forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Marvel - Phase 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 24

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/05/2015 : 23:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Avengers 2.5 , neka, treba jedna takva epizoda više okrenuta na likove nego na neprijatelja dana.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/05/2015 : 00:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jucer u kinu vidio forspan za FF..vidim od redatelja x-man dofp i citao sam tu na forumu da ce biti reboot, a vidim da su to neki malo stariji klinci lumeni znanstvenici...to je isto prema onim stripovima o FF kad kao klinci od gumenog i nevidljive preuzimaju dio serijala(ili i imaju svoj spin off,ne sjecam se) neka prilagodba mladjim gledateljima/citateljima.
Meni nije ni los onaj serijal FF-a od prije nekoliko godina..dr.Doom se vraca, a ona zraka u traileru sto udara zemlju znaci samo da onaj koji je stalno gladan bude imao svojih 5 minuta...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/06/2015 : 00:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Chiwetel Ejiofor bi u filmu Doctor Strange trebao glumiti Strangeovog vječitog neprijatelja, baruna Morda.

http://deadline.com/2015/06/chiwetel-ejiofor-doctor-strange-baron-mordo-marvel-benedict-cumberbatch-1201441281/


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2015 : 19:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Imamo novog Spider-Mana! Kao i redatelja.

Tom Holland novi je glumac koji će tumačiti lik Petera Parkera/Spider-Mana. Holland je do sada ostvario zapaženu ulogu u sjajnom filmu katastrofe The Impossible.

Isto tako, film će režirati Jon Watts. Watts je režirao hvaljeni triler Cop Car, koji je premijeru imao na ovogodišnjem filmskom festivalu u Sundanceu.

http://www.comicbookresources.com/article/tom-holland-lands-spider-man-lead-role

http://comicbook.com/2015/06/23/jon-watts-to-direct-next-spider-man-movie/


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 23/06/2015 19:43:59
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/06/2015 : 20:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Na koju foru takav nepoznati redatelj, koji ima jedino neki trash o klaunu ubojici, dobije Spider-Mana za režirati?
Kako???

Zabrinut sam, ovo bi mogo biti najveći MCU fail dosad.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/06/2015 : 20:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imamo novog Spider-Mana! Kao i redatelja.

Tom Holland novi je glumac koji će tumačiti lik Petera Parkera/Spider-Mana. Holland je do sada ostvario zapaženu ulogu u sjajnom filmu katastrofe The Impossible.

Isto tako, film će režirati Jon Watts. Watts je režirao hvaljeni triler Cop Car, koji je premijeru imao na ovogodišnjem filmskom festivalu u Sundanceu.

http://www.comicbookresources.com/article/tom-holland-lands-spider-man-lead-role

http://comicbook.com/2015/06/23/jon-watts-to-direct-next-spider-man-movie/




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/06/2015 : 20:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Na koju foru takav nepoznati redatelj, koji ima jedino neki trash o klaunu ubojici, dobije Spider-Mana za režirati?
Kako???

Zabrinut sam, ovo bi mogo biti najveći MCU fail dosad.



Nema jedino tog Clowna, već i film s Kevinom Baconom koji je pobrao dobre kritike na Sundanceu, kao što je Bushido već naveo.

A šta je bio James Gunn u redateljskom smislu prije GotG-a? Imao je Super, kojega su kritičari posrali, i jednu prosječnu SF horor komediju, a zatim je snimio najzabavniji MCU film dosad.

Izgleda da neki, nakon toliko vremena, još uvijek ne mogu preboljeti onu pišalinu od Raimijeve trilogije...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 23/06/2015 20:59:39
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/06/2015 : 21:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Windwalker

Na koju foru takav nepoznati redatelj, koji ima jedino neki trash o klaunu ubojici, dobije Spider-Mana za režirati?
Kako???

Zabrinut sam, ovo bi mogo biti najveći MCU fail dosad.



Nema jedino tog Clowna, već i film s Kevinom Baconom koji je pobrao dobre kritike na Sundanceu, kao što je Bushido već naveo.

A šta je bio James Gunn u redateljskom smislu prije GotG-a? Imao je Super, kojega su kritičari posrali, i jednu prosječnu SF horor komediju, a zatim je snimio najzabavniji MCU film dosad.

