forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 LE STORIE - Jedno doba, jedna PRIČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/12/2018 : 12:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by teller

baš čitam 21 broj POSLEDNJI ROV,, i pitam se dal se moglo jeftinije..
papir unutra je dosta krut i močan, da se stavilo obični ko u ZS bi li to pojeftinilo izdanje i koliko..
i bi li to povečalo broj kupaca?
mnogo pitanja i bez odgovora..


Jeftinije u odnosu na šta? Možda Libellusova izdanja. Ili Ludensova po 50kn.
Meni su izdanja DW Julije i JDJP perfektno napravljena. I vrlo povoljna. 400 dinara ili 25 kn. Samo ako s njima ne mogu naći dovoljan broj kupaca ili ako nemaju distribuciju ovakvih stripova na kioske to je drugo.




apsolutno se slažem s time kaj si napisao...žalosno je da ovakva dva izvrsna serijala nemaju prođu na kiosku..jedino da ih naprave u još jeftinijoj varijanti pa da možda s time poraste prodaja..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 24/12/2018 : 12:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by teller

baš čitam 21 broj POSLEDNJI ROV,, i pitam se dal se moglo jeftinije..
papir unutra je dosta krut i močan, da se stavilo obični ko u ZS bi li to pojeftinilo izdanje i koliko..
i bi li to povečalo broj kupaca?
mnogo pitanja i bez odgovora..


Jeftinije u odnosu na šta? Možda Libellusova izdanja. Ili Ludensova po 50kn.
Meni su izdanja DW Julije i JDJP perfektno napravljena. I vrlo povoljna. 400 dinara ili 25 kn. Samo ako s njima ne mogu naći dovoljan broj kupaca ili ako nemaju distribuciju ovakvih stripova na kioske to je drugo.




apsolutno se slažem s time kaj si napisao...žalosno je da ovakva dva izvrsna serijala nemaju prođu na kiosku..jedino da ih naprave u još jeftinijoj varijanti pa da možda s time poraste prodaja..



Mislim da je prva stvar koju bi trebali napraviti za ovakva izdanja distribucija u kioske, a ne samo specijalizirane striparnice koje se nalaze u većim gradovima. Nisam upoznat sa situacijom, ali koliko sam pročitao na forumu nema ih na kioscima.
I ljudi se žale da im je preskupa poštarina ako ih online naručuju. Realno ovo i jesu kiosk izdanja i po cijeni i po sc koricama. Tako da ne bih snižavao cijenu i kvalitetu papira samo promijenio način distrubicije ovih jeftinijih stripova.

Edited by - petarStripovi10 on 24/12/2018 12:35:23
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2018 : 12:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by teller

baš čitam 21 broj POSLEDNJI ROV,, i pitam se dal se moglo jeftinije..
papir unutra je dosta krut i močan, da se stavilo obični ko u ZS bi li to pojeftinilo izdanje i koliko..
i bi li to povečalo broj kupaca?
mnogo pitanja i bez odgovora..


Jeftinije u odnosu na šta? Možda Libellusova izdanja. Ili Ludensova po 50kn.
Meni su izdanja DW Julije i JDJP perfektno napravljena. I vrlo povoljna. 400 dinara ili 25 kn. Samo ako s njima ne mogu naći dovoljan broj kupaca ili ako nemaju distribuciju ovakvih stripova na kioske to je drugo.




apsolutno se slažem s time kaj si napisao...žalosno je da ovakva dva izvrsna serijala nemaju prođu na kiosku..jedino da ih naprave u još jeftinijoj varijanti pa da možda s time poraste prodaja..


i ja se slažem...samo razmišljam gdje leži razlog da nema večeg interesa za taj serijal...mislim da i sa lošijim papirom i cijenom 18 kuna prodaja nebi porasla...jedino možda da ide na kioske ali i to je veliko pitanje kako bi se prodavalo...
čak mnogo razvikanije Priče sa divljeg zapada su se vukle sa 600 prodanih na kioscima...
iako tamo je vestern a taj serijal pokriva sve žanrove...
nikad nečemo saznat kako bi išlo, zato kupujmo dok imamo..možda se nešto promeni na bolje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 24/12/2018 : 12:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Julija je u prvim brojevima išla na kioske, pa nije uspelo...

