forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kriminal 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/01/2018 : 21:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mozda u listu udju i skalpirani, treba vreme za to
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/01/2018 : 02:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

godine svetw 2018, meseca prolecnog januara, po drugi put obnovih ova cetiri kriminala. retko obnavljam gradivo sto valja, to mi je greska. u poslednjih 10 godina od serijala zivot su mi obelezila njih 4: krim, trans, prop i ocnjaci.
jedno skromno pitanjce, oce li se kriminal zavrsiti ove godine ?


Čekamo ugovor i materijale.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2018 : 12:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

godine svetw 2018, meseca prolecnog januara, po drugi put obnovih ova cetiri kriminala. retko obnavljam gradivo sto valja, to mi je greska. u poslednjih 10 godina od serijala zivot su mi obelezila njih 4: krim, trans, prop i ocnjaci.
jedno skromno pitanjce, oce li se kriminal zavrsiti ove godine ?


skalp,p_pan??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/01/2018 12:54:26
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/01/2018 : 13:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

godine svetw 2018, meseca prolecnog januara, po drugi put obnovih ova cetiri kriminala. retko obnavljam gradivo sto valja, to mi je greska. u poslednjih 10 godina od serijala zivot su mi obelezila njih 4: krim, trans, prop i ocnjaci.
jedno skromno pitanjce, oce li se kriminal zavrsiti ove godine ?


skalp,p_pan??



Anto, Anto...

quote:
Originally posted by kasper

mozda u listu udju i skalpirani, treba vreme za to





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2018 : 13:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jbga,ne videh.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/01/2018 : 10:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam nastavke ali i nestrpljivo sleeper omnibus

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/01/2018 : 14:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

jedva čekam nastavke ali i nestrpljivo sleeper omnibus



sleeper je kvaliteta ko kriminal
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/01/2018 : 15:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sleeper po meni nije ta klasa. Ali je dobar.

Nisam vidio je li Fibra najavila Point Blank?

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/01/2018 : 15:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Sleeper po meni nije ta klasa. Ali je dobar.

Nisam vidio je li Fibra najavila Point Blank?



ok ako ti se ne svidja prica, al crtez i kompozicija su neverovatni, bolji nego u kriminalu
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/01/2018 : 16:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Nisam vidio je li Fibra najavila Point Blank?


To bi trebalo biti objavljeno u sklopu Sleeper omnibusa, ako je suditi prema američkom izdanju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/01/2018 : 17:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Šteta ali razumljivo.

Uzeo bih Point Blank ali ne i cijeli omnibus.

Have mercy
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/12/2019 : 11:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitana sva 4 kriminala. Ugodno iznenađenje, dapače vrlo ugodno jer to nije inače moj žanr.

Crtež je dobar, ali scenarij je ono što ga čini super. Iako je svaki strip zaokružen, sviđa mi se što svi zajedno čine cjelinu (neki sporedni, da ne kažem usputni likovi u jednom broju dobiju glavnu rolu u drugom) po čemu me podsjeća na Sin City koji ima odličan crtež, ali Kriminal ga tuče u priči, realističniji je i daleko superiorniji. Dvojka mi je možda mrvu slabija od ostalih brojeva, a od ovih ostalih teško mi je izdvojiti koji mi se više sviđa, posebice je razvalio u trojci gdje iz više kutova gledišta obrađuje jednu priču, te u četvorci koji me napetim držao do samog kraja tko tu koga...

Svakako preporuka, i, iako su odavno najavljeni nastavci koje bih rado popratio, nekako slutim da ih ne bu možda bilo jer su odavno prošli ti rokovi za najavu, ali ako ostane i na samo ta 4 nastavka (mislim da ih ima još 3), ostat ću zadovoljan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2019 : 13:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Idu nastavci na proljece

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/12/2019 : 13:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
OO, lijepo je čuti, stvarno sam u pravi trenutak uhvatio priključak.

Za sebe kužim, kada su stripovi objavljeni, jednostavno nisam bio u tom điru, pa mi je wishlista bila povelika sa drugim naslovima. Ipak ljubitelji krimića bi trebali doći na svoje sa ovim stripom, a cijena je po meni korektna.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2019 : 19:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam prva dva broja Kriminala pre sto godina i nikako da krenem sa citanjem. U medjuvremenu vidim da prva dva broja vise nema na stanju u knjizari Alan Ford ni u stripoteci Darkvud.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2019 : 20:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Steta da cekas, odlicna stripcina.

