forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker sc od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2013 : 21:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin
Dampyr nikad nije kod nas izlazio na kioscima, a nije ni Ken koliko znan. Nathan i odnedavno Martin i MrNO su ukinuti, da.


Da, svi znamo da je Ken uvijek bio popularniji od Martina, Mister Noa i Texa, sasvim je logično pretpostaviti da bi prošao bolje od njih na kioscima.

quote:
Originally posted by mpavin
Samo kažem, moglo je poći drukčije i danas ne bi postojala masa tih preskupih HC izdanja, nego možda npr. stripovi od 20-30 kn kao što radi Darkwood.


Usprkos "masi preskupih HC izdanja", danas postoje brojna mekokoričena izdanja novih junaka, kao i starih: Mister Noa i Texa, a Marti i Nathan su najavljeni. Dampyr nije preživio. Kao ni Magični, u nekoliko navrata. Tko zna, možda magičnog treba početi u mekom izdanju po peti put?

quote:
Originally posted by mpavin
Da je onda postojao neki "Darkwood" možda bi se i ostali izdavači ponili njegovi primjerom...tko zna?


Libellus sigurno ne bi. Postojao je Ludens i drugi izdavači koji su radili Bonelli u mekom uvezu, da su se htjeli "ponijeti njihovim primjerom", mogli su.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/06/2013 : 21:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Cijena zavisi od tiraza, jeftinu verziju bi mogla da ponudi Fibra, bez obzira na tiraz. s obzirom da vec ima skenove, prijevod itd., sve stvari za koje se posebno mora da placa.
Samo je upitno da li bi Markos htjeo da objavi Kena u SC verziji, ili bolje pitanje, da li misli da je jos uvijek prerano za taj potez.
Sto se tice Srbije, tu mislim da bi Darkwood mogao da ponudi dobar odnos kada su u pitanju cijena i kvalitet.
Ma uzimao bih Kena i od VC, samo sto su oni neuracunljivi kada se radi o ritmu izlazenja.



uvik če bit prerano za taj potez

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/06/2013 : 22:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Cak da Ken vec nije objavljen od strane Dnevnika i Fibre veliko je pitanje bi li uspia opstat u HC izdanju na kioscima.Propali su na kioscima i neki puno komercijalniji stripovi od Kena,a kamo li ne bi jos jedan reprint stripa koji nikad nije bia za siroke mase. A ako cemo iskreno Ken Parker je toliko dobar strip da ne zasluzuje losije izdanje od onog Fibrinog.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 02/06/2013 : 22:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Markos@

Mislim da je delimicno objavljivanje novih pa starih brojeva pravo resenje za reizdanje vec zapocetih serijala kao sto je Magicni.
Npr -Kako je Darkvud radio sa Julijom.

Ken je jedini LMS/ZS junak koji nema SC reizdanje,i pouceni finom prodajom Mikija,Marka ,PSDZ smatram da bi se i Ken lepo prodavao iako nema ni trunku komercijalnosti vec pomenutih izdanja.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2013 : 22:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Odakle ti podatci od "finoj prodaji Mikija, Marka i PSDZ"?

Trouble will find me
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/06/2013 : 23:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Odakle ti podatci od "finoj prodaji Mikija, Marka i PSDZ"?



Opstali su na kioscima, to dovoljno govori...
Ja sam mislio da Miki neće dugo, a očito se prevarih.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 02/06/2013 : 23:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Evo Velka odgovorio umesto mene.Ok,mozda i gresim.


Ali mogu ti reci konkretan primer dobre prodaje u Nisu.
Remintende Marka,Bleka,Mikija,PSDZ stizu,i mogu naci i na kiosima u Srbiji.

Trafike dobijaju po par komada i sve se proda. Cesto ostanem bez primerka.




Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/06/2013 : 23:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Da, bila je 8000, i Blek i Mark, a to je poslije Zagora (9000) najveća naklada nekih Ludensovih izdanja.

Ali to naravno ne daje nikakvu garanciju da bi i Ken uspio. To je potpuno različiti strip.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 02/06/2013 23:46:20
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/06/2013 : 00:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Iako ovo zvuči nevjerojatno onome ko ne pozna prosječnog ljubitelja stripa sa naših prostora, ali ista je publika i za Zagora i za Mikija i za Kena, tako da vjerujem da bi Ken uspio opstati u SC varijanti...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/06/2013 : 00:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Naklada Kom.Marka je cini mi se 7000 il 8000 tisuca.Godinama je konstantan taj broj. U zadnjh sest il sedam brojeva ne pise vise broj naklade.



