forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja:Mali Nemo,Batalja,Begbede
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 11/06/2013 : 02:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
Kad sam već ovde...


Dino Batalja
PRIČE TAJANSTVA I MAŠTE
„Makondo“, 2013

SADRŽAJ

KNJIGA 1: Nemački romantičari
str. 5: Olimpija (Ernest Teodor Amadeus Hofman), prvo objavljivanje: Linus, maj 1970.
str. 13: Napuštena kuća (Ernest Teodor Amadeus Hofman), prvo objavljivanje: Linus, jul 1970.
str. 24: Petar Šlemil (Adalbert fon Šamiso), prvo objavljivanjE: Il Giornalino, januar 1983.
str. 45: Vojcek (Georg Bihner), prvo objavljivanje: Linus, oktobar 1974.

KNJIGA 2: Golem i druge povesti
str. 65 Pakost Đavolova (srednjovekovna hronika), prvo objavljivanje: Linus, decembar 1969.
str. 69 Totentanz (Mrtvački ples), prvo objavljivanje: Linus, april 1970.
str. 77 Golem, prvo objavljivanje: Linus, maj 1971.
str. 91 Pogodba, prvo objavljivanje: Linus, novembar 1974.
str. 98 Neobični slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda (Robert Luis Stivenson), prvo objavljivanje: Linus, januar 1974.
str. 113 Posveta Lovkraftu, prvo objavljivanje: Linus, februar 1970.

KNJIGA 3: Priče Edgara Alana Poa
str. 127 Neobična pustolovina Hansa Pfala, prvo objavljivanje: Il Giornalino, mart 1981.
str. 140 Gospa Ligeja, prvo objavljivanje: Linus, oktobar 1969.
str. 148 Pad kuće Ašerovih, prvo objavljivanje: Linus, maj 1969.
str. 157 Hop-Frog (Skočižabac), prvo objavljivanje: Linus, decembar 1971
str. 166 Maska crvene smrti, prvo objavljivanje: Linus, oktobar 1972.
str. 173 Kralj Kuga, prvo objavljivanje: Linus, decembar 1968.
str. 181 Opklada (ili Nikad se ne kladite u glavu s Đavolom), prvo objavljivanje: Linus, april 1972.
str. 190 Metoda doktora Katrana i profesora Perjea, prvo objavljivanje: Linus, avgust 1973.

od str. 201 pa do kraja: Zoran Đukanović: „Dino Batalja, majstor peščanih satova koji sipe“
Go to Top of Page

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 13/06/2013 : 19:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
Ekskluzivne vesti od malopre, muštuluk. Bataljina knjiga je odštampana. Da se poveže, pa za koji dan držimo u rukama.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/06/2013 : 16:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
Hofmanna sam i čitao i gledao ali ne u stripu - raduje me ovo iznimno
Go to Top of Page

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 26/06/2013 : 17:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
BATALJA OBJAVLJEN. DRŽIM U RUKAMA.

Izgleda izvanredno. Čestitke svima — uredniku/prevodiocu/dizajneru, pogovaraču i vaskolikim izdavačima.

Sutra bi već trebalo da je u beogradskim striparama (Alan Ford, Darkvud?), a od ponedeljka i u većim knjižarama.

Prva javna promocija Batalje i "Malog Nema" biće već sad za vikend:
Srbija, Leskovac, Centar za Kulturu, u okviru Balkanske smotre mladih strip autora (28-30. jun)
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 27/06/2013 : 00:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Dragi prijatelji,

Batalja je konačno stigao, i videćete da je vredelo čekati!













Pored Malog Nema, naše najznačajnije izdanje, a definitivno naše najlepše so far. Ovaj integral je remek-delo u svakom pogledu, no ostavljamo vam da to sami spoznate kroz čitanje samih Bataljinih bravura, kao i kroz sjajan pogovor Zorana Đukanovića pod nazivom "Majstor peščanih satova: Dino Batalja".
Od sutra možete naručiti ovo izdanje preko našeg sajta sa popustom, po ceni od 2280 din, uz besplatnu poštarinu.
Takođe, od sutra i u Darkwoodu i Alan Fordu.
Od ponedeljka i u svim većim knjižarama po ceni od 2463 din.