Jedva cekam da Markos nastavi!! >:/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/12/2019 : 12:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ima ih više od 7, još uvijek izlaze.
Ugl i ja jedva čekam nastavke jer je serijal bomba!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/05/2020 : 20:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Kukavica

Pošto je Fibra objavila 3 nova nastavka serijala red bi bio prisjetiti se serijala od samog početka
Ne treba puno spominjati neke odlike serijala i genijalnu suradnju Brubakera i Phillipsa, noirovski izričaj, zanimljive i burne sukobe među likovima te vrlo dobro izvedeno pripovjedanje. U 1.dijelu glavni lik je Leo, poznatiji kao Kukavica, koji je poznat po svom izvlačenju iz nevolja i gustih situacija. Svih 140 stranica stripa se jako brzo prođe, vrlo je pitka radnja i izuzetno dinamična. Format stripa nažalost ne dopušta neku dublju karakterizaciju, ali na ovom ograničenom formatu jako dobar posao s tim je odrađen. Potpuno oduševljenje je izostalo vjerojatno zbog možda manje zanimljivog glavnog lika i pomalo predvidljive radnje, ali i znanja da s vremenom ovaj serijal postane još bolji. No, svejedno je ovo vrlo dobro štivo, žanrovska delikatesa i vjerojatno budući kultni klasik stripa.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 23:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nabavio sam prva dva broja Kriminala pre sto godina i nikako da krenem sa citanjem. U medjuvremenu vidim da prva dva broja vise nema na stanju u knjizari Alan Ford ni u stripoteci Darkvud.




Kao sto vec rekoh, podstaknut pozitivnim komentarima na forumu (kaspere gledam u tebe) i licnom sklonoscu ka krimi, noir i takvim zanrovskim stripovima, konacno danas posle citanja don draperovog komentara sam se odlucio da krenem sa citanjem Kriminala.
Procitao sam za sad prvi broj Kukavicu. Do sada sam se vec susreo sa Brubejkerom na Kapetanu Americi (u izdanju CK) i tamo mi je bio odlican, takodje sam procitao prvu knjigu Besmrtne gvozdene pesnice isto u izdanju CK, takodje sjajan zabavan strip!

Medjutim Kukavica me nije odusevila, pogotovo kraj. Sveukupno je to jako solidan krimi strip, koji vredi procitati ali nista vise i posebno zabavnije. Ljubavna veza mi se jako svidela delovala je iskreno, ali nesto mi fali u ovom stripu nije ostavio takav efekat na mene. Iz istog miljea su mi daleko bolji Darvin Kukov Parker, Cassidy, Tyler Cross i Sin City.

Ali ajde da vidimo sta ce se desiti u drugom broju. Mozda tu dodje do tog ,,wow" efekta.

Crtez mi takodje nije toliko dobro legao, na momente mi je jako dobar, a na trenutke previse drven, statican i sa cudnim izrazima lica glavnih aktera. Kolor mi je zato sve vreme odlican.

7/10

Javljam se kad procitam #2, pa ce verovatno posle toga uslediti odluka o brzini kada ce se desiti kupovina sledecih brojeva.

Edited by - going going on 20/05/2020 16:04:14
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/05/2020 : 08:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kriminal je najzanimljiviji kad ga se gleda kao cjelinu. Sve se zbiva u istom gradu i istom krugu ljudi, ali svaka epizoda prati nekog drugog lika. Fora je kako se glavni likovi iz jedne epizode pojavljuju u pozadini u nekoj drugoj, a neke se i događaju istovremeno (sad se više ne sjećam koje). Meni su pojedinačno najbolje peta i šesta, ali svakako mislim da ćeš ti, kao ljubitelj krimi/noir stripova, naći zanimljive elemente u svima, i ne bi trebao odustati od ovog serijala.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2020 : 08:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by going going

Nabavio sam prva dva broja Kriminala pre sto godina i nikako da krenem sa citanjem. U medjuvremenu vidim da prva dva broja vise nema na stanju u knjizari Alan Ford ni u stripoteci Darkvud.




Kao sto vec rekoh, podstaknut pozitivnim komentarima na forumu (kaspere gledam u tebe) i licnom sklonoscu ka krimi, noir i takvim zanrovskim stripovima, konacno danas posle citanja don draperovog komentara sam se odlucio da krenem sa citanjem Kriminala.
Procitao sam za sad prvi broj Kukavicu. Do sada sam se vec susreo sa Brubejkerom na Kapetanu Americi (u izdanju CK) i tamo mi je bio odlican, takodje sam procitao prvu knjigu Besmrtne gvozdene pesnice isto u izdanju CK, takodje sjajan zabavan strip!

