forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker sc od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2013 : 21:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nisam pročitao ni jednu jedinu epizodu ali sam toliko slušao o njemu da bih mu dao dobru šansu kad bih ga video na kiosku





Nikada? Nijednu pricu?

Covece, zavidim ti. Iskreno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/06/2013 : 21:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
A šta očekuješ od tipa koji se vratio stripu pre 2-3 godine, a pre toga čitao samo Spidermana, Zagora, Bleka, Marka, Generaciju Tesla i nešto malo Dilana Doga?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2013 : 22:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prognoziram najvise jos koju godinu, a imas i skenove. Ken je vrh ako ga se strpa u Bonelli. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2013 : 22:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Pa sta ste toliko svi zapeli za kioske.
Ken za 30-40kn SC u formatu kakav nudi VanGogh ili 20-30kn u slicnom formatu kakvog nude Darkwood, Padora itd. bi jos uvijek bio povoljnija kupnja za sve one koji ne trebaju HC.
A da bi se takvih naslo oko 500 uopce ne sumnjam.
Kejs klouzd.


40 kuna za SC? Pa na Interliberu se npr. prošle godine mogao kupiti Fibrin HC za 45.
Što se kejz klouzda tiče, u kojem vi svijetu ljudi živite?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 05/06/2013 : 22:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
[40 kuna za SC? Pa na Interliberu se npr. prošle godine mogao kupiti Fibrin HC za 45.
Što se kejz klouzda tiče, u kojem vi svijetu ljudi živite?



Izdaj ti neki strip pa onda daj svoje misljenje. Nema smisla da stalno trpimo ovakve laicke komentare.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 05/06/2013 : 23:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/06/2013 : 23:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Nema potrebe za uzburkavanje strasti. Ovo je samo rasprava da se vidi ima li zainteresiranih ljudi za sc Kena. Ja bih rekao da ima. Da li je to dovoljno da se ostvari, odlučuju naravno izdavači i u tu odluku im se sigurno mi ne možemo umješati.
Inače, mnoge stvari sam poželio prije 9, 7, 5 ili 3 godine. Kao npr. Batman u domaćem izdanju, Okružen mrtvima trejd, Bluberija redom od početka, novo izdanje Maxmagnusa i općenito više USA izdanja.
Kao što se vidi želje se ostvaruju. Poželio sam naravno još neke stvari, ali polako.
Poenta je da mi kao potencijalni kupci moramo brujati i davati do znanja šta nas zanima kako bi izdavači imali što više podataka na obostrano zadovoljstvo.
Naravno da mi nije u cilju da netko počne izdavati Kena i propadne.
No, iskristalizirala se jasna želja u ovom topicu (mislim na sebe), a to je:
SC trobroj Ken Parkera, tiraž 500-1000 primjeraka, samo striparnice, cijena 30 do 60 kn. Dakle 10-20 kn. po epizodi.
Pa ćemo se nadati tome uz: Superman, Green lantern, Storm, Invincible, Družina od vješala, Preacher, Thorgal, Doug Tennapel, itd...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/06/2013 23:35:10
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2013 : 07:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Pa evo, ja gledam cijene koje Ken postiže na aukcijama. System Comicsov meko koričeni Ken ne možeš ni pokloniti, a kamoli prodati.
Trenutno se na aukcijama od 439 Kenova kupuje njih 8, po ukupnoj cijeni od 49 kuna. Kejs klouzd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2013 : 08:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Nema potrebe za uzburkavanje strasti. Ovo je samo rasprava da se vidi ima li zainteresiranih ljudi za sc Kena. Ja bih rekao da ima. Da li je to dovoljno da se ostvari, odlučuju naravno izdavači i u tu odluku im se sigurno mi ne možemo umješati.
Inače, mnoge stvari sam poželio prije 9, 7, 5 ili 3 godine. Kao npr. Batman u domaćem izdanju, Okružen mrtvima trejd, Bluberija redom od početka, novo izdanje Maxmagnusa i općenito više USA izdanja.
Kao što se vidi želje se ostvaruju. Poželio sam naravno još neke stvari, ali polako.
Poenta je da mi kao potencijalni kupci moramo brujati i davati do znanja šta nas zanima kako bi izdavači imali što više podataka na obostrano zadovoljstvo.
Naravno da mi nije u cilju da netko počne izdavati Kena i propadne.
No, iskristalizirala se jasna želja u ovom topicu (mislim na sebe), a to je:
SC trobroj Ken Parkera, tiraž 500-1000 primjeraka, samo striparnice, cijena 30 do 60 kn. Dakle 10-20 kn. po epizodi.
Pa ćemo se nadati tome uz: Superman, Green lantern, Storm, Invincible, Družina od vješala, Preacher, Thorgal, Doug Tennapel, itd...


