava za sve uzraste, a Martina i Gojko su s lakoćom našli mjesto među najdražim mi junacima.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 10/05/2016 : 15:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, 3 smiješne fore i to je to.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 07/08/2016 : 00:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dajem Astronautima 8 od 10, jako dobar strip.
Sad, koliko je komican s obzirom na dvojac autora...rekao bih malo. Aspekt je, bar meni, na samoj dinamici i kreativnosti price.
Replika i Macanu...jos jednom citam u fibrinim stripovima, kao da mi nije dosta na HRT-u...VRIT..DREK...itd...Macane dragi, juzno od Crikvenice nitko mladji od 25 godina ne zna sta je to...stvarno ne zna...a i bolje da ne zna...za ozbač i istač.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 07/08/2016 00:42:01
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/03/2017 : 07:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Kad sam bila mlada i imala neke umjetničke aspiracije, napisala sam jednu dosta lošu priču o svojoj goody two shoes prirodi i njenoj disocijaciji od okoline. Nazvala sam to nešto kao "sindrom mile Gere", ali priča se zapravo svodila na zudnju za zenskim prijateljstvom koju sam osjećala, a nisam znala ostvariti jer nisam znala poštovati "bad girl" kodeks koji neminovno postoji u zenskim društvima (zato svi u filmu Briljantin mrze Sandy: jer ne puši, ne moze popiti, nema probušene uši, "won't go to bed till she's legally wed" , a još je i plavuša srnećih očiju).

U međuvremenu sam shvatila koliki je bullshit priča jer svodi zivot na srednjoškolske filmove, ali ponijela sam iz nje sposobnost da uočim opreku ja-okolina.
Mislim da je Larcernet čovjek naglašene takve opreke i da svi koji s njim rade to imaju na umu, inače iz njihovih suradnji ne bi nastajali stripovi koji su tako duboko obiljezeni Larcernetom.

Vrlo sam stihijski dala priliku Povratku zemlji jer mi je trebalo nešto za čitati tijekom dugih bolovanja ove godine, a u njemu mi je zazvonila duboka panika zbog zivota koja je vidljiva i u Astronautima. Glavni junak u Svagdanjoj borbi i u Povratku zemlji paničari da će ostati bez antidepresiva, da će slomiti vrat tijekom sječe drveta, ili (u Astronautima) da su svi oko njega...alieni. No, najjači je filozofski trenutak onaj u kojem se uviđa: čak i ako su svi oko tebe "nepravi", a ti si jedini "pravi", to i dalje znači da si alien - ti.

Svaki Larcernet mi uvijek barem malo slomi srce, koliko god smiješan. Ovo je sjajan strip. No, voljela bih vidjeti Larcerneta i u nečem drugom jer ovo bi se moglo ofucati.

EDIT: Znam, znam, svi ćete reći, "Mrkvo, pročitaj Brodecka"...hoću, samo čekam da mu mogu posvetiti poštenu pozornost.

Edited by - Mrkva on 21/03/2017 08:01:10
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 21/03/2017 : 08:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Kad sam bila mlada i imala neke umjetničke aspiracije, napisala sam jednu dosta lošu priču o svojoj goody two shoes prirodi i njenoj disocijaciji od okoline. Nazvala sam to nešto kao "sindrom mile Gere", ali priča se zapravo svodila na zudnju za zenskim prijateljstvom koju sam osjećala, a nisam znala ostvariti jer nisam znala poštovati "bad girl" kodeks koji neminovno postoji u zenskim društvima (zato svi u filmu Briljantin mrze Sandy: jer ne puši, ne moze popiti, nema probušene uši, "won't go to bed till she's legally wed" , a još je i plavuša srnećih očiju).

U međuvremenu sam shvatila koliki je bullshit priča jer svodi zivot na srednjoškolske filmove, ali ponijela sam iz nje sposobnost da uočim opreku ja-okolina.
Mislim da je Larcernet čovjek naglašene takve opreke i da svi koji s njim rade to imaju na umu, inače iz njihovih suradnji ne bi nastajali stripovi koji su tako duboko obiljezeni Larcernetom.

Vrlo sam stihijski dala priliku Povratku zemlji jer mi je trebalo nešto za čitati tijekom dugih bolovanja ove godine, a u njemu mi je zazvonila duboka panika zbog zivota koja je vidljiva i u Astronautima. Glavni junak u Svagdanjoj borbi i u Povratku zemlji paničari da će ostati bez antidepresiva, da će slomiti vrat tijekom sječe drveta, ili (u Astronautima) da su svi oko njega...alieni. No, najjači je filozofski trenutak onaj u kojem se uviđa: čak i ako su svi oko tebe "nepravi", a ti si jedini "pravi", to i dalje znači da si alien - ti.

Svaki Larcernet mi uvijek barem malo slomi srce, koliko god smiješan. Ovo je sjajan strip. No, voljela bih vidjeti Larcerneta i u nečem drugom jer ovo bi se moglo ofucati.

EDIT: Znam, znam, svi ćete reći, "Mrkvo, pročitaj Brodecka"...hoću, samo čekam da mu mogu posvetiti poštenu pozornost.




Neću, reći ću ti pročitaj Blast
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/03/2017 : 15:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
I ja ću reći, pročitaj Blast.
Inače, Larcenet jest "na tabletama".
Kad je radio Blasta prekinuo je terapiju uz tjedni nadzor psihijatra.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2017 : 15:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

I ja ću reći, pročitaj Blast.
Inače, Larcenet jest "na tabletama".
Kad je radio Blasta prekinuo je terapiju uz tjedni nadzor psihijatra.


Nisam znao za ovaj podatak, ako je istinit?

Da se naslutiti da nešto ne štima.

Have mercy
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/03/2017 : 17:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by dupli

I ja ću reći, pročitaj Blast.
Inače, Larcenet jest "na tabletama".
Kad je radio Blasta prekinuo je terapiju uz tjedni nadzor psihijatra.


Nisam znao za ovaj podatak, ako je istinit?

Da se naslutiti da nešto ne štima.



Evo, spomenuto je npr. ovdje
http://www.telerama.fr/sortir/manu-larcenet-dessinateur-se-couper-de-l-actualite-pour-ne-pas-devenir-une-boule-de-haine,144049.php
i ovdje
http://www.psycom.org/Actualites/Comment-agir/L-Express-La-bipolarite-de-Manu-Larcenet
, a ovo bi valjda trebao biti spomenuti intervju
https://www.youtube.com/watch?v=lZz07ZR3bwQ
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 18/12/2022 : 09:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi super videti reprint Astronauti iz budućnosti i Povratak zemlji.
Ne znam koliko se to prodavalo ali svakako je publika sad dosta veca :)
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 18/12/2022 : 10:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Astronauti su mi vrtnja ukrug, ponovo i ponovo sa ponekom dobrom forom, povratak mi je puno draži i pročitao samga više puta

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2022 : 20:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
apsolutno netačno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000