Izgleda da neki, nakon toliko vremena, još uvijek ne mogu preboljeti onu pišalinu od Raimijeve trilogije...


Ja jos od toga imam nocne more, ono kad se Tobey Maguire pocne kreveljiti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/06/2015 : 23:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da je sasvim jasno kako Marvela očito samo zanima novac i ništa više, barem kad je Spidey u pitanju.

Izbor Toma Hollanda za ulogu Spideya mene uopće ne čudi. Kaj, film će bit napravljen za klince od 12 - 18 godina, a glavni glumac (19 godišnjak) je netko tko će tu ciljanu publiku pokušati privući, i s kime će se oni moći usporedit.

Osobno nisam još vidio Garfielda kao Spideya, al svejedno, za prešišat seronje Maguirea i Raimija će fakat trebat imat posebnu vještinu.

quote:
Izgleda da neki, nakon toliko vremena, još uvijek ne mogu preboljeti onu pišalinu od Raimijeve trilogije...


Pišalinu? Zašto? Kaj je tebi to bila totalna koma?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/06/2015 : 23:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Bojim se da je sasvim jasno kako Marvela očito samo zanima novac i ništa više, barem kad je Spidey u pitanju.

Izbor Toma Hollanda za ulogu Spideya mene uopće ne čudi. Kaj, film će bit napravljen za klince od 12 - 18 godina, a glavni glumac (19 godišnjak) je netko tko će tu ciljanu publiku pokušati privući, i s kime će se oni moći usporedit.




Čekaj malo, pa Spider-Man je bio gotovo pa prvi veliki tinejdžerski superheroj, a da nije bio sidekick. I kao takvog smo napokon dočekali da ga glumi netko u tinejdžerskim godinama, i sad će to po tvome odmah biti teen filmić? The fuck?

quote:
Pišalinu? Zašto? Kaj je tebi to bila totalna koma?


Već sam milijardu puta rekao što mislim o Raimijevim filmovima, ne da mi se više pisati, ali nedavno sam se osvrnuo na sve SM filmove na jednom forumu pa ću kopirati što sam napisao ako te zanima jer je moje stajalište potpuno isto u ovom trenutku...

quote:
Hajdemo ovako, evo što ja ukratko mislim o SM filmovima.

Mislim da nikada, u povijesti njegovih filmova, znači, govorimo o eto pet filmova u trinaest godina, još nismo dobili pravi Spider-Man film koji bi adaptirao, ekranizirao, prenio, kako vam drago tog lika na veliki ekran.

Iako sam užasno nostalgičan glede prvog Raimijevog filma, JEDINO što vrijedi u tom SRANJU od trilogije je scenarij za drugi dio i glumački nastupi Willema Dafoea i Alfreda Moline. Sve drugo je SMEĆE.

Jeste li vi skužili da je oh-tako-hvaljeni-od-publike Sam Raimi napravio (zapravo, tu veća krivica ide scenaristima) tri JEBENO ISTA FILMA? I u prvom i u drugom i u trećemu dijelu žaba od Tobeyja Maguirea pod a) jedva se nosi sa svojim moćima pod b) bori se protiv zlikovaca koji svi imaju iste motive, svi su podvojene ličnosti, svi su nastali na isti način, u biti, IDENTIČNI su i pod c) na kraju filma u velikoj bitci s generic villainom spašava kreštavu Kirsten Dunst opet i opet i opet i opet i opet...

Jednostavno, jebeš nostalgiju, ta su tri filma bila apsolutni užas.

Ni TASM nije puno bolji. To jest, nije bolji uopće. Prvi dio je ulijevao neku nadu, film je bio simpatičan, ali scenarij je imao rupa k'o švicarski sir. Ma što rupa, rupetina. Marijanskih brazda. Hvala Isusu, bar smo dobili pravog Petera Parkera u Andrewu Garfieldu nakon pičkice Tobeyja Maguirea koji nije imao ni izgled ni karizmu, i to je jedino po čemu ću na kraju upamtiti ta dva filma.