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/12/2018 : 13:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su glavni razlozi slabe prodaje činjenica da je u Srbiji platežna moć stanovništva manja, zatim da ona, u odnosu na Hrvatsku, ima manji broj stripofila po glavi stanovnika i da je postojala veća pauza u izlasku stripova dok se u Hrvatskoj ona skoro i nije osjetila, čim se raspala Jugoslavija stvari je preuzela Slobodna Dalmacija.
Zanima me koliki je bio tiraž Julije i JDJP na kioscima u državi s oko 7 i pol milijuna stanovnika? Jer, uvjeren sam, da bi u Hrvatskoj na kioscima preživjeli.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/12/2018 13:14:37
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2018 : 13:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da su glavni razlozi slabe prodaje činjenica da je u Srbiji platežna moć stanovništva manja, zatim da ona, u odnosu na Hrvatsku, ima manji broj stripofila po glavi stanovnika i da je postojala veća pauza u izlasku stripova dok se u Hrvatskoj ona skoro i nije osjetila, čim se raspala Jugoslavija stvari je preuzela Slobodna Dalmacija.
Zanima me koliki je bio tiraž Julije i JDJP na kioscima u državi s oko 7 i pol milijuna stanovnika? Jer, uvjeren sam, da bi u Hrvatskoj na kioscima preživjeli.


moram posumljat..oprosti..
Van Gogh je krenuo Texom i to od broja 101 (Morisko) i poslje 6-7 brojeva mrk...Slobodna sa Raiderom i mrk...Ludens sa Nathanom, Martijem, Mister Noem i opet mrk...
čisto suimljam da bi Priče preživjele i u Hrvatskoj...čak je srbsko tržište duplo veće pa stripovi teško prolaze...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/12/2018 13:19:49
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/12/2018 : 13:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa kažem, problem je što je srpsko tržište veće, to valjda znači i veći tiraž a po glavi stanovnika siguran sam da je u Hrvatskoj više stripofila.

A to za Van Goghov Tex. Evo ja nisam imao pojma da izlazi.. ma važna pitanja su opet tko čim rukuje i period kad se što desilo? Misliš li da bi Tex od broja 101 krepao da ga Ludens počne objavljivati? Onda će i ovaj Tex klasik brzo.
Raider i nije za kioske nažalost, a inače i SD i Ludens su na početku bili preambiciozni.
Isto tako možda se prije 8-9 godina neuspjehom smatralo ono što danas ne bi. Kako Teller preživljava s brojkama prodaje Mister Noa i Martyja? A to su godine totalne nelogičnosti u hrvatskom izdavaštvu. Bila je recesija na sva zvona a Bookglobe je štancao albume punom parom.

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/12/2018 : 13:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa bas je i ta julia isla u hr na kioske, po cijeni od 20-ak kuna za strip od 130 stranica...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/12/2018 : 13:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

pa bas je i ta julia isla u hr na kioske, po cijeni od 20-ak kuna za strip od 130 stranica...



Kad? Koji izdavač? Iskreno, nikad vidio.
Ako i je, moja je greška što ju trpam u isti koš sa JDJP.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/12/2018 13:54:29
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/12/2018 : 14:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
evo i teller je spomenuo tex extra od van gogha ali ne i juliju isto od van gogha..9 brojeva izdali bas u to vrijeme kad i texa...ima tome 10+ godina sigurno..
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 24/12/2018 : 14:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by zlatan bihac

pa bas je i ta julia isla u hr na kioske, po cijeni od 20-ak kuna za strip od 130 stranica...



