forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Na mestu, ... VOJNA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2015 : 14:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Speachless sam ... ne znam sta reci, samo ... kada i gdje, hvala.

Izdavaci, gdje ste.


Ala se nabralo kadrova na kraju. Ne bihr rekao da ce ih na kraju biti 264.








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/01/2015 : 17:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Savršeno. Gdje si ti bio do sada!? Stvarno si dobar. Nije baš neka referenca moj sud, ali stvarno si vrlo dobar.

Edited by - trolodtroje on 14/01/2015 17:30:30
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/01/2015 : 19:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Dupli! Ovo ce se ponovo citati u kompletu samo u papirnatom izdanju!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 14/01/2015 : 23:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Oi!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 15/01/2015 : 15:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
najs.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/01/2015 : 19:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Dupli, svaka čast!
Prvo čestitam što si uspio dogurati do kraja ovu stripčinu od 264 strana, a onda čestitke i na samom djelu !
Trebalo je sve ovo napisati i uprizorit. Sve te događaje posložiti i onda ih smisleno i vrlo interesantno ispričati... nimalo mali posao.
Mislim da si sada bar 100 kila lakši bez dvogodišnjeg tereta ovog stripa na plečima

Ipak... kako bi bilo da nam, onako, van stripa... kao neki pogovor, ispričaš priču do kraja ?
Koliko si, na kraju stripa, brojao do skidanja... odnosno, kako si se uopče skinuo iz JNA?
Jel' kad ti je istekao vojni rok - jednostavno si obukao civilku i mirno se odšetao, uprkos svemu, do kolodvora, pa doma... ili su tvoji došli po tebe, ili... jesu li ti uopče dali da se skineš?
Jesi li morao čekati povlačenje JNA iz Slovenije, pa tek onda skidanje... Kako je to bilo?
I tvoj daljnji odnos sa Đokićem... i s drugim oficirima, koji su, normalno, svi znali što si mu napravio pred svima?
I što ste jeli svo to vrijeme? Tvoje konzerve?
Hajd, ne ostavljaj nas da samo tako visimo u orbiti

Još jednom -, bio je užitak pratiti ovo
Pratimo tvoje druge projekte!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 16/01/2015 : 00:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na komentarima.

>Trebalo je sve ovo napisati i uprizorit. Sve te događaje posložiti i >onda ih smisleno i vrlo interesantno ispričati... nimalo mali posao.

Da. To je možda oduzelo i najviše vremena. Neke scene sam znao danima slagati u glavi. Možda je nešto moglo biti i bolje prikazano ali s obzirom na ograničene vremenske resurse ispalo je daleko bolje nego sam se nadao. Posveta bi mogla biti „Ovaj strip je napravljen usprkos svemu¨.

>Mislim da si sada bar 100 kila lakši bez dvogodišnjeg tereta ovog >stripa na plečima

To sam i ja mislio da će biti ali sam u stvari već dva dana u depresiji. Valjda je i južina pripomogla.

>Ipak... kako bi bilo da nam, onako, van stripa... kao neki pogovor, >ispričaš priču do kraja ?
>Koliko si, na kraju stripa, brojao do skidanja... odnosno, kako si se >uopče skinuo iz JNA?

Bilo mi je ostalo jos par tjedana. Morao bih preračunati koliko točno ali nije baš bitno. Uglavnom, nikome nisam govorio koliko točno imam (imao sam dosta nagradnih dana) da ne bi netko tražio mišljenje iz Beograda da li me smiju pustiti ranije ili ne. Zadnju večer prije nego sam se trebao skinuti, nazvao sam oca da dođe u Ljubljanu jer ja sutra izlazim ovako ili onako. Onda sam otišao do kapetana čete i rekao mu da se ja sljedeće jutro trebam skinuti. Nije vjerovao jer je bilo prilično preuranjeno ali je onda provjerio u evidenciji i zbrojio da stvarno imam svo to nagradno. Naravno da nisu mogli donjeti odluku jer se moralo konzultirati s Beogradom ali kako je bila večer nije tamo imao tko odgovoriti. Jedan zastavnik je tada rekao da će mi pripremiti svu dokumentaciju pa da će se vidjeti sutra ujutro da li se skidam ili ne. Ujutro najranije došao je i rekao mi da se brzo razdužim. Vjerujem da nije pitao nikoga u Beogradu već je to napravio na svoju ruku (bio je baš OK tip-oficir s početka Vojne ima njegov lik). Problem je bio i to što mi nismo imali civilke jer su nam bile strogo zabranjene. Par dana prije skidanja trebao si je tražiti da ti pošalju od doma. To nisam mogao napraviti iz gornjih razloga. Nitko baš nije vjerovao da ću se ipak skinuti. U međuvremenu su stigli i moji s civilkom. Bilo je tu još gužve ali nije sad važno. Uglavnom, ekipa iz odjeljenja me bacila preko kapije i ja sam bio vani. Dan ili dva nakon toga na vjestima je javljeno da se vojni rok svima produljava za 2 mjeseca. Iz Rijeke smo brodom išli do Splita. Jednu sedam mjeseci nakon toga, u veljači 1992 kad sam za vrijeme ispitnih rokova na faksu iz Zagreba došao u Split na par dana, zazvonio je telefon i mater mi je rekla da me netko treba. Bio je to Mičić. Zvao je iz Banjaluke gdje je na kraju moj vod završio nakon odlaska iz Ljubljane. Bili su u patroli u gradu. Ispričao mi je na brzinu šta i kako je bilo u međuvremenu. Ja sam mu stigao reći da je za dan dva referendum o neovisnosti u Bosni i da se čuvaju. Nakon toga totalno se zaratilo i više o nikom nisam ništa čuo.

