forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolji rad Garth Ennisa a da nije Preacher
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 13:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Naslov sve govori,moj glas ide PunisherMAX-u

Choices:

The Punisher
The PunisherMAX
The Boys
Hitman
Crossed
Hellblazer
War Stories
Battlefields
The Pro
Dan Dare
Unknown Soldier


"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082

Edited by - Smomo8 on 31/01/2013 17:07:30

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/01/2013 : 14:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sto fali preacheru?
just curious
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 14:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Kad bih stavio preachera u poll,svi bi glasali za njega :)

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 31/01/2013 : 14:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hitman najbolji, bolji mi je i od Preachera (s tim da nisam čita Crossed i Battlefields od navedenih).
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ja hitmana nisam čitao(još)

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 31/01/2013 : 15:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Vecinu ovih jos nisam ni cito. Moracu polako da pocnem.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 31/01/2013 : 16:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
Di je opcija za Unknown Soldiera?

Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 16:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Joj sorry zaboravih totalno

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/01/2013 : 18:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ovako na pamet, fale ti Chronicles of Wormwood, 303 i Stitched...

Jack the Black.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 31/01/2013 : 19:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
The PunisherMAX...

Carpe diem
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/01/2013 : 21:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
PanišaMAX, štivo ubija...
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 21:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Nijedan trejd nije los u tom runu !

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 31/01/2013 : 21:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
nikako punisher MAX koji je po mojem mišljenju reptativan več od prve priče dalje. ali šta se tu može, kad radi sa jedno dimenzionalnim karakterom koji nije ni njegov, i zbog toga ne bi glasao za ovaj naslov i ako bi mi bio nešto više nego lagane pričice za polje ručka. ako se več priča o njegovih radovima onda stavi barem one koji su originalno njegovi.
za mene nije bilo pitanje ni prije ni poslije toga: hitman all the way. ništa drugo ne dolazi ni blizu. možda dicks, a to ionako nije na listi tako da nije bio neki problem se odlučit. možeš slobodno stavit i preacher gore, jer koliko je bio dobar kad je izlazio ne izdrži test vrijemena. i istok razloga bi mogao odbacit i hitman sa liste jer je (barem kod ennis fanova) ovaj naslov mislim da više cijenjen.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 31/01/2013 : 22:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako ostalima,ali meni Crossed nije skroz sjeo zbog ono djela s djecom. mogu preći preko sadističkog nasilja,silovanja i mučenja.[SPOILER] Ali kad glavni likovi ubijaju malu djecu,e to ne. To je po meni njegov propust,shvaćam da je htio dobiti na shock-value,ali ako je baš morao staviti nekakvu moralnu dvojbu,mogao je nešto lakše. Ovo mi je bilo previše.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/01/2013 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Topic podsjeća na ono bjelolasičino najdraži junak a da nije zsgor

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kiki2907
Starting Member

Croatia
27 Posts

Member since 14/02/2012

Posted - 01/02/2013 : 12:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kiki2907 a Private Message  Reply with Quote
Samo jedan glas za The Boys? Ili ga slabo čitate ili vam je stvarno slab, u što sumnjam. Ako već niste - check it out.

Što se tiče Crossed, njegov izdavač Avatar često poseže za takvim eksplicitnim i šokantnim prizorima i događajima. Često je to na rubu neukusa, ali praktički daju autorima potpunu slobodu. David Lapham je s Crossed - Family Values i Crossed - Psychopath nastavio u još gorem tonu... U trenutnom Crossed - Badlands ponovno je započeo Ennis pa opet nastavio Lapham.

Inače, moj glas je otišao Punisheru MAX. Ali svejedno čitajte The Boys. ;)
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 01/02/2013 : 15:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam the boys,i nisu mi u rangu Punishera ili preachera. Isto ima dosta neukusnih stvari.

Ja shvaćam da je njima dana totalna sloboda,ali to im ne opravdava totalna pretjerivanja.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 02/02/2013 : 01:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolji ali nije na spisku:

War is Hell First Flight Phantom Eagle

Collects War is Hell: First Flight of the Phantom Eagle (2008) #1-5. Written by GARTH ENNIS. Art by HOWARD CHAYKIN. Cover by JOHN CASSADAY. Set against the grim backdrop of Word War I, mysterious aviator Karl Kaufmann arrives on the western front dressed outlandishly and at the controls of his own plane. Overconfident and full of romantic ideals, he has come to fight and kill the Hun. But soon Kaufmann confronts staggering loss and witnesses violence on a scale he has never imagined. In the process, he learns the harsh truth of conflict: war is hell. Softcover, 120 pages, full color. Mature Readers Cover price $19.99.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/02/2013 : 18:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Enisov rad na "Crossedu" je izuzetnog kvaliteta, a valja i veb-comic "Wish You Were Here", koji se takođe dešava u tom svijetu, i možete ga besplatno čitati na sajtu izdavača.

