forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kriminal 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/04/2014 : 12:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Odlični krimići. Preferiram neke druge žanrove al sasvim ok stripovi, za ljubitelje žanra obavezna literatura.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2014 : 13:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

hm, dobro, jel jos neko procitao ovaj Kriminal il cekate da vam se titraju jajca da bi ste napravili iskorak u zivotu?


meni su na spisku za kupovinu u septembru/oktobru - jebi ga, moram da se držim plana, inače odoh u qrac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2014 : 13:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

meni su na spisku za kupovinu u septembru/oktobru - jebi ga, moram da se držim plana, inače odoh u qrac.



vidi, obicno ne dajem ovake preporuke, al jebes kolekciju ako ovo nemas. ovo vazi za sve

+ za sve kojima je to bitno, ovo je bre 100% muski strip


Edited by - kasper on 22/04/2014 14:05:18
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/04/2014 : 14:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

meni su na spisku za kupovinu u septembru/oktobru - jebi ga, moram da se držim plana, inače odoh u qrac.



vidi, obicno ne dajem ovake preporuke, al jebes kolekciju ako ovo nemas. ovo vazi za sve

+ za sve kojima je to bitno, ovo je bre 100% muski strip



. Uvek si mi bio sumnjiv
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/04/2014 : 14:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
od dvojca brubaker&phillips (ok i lark) počeo sam sa incognito, nastavio sa kriminalom, a završio sa scene of the crime. ok nisu svi u istoj kategoriji....ali mi je nekako prvi deo kriminala (kukavica) najbolji. Tako, da jedva čekam preostale 4 delove.

Sledeči na redu je Fatal (štirje objavljeni albumi, skozi katera spremljamo življenje prave fatalke - nesmrtne Jo, tam od tridesetih let do danes. Mrha ima nadnaravno sposobnost hipnotizirati moške, pa če to hoče ali ne.....) a možda i
Sleeper (končan serijal štirih albumov; undercover superheroj...)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2014 : 14:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sleepera uzmi pod obavezno, neverovatno koliko je dobar, bolji je od Kriminala.

Edited by - kasper on 22/04/2014 14:49:08
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 15:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sleepera uzmi pod obavezno, neverovatno koliko je dobar, bolji je od Kriminala.


Sleeper je definitivno jedan od Brubakerovih najboljih stripova.

Ja bih još preporučio i njegove Catwoman, Gotham Central, Deadenders, Velvet, The Immortal Iron Fist i Kapetana Ameriku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2014 : 15:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ja bih još preporučio i njegove Catwoman, Gotham Central, Deadenders, Velvet, The Immortal Iron Fist i Kapetana Ameriku.



kakav dodje daredevil? eh, kad bi Fibra uradila Bendisa i Brubakera...

Edited by - kasper on 22/04/2014 15:26:48
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 15:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kakav dodje daredevil?


Dobar je, ali Bendisov je bolji. I Waidov je također bolji.

Miller, Bendis, Waid, to su po meni najbolje interpretacije Daredevila. Ne samo odlični stripovi o Daredevilu, već sjajni stripovi općenito.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2014 : 15:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kad bese idu ostala 3 Kriminala?


sad tek videh ovo.
znači ima 5 strip albuma?
(znam da su četiri najavljena)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/04/2014 : 15:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima ih 6, ne znam sto sam stavio to 3
lepo sad kreni, pa u septembru stekaj kintu za ostatak
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/04/2014 : 17:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Criminal ima još 4:

The Dead and The Dying, Bad Night, Sinners i Last of the Innocent.

Jel neko ima/čitao Fatal?

@Bušido

Jesu li ovi heroji na isti način ko Incognito? Mislim na netipične superheroje, ili su klasika. Naime Incognito mi je super, dok su mi "Catwoman, Gotham Central, Deadenders, Velvet, The Immortal Iron Fist i Kapetan Amerika." onako, eh!?

Sleeper izgleda da je na crnjak - atipični superheroj - na isti način ko Incognito. Right?



Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 18:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

@Bušido

Jesu li ovi heroji na isti način ko Incognito? Mislim na netipične superheroje, ili su klasika. Naime Incognito mi je super, dok su mi "Catwoman, Gotham Central, Deadenders, Velvet, The Immortal Iron Fist i Kapetan Amerika." onako, eh!?

Sleeper izgleda da je na crnjak - atipični superheroj - na isti način ko Incognito. Right?



Deadenders i Velvet nisu superherojština.

Noir je u srcu Brubakerovog stvaralaštva, na njemu gradi sve svoje stripove, kombinirajući ga s elementima drugih žanrova, bilo da je riječ o krimiću, superherojštini, SF-u ili špijunskom trileru.