Kad? Koji izdavač? Iskreno, nikad vidio.
Ako i je, moja je greška što ju trpam u isti koš sa JDJP.



Vjerojatno onih 10-ak brojeve koje je Van Gogh izdavao.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/12/2018 : 14:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dobro, o VG i tom periodu u Hrvatskoj sam rekao što mislim. Da ne odemo preširoko, vratimo se na JDJP kojeg izdaje Darkwood, serijalu koji ne izlazi na kioske već se prodaje samo po striparnicama.

Ako se dogodio značajan pad prodaje otkad je i prestao izlaziti po kioscima (ako ikad jest izlazio, ne znam), npr. sa 600-700 na ovih 400, onda je najlakše zaključiti da JDJP kvalitativno padaju, priče su sve lošije. I, eto, to je to... 6-7 epizoda je valjalo i onda su pokušali živjeti na toj slavi, sad su epizode znatno lošije i oni koji traže kvalitetu i nisu vezani za kolekcionarstvo su prestali to uzimati.
Ali, ne, meni su to zanimljive teme i tražim druga objašnjenja... možda Bonelli gubi moć na Balkanu pa ljudi prelaze na Amerikance i Francuze, ono, ne žele nikakve tragove da su ikad čitali naivni Bonelli, možda nemaju za stripove kao prije pa su JDJP jedna od njihovih žrtava, neki su možda odustali izrevoltirani Darkwoodovim ritmom... Ako ništa, možemo isključiti da je razlog pada mortalitet publike jer znamo da se noviji serijali vežu za mlađe dok stariji drže Mikija ili Bleka koji su, inače, na barem triput boljim brojkama.

Eto, zaključujem filozofiju i razmatranje. Nadajmo se da će se JDJP u 2019. nastaviti.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/12/2018 14:33:54
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2018 : 15:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
nebi o razlozima ali sigurno nije taj da su priće lošije...meni su konstantno ok, stigne pokoja slabija
ali možda zbog meni neprivlačne tematike...
jedva čeka Mohawk River, drugi specijal...ipak mi je western još najdraži.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 24/12/2018 : 17:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nije u Srbiji ništa manje stripofila nego u Hrvatskoj, ni ukupno ni po glavi stanovnika, pisao sam već o tome, Srbija je tu bar u ovom momentu daleko ispred svih ostalih bivših SFRJ republika.
Da nije tako ne bi bilo toliko izdavača trenutno u Srbiji i toliko stripova, sa i daljom pojavom neke nove izdavačke kuće.

Nije ni novac toliko problem, može biti za luksuzna izdanja koja su baš jako skupa i koja recimo izlaze brzim tempom poput Libellusovih, za ostalo ne bi se to dalo reći.Jeste, platežna moć u Srbiji je mala, ali je drastično veća u velikim gradovima u odnosu na ostali deo zemlje (a tu su ljudi i najviše okrenuti kupovini stripa), plus ljudi ovde uvek se nekako šire iznad svojih mogućnosti pa tako možemo videti da maltene niko ne propušta letovanje nijedne godine, da mnogi putuju negde i po više puta, da se enormne količine novca troše na razna slavlja i proslave, praznike, a stranci kada dođu uveče u Beograd i Novi Sad na provod misle da su došli u neku bogatašku zemlju kada vide koliko se novca troši po noćnim klubovima i kafićima, toliko se ne troši ni u daleko bogatijim zemljama.

Problem je u nečemu drugom.Srbija je strašno haotična i neuređena zemlja sa milion problema koje proističu pre svega iz međuljudskih odnosa, u njoj je teško da bilo šta funkcioniše iole kako treba bez obzira na to bilo para ili ne.
Ljude jednostavno mrzi da nešto organizuju kako treba, zašto bi uostalom?Ako se nešto ne voli u Srbiji onda je to rad.Daj da se uvek otalja što brže ako je to moguće.
Takođe, svako hoće novac što pre, odmah, ne postoji ni mrvica strpljenja i onda se uvek tu ide linijom manjeg otpora.

