forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 PlayStation 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/05/2017 : 18:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Oki

Ja još uvijek razmišljam o nabavci ps4, samo ne znam koliko mi je to pametno jer nemam vremena ni za spavanje, a kamoli za igranje...😩
Nego da priupitam ovdje:
Kod ps4 sam čuo da postoji opcija game share, pa me zanima što je to uopće i kako to funkcionira?



Ako imaš dovoljno brz internet (upload je uglavnom bottleneck), onda možeš streamati igru nekom svom frendu. Dakle, frend uopće ne mora posjedovati tu igru. On ju igra na svojoj konzoli kao da ju ima instaliranu kod sebe.

A možeš i šerati account, pa si instalirati frendove igre s njegovog accounta :D


Hmm?
Mora u nečemu biti neka caka...pa ne može se sada recimo ovdje na forumu sabrati nas desetak, pa da svatko od nas kupi po jednu igru kako bi imali desetak različitih igri koje dijelimo među sobom ili možda može???
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/05/2017 : 22:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam frknuti PS3 do g.o. za 120€ ili za zemljake 750 kunjerosa, ali sa oko petnaestak igara ukljucenih u cijenu.
Naletio sam na konzolu, slim, 500GB, bijela za promjenu. U planu su u startu oko pet-sest igara, polovnih naravno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/05/2017 : 22:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kao mnogi nemam cajt odspavati normalno, kamoli odigrati partiju.
Takva su vremena.
Naravno PS4 u 2017-toj,jer uvijek kupim kad je na pragu neka nova verzija konzole.
Samo koliko se sjecam nema sanse igrati igre sa trojke na cetvorci?
Petica ce navodno promijeniti taj nedostatak.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 04/05/2017 : 23:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Oki

Ja još uvijek razmišljam o nabavci ps4, samo ne znam koliko mi je to pametno jer nemam vremena ni za spavanje, a kamoli za igranje...😩
Nego da priupitam ovdje:
Kod ps4 sam čuo da postoji opcija game share, pa me zanima što je to uopće i kako to funkcionira?



Ako imaš dovoljno brz internet (upload je uglavnom bottleneck), onda možeš streamati igru nekom svom frendu. Dakle, frend uopće ne mora posjedovati tu igru. On ju igra na svojoj konzoli kao da ju ima instaliranu kod sebe.

A možeš i šerati account, pa si instalirati frendove igre s njegovog accounta :D


Hmm?
Mora u nečemu biti neka caka...pa ne može se sada recimo ovdje na forumu sabrati nas desetak, pa da svatko od nas kupi po jednu igru kako bi imali desetak različitih igri koje dijelimo među sobom ili možda može???



Pa jedino u tome da ne možeš biti logiran na isti account sa više različitih uređaja u isto vrijeme, ali to je i očekivano, ne? Isto kao da u toj tvojoj hipotetskoj situaciji imate 10 fizičkih igara pa si ih međusobno razmjenjujete.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/05/2017 : 00:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Whetherpine

Pričekao sam malo sa kupnjom i prošao bolje nego Obi-wan.
Slim 500GB + dodatni kontroler na akciji za 1999kn u Sancta Domenici.
Uzeo sam Ratchet & Klank za klinca pa javim kako to izgleda kad počnemo igrati. :)


Ja nisam mogao čakati, bio na godišnjem...
No, vremenom to uvijek ide nadolje, za godinu dana bit će još jeftinije...


Eto, kupio i ja ps4, prošao 200 kn skuplje od Whetherpinea, ali bez dodatnog konrolera i "drugo" ali...nije ps4 nego ps4 pro...kupio ga novog neotvaranog od neke ženske što ga uzela za 1 kn uz pretplatu na t-comu:)
Od ovog tjedna imam i novi tv koji podržava 4k rezoluciju (12 rata po 360 kn čeka na otplatu), pa sada jedva čekam da vidim kako izgleda novi Uncharted.
Još jedna tura na poslu upravo ističe, a od sutra pa do kraja mjeseca sam na godišnjem,samo još neka pada kiša cijelo vrijeme i sve pet
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/05/2017 : 07:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Uncharted 4 izgleda jednostavno nevjerovatno, uzivaj ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 24/05/2017 : 23:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako netko ima viška The last of us remastered (PS4), meni treba.
U zamjenu nudim Uncharted 4 (promo) ili The order 1886

