forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vittorio Giardino
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2013 : 00:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ovaj talijanski majstor u početku nije ni namjeravao postati stripaš. Svoju je karijeru započeo kao inženjer elektrotehnike, da bi tek kasnije napustio svoj posao i postao autor stripova.

Giardino je autor neobičnog izričaja. Crtež mu očito vuče korijene iz tradicije "čiste linije", dok radnje i likove gradi u najboljoj maniri proze Dashiella Hammetta i Johna le Carréa. Stripovi kao što su Sam Pezzo i Max Fridman vrhunska su ostvarenja detektivsko-špijunskog žanra.

Little Ego je pak, jedan neobičan strip. Zamislite Little Nemo in Slumberland Winsora McCaya sa dosta erotike. To bi bio Little Ego.

Već je serijal Max Fridman bio pokazatelj kako se rado bavi turbulentnim vremenima europske prošlosti. S time je otišao korak dalje u stripu Jonas Fink, koji se bavi odrastanjem jednog židovskog dječaka u staljinističkoj Čehoslovačkoj.

U svakom slučaju, Vittorio Giardino je autor koji zaslužuje vašu pozornost.




























Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 24/05/2013 : 00:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
nažalost, čitao samo litl ega... kojeg i posedujem...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2013 : 02:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Fibra će izdati Maxa Fridmana.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/05/2013 : 07:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!
Čitao sam odlične drugi i treći album Maxa Fridmana, koje imam kao i onog Sama Pezza u izdanju nesretnog Milićevića, i jedva čekam zaokružiti priču.
Pezzo mi je jako drag, iako su mi u početku, na osnovu onih kratkih stripova u Avanturi, i crtež i ugođaj njegovih stripova bili nekako hladni.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000