U drugi dio sam ulijevao takvu nadu i mislio sam da će to napokon biti pravi, punokrvni SM film nakon fantastičnih trailera i dobre ekipe koja se okupila, a dobio sam raskupusano smeće koje, kao i na kraju cijela propala franšiza, nije ispunio svoj potencijal zbog ljenčina od scenarista kao što su Kurtzman i Orci. Tako smo dobili govno koje u nekim trenucima čak podsjeća na Batmana i Robina. Film je oduzeo Jamieu Foxxu sav kredibilitet kojega je stekao u Djangu. Žali Bože dobre glumačke postave.

Mislim da ta dva filma više nikada u životu neću ni pogledati.

Tako da me sada boli briga kako i što, ništa me više ne može iznenaditi. Neka snime film, očekivanja nemam. Sviđa mi se što će Peter u filmu zaista biti tinejdžer i zaista ići u srednju školu, ali nikada, ama baš NIKADA VIŠE si neću dopustiti da me ponese nekakav hype jer sam se već toliko puta iznevjerio da je već vrijeme da naučim na svojim greškama.


Here you go!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/06/2015 : 00:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Čekaj malo, pa Spider-Man je bio gotovo pa prvi veliki tinejdžerski superheroj, a da nije bio sidekick. I kao takvog smo napokon dočekali da ga glumi netko u tinejdžerskim godinama, i sad će to po tvome odmah biti teen filmić? The fuck?


Superheroj kojeg će glumit klinjo od 19, 20 godina, i da to bude film za 18+? Sumnjam.

quote:
Iako sam užasno nostalgičan glede prvog Raimijevog filma, JEDINO što vrijedi u tom SRANJU od trilogije je scenarij za drugi dio iglumački nastupi Willema Dafoea i Alfreda Moline. Sve drugo je SMEĆE.


Amen.

quote:
b) bori se protiv zlikovaca koji svi imaju iste motive, svi su podvojene ličnosti, svi su nastali na isti način, u biti, IDENTIČNI su


Uglavnom jesu, osim onog pješčanog tipa koji ustvari nije zao i želi pomoći svojoj kćeri. A ne saznajemo jel joj pomogao ili nije.


quote:
nakon pičkice Tobeyja Maguirea koji nije imao ni izgled ni karizmu


Ni glumačkog talenta općenito.

---------------------------------------

Inače, zgodan osvrt, tebi je očito Raimi Spidey bio veće sranje nego meni.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 24/06/2015 00:03:40
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/06/2015 : 00:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ajmo se suzdržati, pa probati što manje u raspravama koristiti izraze kao što su: sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično. Ne znam za vas, ali meni to samo srozava raspravu i argumente.

Ivane, od tebe ipak očekujem više, s obzirom da si znanstvenik.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/06/2015 : 11:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ljudi, ajmo se suzdržati, pa probati što manje u raspravama koristiti izraze kao što su: sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično. Ne znam za vas, ali meni to samo srozava raspravu i argumente.

Ivane, od tebe ipak očekujem više, s obzirom da si znanstvenik.



Volim (ponekad) koristiti vulgarizme. Nemoj niš' zamjerit'.

quote:
Superheroj kojeg će glumit klinjo od 19, 20 godina, i da to bude film za 18+? Sumnjam.


Ne znam kakvo je to pravilo da čim je glavni glumac u određenim godinama odmah je film prilagođen samo toj dobnoj skupini publike i nikome drugome. Interesantno.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/06/2015 : 11:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ovaj, gdje to piše da će Spider-Man biti 18+, LOL.

MCU filmovi su PG13 at best.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/06/2015 : 11:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ovaj, gdje to piše da će Spider-Man biti 18+, LOL.

MCU filmovi su PG13 at best.



Nisam mislio na dobna ograničenja, nego nekakvu sveukupnu publiku kojoj će ti filmovi biti namijenjeni.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 24/06/2015 11:34:32
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/06/2015 : 11:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Svima koji vole superhero stripove.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/06/2015 : 11:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Svima koji vole superhero stripove.



Pa to sam i rekao.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/06/2015 : 16:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ljudi, ajmo se suzdržati, pa probati što manje u raspravama koristiti izraze kao što su: sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično.