Trobroj za 30 kuna . A zašto ne za 15? To je još bolje! Sve pojedinačne Bonelli sveske koje ne idu na kioske koštaju cca 30 kuna, a vi biste trobroj za istu cijenu. Pojedinačnu epizodu npr. Cassidyja biste platili 30 kuna, ali za Kena biste dali 10-20. Nema šta, vi potencijalni kupci stvarno dajete izdavačima što više poticajnih podataka:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 06/06/2013 : 08:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ne bi kupovao sc

dosao sam s fibrinim hc do 53 broja i svakih par mjeseci uzmem u nekoj od striparnica po 5-6 komada i priblizavam se kraju


There can be only one, me!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/06/2013 : 08:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

ne bi kupovao sc

dosao sam s fibrinim hc do 53 broja i svakih par mjeseci uzmem u nekoj od striparnica po 5-6 komada i priblizavam se kraju




isti slučaj, sad sam na 60 i uskoro uzimam dalje....
SC bi uzeo da je na kioscima za podržku izdavaću pa još to samo ako bi to pokrenuo ozbiljan izdavać sa velikim nadama da izda više od 6 brojeva...a to teško da čemo doćekat.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2013 : 08:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Nema potrebe za uzburkavanje strasti. Ovo je samo rasprava da se vidi ima li zainteresiranih ljudi za sc Kena. Ja bih rekao da ima. Da li je to dovoljno da se ostvari, odlučuju naravno izdavači i u tu odluku im se sigurno mi ne možemo umješati.
Inače, mnoge stvari sam poželio prije 9, 7, 5 ili 3 godine. Kao npr. Batman u domaćem izdanju, Okružen mrtvima trejd, Bluberija redom od početka, novo izdanje Maxmagnusa i općenito više USA izdanja.
Kao što se vidi želje se ostvaruju. Poželio sam naravno još neke stvari, ali polako.
Poenta je da mi kao potencijalni kupci moramo brujati i davati do znanja šta nas zanima kako bi izdavači imali što više podataka na obostrano zadovoljstvo.
Naravno da mi nije u cilju da netko počne izdavati Kena i propadne.
No, iskristalizirala se jasna želja u ovom topicu (mislim na sebe), a to je:
SC trobroj Ken Parkera, tiraž 500-1000 primjeraka, samo striparnice, cijena 30 do 60 kn. Dakle 10-20 kn. po epizodi.
Pa ćemo se nadati tome uz: Superman, Green lantern, Storm, Invincible, Družina od vješala, Preacher, Thorgal, Doug Tennapel, itd...


Trobroj za 30 kuna . A zašto ne za 15? To je još bolje! Sve pojedinačne Bonelli sveske koje ne idu na kioske koštaju cca 30 kuna, a vi biste trobroj za istu cijenu. Pojedinačnu epizodu npr. Cassidyja biste platili 30 kuna, ali za Kena biste dali 10-20. Nema šta, vi potencijalni kupci stvarno dajete izdavačima što više poticajnih podataka:)


Evo sada me je sramota što priželjkujem jeftine stripove...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/06/2013 : 09:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Nema potrebe za uzburkavanje strasti. Ovo je samo rasprava da se vidi ima li zainteresiranih ljudi za sc Kena. Ja bih rekao da ima. Da li je to dovoljno da se ostvari, odlučuju naravno izdavači i u tu odluku im se sigurno mi ne možemo umješati.
Inače, mnoge stvari sam poželio prije 9, 7, 5 ili 3 godine. Kao npr. Batman u domaćem izdanju, Okružen mrtvima trejd, Bluberija redom od početka, novo izdanje Maxmagnusa i općenito više USA izdanja.
Kao što se vidi želje se ostvaruju. Poželio sam naravno još neke stvari, ali polako.
Poenta je da mi kao potencijalni kupci moramo brujati i davati do znanja šta nas zanima kako bi izdavači imali što više podataka na obostrano zadovoljstvo.
Naravno da mi nije u cilju da netko počne izdavati Kena i propadne.
No, iskristalizirala se jasna želja u ovom topicu (mislim na sebe), a to je:
SC trobroj Ken Parkera, tiraž 500-1000 primjeraka, samo striparnice, cijena 30 do 60 kn. Dakle 10-20 kn. po epizodi.
Pa ćemo se nadati tome uz: Superman, Green lantern, Storm, Invincible, Družina od vješala, Preacher, Thorgal, Doug Tennapel, itd...


