forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Karusel: Spiru i Fantazio 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/01/2013 : 15:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Znamo ih: Spiru i Fantazio, dva novinara stalno u potrazi za najnovijom vešću, od afričkih i južnoameričkih zabiti, preko svetskih metropola, do malih palanki u kojima žive živopisni likovi i poneki ludi naučnik. Njihove avanture pune humora, mašte i optimizma pojavljivale su se kod nas u raznim izdanjima, od revija Panorame i Stripoteke, preko čuvenog Biser stripa, pa sve do pojedinačnih, za ono vreme luksuznih albuma tokom osamdesetih i ranih devedesetih. I sada, kroz ediciju Karusel, konačno je došlo vreme da se ponovo sretnemo s njima.

A u ovoj epizodi - nešto čudno se desilo u palanci Šampinjak na Poljančetu. Čudovišna džungla ispunjena bizarnim bićima je praktično progutala ovaj gradić... čudovišna džungla u koju Spiru, Fantazio i Spip moraju da zađu ako misle da otkriju šta se desilo sa njihovim prijateljem, grofom Šampinjakom. Ali, kakve veze ima čuveni elektronski diktator Zorglub sa celom pričom...?

Privju možete pogledati ovde:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/SPIRUIFANTAZIO1privju.pdf

Kao što je najavljeno ranije, Spiru i Fantazio će izaću u mekokoričenom (magazinskom) i u tvrdokoričenom (albumskom) izdanju.

MAGAZINSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, SC.

Cene:

Promotivna: 489,70 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 590 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

ALBUMSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, HC.

Cene:

Promotivna: 799,90 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 950 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 15:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
E ovo se kupuje sigruno!

Još jednom za Darkwood!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/01/2013 : 17:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/01/2013 : 17:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Sad jos Libellus da izbaci neki stariji da bude jos veca radost
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/01/2013 : 19:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
To! Ludnica!

Idemo s Karuselom, samo naprijed!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 01/02/2013 : 18:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Bio sam malo skeptičan glede kvaliteta novijih epizoda S&F-a pre čitanja, ali nije bilo razloga. Sve je na svom mestu, čitajući sam se na trenutak vratio u detinjstvo i beskrajno uživanje u pričama neustrašivog dvojca novinara-avanturista. Možda je samo moglo da bude bude malo više Zorgluba. :)

Adaptacija i prevod i dalje na visokom nivou, što mi je posebno drago. Oprema, cena super. Jedva čekam sledećeg Spirua.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 06/02/2013 : 15:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Napokon neki novi Spirou! Mislio sam da će trebati čekati jedno 20 godina za tako nešto ...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 12/03/2013 : 21:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa ovim likovima. Meni je ovaj strip okej. Ne mogu da kažem da mi je fenomenalan jer mi nije nešto smešno, ono da pucam od smeha, ali nije ni loše. Simpatični su mi likovi i nevolje u koje upadaju. Fina jedna avanturica.

Ima par stvari koje mi nisu jasne, recimo kad Fantazio spomene neku gđicu Flaner, koju je očigledno sreo nekada ranije, a ja baš i nisam upućen u taj svet i likove, ali to je sve zanemarljivo. Dosta stvari ima i objašnjeno u uvodniku.

Crtež mi je prelep, sve je šareno i veselo, baš onako kako ja volim.

Prevod je isto odličan.

S tehničke strane, naravno, nemam nikakve zamerke. Mekokoričeno izdanje sam uzeo i savršeno je odrađeno.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/03/2013 : 18:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
evo stiglo konjan 6 i perle 1 do 3 i karusel 1 do 3... pretplatna cena... definitivno vrh bogova... odnos cena kvalitet odlican... izdanje vrhunsko - meke korice... bravo za mracnu sumu i ekipu... postavljaju standarde...

sangue navajo

Edited by - Combatrock on 13/03/2013 18:16:55
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2013 : 18:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
koliko sam shvatio ovo nisu stari brojevi spirua i fantazija

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/03/2013 : 18:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

evo stiglo konjan 6 i perle 1 do 3 i karusel 1 do 3... pretplatna cena... definitivno vrh bogova... odnos cena kvalitet odlican... izdanje vrhunsko - meke korice... bravo za mracnu sumu i ekipu... postavljaju standarde...


jesu li ti stigli u paketu i Ludensovi Zagori?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/03/2013 : 22:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Zagor? Prvo ti da odgovoris ko je Ferri iz Povratka zemlji.... aaaaa

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2013 : 01:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa Gallieno
normalno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/03/2013 : 08:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Vaš odgovor je tačan!



sangue navajo
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/03/2013 : 09:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
definitivno vrh bogova...



Zar je i Darkwood objavio Vrh bogova?

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Vladislav Olgred
Starting Member

12 Posts

Member since 24/02/2013

Posted - 14/03/2013 : 11:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vladislav Olgred a Private Message  Reply with Quote
Hoće li darkvud objaviti još neke Spirou ranije brojeve?
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 14/03/2013 : 11:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vladislav Olgred

Hoće li darkvud objaviti još neke Spirou ranije brojeve?



Verovatno.
Ovo je sledeće:
http://www.bedetheque.com/album-73881-BD-Le-journal-d-un-ingenu.html
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/03/2013 : 11:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!

A kad konačno poslije 4 (četiri!) mjeseca, i to nadajmo se, stigne uvoz u Hrvatsku, kakav će to udar na novčanik biti...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 14/03/2013 : 11:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!




Kako je tiraž 750 naspram 250, to i jeste cilj.
Meko izdanje je odlično pripremljeno, kad bih ga poredio sa BG LL, na skali od 1 do 10, LL je 3, a DW 9.
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 14/03/2013 : 15:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Neuporedivo je sa bilo kojim izdanjem kad su u pitanju meke korice.
Veoma kvalitetno uradjeno.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2013 : 21:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!

A kad konačno poslije 4 (četiri!) mjeseca, i to nadajmo se, stigne uvoz u Hrvatsku, kakav će to udar na novčanik biti...




Ja Perle kupujem HC, a Karusel SC. Nervira me onaj glomazan znak Perle na SC izdanju!
A Perle integrale cu da kupujem SC nema se para.



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/03/2013 : 22:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I mene smeta ona balončina na Perlama, a sa zasad jedinim Karuselom (Povratak zemlji 1) sam Lastanu hvala imao sreće i kupio HC bez golemog loga.

Vjerojatno će konačni izbor ovisiti o mojim financijskim mogućnostima u danom trenutku, ali ću svakako preferirati bez logotipa. S obzirom da sam Karusel započeo HC, tako ću i nastaviti.

Pa što košta da košta!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/03/2013 : 22:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
SC uradjen odlicno... nema primedbe na kvalitet...

sangue navajo
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000