Medjutim Kukavica me nije odusevila, pogotovo kraj. Sveukupno je to jako solidan krimi strip, koji vredi procitati ali nista vise i posebno zabavnije. Ljubavna veza mi se jako svidela delovala je iskreno, ali nesto mi fali u ovom stripu nije ostavio takav efekat na mene. Iz istog miljea su mi daleko bolji Darvin Kukov Parker, Cassidy, Tyler Cross i Sin City.

Ali ajde da vidimo sta ce se desiti u drugom broju. Mozda tu dodje do tog ,,wow" efekta.

Crtez mi takodje nije toliko dobro legao, na momente mi je jako dobar, a na trenutke previse drven, statican i sa cudnim izrazima lica glavnih aktera. Kolor mi je zato sve vreme odlican.

Javljam se kad procitam #2, pa ce verovatno posle toga uslediti odluka o brzini kada ce se desiti kupovina sledecih brojeva.




Što više brojeva pročitaš, to će ti biti više vau.
Meni je odlično kako je on to sve posložio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/05/2020 : 09:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
@going going ako ti išta znači meni je 1.dio još i najslabiji bio tako da svakako preporuka da nastaviš sa serijalom

Lawless

Kriminal se vrlo brzo čita pa i nije bio problem dovršiti 2.dio ubrzo nakon prvog, jednostavno ima tu neku privlačnost. U ovom dijelu upoznajemo Tracyja Lawlessa iz te neslavne obitelji koja u ovom serijalu ima dosta veliki značaj. Za razliku od Lea iz Kukavice, Tracy je mračniji, brutalniji i iskreniji i što se tiče njegovog lika manje je misterija. No, dok je 1.dio bio nalik čistom trileru, ovaj je puno više psihološki i sentimentalno obojen, ali ništa manje napeto i dinamično. Budući da je glavni lik bio zanimljiviji, a i radnja više slojevita uz, ovaj put, malo više dimenzioniranog glavnog lika ovo mi je ipak razina više od Kukavice. Još uvijek fali ono nešto da bude remekdjelo, ali po mom sjećanju najbolje od serijala tek dolazi. 4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2020 : 02:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo pala je i dvojka Kriminala: Lawless.
I ovo je stvarno popravilo utisak posle keca, ovo je vec jako dobar krimi strip (za razliku od prvog broja koji je solidan). Ovog puta viseslojniji, napetiji, vise ti je stalo do likova, finalno razresenje i istina o bratu je odlicna i potresna, moglo je to i jos emotivnije da se izvede, ali nema veze.

Izgleda da se Ed Brubaker u svom Kriminalu, dosta ugledao na Frank Millera i njegov Sin City, postavka prica u istom gradu, pojavljuju se likovi iz prethodnih brojeva u manjim ulogama i neka poznata imena se spominju a deluje da ce Tracy Lawless za Kriminal biti ono sto je Dwight McCarthy bio za Milerov Sin City, dakle neka vrsta glavnog lika ili barem lika koji ce se najcesce spominjati ili pojavljivati videcemo u zavisnosti od sledecih brojeva. Stoga je prigodno sto je bas Frank Miller napisao predgovor za ovu knjigu i nazvao ga ,,prokleto dobrim krimicem"!

8/10

Napomena: idalje mi ovaj serijal nije na nivou ostalih stripova istog zanra koje sam nabrojao u svom prethodnom postu. Tako da kome se svijda Kriminal a nije citao te druge stripove nek sto pre nabavi pod obavezno i najvise Parkera od Darvina Kuka (Darkwood), a zatim i Cassidya (Padora), Sin City (Beli put i Darkvud) i Tylera Crossa (Fibra).

Sto se mene tice nabavljam sledece brojeve Kriminala prvo #3 i #4 nadam se uskoro, pa u nekoj sledecoj turi i preostala tri broja.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/05/2020 : 07:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kaka crni grad greha, kakav jos crnji kasidi. vrati se na keca kad obrnes kriminal i sve ce biti u redu
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/05/2020 : 10:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Parker i Kriminal su vrh svog zanra. Sin city je sa svojim grafickim izrazom svet za sebe, jedva cekam da ga vidim na fibrinom velikom formatu, i kvalitetnom papiru. Ali nabrajati kao slicne stripove i stavljati ispred kriminala, ne ide...a i meni cassidy drag, za jedan boneli, stavise odlican...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000