>I tvoj daljnji odnos sa Đokićem... i s drugim oficirima, koji su, >normalno, svi znali što si mu napravio pred svima?

Nakon onoga s Đokićem on nije više baš često dolazio u kontakt s nama. Pretpostavljam da su mu dali druga zaduženja. On je nosio drugačiju uniformu nego drugi oficiri u četi. Maskirnu. Neznam zašto i što je on u stvari bio. Ono što je zanimljivo je da mi je usprkos svemu onu zadnju večer kad sam pregovarao oko skidanja, kapetan predložio da bi bilo dobro da postanem aktivno vojno lice i da će mi on napisati sve preporuke. Izvlačio sam se na to da sam već upisao faks i da me vojska uopće ne zanima. Bilo je dosta nezgodno.

>I što ste jeli svo to vrijeme? Tvoje konzerve?

Nešto hrane je počelo dolaziti u kasarnu. Sjećam se da smo bili gladni. Jako. To je dosta nezgodno. Vojska postaje nervozna, a svi su naoružani. Sva srića da Slovenci nisu napali kasarnu. Bilo bi masakra. Ne želim o toj mogućnosti ni misliti.

Nisam mogao sve ugurati u strip. Raspao bi se po šavovima, izgubio ritam.
Go to Top of Page

Sasha76
Starting Member

5 Posts

Member since 16/09/2010

Posted - 17/01/2015 : 17:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Sasha76 a Private Message  Reply with Quote
Dupli, hvala ti od srca na Vojni. Bio je užitak ju pratiti. Iskreno se nadam tiskanom izdanju da ga imam na polici, a i kao idealan poklon za par ljudi.
Ne samo da je priča odlična nego si i ti odličan pripovjedač. "Ti si Dupli, pesnik." :)
Netko je zanimljivo napisao da je idealan kraj u stvari bio na vrhuncu i onoj najboljoj sceni stripa "Ja sam crni vuk, a ovo je moj čopor". To bi ipak bilo malo previše frajerski za moj ukus tako da mi je drago da si nastavio dalje i završio priču u ovom poetskom tonu. Drago mi je i da si ovdje napisao ovaj kratki pogovor i mislim da je u nekom obliku obavezan i u tiskanom izdanju. Čitatelji žele znati barem poznate dijelove priče što je s ponajviše glavnim likom, ali i sporednim likovima, dalje bilo, posebno jer je u trenutku kraja stripa situacija za njihove sudbine prilično neizvjesna. Drago mi je da si se ti sretno izvukao iz cijele priče i počastio nas svojim iskustvom na ovako lijep način.
Čestitam!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 19/01/2015 : 15:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Kad pročitam ovakve komentare, a ima ih jer se glas o stripu proširio web-om (facebook je čudo jedno), neznam što bih odgovorio osim: Hvala na čitanju.
U istom trenutku osjećam i ponos što sam nešto dobro napravio ali i jezu jer sve što slijedi uspoređivat će se s Vojnom. Da ne spominjem i nelagodu jer sam toliko toga o sebi otkrio.
Dobro, nelagoda će proći. Sve to je ionako iza mene. Valjda. I dalje ću crtati ono što hoću i onako kako želim pa me usporedbe između Vojne i budućih projekata ne bi trebale naročito dirati. Jedino što će ostati je ponos i zadovoljstvo da sam eto barem jednom napravio dobar strip. To mi je bio dječački san. A pomogli su mi ga ostvariti internet, forum.stripovi.com i svi vi koji ste Vojnu čitali.

Hvala!