Ako ne piše, ne znači da je manja... Osobno svjedočim velikom broju prodanih kompleta u remitendi...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/06/2013 : 01:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Iako ovo zvuči nevjerojatno onome ko ne pozna prosječnog ljubitelja stripa sa naših prostora, ali ista je publika i za Zagora i za Mikija i za Kena, tako da vjerujem da bi Ken uspio opstati u SC varijanti...



možda je dio publike isti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/06/2013 : 01:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a i tex nije uspia na kioscima ,siti se van gogha

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/06/2013 : 01:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Što će nam još jedno izdanje; na kiosku može opstati jedino Zagor. bez obzira kakove se god vrhunske kvalitete nešto pojavi na kioscima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/06/2013 : 01:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Neka prvo izguraju s PSDZ i Mikijem pa ćemo onda vidjeti dalje.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/06/2013 : 01:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam protiv novih izanja KPa.Kome ću onda moći skupo prodati svoj HC komplet?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/06/2013 : 07:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Usprkos "masi preskupih HC izdanja", danas postoje brojna mekokoričena izdanja novih junaka, kao i starih: Mister Noa i Texa, a Marti i Nathan su najavljeni. Dampyr nije preživio. Kao ni Magični, u nekoliko navrata. Tko zna, možda magičnog treba početi u mekom izdanju po peti put?


Pa i nisu baš brojna ta mekokoričena izdanja, ovo nešto malo od VČ-a što izlazi jako rijetko i to je to. Kad spominješ Dampyra i MV-a koji nisu preživjeli na kioscima nisi uzeo u obzir da ja ne govorim o kiosk varijanti nego o ovoj Darkwoodovoj gdje je strip samo u striparnicama i di je puno manji tiraž uz zadovoljavajuću cijenu. Evo, vidiš Julia je već dogurala do 30 i nekog broja a sumnjam da bi MV (kad ga ne bi bilo u nijednom izdanju dosad) ima manju prodaju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2013 : 08:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali zato Julia (osim prvih 9 brojeva) jos nije izlazila na ovim prostorima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/06/2013 : 08:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Pa napomenuo sam to, ono u zagradi.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2013 : 08:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Markos
Usprkos "masi preskupih HC izdanja", danas postoje brojna mekokoričena izdanja novih junaka, kao i starih: Mister Noa i Texa, a Marti i Nathan su najavljeni. Dampyr nije preživio. Kao ni Magični, u nekoliko navrata. Tko zna, možda magičnog treba početi u mekom izdanju po peti put?


Pa i nisu baš brojna ta mekokoričena izdanja, ovo nešto malo od VČ-a što izlazi jako rijetko i to je to. Kad spominješ Dampyra i MV-a koji nisu preživjeli na kioscima nisi uzeo u obzir da ja ne govorim o kiosk varijanti nego o ovoj Darkwoodovoj gdje je strip samo u striparnicama i di je puno manji tiraž uz zadovoljavajuću cijenu. Evo, vidiš Julia je već dogurala do 30 i nekog broja a sumnjam da bi MV (kad ga ne bi bilo u nijednom izdanju dosad) ima manju prodaju.


Nisu brojna? A Cassidy, Greystorm, Caravan, Gea, Lilith, Julia, Shangai Devil?
Malo VČ-a? Pa objavljena su 4 MN-oa u koliko, dvije godine? Ne znam, ne pratim, ali to je 14 epizoda godisnje. Više nego dobro. Za MV zaboravljaš da je on premijerno pokrenut u mekom izdanju. System Comics je prvi krenuo sa Magičnim u mekom izdanju. Libellus je krenuo kad su oni bili već na broju 6 ili 7 ili 8, ne znam više.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2013 : 08:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Evo Velka odgovorio umesto mene.Ok,mozda i gresim.


Ali mogu ti reci konkretan primer dobre prodaje u Nisu.
Remintende Marka,Bleka,Mikija,PSDZ stizu,i mogu naci i na kiosima u Srbiji.

Trafike dobijaju po par komada i sve se proda. Cesto ostanem bez primerka.


Mark i Blek su jedno, a PSDZ drugo. Osim toga Miki i PSDZ su na broju 9 i idu relativno sporo, čini mi se. A opet, osim toga, Ken Parker se ne može uspoređivati po popularnosti s Mikijem, Blekom i Markom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2013 : 08:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@mpavin
Ali govorio si to za MV. A KP je izlazio na ovim prostorima vec, plus imamo HC izdanje, znaci usporedba sa Julijom ne drzi vodu.