Trobroj za 30 kuna . A zašto ne za 15? To je još bolje! Sve pojedinačne Bonelli sveske koje ne idu na kioske koštaju cca 30 kuna, a vi biste trobroj za istu cijenu. Pojedinačnu epizodu npr. Cassidyja biste platili 30 kuna, ali za Kena biste dali 10-20. Nema šta, vi potencijalni kupci stvarno dajete izdavačima što više poticajnih podataka:)


Evo sada me je sramota što priželjkujem jeftine stripove...



i to baš u doba blagostanja,razkošja i luksuznog života...
ajde da je kriza.... možda bi te i netko razumio...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 06/06/2013 09:16:01
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2013 : 09:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto mu ne predlozite da ih pokloni, koji datum je vec onomad kada se poklanjaju stripovi?

Obi, nije nista bad kad se prizeljkuju jeftini(ji) stripovi, samo sto ne vjerujem da ima dovoljno glup izdavac da se toga primi... ili dovoljno obdaren (u dzepu). :D
Pa nije ni HC rasprodan, plus sto ima hrpe Comicsovih i LMS, znaci SC. Mozda jednog dana... kade se netko dovoljno "udari u glavu" pa pljune u ruke.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 06/06/2013 : 14:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Obavezno!

Nisam pročitao ni jednu jedinu epizodu ali sam toliko slušao o njemu da bih mu dao dobru šansu kad bih ga video na kiosku



Staaaaaa? Sram te bilo!

Ovo me podsjeca na onu Seinfeld epizodu, kad Elaine kaze Mr. Petermanu da nije gledala film "The English Patient".

J. Peterman: You haven't seen it? All right, drop everything, we're going right now!!!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/06/2013 : 15:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Oke, može li mi onda netko malo pobliže opisati Kenovo izdanje od system comicsa?
Tisak, kvaliteta korica, broj stranica, prijevod?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/06/2013 : 15:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Imam ih desetak. Loše je to urađeno - tisak, wc-papir, kvalietet korica.
Ali opet bile su to nove epizode...

Have mercy
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2013 : 18:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kod SC-a kvalitet i papira i tiska drastično oscilira od broja do broja, a prema kraju s onim "debeljucama" se dosta popravlja.
Također, upis teksta je jako loš, s hrpom tipfelera i pogrešaka.
To su mi ispočetka bili najvažniji motivi za kupovinu i tih "novih" epizoda u izdanju Fibre, makar bih to i onako napravio prije ili kasnije.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/06/2013 : 19:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
29,00 HRK.
Pojedinačne epizode.
SC.
800 tiraž.
Striparnice, nikakav kiosk.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/06/2013 : 19:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Pa evo, ja gledam cijene koje Ken postiže na aukcijama. System Comicsov meko koričeni Ken ne možeš ni pokloniti, a kamoli prodati.
Trenutno se na aukcijama od 439 Kenova kupuje njih 8, po ukupnoj cijeni od 49 kuna. Kejs klouzd.



Ok, ali to nije ništa čudno. Na Kena u LMS izdanju čak niti nostalgičari ne gledaju blagonaklono. Jer je izmrcvaren musav i sranjski. A Systemov... bah tko želi kupovati serijal od treće trećine. I dodajmo k tome još apsolutno inferiornu obradu, u usporedbi s Fibrinom.

Ali da, tužna je istina da vjerojatno nema 500 ljudi. Ma nema ih ni 350! Izdavanje sc-izdanja (barem u ovom trenutku, ili dok se HC ne rasproda) bi bio ruski rulet s 5 metaka u bubnju.
...just my 2 cents

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/06/2013 : 20:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DKoor

S obzirom na zainteresiranost odnosno cijene koje strip postiže na aukcijama itd. ne vidim baš veliku mogućnost da SC Ken propadne.
Ali naravno to je samo moje mišljenje.
Malo su se strasti uzburkale, potpuno nepotrebno, ne vidim da je moje mišljenje uvredljivo s koje god ga strane okreneš.


Pa evo, ja gledam cijene koje Ken postiže na aukcijama. System Comicsov meko koričeni Ken ne možeš ni pokloniti, a kamoli prodati.
Trenutno se na aukcijama od 439 Kenova kupuje njih 8, po ukupnoj cijeni od 49 kuna. Kejs klouzd.