Tiskanog izdanja bi trebalo biti. Izdavač će biti “2x2”. I imat će kratki pogovor.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 19/01/2015 : 16:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Kad pročitam ovakve komentare, a ima ih jer se glas o stripu proširio web-om (facebook je čudo jedno), neznam što bih odgovorio osim: Hvala na čitanju.
U istom trenutku osjećam i ponos što sam nešto dobro napravio ali i jezu jer sve što slijedi uspoređivat će se s Vojnom. Da ne spominjem i nelagodu jer sam toliko toga o sebi otkrio.
Dobro, nelagoda će proći. Sve to je ionako iza mene. Valjda. I dalje ću crtati ono što hoću i onako kako želim pa me usporedbe između Vojne i budućih projekata ne bi trebale naročito dirati. Jedino što će ostati je ponos i zadovoljstvo da sam eto barem jednom napravio dobar strip. To mi je bio dječački san. A pomogli su mi ga ostvariti internet, forum.stripovi.com i svi vi koji ste Vojnu čitali.

Hvala!

Tiskanog izdanja bi trebalo biti. Izdavač će biti “2x2”. I imat će kratki pogovor.


Ispravak dva netocna navoda.Prvo nisi nacrta dobar nego odlican strip.Drugo,zavaravas se ako mislis da te usporedbe nece dirat,ljudski je i normalno je da te dira,to ce ti i bit najbolji poticaj da u buducim projektima das sve od sebe.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/01/2015 : 16:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
I još nešto da dodam - bilo šta uradiš posle "Na mestu..." biče samo nadgradnja tome. Ti samo zdinstaj a onda crtaj ono što bi želeo čitat i basta.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 19/01/2015 : 17:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by dupli

Kad pročitam ovakve komentare, a ima ih jer se glas o stripu proširio web-om (facebook je čudo jedno), neznam što bih odgovorio osim: Hvala na čitanju.
U istom trenutku osjećam i ponos što sam nešto dobro napravio ali i jezu jer sve što slijedi uspoređivat će se s Vojnom. Da ne spominjem i nelagodu jer sam toliko toga o sebi otkrio.
Dobro, nelagoda će proći. Sve to je ionako iza mene. Valjda. I dalje ću crtati ono što hoću i onako kako želim pa me usporedbe između Vojne i budućih projekata ne bi trebale naročito dirati. Jedino što će ostati je ponos i zadovoljstvo da sam eto barem jednom napravio dobar strip. To mi je bio dječački san. A pomogli su mi ga ostvariti internet, forum.stripovi.com i svi vi koji ste Vojnu čitali.

Hvala!

Tiskanog izdanja bi trebalo biti. Izdavač će biti “2x2”. I imat će kratki pogovor.


Ispravak dva netocna navoda.Prvo nisi nacrta dobar nego odlican strip.Drugo,zavaravas se ako mislis da te usporedbe nece dirat,ljudski je i normalno je da te dira,to ce ti i bit najbolji poticaj da u buducim projektima das sve od sebe.



Vojna se ističe iz razloga što je, prema onome što sam ja čitao, a da je Dupli crtao, opsegom najduža, ispravite me ako griješim.

Nikako ne bih rekao da su ostali stripovi, što je Dupli radio, sad tu nešto, kao, slabije kvalitete.

Općenito govoreći o do sada pročitanim stripovima narečenog: zanimljivo, ponekad zajebano, lud crtež, često ostavljaju dojam da se radi o nekim biografskim elementima, također, tu je često i taj geografski element (egzotični Dalmoši i ostala ekipa ), a i tematski je isto široka lepeza, stoga veseli što ima novi okvir kao sljednik rahmetli Q-a, tj. mojstrip.com gdje će se moći čitati radovi Qlanovaca. Q jest možda mrtav, ali Qlan je živ




https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/01/2015 : 12:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
jebote Dupli,ovo je odlično.danas sam u jutarnjem pročitao članak o tebi pa me zainteresiralo pa sam bacio oko na ovo...
dobro je da je tako jer bi ispizdio čekajući da se strip dovrši

odlično si dočarao atmosferu straha koja je vladala među vama.ne od teritorijalaca već vas jedan od drugoga pa i samog sebe i od onog kretenskog oficira.
takvi šupci ko taj oficir je i otjerao u smrt dečkiće od 18-19 godina u Slovenskom ratu
pozdrav i piči dalje

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 21/01/2015 : 12:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan strip, jedva čekam da ga držim u rukama
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/01/2015 : 13:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Od ovih tabli u boji prođoše me žmarci, a nisam još ni pročitao!
Dubli, majstore, hvala na inspiraciji!
Bravo!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/01/2015 : 16:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovaj strip u jednom cugu, na eks. Fina priča iz vojničkih dana koja me vratila u prošlost.
I ja sam vojni rok odslužio u Sloveniji, kasarna u Postojni, 1985. Prešao sam cijelu Sloveniju pješice, - što i nije neki pothvat :)
Bilo je raznih doživljaja, lijepih i ružnih

Eh, da je malo bolji crtež. Da ovo recimo nacrta Hermann, Giraud, Rosinski ...Što naravno nije nikakva kritika crteža već sam ja samo ono zamislio u ovoj svojoj glavi ...