Početkom sledeće nedelje stiže svim pretplatnicima kompleta i ovog pojedinačnog izdanja. Svi pretplatnici koji preuzimaju izdanja neka nas kontaktiraju od sutra.

U toku sledeće nedelje najava pretplate novog kompleta od 4 izdanja koja će izaći za Sajam knjiga!

Vaš Makondo

u zalivu magije...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/06/2013 : 01:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Čestitam. Svaka čast Makondo. Ovo se uzima obavezno. Znaš gdje trebaš slati za BiH.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/06/2013 : 01:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Battaglia izgleda ubitacno!!! Cestitke na objavljivanju! Uzima se.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 27/06/2013 : 08:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Batalja stvarno izgleda sjajno! Čestitke za ovo izdanje!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/06/2013 : 11:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
apsolutno predivno. nenadmašno.
svaka čast.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 28/06/2013 : 18:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
super
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2013 : 00:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fantastično!
Milina ga je već ovako gledati, a što će tek biti kad se uzme u ruke...
Nadam se što skorijem uvozu tj. izvozu s vaše strane.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 30/06/2013 : 14:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Danas mi Mali Nemo dosao u ruke..
JBG, prvi utIsak mi je ostavio razocarenje.. NE STRIP, drago mi je da ga imam..
vec boja, izbor papira i premala slova a tu je i cijena, jer za 160kn nije bio ni priblizno mojim ocekivanjima/zeljama. ( vjerovatno jer su to ipak bile zelje :) )
Kad citam privju, boja izgleda odlicno, baloni s tekstom takodjer, a sad mi malte ne trebaju naocale da bi ga procitao i boja se razlila na sjanom papiru i izgubila ostrinu koju nudi privju..
Steta!! :(



Edited by - no1 on 30/06/2013 15:29:59
Go to Top of Page

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 02/07/2013 : 02:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
Prva javna promocija Malog Nema i Batalje održana u Leskovcu, 28. juna, na 15. balkanskoj smotri mladih strip autora. Govorili Zoran Stefanović, Zoran Tucić i Marko Stojanović.

Publiku činile kolege i ljubitelji iz desetak zemalja.

Reakcije - divne.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/09/2013 : 16:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje za zstefanovića: Pročitao sam u nekom od prošlih brojeva Zabavnika ulomak iz tvoga uvodnika za Malog Nema i tamo pominješ isticanje autorskih prava za taj strip? Da li to znači da je slobodno koristiti taj strip npr. kao ilustraciju u tekstu, ili staviti na naslovnu stranu magazina ili knjige i sl. a da nikoga ne moraš pitati za to? Ili, na koncu, objaviti ga? Nemam ambicija za to, ali me prosto zanima :)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 30/09/2013 : 17:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Jedno pitanje za zstefanovića: Pročitao sam u nekom od prošlih brojeva Zabavnika ulomak iz tvoga uvodnika za Malog Nema i tamo pominješ isticanje autorskih prava za taj strip?



Da, istekla su prava. Jedino je problem što, zbog osobenosti materijala, tehničko-urednička priprema ovakve knjige košta verovatno više nego kupovina nekih najnovijih hitova (prava + fajlovi).
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 30/09/2013 : 20:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zstefanovic

quote:
Originally posted by cerichus

Jedno pitanje za zstefanovića: Pročitao sam u nekom od prošlih brojeva Zabavnika ulomak iz tvoga uvodnika za Malog Nema i tamo pominješ isticanje autorskih prava za taj strip?



Da, istekla su prava. Jedino je problem što, zbog osobenosti materijala, tehničko-urednička priprema ovakve knjige košta verovatno više nego kupovina nekih najnovijih hitova (prava + fajlovi).


