forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DW: Jedno doba, jedna PRIČA 01 - Pariski dželat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/04/2013 : 09:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote




Anri Sanson je poslednji potomak duge loze dželata, naviknut na svakodnevno prisustvo smrti, svestan njene neodvojivosti od života. Ali, kada Pariz zahvati Revolucija sa velikim R, Sanson će morati da se suoči s tim da je smrt postala nešto najgore što je mogao da zamisli - prestava za narodne mase...

Ovom mračnom pričom o ljubavi, smrti i revoluciji iz pera Paole Barbato i Đampjera Kazertana počinje novi Bonelijev serijal, koji najboljim autorima ove izdavačke kuće daje odrešene ruke da rade ono što najbolje umeju - pripovedaju.

Dželatski privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/JDJP001privju.pdf

Cene:

* promotivna - 350 dinara
* konačna - 400 dinara

Promotivna cena će važiti dva meseca od izlaska.

Najaktuelnije informacije o našim izdanjima, kao i uvek, potražite na www.darkwood.co.rs.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 26/04/2013 15:40:58

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/04/2013 : 10:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bas me je zaintegrirao ovaj drugi samurajski broj u najavi.
Ne ocekujem od ovog serijala bog zna sta, dovoljno ce mi biti ako bude solidno stivo, sve iznad je dodatni bonus.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/04/2013 : 10:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Odlično izgleda, Casertano u svom elementu! Sjećam se da je za Fumettology izjavio da ga je za prvu priču na Dylanu Dogu Sclavi pitao što bi najviše volio crtati na što je on odgovorio starinska odjela i kostime i zbog toga S druge strane zrcala počinje kostimiranom zabavom. Ovdje mu se opet ostvarila ta želja.

@ Djole

zar ti ne nedostaje jedna riječ u najavi?

...Sanson će morati da je smrt postala...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/04/2013 : 11:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!

Fuck! Ovih dana ću bankrotirati...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/04/2013 : 11:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Moze, moze!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 26/04/2013 : 11:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno.........sve bolje......................

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/04/2013 : 12:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cekalo se, cekalo, i nacekalo.


Kada i gdje, uzimam!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2013 : 12:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicno!!! Uzima se prvom prilikom!


Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/04/2013 : 15:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Novi serijal koji obećava. Uzimam.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/04/2013 : 15:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

zar ti ne nedostaje jedna riječ u najavi?



Ne.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 26/04/2013 : 20:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Koliko je planirano ovih brojeva godisnje?
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 26/04/2013 : 20:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
A pi$e pozadi. Na mesec dana :D
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/04/2013 : 23:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Još jednom, bravo za ekipu iz Darkwooda!
Ovo je obavezna literatura...

Carpe diem
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 27/04/2013 : 04:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Djeluje interesantno,ovo bi trebalo uzeti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/04/2013 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Djeluje interesantno,ovo bi trebalo uzeti.


obavezno, to je (uz Zagora) najbolje ikad izdano od Bonellija...
talijani hvale serijal na sva usta a i naši ljudi koji su ga čitali kažu da je odličan...uzimam sve od prvog pa do....kojeg več na kraju...vidi se da su se u SBE potrudili jako oko tih Storija...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/04/2013 : 19:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fuck, ovo ovih dana nisam vidio u uvozu, pa se nešto bojim da će se do ovog morati čekati još 4-5 mjeseci. Valjda ipak ne??!!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 29/04/2013 : 09:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Ovo odlicno izgleda. Koliko ima strana?
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 29/04/2013 : 09:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Ovo odlicno izgleda. Koliko ima strana?


116 čini mi se.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/04/2013 : 09:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ovo je fenomenalno. Zivio DW!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 29/04/2013 : 21:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Od ovih prica puno ocekujem tako da se nadam da me nece razocarati. Cim stignu u BiH kod Hogara valja naruciti. Da li je neko vec kupio i procitao? Kakvi su utisci?

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/04/2013 : 09:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved

Od ovih prica puno ocekujem tako da se nadam da me nece razocarati. Cim stignu u BiH kod Hogara valja naruciti. Da li je neko vec kupio i procitao? Kakvi su utisci?


Avede procitao i nema greske sa ovim.Jos mi se vise svidja sama ideja sa ovom edicijom.Ljudske price kroz razne istorijske epohe.
Barbato,treba li to vise isticati maestralno pripoveda...Kazertano rule..
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 30/04/2013 : 15:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by aved

Od ovih prica puno ocekujem tako da se nadam da me nece razocarati. Cim stignu u BiH kod Hogara valja naruciti. Da li je neko vec kupio i procitao? Kakvi su utisci?


Avede procitao i nema greske sa ovim.Jos mi se vise svidja sama ideja sa ovom edicijom.Ljudske price kroz razne istorijske epohe.
Barbato,treba li to vise isticati maestralno pripoveda...Kazertano rule..



Super, super. To se trazi. Hvala ti.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/05/2013 : 18:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Veoma mi se dopao prvi broj. Paola je dobro odradila svoj posao, a isto i Giampiero. Zanimljiv pogled i odnos "radnika na svoj rad", i kako revolucija melje svoju djecu u prvim redovima.