Have mercy
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 21/01/2015 : 16:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pročitao sam ovaj strip u jednom cugu, na eks. Fina priča iz vojničkih dana koja me vratila u prošlost.
I ja sam vojni rok odslužio u Sloveniji, kasarna u Postojni, 1985. Prešao sam cijelu Sloveniju pješice, - što i nije neki pothvat :)
Bilo je raznih doživljaja, lijepih i ružnih

Eh, da je malo bolji crtež. Da ovo recimo nacrta Hermann, Giraud, Rosinski ...Što naravno nije nikakva kritika crteža već sam ja samo ono zamislio u ovoj svojoj glavi ...


Crtez je savrsen.Ne mogu ni zamislit strip da su ga crtali Herman,Giraud ili Rosinski.Ovakvom tipu stripa bi pasali jedino crtaci poput Petruse,Larceneta...ova trojica koju si ti nabroja nikako.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/01/2015 : 16:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ma ja sam to samo onako zamislio kako bi ga ja volio vidjeti. Pali su meni napamet i Baru i Larcenet

Have mercy
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/01/2015 : 22:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Dobro je to, Dupli. Jako dobro. I dobro popraćeno danas u Jutarnjem listu. Svejedno se ne mogu oteti dojmu da si malčice, nesvjesno (ili svjesno?) završio ovaj strip - da ga završiš! Pod pritiskom obveza na "Zlatu", naravno. No, svakako, bez zamjerke na izvedbu kraja, koji zrači svevremenskim optimizmom, onim, zadnjom slikom prikazanim, svemirskim odmakom od trivijalnosti jednog sukoba, nebitnog u bitku nepreglednog svemira, a istovremeno, značajkom jednog bića, entiteta, ožiljkom koji vječno ostaje... Sve u svemu, jako dobro!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/01/2015 : 23:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
dobro je
odlično
bit će i prijevoda na strane jezike

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/01/2015 : 23:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Dupli!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/01/2015 : 08:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ako smijem prenijeti (not my scan)





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/01/2015 : 11:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip, iako nisam upoznat sa puno domaćih stripova ovo je svakako nešto najbolje što sam pročitao što se tiče hrvatskog stripa.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/01/2015 : 13:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Dober občutek za montažo in dinamiko likov vendar preveč na hitro, struktura risbe redno razpada. Po mojem moraš biti za tak hitri, skicozni način risanja en Petruša, ki bolj obvlada anatomijo. Večina stripa izgleda kot skica za strip, po mojem to ni zaključeno delo.

Mogoče bi avtorju koristilo, če poskuša tuširati s čopičem, ker tale linija ni čopič (četka).

Zgodba je ok.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 22/01/2015 13:59:32
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/01/2015 : 15:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Dober občutek za montažo in dinamiko likov vendar preveč na hitro, struktura risbe redno razpada. Po mojem moraš biti za tak hitri, skicozni način risanja en Petruša, ki bolj obvlada anatomijo.



Slažem se.

quote:
Originally posted by Macon

Večina stripa izgleda kot skica za strip, po mojem to ni zaključeno delo.



U stvari sam i htio da izgleda kao skica. Brinulo me to da realniji crtež povlači za sobom i realnije pozadine. Razmišljao sam da li da odem do Ljubljane (nisam bio tamo od 1991) i pofotkam kasarnu i sve ostalo. No, to bi povlačilo i obavezu da točnije i preciznije obradim i likove (imena, izgled), a i same događaje (kad, tko, što, zašto). Zaključio sam da bi to bilo potpuno promašeno jer sami događaji i nisu neki strašni i važni pa da zahtjevaju dokumentaristiku, a i teško da bih pronašao sva lica i imena. Da ne govorim o tome da bi priču bilo jako teško (možda i nemoguće) složiti, a da se čita u jednom dahu. Na kraju sam shvatio da je cijela priča upravo važna onoliko koliko je bila važna za mene osobno i da je jedini ispravni i opravdani način da je ispričam i prikažem kako je se sjećam.
Uf, kako sam protrnuo kad sam shvatio nakon pola stripa da postoji Google map Ljubljane. Odmah sam išao provjeravati koliko pozadine odgovaraju onome što sam ja imao u svojoj glavi. Te Google mape su mi dobro došle da ubacim snimke hangara i time pojačam dojam realnosti kroz objektiv kamere.

quote:
Originally posted by Macon

Mogoče bi avtorju koristilo, če poskuša tuširati s čopičem, ker tale linija ni čopič (četka).



Hvala na preporuci.


quote:
Originally posted by Macon


Zgodba je ok.



Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000