Izbjegavam koristit formalni stil razgovora kada tako nešto nije potrebno. Osim toga, nastojim općenito biti sasvim iskren i korektan, pa tako i kada su u pitanju filmovi. Zato ne vidim razlog zašto ne bi mogao neki film nazvati izrazima kao što su sranje, smeće, proljev i slično, ukoliko smatram da on nije ništa drugo osim toga.

quote:
Ne znam za vas, ali meni to samo srozava raspravu i argumente.


Ne srozava, sve što ti unutar neke diskusije kažeš je valjano ukoliko je potkrijepljeno argumentima. Osim toga, zašto bi se ustručavao reći ono što misliš? Zar te je strah da ćeš se nekome zamjerit?

quote:
Ivane, od tebe ipak očekujem više, s obzirom da si znanstvenik.



Uskoro, uskoro...

Ako sve bude išlo po planu, u devetom mjesecu

Osim toga, bio znanstvenik ili ne, ja sam još uvijek jedan običan čovjek

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/06/2015 : 17:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ne znam kakvo je to pravilo da čim je glavni glumac u određenim godinama odmah je film prilagođen samo toj dobnoj skupini publike i nikome drugome. Interesantno.



Ne vidim razlog zašto to u slučaju Spideya ne bi bilo tako. Ako me demantiraju, još bolje.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/06/2015 : 17:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Cek dis aut


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/06/2015 : 00:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Krivi topic, on ti nije u MCU.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/06/2015 : 01:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ljudi, ajmo se suzdržati, pa probati što manje u raspravama koristiti izraze kao što su: sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično.


Izbjegavam koristit formalni stil razgovora kada tako nešto nije potrebno. Osim toga, nastojim općenito biti sasvim iskren i korektan, pa tako i kada su u pitanju filmovi. Zato ne vidim razlog zašto ne bi mogao neki film nazvati izrazima kao što su sranje, smeće, proljev i slično, ukoliko smatram da on nije ništa drugo osim toga.

quote:
Ne znam za vas, ali meni to samo srozava raspravu i argumente.


Ne srozava, sve što ti unutar neke diskusije kažeš je valjano ukoliko je potkrijepljeno argumentima. Osim toga, zašto bi se ustručavao reći ono što misliš? Zar te je strah da ćeš se nekome zamjerit?

quote:
Ivane, od tebe ipak očekujem više, s obzirom da si znanstvenik.



Uskoro, uskoro...

Ako sve bude išlo po planu, u devetom mjesecu

Osim toga, bio znanstvenik ili ne, ja sam još uvijek jedan običan čovjek


Jedna stvar je kada argumentirano raspravljaš o nečemu, ali sasvim druga kada koristiš izraze koji su uvredljivi i omalovažavajući.

Bez obzira kakvo mišljenje netko imao o određenom umjetničkom djelu - bio to film, strip, knjiga ili nešto četvrto - mislim da se iz poštovanja prema trudu koji su autori i njihovi suradnici uložili u nastanak samog djela, jednostavno treba suzdržati od određenih izraza. O kvaliteti djela se može raspravljati, ali bez uvredljivih i mrzilačkih izraza.

Zagora12 donekle ispričava to što je još poprilično mlad. Ali ti si Ivane puno stariji i još k tome akademski obrazovan, tako da ne vidim zašto bi namjerno srozavao raspravu.

Također, to što si (budući) znanstvenik spomenuo sam i stoga što smatram da bi trebao poraditi na svojoj metodologiji. Spominješ argumente, ali ti nedostaju čimbenici kojima bi ih potkrijepio. Zato mi ovi tvoji vulgarizmi strše kao šaka u oko. Kao da njima pokušavaš nadomjestiti manjak argumentacije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 25/06/2015 : 03:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Jedna stvar je kada argumentirano raspravljaš o nečemu, ali sasvim druga kada koristiš izraze koji su uvredljivi i omalovažavajući.


Naravno, i ja, kao što sam rekao, uvijek nastojim iskreno argumentirati svoje stavove. Dakle, nije riječ ni o kakvim uvredljivim izrazima već samo izražavanje vlastitog mišljenja. Nadam se da ti je jasno da postoji razlika između uporabe prostačkih izraza s ciljem da bi nekoga uvrijedio i ponizio i kada želiš reći da ti se nešto ne sviđa?

quote:
Bez obzira kakvo mišljenje netko imao o određenom umjetničkom djelu - bio to film, strip, knjiga ili nešto četvrto - mislim da se iz poštovanja prema trudu koji su autori i njihovi suradnici uložili u nastanak samog djela, jednostavno treba suzdržati od određenih izraza.