Ma daj Marko, pa to je smijesno.
Koliko ima Zagora na aukcijama pa ih nitko ne gleda.
Vremena su drugacija nego prije nekoliko godina.
A osim toga pratim Kena s vremena na vrijeme na aukcijama i jos nisam vidio da bi LMS komplet isao za oko 900kn u ocjeni 5 ili glanc u zadnje vrijeme.
Stripovi koji nisu savrseno ocuvani ne idu za bog zna kakvu cijenu, generalno.
Eno fini Kenov kompletic od Globinja za 2000kn.
Chemako svoj prodaje isto za 2000kn bez prva dva broja.
To je preko 30kn/kom.
Za seriju koja je nekompletna i editirana.

Ja Zagor redovni ne mogu prodati za 3000kn. To je cca 15kn/kom, glanceri.
Da budem iskren, uopce ni ne vidim smisao ovakve rasprave.
Poanta topika je bila da dobijemo SC Kena ako je moguce za neku normalnu cijenu.
Nije realno ocekivati da ce on biti tiskan u bescjenje ali isto tako s druge strane meni a vjerujem i određenom broju drugih ljudi je sasvim ok kupovati SC stripove Bonelli formata uz jasno reduciranu cijenu u odnosu na HC.

Ja nazalost ne zivim "blizu vatre" bas kao niti mnogu drugi tako da dosta puta ne mogu iskoristiti te neke diskaunte, akcijske cijene i sl.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 06/06/2013 : 21:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
nisam kupio ništa od bonellija već dug dugo, ali moram priznat da bih ovo uzimao, da je cijena "razumna" (20-25 kn)
e sad, jel se to potencijalnom izdavaču isplati, ne vjerujem
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2013 : 21:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Obavezno!

Nisam pročitao ni jednu jedinu epizodu ali sam toliko slušao o njemu da bih mu dao dobru šansu kad bih ga video na kiosku



Staaaaaa? Sram te bilo!

Ovo me podsjeca na onu Seinfeld epizodu, kad Elaine kaze Mr. Petermanu da nije gledala film "The English Patient".

J. Peterman: You haven't seen it? All right, drop everything, we're going right now!!!



Seinf...Kako? Koji film?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 06/06/2013 21:22:54
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2013 : 21:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

29,00 HRK.
Pojedinačne epizode.
SC.
800 tiraž.
Striparnice, nikakav kiosk.


Prihodi
-------
29 kuna prodajna cijena
-3 kune PDV
-30% rabata striparnicama
-------------------------
= 18,5 kn po primjerku

Troškovi (okvirno)
--------
Tisak: 5000
Prava i materijali: 2500
Prijevod: 1000
Prijelom: 1000
--------------
Sve skupa 9.500
Podijeljeno sa 800
= 12 kn po primjerku

Recimo da uspiješ uštedjeti na nekim stavkama i smanjiš cijenu na 11 kuna po epizodi.
To znači da trebaš prodati 475 primjeraka da pokriješ troškove.
Sretno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2013 : 21:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor
Ma daj Marko, pa to je smijesno.
Koliko ima Zagora na aukcijama pa ih nitko ne gleda.
Vremena su drugacija nego prije nekoliko godina.
A osim toga pratim Kena s vremena na vrijeme na aukcijama i jos nisam vidio da bi LMS komplet isao za oko 900kn u ocjeni 5 ili glanc u zadnje vrijeme.
Stripovi koji nisu savrseno ocuvani ne idu za bog zna kakvu cijenu, generalno.
Eno fini Kenov kompletic od Globinja za 2000kn.
Chemako svoj prodaje isto za 2000kn bez prva dva broja.
To je preko 30kn/kom.
Za seriju koja je nekompletna i editirana.

Ja Zagor redovni ne mogu prodati za 3000kn. To je cca 15kn/kom, glanceri.
Da budem iskren, uopce ni ne vidim smisao ovakve rasprave.
Poanta topika je bila da dobijemo SC Kena ako je moguce za neku normalnu cijenu.
Nije realno ocekivati da ce on biti tiskan u bescjenje ali isto tako s druge strane meni a vjerujem i određenom broju drugih ljudi je sasvim ok kupovati SC stripove Bonelli formata uz jasno reduciranu cijenu u odnosu na HC.

Ja nazalost ne zivim "blizu vatre" bas kao niti mnogu drugi tako da dosta puta ne mogu iskoristiti te neke diskaunte, akcijske cijene i sl.


Sam sebi skačeš u usta. Govoriš "koje cijene Ken postiže na aukcijama" - ali ovo nisu postignute cijene, nego one koje prodavač traži. Samo što ih nitko ne kupuje.

Ali u jednom imaš pravo: vremena doista jesu drugačija nego prije par godina.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000