forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 25 - Orao bez kandži
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2013 : 17:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Srpanj 1907., Amédée je jedan od vojnika koji na svojim leđima prenose materijal potreban za izgradnju zvjezdarnice na vrhu Pic du Midi. Tamo upoznaje Camillea, jednog od gospode iz zvjezdarnice zaluđenog Tour de Franceom, utrkom koju su, otkako je 1903. pokrenuta, nazivali najvećom biciklističkom utrkom na svijetu. I Amédée će se uskoro zaraziti tom zaluđenošću. Po povratku u svoje selo u podnožju Pica, Amédée će zaredati s usponima kako bi uštedio novac koji mu je potreban za kupnju prvog Alcyona. Puno se izlagao riziku, sve do dana kad se planina pokazala snažnijom od njega. Cijelu je noć Amédée proveo u zaleđenim brdima. Iako je preživio, izgubio je sve nožne prste. No to je tek početak nevjerojatnog putovanja: jedan će hendikepirani, nepoznati biciklist napredovati iz utrke u utrku i naći se rame uz rame uz one najveće: Georgeta, Malog Bretonca i Garrigoua. Onog dana kad stekne nadimak „Orao bez kandži“, Amédée će ući među aristokraciju Tour de Francea...

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 20 stranica (PDF, 10Mb).

Kolorka 25 • Orao bez kandži • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lax • Crtež Lax • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 100 Kn

Trouble will find me

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 17/05/2013 : 19:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se dobro. Palac gore!

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/05/2013 : 19:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
deluje sjajno
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/05/2013 : 21:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima...sjajna naslovnica
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/05/2013 : 22:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
nisam mislio ovo kupit ali me je besplatni ogled uvjerio da vredi
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2013 : 12:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovih 20 stranica itekako obećava, a uz povoljnu cijenu razmišljanja i nema.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/06/2013 : 02:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
I pored toga sto se sve da naslutiti iz naslova i same naslovne strane... ipak ovaj strip prijatno iznenadjuje jer na sasvim zanimljiv nacin otkriva pricu o volji jednog coveka da uspe... odlicna tema i meni vrlo interesantna radnja u okviru koje je prica smestena... crtez izuzetan i odlicno prati pricu... preporuka...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 18/07/2013 : 17:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Još jedan odličan strip...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 18/07/2013 : 18:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ovo kupujem bez razmišljanja! Pogodilo me u potpis :)

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/07/2013 : 20:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
s obzirom koliko izdavaca i koliki je izbor stripova, ja ima tri tako-reci kategorije.
uzimam: ( nesto sto pogadja moj osobni ukus, od scenarista, crtaca, junaka.. )
mozda: ( zanimljivo, ali tek ako mi nista nije na cekanju iz kategorije uzimam, onda ovo dolazi na red )
nikad: ( nesto sto me na prvu odbije, to moze biti crtez koji mi ne lezi i neda mi pratiti strip, ili totalno nezanimljiva prica )
ovo ide u kategoriju " nikad "
ctrez bi josi mogao proci, ali prica mi nikako nije zanimljiva..



Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 26/07/2013 : 09:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najbolji iz nove ture Kolorki. No, o tom potom...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/10/2013 : 21:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Miroslav Cmuk o biciklima, biciklistima i bicikliranju.
teskt by Miroslav Cmuk!




Za sve bicikliste i one koji će to postati, ili će ih zanimati nešto više u knjigama i stripovima...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 06/10/2013 : 12:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Korektan strip,ali ništa više od toga...sve je to fino,ide priča,čovjek se priprema za svoje životni san,onda ga nešto uspori,pa se opet priprema itd.. kraj mi je nekako prekratak,dugi uvod i onda malo prebrzi završetak.Da je bilo još nekih 20 stranica,pa da se to ispriča u miru,možda bi mi bio puno bolji.
Ovako tu njegovu želju i općenito uspjeh na kraju nisam baš doživio na način koji smatram da sam trebao,jbg.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 12/10/2013 : 16:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Korektan strip,ali ništa više od toga...sve je to fino,ide priča,čovjek se priprema za svoje životni san,onda ga nešto uspori,pa se opet priprema itd.. kraj mi je nekako prekratak,dugi uvod i onda malo prebrzi završetak.Da je bilo još nekih 20 stranica,pa da se to ispriča u miru,možda bi mi bio puno bolji.
Ovako tu njegovu želju i općenito uspjeh na kraju nisam baš doživio na način koji smatram da sam trebao,jbg.