Naravno, kao što bi, po meni, čovjek otvoreno trebao reći ono što misli (pa tako i upotrijebiti određene izraze) ukoliko smatra da dotični autori u svoje djelo nisu uložili trud. Jer ne vidim razlog zašto bi netko trebao prema nekome iskazivati poštovanje ako smatra da iza nečijeg rada ne stoji nikakav trud. Jer kao, eto, oni su to napravili. Na kraju krajeva, ići gledati neki film, čitati knjigu i slično znači iskoristiti vlastito vrijeme u nadi da će ti se to isplatiti, zar ne?

quote:
Zagora12 donekle ispričava to što je još poprilično mlad. Ali ti si Ivane puno stariji i još k tome akademski obrazovan, tako da ne vidim zašto bi namjerno srozavao raspravu.


Rekao sam da nije riječ ni o kakvom srozavanju rasprave, niti u Zagorovom niti u mom slučaju, jer nam nije cilj nikoga uvrijediti već samo iskreno izražavamo svoje mišljenje. Osim toga, bez obzira jesam li akademski obrazovan ili nisam, još uvijek sebe smatram običnim građaninom, koji se trudi otvoreno reći što misli. Pogledaj još jednom Zagorov osvrt na Spider - Mana. Čovjek je kratko i jasno rekao i objasnio svoje mišljenje o Spidey filmovima snimljenima do sada. Mislim, ok, ja vjerujem da sam, u jednu ruku, prenaglio i izrazio se, blago rečeno, neadekvatno, i ispričavam se ako je tako. Ali još jednom te pitam, zašto za neki film ne bi mogli reći da je njesra ako smatramo da nije ništa drugo?

quote:
Također, to što si (budući) znanstvenik spomenuo sam i stoga što smatram da bi trebao poraditi na svojoj metodologiji. Spominješ argumente, ali ti nedostaju čimbenici kojima bi ih potkrijepio. Zato mi ovi tvoji vulgarizmi strše kao šaka u oko. Kao da njima pokušavaš nadomjestiti manjak argumentacije.


Kao što i tebi nedostaje više kritičnosti prilikom analize određenog filma; jesi li se ikada, nakon gledanja određenog filma, zapitao "je li taj i taj film uistinu onakav kakvim ga na prvu loptu smatram?"

Da se vratim na temu, svoje stavove uvijek potkrepljujem argumentima za koje smatram da su valjani, što si mogao vidjeti i kod mojih osvrta na film, i na igrice. Ali ih ti izgleda non - stop ignoriraš, jer očito kod pojma "potkrijepljeni argumenti" podrazumijevaš da netko kaže ono što bi ti od njega želio čuti. Što me, u jednu ruku, osobno i ne čudi s obzirom da sam odavno shvatio da je kod tebe sve idealno i da više - manje sve doživljavaš u stilu "sjajno i bajno", barem što se filmova tiče.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 25/06/2015 04:08:17
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/06/2015 : 23:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, očito drugačije doživljavamo neke stvari. Ja izraze kao što su sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično ne mogu doživjeti drukčije nego kao pogrdne, i tu za mene prestaje bilo kakva ozbiljna rasprava. U načelu, kada vidim da rasprava ide u tom smjeru, nemam se potrebu uključiti. Ali vas dvojica ste bili stvorili jednu kritičnu masu, pa sam jednostavno morao reagirati.

Nadalje, na nastanak filma budu utrošeni mjeseci i godine rada, u kreativnom, psihičkom i fizičkom smislu. Već sama ta činjenica kod mene izaziva poštovanje, bez obzira kakva je kvaliteta konačnog rezultata. Ne znam zašto bi itko zaključio da u neki film nije uložen trud.

Što se tiče tvoje metodologije, spominješ subjektivne dojmove, ali ti argumenti nisu potkovani. Donosiš zaključke o filmovima koje ne gledaš, a svoje dojmove baziraš na sudovima malog broja pojedinaca, što je daleko od jednog reprezentativnog uzorka. S druge strane odmahuješ rukom na izvore koji bi ti mogli biti od velike koristi u analizi filmova i općenitom informiranju o njima. Kakve sudove o filmovima i filmskim trendovima možeš donositi kada ti nedostaje prva stavka svakog istraživačkog rada, a to su iskustvo i izvori?