Kako ja vidim, mozda je jos prerano za SC u skromnom tirazu, ali mozda nekada (tih 500 ili 750 za hrabrog izdavaca :D).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 03/06/2013 20:50:45
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/06/2013 : 09:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Markos
Usprkos "masi preskupih HC izdanja", danas postoje brojna mekokoričena izdanja novih junaka, kao i starih: Mister Noa i Texa, a Marti i Nathan su najavljeni. Dampyr nije preživio. Kao ni Magični, u nekoliko navrata. Tko zna, možda magičnog treba početi u mekom izdanju po peti put?


Pa i nisu baš brojna ta mekokoričena izdanja, ovo nešto malo od VČ-a što izlazi jako rijetko i to je to. Kad spominješ Dampyra i MV-a koji nisu preživjeli na kioscima nisi uzeo u obzir da ja ne govorim o kiosk varijanti nego o ovoj Darkwoodovoj gdje je strip samo u striparnicama i di je puno manji tiraž uz zadovoljavajuću cijenu. Evo, vidiš Julia je već dogurala do 30 i nekog broja a sumnjam da bi MV (kad ga ne bi bilo u nijednom izdanju dosad) ima manju prodaju.


Nisu brojna? A Cassidy, Greystorm, Caravan, Gea, Lilith, Julia, Shangai Devil?
Malo VČ-a? Pa objavljena su 4 MN-oa u koliko, dvije godine? Ne znam, ne pratim, ali to je 14 epizoda godisnje. Više nego dobro. Za MV zaboravljaš da je on premijerno pokrenut u mekom izdanju. System Comics je prvi krenuo sa Magičnim u mekom izdanju. Libellus je krenuo kad su oni bili već na broju 6 ili 7 ili 8, ne znam više.


Je ovo prvo, nisam primjetio da si reka novih junaka.
A MrNo, nije to to. Te debele knjižurine mi nikad nisu bile napete iako je cijena korektna kad se podijeli s brojem epizoda unutra.
A za MV-a ne znan kakve su prilike bile kad ga je SC pokrenuo i jesu li u oni čemu pogrišili, pa neću o tome.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2013 : 09:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pa kiosk-izdanje Magičnog je prije godinu dana pokrenuo i Agarthi, i propao.
Baš kao što je propao i s Martinom, Skrivenim licem i Zagorom (!).

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/06/2013 : 10:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
PSDZ ima nakladu 4000, izgleda da je prodaja zadovoljavajuća, možda su i prava IF EDIZIONI jeftinija od onih BONELLI....nagađam samo....
MARK I BLEK imaju 8000 i dobro se prodaju,,,ipak je tu dobar crtež i nostalgija u pitanju...ništa lijepše nego kupit strip u perfektnom izdanju koji si čitaso ko klinac tamo 1977 godine na roto žutom papiru....
MIKI je ipak malo veči smor, nije nikad bio tako popularan ko Blek i Mark pa i njegovi novi brojevi Dnevnika su lakše nabavljivi od recimo MARKOVOG DVOJNIKA ili SARATOGE....
uzmimo da ponekog MARKA,BLEKA i MIKIJA kupi i pročita i koji klinac dok sumljam da bi danas neki klinac čitao Kena Parkera....
KEN PARKER jE ODLIČAN STRIP, ali za malo odrasliju publiku, lako je dostupan još Dnevnikov serijal, FIBRA je izdala perfektno izdanje za sladokusce Duge Puške...i sumljam da bi oni koji imaju Fibra perverziju kupovali i kiosk izdanje....ja možda i bi ali koliko je tih ljudi.....
ako usporedim PSDZ i KEN PARKERA, oba su vrhunska serijala slične tematike i 4000 Kena bi bio vrh glave natiskati....
a to je več brojka koja se teško pokriva na kioscima ako to ne izdaje izdavać koji drži Zagora...
dakle VČ i Ludens bi to možda i mogli, samo sumljam da imaju hrabrosti(i novca) za bacanje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/06/2013 : 10:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pa kiosk-izdanje Magičnog je prije godinu dana pokrenuo i Agarthi, i propao.
Baš kao što je propao i s Martinom, Skrivenim licem i Zagorom (!).

Ma nije propao, nego tiskara mora tiskati glasačke listiće

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000