forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tarzan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2015 : 22:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Na ovo sam mislio:

http://1.bp.blogspot.com/-icRbSuZZ_zA/TiA9Zi-tNgI/AAAAAAAAFZ0/mW2y1Pf_hO0/s1600/tahf01.jpg

http://s156.photobucket.com/user/Theagenes/media/Tip%20Top/fostertribute01b.jpg.html

Zanima me da li je ovo u američkom izdanju.

U tom slučaju je ovo vrlo privlačno i rijetko izdanje.


Kao što piše u opisu gornjeg izdanja, ono sadrži prve četiri epizode novinskog stripa, baziranog na romanima o Tarzanu. Tarzan of the Apes, koji potpisuje Hal Foster, te The Return of Tarzan, Beasts of Tarzan, i Son of Tarzan, koje potpisuje Rex Maxon.

Ukratko, da, to je to.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/01/2015 : 17:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hvala.

Da, u pravu si to je to, uz Fosterovog Tarzana (koji je prvi strip o Tarzanu) u 300 sličica, ostalo je Tarzan od Rexa Maxona.

Ovaj Tarzan je startao 1929. isti dan kada i Dick Calkinsov Buck Rogers, ali se ipak Fosterov Tarzan smatra početkom avanturističkog stripa.

Ako sam dobro zapamtio originali ovog stripa su stradali u požaru. Nije mi poznato postoje li i druga reizdanja, ali ovo je svakako zanimljivo izdanje, a IDW je postavio i visoke standarde tiska pa se nadam da će ih se i ovdje pridržavati.

Nakon ovih 300 panela Foster napušta rad na Tarzanu i vraća se radu u reklamnoj agenciji smatrajući rad na stripu prostitucijom u umjetničkom smislu. Ipak, privučen zaradom vraća se 1931. kao crtač tjednih tabli (umjesto spomenutog Rexa Maxona) sve do 1936. kada napušta rad na Tarzanu da bi se posvetio Princu Valijantu.

Na Wikipediji se spominje kako su Foster, Raymond i Cannif smatrani svetim trojstvom stripa 30ih i 40ih godina prošlog stoljeća, a tamo piše i ovo:

Frank Frazetta called Foster's work on Tarzan “perfection, a landmark in American twentieth-century art that will never be surpassed." Among the many other artists who have cited Foster as an important influence are Carl Barks, Steve Ditko, Mark Schultz, William Stout, Bill Ward and Al Williamson.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1544 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/09/2016 : 16:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Da oživimo topic, taman sam dovršio Manningovog Tarzana i danas su mi stigli Dark Horse Tarzan Omnibus I, koji se otvara Macan-Kordeyevim Mugambijem i još sadrži prvih dvadeset brojeva, te Dark Horseov Joe Kubert Omnibus. Debele knjižurine na jako finom sjajnom papiru, FC.

Dynamite je inače za prosinac najavio skupi The Buscema Years Omnibus, a Dark Horse za ožujak iduće godine The Jesse Marsh Years Omnibus I. A nedavno sam nabavio i monografiju Tarzan: The Centennial Celebration u kojoj su obrađena sva djela i adaptacije Tarzana (makar im je Yu-Tarzan promakao, što koliko razumijem i nije pretjerano čudno).
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000