Prozivanjem tebe kao znanstvenika nisam te želio označiti kao posebnog u nekom smislu, već sam ciljao na tvoje strukovne karakteristike. Pametan si i dosta toga znaš, ali moraš biti otvoreniji i fleksibilniji po pitanju različitih metodologija, pristupa, izvora i interpretacija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/06/2015 : 02:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne znam, očito drugačije doživljavamo neke stvari. Ja izraze kao što su sranje, seronje, pišalina, pičkice, smeće i slično ne mogu doživjeti drukčije nego kao pogrdne, i tu za mene prestaje bilo kakva ozbiljna rasprava. U načelu, kada vidim da rasprava ide u tom smjeru, nemam se potrebu uključiti. Ali vas dvojica ste bili stvorili jednu kritičnu masu, pa sam jednostavno morao reagirati.


Evo ti moj savjet: nemoj preozbiljno shvaćati stvari.

quote:
Nadalje, na nastanak filma budu utrošeni mjeseci i godine rada, u kreativnom, psihičkom i fizičkom smislu. Već sama ta činjenica kod mene izaziva poštovanje, bez obzira kakva je kvaliteta konačnog rezultata. Ne znam zašto bi itko zaključio da u neki film nije uložen trud.


Gledaj Bušido, bez obzira da li netko uložio dvije, tri, pet ili deset godina rada na neki film je (za mene) apsolutno irelevantno. Bitan je konačni rezultat. Ne vidim razlog zašto bi prema nekim filmašima iskazivao poštovanje ukoliko osjećaš da je njihov dotični film izrađen bez ikakvog entuzijazma i volje. Zar je trud sam sebi svrha? Ne moraju li iza njega stajati i, kako se ono kaže, srce i duša? Ne misliš li da bi u takvim slučajevima trebao iskazivati poštovanje filmašu? Osim toga, kaj, pa i ja odlazim u kino pogledati neki film svjestan činjenice da ću na to utrošiti dio svog vremena i novca, a svejedno mi nitko nije zbog toga podigao spomenik. Mislim, nemoj se uvrijedit što ti ovo kažem jer ne mislim ništa loše, ali meni ovaj dio tvog komentara (gore) upravo i izgleda kao najbolji primjer toga koliko (po meni) idealno i u neku ruku naivno razmišljaš. A meni (dolje) predbacuješ moj manjak iskustva i donošenje zaključaka o filmovima koje nisam gledao.

quote:
Što se tiče tvoje metodologije, spominješ subjektivne dojmove, ali ti argumenti nisu potkovani. Donosiš zaključke o filmovima koje ne gledaš, a svoje dojmove baziraš na sudovima malog broja pojedinaca, što je daleko od jednog reprezentativnog uzorka. S druge strane odmahuješ rukom na izvore koji bi ti mogli biti od velike koristi u analizi filmova i općenitom informiranju o njima. Kakve sudove o filmovima i filmskim trendovima možeš donositi kada ti nedostaje prva stavka svakog istraživačkog rada, a to su iskustvo i izvori?


Kritike filmova čitam kad god mogu, i trudim se informirati o nekom filmu na bilo koji način. Ne smatram se filmskim ekspertom niti tvrdim da to jesam, ali svaki film nastojim iskomentirati ukoliko sam s njime upoznat. Ako misliš da svoje stavove baziram na ocjenama i anketama na IMDB - u, Rotten Tomatoesu, Metacriticu i sličnim stvarima, varaš se, jer smatram da ipak imam dovoljno razvijen kritički duh da bi mogao stvoriti vlastiti sud o nečemu. U što si se, opet ti kažem, mogao uvjeriti u mojim osvrtima koje povremeno znam napisat. Ali ti ih se očito ne trudiš pročitati, već ih uporno ignoriraš i konstantno generaliziraš kako komentiram filmove koje nisam gledao, što nije istina.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 26/06/2015 03:45:30
Go to Top of Page
Page: of 24 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000