Ako si čitao Kriminal i Incognito, onda znaš što možeš očekivati od gorenavedenih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 30/04/2014 : 23:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Ko voli dobar krimi strip... nema greske... odlicne price, sasvim dobar crtez... napeto, tvrdo, direktno i bez nekog foliranja u prici... mozda dvojka, za moj ukus, ima nesto vise flashback-ova, ali sve je to nekako u funkciji price pa je i sasvim prihvatljivo... ceka se ostatak Kriminala...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/07/2014 : 12:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam ove prve dvije knjige kupio odmah nakon što su izašle...netko mi je nahvalio Kriminal i usporedio ga s Cassidyem,a ja ih tek jučer izvadio sa dna jedne kutije gdje su slučajno završile...
Uglavnom,upravo sam pročitao Kukavicu koja je ostavila odličan dojam na mene...dobra je bila ona usporedba sa Cassidyem, krimić je dosta nezahvalan žanr za strip,ali ovdje se radi o jednom istinskom krimiću u čijem čitanju ćete uživati od prve do zadnje strane.
Crtež možda na prvu ne izgleda dobro,ali uvjerit će te se nakon čitanja...fantastičan je kao sve unutarnje naslovnice.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/07/2014 : 17:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Markose, kad će ostatak?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/07/2014 : 19:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
na zimu

Trouble will find me
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/07/2014 : 19:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Lawlees pobije dvadesetsedmoricu u Bosni i nikom ništa...a kada je ubio trojicu podivljalih američkih vojnika-završi u bajbukani..istinita priča iz života američkog vojnika:)
Što reći za ove dvije Kriminal knjige?
Definitivno,spadaju u one stripove koje ćete poželjeti imati zauvijek,jer pružaju ono vrhunsko bezuvjetno uživanje u stripu...najveće preporuke od mene;)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/07/2014 : 16:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
najavljena dva nastaka sjajnog Kriminala, kojeg svaki ljubitelj datog zanra mora imati . ko je necka sigurno gubi




Edited by - kasper on 26/07/2014 16:37:33
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/07/2014 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uff,ljepo je vidjeti ove najave za nove dvije knjige...jedva čekam da ih se dokopam:)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/07/2014 : 19:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Baš sam nešto išao proučavati i pronašao sam jedan žalostan podatak...Kriminal 2 Lawless je na prošlogodišnjem izboru za album godine završio tek na 147.mjestu - ja također za ovaj album nisam dao ni glasa pošto sam ga tek nedavno pročitao,a sada kada sam pročitao gotovo sve strip albume koji su zauzeli prvih 30 mjesta, sigurno bih smjestio Lawlessa među prvih pet...meni osobno,Lawless je bolji od prva tri strip albuma godine;)
Evo,ako netko misli da ima sličan ukus kao ja za stripove, onda ove Kriminal knjige može nabaviti bez straha, jer prve dvije su fenomenalne...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/07/2014 : 20:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
Kriminal 2 Lawless je na prošlogodišnjem izboru za album godine završio tek na 147.mjestu



ja, a verovatno i vecina, glasam za 1 deo nekog serijala, tu treba nabiti svu snagu. e sad dolazi onaj jezivi deo gde je Kukavica negde na 6x mestu. jebote, dosta se cuje tipa 'citam samo muske stripove', a kad treba da se potegne sipak... ispada da su ovde skoro sve zene

Edited by - kasper on 26/07/2014 20:24:50
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 26/07/2014 : 21:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
ja, a verovatno i vecina, glasam za 1 deo nekog serijala, tu treba nabiti svu snagu. e sad dolazi onaj jezivi deo gde je Kukavica negde na 6x mestu. jebote, dosta se cuje tipa 'citam samo muske stripove', a kad treba da se potegne sipak... ispada da su ovde skoro sve zene



Pravi muskarci ne glasaju.

Super za Kriminal. Jedva cekam, skoro sam kupio americko izdanje koliko mi je dobar.

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/07/2014 : 09:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Početkom 2012 Paka01 otvara topic http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41458

Tamo negde u julu 2012 kupio sam Incognito i Incognito Bad Influences. Nastavio sa Kriminalom od Fibre, pa Scene of the Crime i kao zadnji Velvet. Posle Kriminala 3 i 4 u Novembru, dolaze još Grešnici i Poslednje nevinašce. A nadam se da još koji Brubaker iz Fibre.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/07/2014 : 10:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje
A nadam se da još koji Brubaker iz Fibre.



Nadam se i ja, ali pretpostavljam da to uvelike ovisi i o prodaji Kriminala.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000