Ja jednostavno ne mogu da progutam priču da strip izdavačima posao ne ide i da eto oni jedva sklapaju kraj sa krajem i to pre svega samo zato jer eto vole strip.Pa ko je lud danas da se bavi nečim što nije profitabilno?I većina tih ljudi je već dugo u tom poslu da tako nekako kažem, dakle i pre 10 i više godina su bili tu negde kada su stvari bile daleko, daleko gore nego sada.
I sada imamo pojavu i novih izdavačkih kuća, recimo i većih poput Čarobne knjige koja funkcioniše na malo drugačiji način nego neki drugi i pokazuje da su ipak neke stvari moguće za koje drugi govore da nisu.
A nekima drugima je jednostavno bolje da stalno pokreću nova izdanja.Tu leže solidne pare sve dok su kupci naivni da se stalno na to pecaju.
Ne kažem ja da nema izdanja koja se ipak slabije prodaju, samo ne mislim da je situacija baš do te mere loša.Naravno, uvek je isplativije pokrenuti nešto novo umesto onoga čemu je prodaja opala.Posle će i tome prodaja neminovno opasti, pa ćemo pokrenuti opet nešto novo jer stripova ima mali milion.
Uvek je tako, nove stvari se bolje prodaju, ima ljudi koji samo deklarativno kupuju, uzmu prvi broj ili prvi i drugi i to je to.Posle i to prodaju, znamo da ima takvih ljudi i ovde na forumu da se ne lažemo.Njima je bitnije da su tu u nekoj komunikaciji, kontaktu nego da budu kolekcionari stripova.A i samo čitanje stripova i kolekcionarstvo nisu ista stvar.

Stoga, apsolutno je logično da se prvi brojevi svakog izdanja ubedljivo najbolje prodaju.E sad, ja vas pozivam da zbrojite dva i dva i da recimo odete na Darkwoodov forum u njihov izdavački podforum i pogledate koja su to oni izdanja izdali u poslednjih godinu dana.Koliko je tu novih stvari, a koliko je onoga što nastavlja staro?
Jednostavno ljudi idu lakšim putem, linijom manjeg otpora i to je to.

Kada je ova izdavačka kuća kretala sa radom bila je neka druga priča u pitanju, bili su drugačiji, ozbiljniji, imali su više sluha za ljubitelje stripa, no tako je kako je.I uopšte se ne libim da to istaknem ma ko se sada pojavio i udario mi kontru.Ja to tako vidim.

Na sve ovo dodajte opet i ono što sam gore pisao, loša organizacija i distribucija, ako recimo pošaljete stripove da se negde prodaju, pa makar i u striparnicu u drugi grad (a kamoli na kioske širom zemlje), uvek će iskočiti neki problem, jednostavno retko ko u Srbiji danas svoj posao radi apsolutno kako treba.Stvar je u tome što kada se to desi niko ne želi da dalje lupa glavu o tome već odmah kupca upućuje na nekog drugog, ograđuje se, sklanja svaku dalju odgovornost sa sebe pa makar i njegova zarada bila u pitanju.I onda dalje normalno dođe do razmišljanja, a što ja ipak umesto toga ne bih pokrenuo neko novo izdanje, dobro ću ga izreklamirati i nahvaliti,, umetničko remek delo i slično, otići ću povodom toga na neku tribinu.......
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/12/2018 : 22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

A nekima drugima je jednostavno bolje da stalno pokreću nova izdanja.Tu leže solidne pare sve dok su kupci naivni da se stalno na to pecaju.
Ne kažem ja da nema izdanja koja se ipak slabije prodaju, samo ne mislim da je situacija baš do te mere loša.Naravno, uvek je isplativije pokrenuti nešto novo umesto onoga čemu je prodaja opala.Posle će i tome prodaja neminovno opasti, pa ćemo pokrenuti opet nešto novo jer stripova ima mali milion.
Uvek je tako, nove stvari se bolje prodaju, ima ljudi koji samo deklarativno kupuju, uzmu prvi broj ili prvi i drugi i to je to.Posle i to prodaju, znamo da ima takvih ljudi i ovde na forumu da se ne lažemo.Njima je bitnije da su tu u nekoj komunikaciji, kontaktu nego da budu kolekcionari stripova....