Plus je i "uvod". Mislim, vjerujem da je lakse ovako sa plastificiranim koricama, ali boga mi, sta bi dao je kao orizinale, onako kao platno. Uf...

Jeee, sada imamo vec 2 keca u rukavu mesecno, i slatku Juliju i Price.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 25/06/2013 : 08:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao, vrlo sam zadovoljan. Sve je na najvisem mogucem nivou, prica, crtez, redakcijska oprema, kvalitet stampe... Nadam se da ce i sljedeci brojevi biti slicnog kvaliteta
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/02/2018 : 06:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Pariski dželat

Inače ne volim naročito priče u stripu koje se oslanjaju na stvarne ličnosti i događaje, jer se obično dogodi jedan od dva scenarija:
1) strip zaliči na ilustrovani udžbenik iz istorije
2) strip ode u drugu krajnost pa protivreči stvarnim događajima i izvrće ih

S druge strane, još manje volim stripove sa ''izmišljenim'' ličnostima i događajima, tj. - pravim, ali sa izmenjanim imenima kako bi se napravio jeftin otklon.

Ovde već u predgovoru piše kako je Samson poznata ličnost ali obavijena velom misterije dok su istorijski podaci vrlo šturi ili kontradiktorni, što opravdava postojanje ovog stripa, kao jedne od mogućih verzija stvarnih događaja. Pretpostavljam da nije sve u stripu 100% tačno, ali se iz mojih ocena za priču i scenario vidi da se nisam naročito osvrtao na to, jer sam u ovoj priči uživao.
Ono što mi prvo upada u oči jeste cikličnost radnje, što je fantastično. Glavni lik ovde osećam da nije Samson, iako je on narator i priča je na prvi pogled ''njegova'' - glavni je lik giljotina i pozornica u vidu daščanog podijuma. I sve što se u stripu dešava, primetićete da se dešava između dva obezglavljivanja, dve dekapitacije. Ovde je podjednako važno i ono što se dešava na sceni tj. podijumu sa giljotinom, a i van nje - u Samsonovoj kući, na dvoru, na groblju, u birtiji... Ali sve promene koje se dogode van podijuma, se odraze u prvoj sledećoj sceni sa giljotinom! I obrnuto, ono što se desi tokom ''predstave obezglavljivanja'', utiče manje ili VIŠE na ono van nje, na sudbinu pristalica kralja, Jakobinaca, Francusku, pa i na ceo svet. Upravo je to ono što mi se kod ovog stripa najviše sviđa - to što me hipnotiše svojim sesijama odrubljivanja glave koje se iznova i iznova ponavljaju ali NIKADA nisu sasvim iste te uvek donesu nešto NOVO, i tera da nastavim čitanje dalje, uživajući u trileroznoj napetosti i iščekivanju sledećeg poteza igrača. Igra Samsona i vlastodržaca je igra lovca i plena, samo što u ovom slučaju plen svojim pokoravanjem ubija lovca. Samson je tu poslednju tačku odigrao odlično. Rasplet stripa je, iako maaalo zbrzan, fantastičan i napet u stilu odličnih psiholoških trilera poput filmova Se7en, Usual suspects ili The Prestige.
Dijalozi su odlični, strip je napet i do likova je čitaocu zaista stalo, naročito do glavnog lika koji je vrlo svojstven i neobičan. Jedino mi se nije naročito svideo neobičan, platonski odnos između pristalica istih ideala, Samsona i one žene. Tu mi nešto nedostaje...
Sviđa mi se Samsonova odlučnost i spremnost da ne poklekne, tvrdoglavost i borba za svoje ideale. Bizarne scene poput kolekcije glava u podrumu ili spaljivanja istih u jarku u šumi su svakako veliki plus i čine da nam Samson u isto vreme bude i malko više pojašnjen kao lik ali i potpuno nas takve scene zbune. Samsonov odnos prema umirućima i samoj Smrti je odlično dočaran, on je čovek koji voli svoj posao i koji voli ljude, pojedince iako mrzi narod, rulju. Kako ironično! Pritom se velike promene dešavaju, od omražene ''cirkuske nakaze'' postaje preko noći heroj. Mi kroz jednog čoveka i jednu profesiju - jedno mesto i jednu radnju, vidimo zapravo velike korenite promene koje se u to doba događaju u Francuskoj.
Crtež mi nije naročito legao. Nije loš, ali znajući kako je ovaj čovek crtao Dilanove stare epizode, ovde je ipak slabiji od crteža iz tog perioda. Malo je monoton i kAmen, izrazi lica ne prikažu uvek odlično emociju koja je potrebna, tj. nekad izgledaju suviše groteskno ''kad im vreme nije''... Fali i malo više dinamike itd... Šteta, jer iako crtež ne kvari puno prosek, ni ne diže ga. Naslovna je super, fan sam ovako nacrtanih naslovnih strana.



Edited by - Jocko on 11/02/2018 07:00:41
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 11/02/2018 : 17:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Mene je ova prva priča kupila, samo sam za nju čitao zavir. Naravno, posle ih je bilo nekoliko koje mi nisu baš legle.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000