Da, nasilno je i nema nikakvih kočnica, ali lično ne vidim ni najmanji problem u tome. Enisove epizode imaju smisla, te daleko smisleniju poentu i atmosferu od najobičnijeg klanja... jedna nasilna forma stripovskog nihilizma, recimo. Sa druge strane, u rukama manje talentovanih scenarista, Crossed postaje stoprocentna eksploatacija, i ko voli, nek izvoli, mada se ja lično ne radujem ili uživam u nasilju, nimali. (spomenuti Laphamov i ostali runovi)

Inače, glasao za "Hitmena". Jako šarmantan i duhovit strip. A zaboravili ste i "Just a Pilgrim", sjajan mini-serijal.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 05/02/2013 : 04:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
JC, Zbog Dangerous Habits i Damnation's Flame, a nikako zbog Son of Man. :P
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/02/2013 : 15:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nije mi baš jasno zašto su Punisher MK i Punisher MAX odvojeni. Ok, ton im je ponešto drukčiji, ali se ipak nadovezuju.

Što se tiče teme, rekao bih da je Hitman najbolji Ennisov strip, ali ne zaostaju puno ni Preacher, War Stories ili Punisher, riječ je o nijansama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/02/2013 : 17:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Enisov rad na "Crossedu" je izuzetnog kvaliteta, a valja i veb-comic "Wish You Were Here", koji se takođe dešava u tom svijetu, i možete ga besplatno čitati na sajtu izdavača.

Da, nasilno je i nema nikakvih kočnica, ali lično ne vidim ni najmanji problem u tome. Enisove epizode imaju smisla, te daleko smisleniju poentu i atmosferu od najobičnijeg klanja... jedna nasilna forma stripovskog nihilizma, recimo. Sa druge strane, u rukama manje talentovanih scenarista, Crossed postaje stoprocentna eksploatacija, i ko voli, nek izvoli, mada se ja lično ne radujem ili uživam u nasilju, nimali. (spomenuti Laphamov i ostali runovi)





Slažem se, praktički jedino što valja je Ennisov dio (usput, najavio je povratak na serijal, negdje tijekom godine). Trebali su stati na tome, nastavci su odvratno (doslovno) loši.

Strip definitivno nije za svakoga - tema je takva kakva je, i u tom kontekstu dio s djecom nije ništa šokantniji od ostatka već daje dodatnu težinu, nije ubačen tek tako .. išao je na realističan pristup, a u tom slučaju je smiješno misliti da bi itko (pa i djeca) ostao pošteđen u općem kaosu. Kvalitetno napisana, mada vrlo zastrašujuća priča.

Eh, glasao sam za Punisher MAX - po meni, prvi pravi Punisher. Naprosto izvrsno.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 06/02/2013 17:48:40
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/02/2013 : 21:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nije mi baš jasno zašto su Punisher MK i Punisher MAX odvojeni. Ok, ton im je ponešto drukčiji, ali se ipak nadovezuju.

Što se tiče teme, rekao bih da je Hitman najbolji Ennisov strip, ali ne zaostaju puno ni Preacher, War Stories ili Punisher, riječ je o nijansama.



Stavio sam odvojeno zato što je po meni dosta velika razlika u kvaliteti ali i u brutalnosti(naravno,u MAXu je autoru puno više dozvoljeno).

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/02/2013 : 12:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nije mi baš jasno zašto su Punisher MK i Punisher MAX odvojeni. Ok, ton im je ponešto drukčiji, ali se ipak nadovezuju.

Što se tiče teme, rekao bih da je Hitman najbolji Ennisov strip, ali ne zaostaju puno ni Preacher, War Stories ili Punisher, riječ je o nijansama.



Stavio sam odvojeno zato što je po meni dosta velika razlika u kvaliteti ali i u brutalnosti(naravno,u MAXu je autoru puno više dozvoljeno).


Ne bih se složio. Welcome Back, Frank se po kvaliteti može bez problema nositi sa bilo kojom epizodom serijala Punisher MAX.

Što se tiče brutalnosti, ni ta ti usporedba ne stoji. Pogledaj samo lik Ma Gnucci u Punisher MK serijalu.

Ova dva serijala razlikuju se prvenstveno po tonu. Punisher MK ima više humora i fantastičnih elemenata. Ali bez obzira na to, vidljivo je da se međusobno nadovezuju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/02/2013 : 12:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
PanišerMax

Mada, nisam previše čitao.
Pored ovog gore, još samo Preacher, Hitman, jedan Hellblazer, sad čitam Senku i to je to
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/02/2013 : 14:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zaista tesko reci. Preacher je , naravno, po meni daleko najbolji, ali u sustini sve cega se Ennis uhvati granici na remek-djelo.
Od Punishera je napravio najcool junaka u superherojskom univeryumu, Crossed je u svakom pogledu fenomenalan, iako za mnoge i previse ekstreman. Govorim iskljucivo o epizodama koje je napisao Ennis.
Wormwood, barem prvi dio, je isto na najvecem nivou.
Hitman i Hellblazer takodje odlicno odradjeni, ali moj glas ide za The Boys.
Iako se serijal sa vremenom razvodnio, radi se o jednom od najboljih i meni najomiljenijih strip serijala uopste.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000