A ne treba zanemariti ni švercere, koji pokupuju te prve brojeve da bi ih posle prodavali zakasnelim kupcima.
Baš me zanima - koliko su se ovajdili od Napoleona?

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/12/2018 : 11:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#77
Scenarij: Gigi Simeoni
Crtež: Gigi Simeoni
Naslovnica: Aldo Di Gennaro

http://www.sergiobonelli.it/le-storie/2018/12/20/albo/la-corsa-del-lupo-nel-nido-del-ragno-1004027/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545304749241.jpg--.jpg?1545304749000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545304749808.jpg--.jpg?1545304750000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545304750283.jpg--.jpg?1545304751000
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/12/2018 : 12:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
izgleda je ovo nastavak od prošlog broja.. mislim da toga nije bilo dosad, da idu nastavcima storie...moguće da je ovo trebalo ići u ediciju romanzi a fumeti, ali su ovdje stavili..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2018 : 12:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Odlicno! Jedino sto cemo se nacekati da to procitamo u DW izdanju. :/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/12/2018 : 16:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Simeoni, pa ne može biti loše.
Neka idu 3-4 godišnje ok, ajde, i s tim bi bili sretni, samo da ne ugase!!!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/12/2018 : 16:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nisu trebali početi s ovom praksom nastavaka u JDJP. To su slobodno mogli staviti u onu ediciju gdje su "Veliki Belzoni", "Sighma" itd.
A što se tiče izlazaka JDJP očito o tome samo glavni urednik zna.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/12/2018 16:43:30
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/12/2018 : 23:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da nisu trebali početi s ovom praksom nastavaka u JDJP. To su slobodno mogli staviti u onu ediciju gdje su "Veliki Belzoni", "Sighma" itd.
A što se tiče izlazaka JDJP očito o tome samo glavni urednik zna.



To su izdanja Phoenix Pressa.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/12/2018 : 23:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mislim da nisu trebali početi s ovom praksom nastavaka u JDJP. To su slobodno mogli staviti u onu ediciju gdje su "Veliki Belzoni", "Sighma" itd.
A što se tiče izlazaka JDJP očito o tome samo glavni urednik zna.



To su izdanja Phoenix Pressa.



Znam, nego kažem da je SBE kao izdavačka kuća možda ovo mogla staviti u neku ediciju koja nije JDJP jer dosad nismo viđali "bit će nastavljeno" na kraju epizoda ove edicije. Međutim, kako je ionako teško da ćemo mi ovo ikad vidjeti...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/12/2018 23:30:55
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/12/2018 : 23:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vidjecemo da li ce biti i treci nastavak ili samo ova dva...to je zasad oko 220 stranica...romanzi su u pravilu na oko 290 stranica...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/12/2018 : 02:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Talijani kažu da je ovo Simeonijeva trilogija.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/12/2018 : 12:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
moguce da je onda trebala biti dio ediciije romanzi, ali su je strpali u ovu ediciju i docrtali jos 40-ak stranica...ne bih se iznenadio da ovo jednom vidimo kod nas van ove darkwoodove edicije jdjp...mozda ck u riznici bonelli, ili pp kao one shot, mada ce mozda prava biti problem...

imaju vec dugo u najavi jos neke price koje su trebali ici u romanzi, odnosno la miniserie ediciju: havana, holywoodland...mozda i njih prebace u storie..
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000