Potpisujem, zbrzan kraj, imam osjećaj da je jedini razlog za odlazak u rat da se strip na brznu dovrši. Odličan uvod, zaplet osrednji, kraj loš. Priča se prema kraju stripa eksponencijalno ubrzava i ostavlja dojam nedorečenosti. Slažem se da smo zakinuti za kakvih 20 strana. Kolor fantastičan!

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/10/2013 : 18:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
fali ovom stripu nesto, autor ko posmatrac bez da se priblizio glavnom liku
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/10/2013 : 17:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Jedna recenica i odlete sa spiska eh sta ti je autoritet

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2013 : 21:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da li bi moja rečenica mogla da ga vrati na spisak?

short&bicycle verzija Vrha bogova - moja iskrena preporuka (iako je kraj mogao biti bolji)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2013 21:10:45
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3080 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 13/10/2013 : 22:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da li bi moja rečenica mogla da ga vrati na spisak?

short&bicycle verzija Vrha bogova - moja iskrena preporuka (iako je kraj mogao biti bolji)


mozda je nesto bolje od ovog dodao na spisak...
Potpisujem ono sto je napisao Otto...
isto sam to pomislio kad sam ga procitao...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 16/12/2013 : 09:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Korektan strip,ali ništa više od toga...sve je to fino,ide priča,čovjek se priprema za svoje životni san,onda ga nešto uspori,pa se opet priprema itd.. kraj mi je nekako prekratak,dugi uvod i onda malo prebrzi završetak.Da je bilo još nekih 20 stranica,pa da se to ispriča u miru,možda bi mi bio puno bolji.
Ovako tu njegovu želju i općenito uspjeh na kraju nisam baš doživio na način koji smatram da sam trebao,jbg.


Potpisujem, zbrzan kraj, imam osjećaj da je jedini razlog za odlazak u rat da se strip na brznu dovrši. Odličan uvod, zaplet osrednji, kraj loš. Priča se prema kraju stripa eksponencijalno ubrzava i ostavlja dojam nedorečenosti. Slažem se da smo zakinuti za kakvih 20 strana. Kolor fantastičan!




pa zapravo, jako puno stvarnih biciklista koji su se natjecali na Touru u dobr, zapravo poginulo u prvom svjetskom ratu, tako da je kraj po meni jako dobar :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 18/12/2013 : 00:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Kraj je odličan, nema potrebe ni za jednom stranicom više, sve je rečeno.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/01/2014 : 13:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlicna prica i fenomenalan crtez. Kraj je malo paf u odnosu na tempo cijelog stripa, ipak je Lax puno bolji crtac nego scenarist.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/01/2014 : 18:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

fali ovom stripu nesto, autor ko posmatrac bez da se priblizio glavnom liku



da se nadovezem na stari post, posto sam jos jednom (brzinski) procitao Orla. bez ocekivanja emotivnih nota ovaj strip je mnogo bolje legao

Kolorka je sjajna edicija, nema bolje

Edited by - kasper on 19/01/2014 18:56:44
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/01/2014 : 10:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Istina, kraj je stvarno kao odsječen ali priča je super. Podnaslov bi trebao biti ''O volji, snazi i mudima''. Prekrasno nacrtan i izuzetno atmosferično obojen strip. Baš me oduševio.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/01/2014 : 13:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Istina, kraj je stvarno kao odsječen



SPOILER!!!!

pa i njegov život je odsječen, meni takav kraj baš paše...otišao u rat , poginio kao mnogi drugi iz njegove generacije i to je to...nema se šta tu više filozofirati

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 23/01/2014 : 22:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
danas pročitao
ocjena 4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8198 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 26/10/2014 : 14:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
@Markos
Imaš li namjeru objavljivat još nešto od Laxa?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000