Imaš PM

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/05/2017 : 09:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Završio sam Uncharted 4:)
Ništa novo gledajući na prethodne nastavke...zabavna priča u istom tonu, jedino što je izostala doza natprirodnog što je kod prethodnih nastavaka bio "desert".
No...ono što je mene očaralo i čak premašilo moja očekivanja je grafika (voda, blato, zelenilo...a tek završni dio od mračnih tunela osvetljivanim vatrom baklje, pa završni dvoboj;) - predivno i u svakom trenutku pruža maksimalan užitak, pogotovo zbog toga jer je cijela igra prepuna detalja kojima se morate diviti cijelo vrijeme igranja.
Je da sam još prije pogledao raznorazne inserte i djelove igre na youtubeu, ali "u živo" izgleda puno puno bolje:)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/05/2017 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Završio sam Uncharted 4:)
Ništa novo gledajući na prethodne nastavke...zabavna priča u istom tonu, jedino što je izostala doza natprirodnog što je kod prethodnih nastavaka bio "desert".
No...ono što je mene očaralo i čak premašilo moja očekivanja je grafika (voda, blato, zelenilo...a tek završni dio od mračnih tunela osvetljivanim vatrom baklje, pa završni dvoboj;) - predivno i u svakom trenutku pruža maksimalan užitak, pogotovo zbog toga jer je cijela igra prepuna detalja kojima se morate diviti cijelo vrijeme igranja.
Je da sam još prije pogledao raznorazne inserte i djelove igre na youtubeu, ali "u živo" izgleda puno puno bolje:)


Prešao sam i prve 3 nedavno ponovo i Uncharted 4 mi je ipak najbolja. Točno mi po redoslijedu kvalitete idu 4,3,2,1. Svaki idući nastavak je donio lagan evolucijski pomak i malo mi je bolji od prethodnika. Ne nužno po priči, ali svakako po grafici, izvedbi nivoa, igrivosti i uglavnom svemu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/05/2017 : 17:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@Obi
Meni je još uvijek Uncharted 2 najdraži od sva četiri nastavka, ali bih sada radije odigrao Uncharted 4 još jednom nego da ponovim bilo koji od prethodna tri nastavka.
U četvorci me smeta jedino to što ima previše hopsanja i isforsiranog penjanja, ali grafika i izvedba daju potpuno filmski doživljaj ove avanture.

U paketu sa plejkom sam dobio Watch dogs 2 koji me nije niti najmanje zanimao pa sam u roku od 15 minuta nakon postavljanja istog na njuškalo uspio dogovoriti zamjenu za AC Black flag koja će malo pričekati jer na lageru za igranje imam još Until dawn i Life is strange koji me malo više zanimaju:)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/05/2017 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nego, jučer sam kčerkici kupio dvije igrice Ratchet & Clank i Tearaway unfolded...bio jedan od najnovijih oglasa na njuškalu, a prodavač iz Karlovca, pa sam navratio odmah do prodavača i kupio ove dvije igrice za 100 kn (50 kn po igri).
Moja sljedeća namjera je bila da još sebi nabavim Last of us remastered, a ono najniža cijena iste na njuškalu nekih cca 180 kn za rabljenu igru!???
Pa ti prodavači na njuškalu nisu normalni?
Gledajući da novu igru Last of us za ps4 najjeftinije u trgovini možeš kupiti za 219 kn (trgovina "tia mobiteli" u Jastrebarskom)...80% prodavača na njuškalu svoje rabljene igre prodaje skuplje od ove cijene?
...i nije to samo Last of us, nego praktički sve ostale do sada izašle igre ljudi prodaju skuplje svoje rabljene nego što su nove u trgovini. Mene zanima tko to uopće kupuje?
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 30/05/2017 : 18:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Nego, jučer sam kčerkici kupio dvije igrice Ratchet & Clank i Tearaway unfolded...bio jedan od najnovijih oglasa na njuškalu, a prodavač iz Karlovca, pa sam navratio odmah do prodavača i kupio ove dvije igrice za 100 kn (50 kn po igri).
Moja sljedeća namjera je bila da još sebi nabavim Last of us remastered, a ono najniža cijena iste na njuškalu nekih cca 180 kn za rabljenu igru!???
Pa ti prodavači na njuškalu nisu normalni?
Gledajući da novu igru Last of us za ps4 najjeftinije u trgovini možeš kupiti za 219 kn (trgovina "tia mobiteli" u Jastrebarskom)...80% prodavača na njuškalu svoje rabljene igre prodaje skuplje od ove cijene?
...i nije to samo Last of us, nego praktički sve ostale do sada izašle igre ljudi prodaju skuplje svoje rabljene nego što su nove u trgovini. Mene zanima tko to uopće kupuje?



