forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kriminal 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/02/2013 : 17:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Upoznajte Lea, koji je u stanju isplanirati savršenu pljačku... ali samo ako se uvjeri da je posao dovoljno siguran. Naime, Leo nije tip koji prvo puca, a onda misli; Leo je profesionalac. Ali nekim kriminalcima, čak i profesionalcima, neki je plijen vrijedan gotovo svakog rizika. Pa kad mu stari prijatelj i korumpirani policajac pristupe s planom da zgrabe milijune dolara krijumčarene robe iz kamiona za prijevoz dokaza, Leo mora donijeti neke teške odluke, znajući da se ničemu na svijetu ne može vjerovati manje nego policajcu koji prima mito.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 32 stranice (PDF, 8Mb).
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=108

Kriminal 1 • Kukavica • 144 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 129 Kn



Prije dvadeset godina, Tracy Lawless zamijenio je ulice prepune zločina za život u vojsci, što je bila odluka koju je rijetko požalio. Ali sad se vraća iz pustinja Afganistana i Iraka u svijet iz kojeg je potekao kako bi doznao tko je i zbog čega ubio njegova brata Rickyja. No istina je jedna od malo stvari ružnijih od obiteljske povijesti i jedino što mu ide u prilog dok raspliće uvijene niti života kriminalca kakav mu je bio brat, jest da nitko ne zna tko je on zapravo. A ono što ne znaju, moglo bi ih i ubiti.

Kriminal 2 • Lawless • 132 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 129 Kn

Trouble will find me

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 27/02/2013 : 18:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ovo imam na engleskom, HC Deluxe izdanje, mislim da je odprilike 360 stranica, tako nesto.

Vrlo dobar strip.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/02/2013 : 22:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja americki deluxe no nema veze. To se obavezno kupuje.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/03/2013 : 11:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao kukavicu. Dobar strip ali nije me pretjerano raspametio, očekivao sam više. Možda je do mene tako da ću mu dati još jednu priliku. Od svih Fibrinih amera ovaj mi je trnutno posljednji na listi za kupnju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/03/2013 : 20:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
merkao sam ovo ili superPovoljnog Jeroma. isprva, nisam ni mislio da cu doci do ove pitalice, al eto, malo sam se udubio u ovo i poslusao sam neki unutrasnji glas. taj glas me je neretko znao zajebati u zivotu....

Edited by - kasper on 22/03/2013 20:29:32
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/03/2013 : 09:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
criminal mi gadja ukus, ko voli krimi ovo je obavezno
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 22/06/2013 : 23:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvu knjigu i meni je ovo jako dobar krimić. Kraj je malo predvidljiv, ali ne kvari puno cjelokupni dojam. Uglavnom, Kukavica me zainteresirao i za ostatak serijala.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/07/2013 : 14:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prijevodi američkih stripova su mi obično nisko na listi prioriteta za kupovinu jer uvijek preferiram izvorni jezik. Izuzetak su izdanja poput Ripa Kirbya gdje Fibra nema pravu konkurenciju. Za Kriminal sam (kao i za Daredevila) ipak napravio iznimku.
Malo sam se iznenadio da se Marko nije odlučio za ekvivalent američkog HC delux izdanja, već za trejdove, ali knjige jako dobro izgledaju tako da tu nema problema.

Brubakera sam upoznao na Capt. America i odmah mi se svidio. U prvoj knjizi Kukavica imamo pravu noir priču, izvrsno ispričanu i s likovima do kojih nam je stalo. Brubaker poštuje norme i ograničenja žanra (to je mislim i uzrok lagane predvidljivosti), ali to radi dobro. Zanimljivo je da su me atmosfera u stripu i odnosi među likovima više asocirali na Vachssa nego na Hammeta ili Thompsona koji su prve asocijacije.

Phillipsov crtež je jako dobar i u potpunost paše uz priču. Vidi se da se radi o dvojici autora koji rade zajedno i dobro se razumiju.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 07/07/2013 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Mene je Kriminal jako ugodno iznenadio, željno iščekujem nove brojeve.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2013 : 15:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Prijevodi američkih stripova su mi obično nisko na listi prioriteta za kupovinu jer uvijek preferiram izvorni jezik. Izuzetak su izdanja poput Ripa Kirbya gdje Fibra nema pravu konkurenciju. Za Kriminal sam (kao i za Daredevila) ipak napravio iznimku.
Malo sam se iznenadio da se Marko nije odlučio za ekvivalent američkog HC delux izdanja, već za trejdove, ali knjige jako dobro izgledaju tako da tu nema problema.

Brubakera sam upoznao na Capt. America i odmah mi se svidio. U prvoj knjizi Kukavica imamo pravu noir priču, izvrsno ispričanu i s likovima do kojih nam je stalo. Brubaker poštuje norme i ograničenja žanra (to je mislim i uzrok lagane predvidljivosti), ali to radi dobro. Zanimljivo je da su me atmosfera u stripu i odnosi među likovima više asocirali na Vachssa nego na Hammeta ili Thompsona koji su prve asocijacije.

Phillipsov crtež je jako dobar i u potpunost paše uz priču. Vidi se da se radi o dvojici autora koji rade zajedno i dobro se razumiju.


