forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izlazne rane
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 13/04/2013 : 19:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Rutu Modan
Vermist (Nestao)

U originalu: Exit Wounds

Izlazne rane

Ovaj strip sam kupio na nekom sajmu knjiga prije par godina. Jako lijepo izdanje, tvrde korice. Ostavio sam ga na policu i zaboravio.
Slucajno ga nadjem i pocnem da citam. Nisam ga ispustio do kraja.
Pomenuo sam da jednom godisnje naletim na dobar strip. Izgleda da sam za ovu godinu vec ispucao kvotu.

Savrseno ispricano. Crtez minimalisticki, a opet toliko detalja. Eddie Franco (u engleskom izdanju zove se Koby Franco, ne znam zasto su Holandjani i ovo promijenili) na 110. strani u srednjoj slici sjedi na plazi, a kako su mu pantalone malo spale, izviruju mu odzada bijele gace. Koji detalj. Godinama citam stripove, nikad nisam naisao na ovako nesto. I pored jako stilizovanog crteza likovi su kao zivi.
Koliko je samo slojeva u ovoj prici - odnos zene i muskarca, sina i oca, politicke prilike u Izraelu, bogati ruski Jevreji...

Strip koji inspirise.




Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/04/2013 : 19:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/04/2013 : 19:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hoće netko izdati ovo?:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 13/04/2013 : 20:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
quote:

na 110. strani u srednjoj slici sjedi na plazi, a kako su mu pantalone malo spale, izviruju mu odzada bijele gace. Koji detalj.



Eh što volim da vidim kad neko ovako s pažnjom čita stripove, umro sam od smijeha! pa jedva se vidi i na ovom uvećanom skenu :) jao, pa toliko si me nasmijao evo gledam ovaj panel i ne mogu da vjerujem!

Čitao sam skoro, odličan je, Rutu Modan je super, definitivno u top 10 novelistica u graphic novel valu zadnje decenije.
Ne sjećam se gaća ali se sjećam gomile drugih detalja, tipa kad se ono pismo bijeli na krevetu, dreči sa deset metara.
Odlično obojan, elegantno i ne smara nekim sjenama. Savršen mediteranski ambijent.

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/04/2013 : 21:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislim da je markos pominjao da bi izdao ovaj strip (nisam baš siguran u to, ali mi se tako nešto vrti u glavi)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/04/2013 : 22:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

mislim da je markos pominjao da bi izdao ovaj strip (nisam baš siguran u to, ali mi se tako nešto vrti u glavi)



vec je
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/04/2013 : 22:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/04/2013 : 22:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 14/04/2013 : 09:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Superman vs. Superman



Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 18/06/2017 : 18:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
The Property

Vlasnistvo

Autor: Rutu Modan



Poslije "Izlaznih rana", mnogo sam ocekivao od ovog stripa.

Strip "Vlasnistvo" ne samo da je ispunio moja ocekivanja vec ih je cak i prevazisao. Kakav sjajan strip! Vrhunska prica, odlican crtez.

Nakon smrti svog sina, Regina Segal odlazi ia Izraela sa unukom Micom u Varsavu, u nadi da ce vratiti imovinu izgubljenu u Drugom svjetskom ratu. Dok upoznaju modernu Varsavu, Regina se prisjeca svoje turobne proslosti i Mica se pita da li su dosli zbog imovine ili mozda postoje i neki drugi razlozi.

Toplo preporucujem, jedan od stripova koji se pamte.





Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 18/06/2017 : 18:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

Crtez minimalisticki, a opet toliko detalja. Eddie Franco (u engleskom izdanju zove se Koby Franco, ne znam zasto su Holandjani i ovo promijenili) na 110. strani u srednjoj slici sjedi na plazi, a kako su mu pantalone malo spale, izviruju mu odzada bijele gace. Koji detalj. Godinama citam stripove, nikad nisam naisao na ovako nesto. I pored jako stilizovanog crteza likovi su kao zivi.
trejsovane fotke
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000