Za nove igre (a ima i rabljenih):
http://ps4pricecheck.com/

Last of us remastered tu trenutačno možeš naći za 20tak funti sa shippingom (novo). To je i dalje manje od rabljenih sa njuškala :)

R&C je zakon, odigraj i ti

Edited by - Wolfman on 30/05/2017 18:20:00
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/05/2017 : 19:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Prodavači na njuškalu ne gledaju cijene vani, nego se ravnaju prema našim trgovinama, koje su uvijek skuplje (sranjski pdv i to).

Za R&C i Tearaway si predobro prošao, pa nemoj te cijene uzimati kao okvirne i očekivati da sve rabljene igre nađeš za toliko.
Svaka od tih igara (rabljena) vrijedi barem 100kn.

Također, nemoj dati samo kćeri da uživa u tim igrama. Zabavne su i za odrasle.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 30/05/2017 : 21:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Playstation store je meni glavni izvor igara. Često su akcije i rasprodaje tako da sam nabavio igre (naravno u digitalnom izdanju):
PES 2017 75 kn, Good of war 3 75 kn, The Witcher 3 game of the year edition 160 kn....

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/05/2017 : 23:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Prodavači na njuškalu ne gledaju cijene vani, nego se ravnaju prema našim trgovinama, koje su uvijek skuplje (sranjski pdv i to).


Meni je i kod trgovina zanimljiva razlika u cijenama jer je čovjek u stanju naći u istom gradu u dvije različite trgovine identičnu igru i razliku u cijeni od 400 kn (recimo igra Dying light the folloving sam vidio u jednoj trgovini kao jednu od najjeftinijih za 149 kn, a kasnije u drugoj trgovini vidim identičnu igru po cijeni od 549 kn).
Tako da se ne treba zalijetati sa kupovinom jer vjerujem da će svaka igra s vremenom postati cijenom pristupačnija svačijem džepu ako je želi neotvaranu i nevinu;)
Kupovina preko njuškala je lutrija jer nikada ne znaš što češ dobiti i hoćeš li dobiti, a kamoli još da riskiram sa ovakvim cijenama kakve imaju ps4 igre.
Ja sam u prošlosti još za ps3 kupio neke četiri igre preko njuškala da su mi slali poštom i od toga sam u dva navrata dobio igre sa potrganim kutijama i bez popratnih knjižica (diskovi su srećom bili ok) tako da sam od te vrste kupovine odustao iako su to bili neki mali iznosi ispod 100 kn sa uračunatom poštarinom.
Sada njuškalo dolazi u obzir jedino ako je primopredaja na ruke i u ovo kratko vrijeme koliko imam ps4 već su mi dva prodavača iz Karlovca odbila osobno preuzimanje (jedan me odbio jer nema vremena zbog posla, a drugi napisao sory, u međuvremenu sam dobio bolju ponudu).
Za lakše prepoznavanje takvih...to su prodavači koji izbjegavaju razgovor iako su im u oglasima brojevi mobitela...neće vam se javiti na poziv nego forsiraju dopisivanje porukama i jednostavno znaš da tu nešto ne valja...

Edited by - Oki on 31/05/2017 07:45:20
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/06/2017 : 18:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Novi Uncharted mi čak izgleda bolje nego prethodni...
https://youtu.be/XmP70nwqr_U
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/06/2017 : 23:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte ove divote!





Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/06/2017 : 00:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam odigrao "Until dawn"...iako mi od početka nije djelovalo previše primamljivo, drugi dio priče me je nekako oraspoložio i na kraju sam čak dobio neki osjećaj kao kada sam u djetinjstvu pročitao neki ZS ili LMS u kojem ispod naslova na trećoj strani piše ono "fantastična priča";)
...inače, skoro cijela ekipa mi preživjela noć...poginuše većina iza 6.00 sati i na kraju mi preživjele samo dvije ženske.
Vratit ću se ovoj igri krajem godine kada se pojave prve snježne pahulje da upotpune atmosferu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/06/2017 : 00:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pred dva dana sam u jednoj trgovini u Jastrebarskom kupio dvije nove igre..."Last of us" za 219 kn i "Order 1886" za 129 kn...tek sam ih danas vadio iz celofana i tek danas skužim da ovaj Order 1886 ima omot sa nekim mađarsko-češko-slovačkim tekstovima pa valjda zato i ovakva cijena za novu igru.
Srećom Last of us je u kompletu na engleskom...njega ostavljam u "kolekciji";)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/06/2017 : 12:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Cijena za Order ti je mala jer igra traje 5 sati i nema MP.
Last of Us je genijalan u svakom pogledu. Uživaj.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/06/2017 : 17:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Pred dva dana sam u jednoj trgovini u Jastrebarskom kupio dvije nove igre..."Last of us" za 219 kn i "Order 1886" za 129 kn...tek sam ih danas vadio iz celofana i tek danas skužim da ovaj Order 1886 ima omot sa nekim mađarsko-češko-slovačkim tekstovima pa valjda zato i ovakva cijena za novu igru.
Srećom Last of us je u kompletu na engleskom...njega ostavljam u "kolekciji";)


Ja danas nabavio The last of us. Upravo završio fenomenalni Ratchet and Clank pa sada gledam šta ću dalje. Mada sam The last of us već igrao na PS3, jedva čekam ponovo. Trenutno je i sniženje na Steamu pa ima Kingdom rush frontiers i Inside u nekih pola cijene. Tko će to sve stići...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2017 13:10:30
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2017 : 13:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Šta mislite, da li će i kako će obični PS4 vrtjeti nove igre: Spider, Uncharted, GoW i pogotovo Days gone?

Da li ćemo ostati zakinuti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/06/2017 : 17:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
LOL, normalno da će vrtiti.
PS4 pro nije nova konzola i neće imati ekskluzive koje neće raditi na običnom PS4.
A ako se želiš utješiti, odigraj Horizon Zero Dawn.
Igrao sam je na običnom PS4 i najljepša je igra ikada, a radila je fluidno.
A ove tri navedene ne izgledaju bolje od Horizona, već na razini.
Jedino ćeš igrati na m anjoj rezoluciji, no ako nemaš 4k TV, i tak ti je svejedno.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 24/06/2017 : 23:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Šta mislite, da li će i kako će obični PS4 vrtjeti nove igre: Spider, Uncharted, GoW i pogotovo Days gone?

Da li ćemo ostati zakinuti...


Vrtio bi ih vjerovatno i ps3, samo nema "ekonomske" računice da rade ove igre u ps3 verziji.
Mislim da je razlika jedino u bistrini kvalitete grafike, a ja mislim da bar jedno 75% igrača ne vidi razliku u grafici između ps4 i ps4 pro verzije kod ovih igri u kojima razlika postoji jer jednostavno nemaju oko da uoče razliku.
Ja srećom još uvijek imam prvu zdravstvenu grupu za vid, pa primjećujem sitnice i mogu se guštati u svim tim sitnicama, ali velikoj većini igrača je to vrlo vjerovatno sve svejedno, jer možebitna sekunda duže kod učitavanja novog djela igre ne predstavlja neki veliki problem za bilo koga...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/06/2017 : 10:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Obi-wan

Šta mislite, da li će i kako će obični PS4 vrtjeti nove igre: Spider, Uncharted, GoW i pogotovo Days gone?

Da li ćemo ostati zakinuti...


Vrtio bi ih vjerovatno i ps3, samo nema "ekonomske" računice da rade ove igre u ps3 verziji.
Mislim da je razlika jedino u bistrini kvalitete grafike, a ja mislim da bar jedno 75% igrača ne vidi razliku u grafici između ps4 i ps4 pro verzije kod ovih igri u kojima razlika postoji jer jednostavno nemaju oko da uoče razliku.
Ja srećom još uvijek imam prvu zdravstvenu grupu za vid, pa primjećujem sitnice i mogu se guštati u svim tim sitnicama, ali velikoj većini igrača je to vrlo vjerovatno sve svejedno, jer možebitna sekunda duže kod učitavanja novog djela igre ne predstavlja neki veliki problem za bilo koga...


Meni prvom ta nevidljiva razlika ne znači ništa. Brine me da će početi izlaziti igre koji "stari" PS4 neće podržavati ili ako podržava da će sjeckati (15-20 fps) što se itekako vidi, a sama konzola da će se mučiti, grijati i pokvariti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000