Hvala na odgovoru.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zstefanovic
Starting Member

Serbia
81 Posts

Member since 25/05/2007

Posted - 02/10/2013 : 02:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zstefanovic a Private Message  Reply with Quote
Mali Nemo 2 je pred pečatanjem. Možda bude i drugih novosti ovog meseca, no, Makonđani će vam javiti blagovremeno.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/05/2021 : 01:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Batalja - Priče tajanstva i mašte

KNJIGA 1: Nemački romantičari

Olimpija - crtež iz ranije faze, dosta divljiji i jednostavniji u odnosu na kasnije radove. Obrada priče E.t.a. Hofmana me nije oduševila. Suviše je zbrzano.
Neki student medicine kupi 'oči' tj naočare i vidi prelepu ćerku profesora koja stanuje preko puta. Uđe na tulum i pleše sa njom. Na kraju se taj čudni čova koji je studentu prodao naočare i profesor posvađaju oko devojke i krenu da je čupaju, dok se nije raspala, otpala joj glava itd. Student utrča i pokuša da je otme, uzvikujući njeno ime Olimpija. Na kraju izađe lud na ulicu i viče njeno ime vrteći se u krug.

Napuštena kuća: obrada priče istoimenog autora. Ovoga puta sa više fantastičnih elemenata i elementima horora. Sceanrio i crtež su bolji nego u prethodnoj priči ali ovo mi je tek ok.
Neki mladi romantik se zainteresovao za napuštenu kuću, u kojoj vidi ruku i neku žensku figuru. Dozna da poslastičar poseduje tu kući ali tvrdi da je ukleta. Mladić u snenom delirijumu odlazi do kuće da pronađe devojku, ali ništa. Onda to uradi sledećeg dana, kada ga je neko dozivao i naleće na duha / vešticu / šta li, koja ga obuzima.

Petar Šlemil: obrada Šamisoa. Od ovih pričica romantičara, ova mi je najbolja. Ujedno je i najduža, na 21 strani.
Govori o mladiću koji je prodao senku đavolu (koji liči na Hamlina iz Dilana Doga, ili obrnuto) u zamenu za džakčić iz koga curi zlato u nepresušnim količinama. Na njega ljudi gledaju sa osudom kad vide da živi bez senke, pa je primoran da dosta boravi u zatvorenom, i putuje noću. Postaje slavan, zamenjuju ga za grofa. On se zaljubljuje ali ga devojka i njen otac odbacuju kad su saznali da nema senku. On iščekuje povratak trgovca-đavola da bi vratio senku nazad, ali mu ovaj nudi da potpiše prodaju duše đavolu, što mladić odbija. Na kraju baca u provaliju kesu sa zlatom, kupuje čizme od sedam milja i putuje po svetu baveći se, kao Šamiso, botanikom i izučavanjem prirode, životinja. Zaključak: treba se čuvati kradljivaca senke i duše, i naći smisao u životu čak i kada sve deluje izgubljeno.


Vojcek: obrada Bihnera. Jako loše napisana, jer ja priču uopšte nisam shvatio. Navodno neki ljudi: doktor, komandant, Vojcehkova žena, itd.. ismevaju Vojceka, žena ga vara sa majorom dobošarom ili kime već i njemu od tog kinjenja pukne film i ubije je pored reke. Zatim odluči da baci što dublje nož, odlazi sve dublje u vodu dok na kraju ne potone i verovatno umre.


...

Osim Petra Šlemila, ostale tri priče su mi slabašne. Naročito me je Vojcek razočarao pričom, jer je to naslovna tj. glavna priča ovog romantičarskog toma. Batalja dobro crta, čak su mu i ti raniji radovi dobri, i poput Roija koji je u Dilanu zadužen za gotiku, tako je i Batalja (koji je možda inspirisao Roija) odlično dočarao senovite nemačke uličice, gotičku atmosferu malih gradića, lukave i prepredene likove...
problem su mu scenariji, naročito u Vojteku koji sam jedva skapirao kad sam pročitao siže originalne priče na vikipediji.
Bolje da je pisao neke svoje priče, ili da je već postojeće obradio na više strana, ovako neke od priča deluju zbrzano i bez ikakve razrade likova.
Topijev omnibus ''Solitudinis Morbus'' u kome je pisao svoje priče, ima dosta bolje scenarije od ovih Bataljinih.

Nadam se da će priče iz drugog toma (Golem i druge priče) biti bolje. Treći tom, Edgar Alan Po, neću čitati dok prvo ne overim samog Poa.


(nastaviće se...)



Edited by - Jocko on 20/05/2021 01:31:18
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000