Nije nam bilo dopušteno raditi delux izdanje, naravno da bih ga radije tako radio... Ali budući da mi je Kriminal bio tako dobar, onda sam pristao i na pojedinačne trejdove.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/07/2013 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Prijevodi američkih stripova su mi obično nisko na listi prioriteta za kupovinu jer uvijek preferiram izvorni jezik. Izuzetak su izdanja poput Ripa Kirbya gdje Fibra nema pravu konkurenciju. Za Kriminal sam (kao i za Daredevila) ipak napravio iznimku.
Malo sam se iznenadio da se Marko nije odlučio za ekvivalent američkog HC delux izdanja, već za trejdove, ali knjige jako dobro izgledaju tako da tu nema problema.

Brubakera sam upoznao na Capt. America i odmah mi se svidio. U prvoj knjizi Kukavica imamo pravu noir priču, izvrsno ispričanu i s likovima do kojih nam je stalo. Brubaker poštuje norme i ograničenja žanra (to je mislim i uzrok lagane predvidljivosti), ali to radi dobro. Zanimljivo je da su me atmosfera u stripu i odnosi među likovima više asocirali na Vachssa nego na Hammeta ili Thompsona koji su prve asocijacije.

Phillipsov crtež je jako dobar i u potpunost paše uz priču. Vidi se da se radi o dvojici autora koji rade zajedno i dobro se razumiju.


Nije nam bilo dopušteno raditi delux izdanje, naravno da bih ga radije tako radio... Ali budući da mi je Kriminal bio tako dobar, onda sam pristao i na pojedinačne trejdove.



To je pokazivanje snage na malome tržištu poput hrvatskog ili iza toga postoji neki smisleni razlog?

Edited by - Ernie Pike on 07/07/2013 23:03:43
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/07/2013 : 00:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Autorova želja. I ne smiju se u trejdove dodavati nikakvi dodatni tekstovi ni slično.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/07/2013 : 07:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 08/07/2013 : 15:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao Kukavicu.
Prve dvije price su me toliko podsjecale na " Privedite Osumnjicene"pa me taj dio price iako dobar nije odusevio.
( nekako, vec viđeno )
Nastavak popravlja misljenje, a sama prica i nije bas predvidljiva.. osim opce poznaze cinjenice da je to "Noir" tako da se i prija citanja zna sudbina likova..
Boja stripu stoji savrseno, puno bolje nego originalne crno/bjele table..
Ugodno utrosen sat slobodnog vremena..
Volio bi da mi i dvojka ostavi ovakav utisak.
Preporuka!!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/07/2013 : 12:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Procitao i Lawlessa..
odlicna prica, meni puno bolja od prve..
obzirom da je zena prevodila nisam ocekivao tako brutalan prijevod. ( moj bed )
mislim na socne psovke, doduse nema ih puno ali su onako, u duhu ulice.
S Kriminalom nemozete pogrijesiti!! ;)



Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2013 : 13:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pričekaj da vidiš Transmetropolitan, e tamo se tek psuje... A opet prevodila žena:) (istina, ja i lektor smo pomalo dodali:) )

Trouble will find me
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/07/2013 : 14:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Cekam i to s nestrpljenjem..
nego, nisu ni zene vise sto su nekad bile.. popravljaju se, nema sta.. :)



Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/07/2013 : 10:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Procitao i Lawlessa..
odlicna prica, meni puno bolja od prve..


Uzeo sam i drugu knjigu, pa ovo zvući obečavajuće. Doći će na red u toku sedmice.

Pitanje za Marka. Zašto si se odlučio ostaviti naziv Lawless, a ne nešto tipa Bezakonje ili Van zakona? Znam da je story arc nazvan po glavnom liku u istom i da na engleskom to ispadne i neka igra riječima... Ne smeta mi uopšte, nego rekoh da nešto i priupitam...

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/07/2013 : 10:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A tip se tako preziva, ne možeš mu prevesti prezime...

Trouble will find me
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/07/2013 : 10:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni mislio da se prevodi u samom stripu, više kao naslov. Ali, kao što rekoh, ne smeta. Radujem se nastavku serijala.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/10/2013 : 17:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sjajna vijest.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=48254

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/10/2013 : 17:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Strip je odlican. Prijevod mi je super legao. Kolor mi je fenomenalan. Da posudujem strip nekome tko inace bas ne cita stripove i da idem birati da pogodim neku tematiku koju svi vole a da je strip dobar, brz, zabavan i da dobro izgleda Kriminal bi bio prvi odabir.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/10/2013 : 09:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad bese idu ostala 3 Kriminala?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2013 : 10:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dogodine, već su gotova, samo da ih uguram negdje u raspored.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/10/2013 : 10:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine, već su gotova, samo da ih uguram negdje u raspored.



ako, ako, jedan od najboljih stripova kod nas ikad

ko ovo nije nabavio, sta koji djavo ceka?

hm kad vidim sta se sve gomila u najavi, sledece godine cu morati da povecam budzet za stripove

Edited by - kasper on 04/10/2013 10:30:45
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2014 : 12:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, dobro, jel jos neko procitao ovaj Kriminal il cekate da vam se titraju jajca da bi ste napravili iskorak u zivotu?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000