forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker sc od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 07/06/2013 : 14:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031


stvar je razmisljanja - ali uvijek ce se neki strip pojavit jeftinije ili ce ti se neko javit

ja sam pakao u vrhuncu rasprodaje kad su ljudi kupovali po 400 500, dobio za 300 - novi

uvijek ima sanse, samo ne treba krenut s idejom, ja to ocu skupit u sto manje vremena

vec mi neko vrijeme fale prva dva ridjobrada koji se krecu oko 200 na aukcijama, i onda uletim u aukciju za 2 za 120kn, ima nade uvijek :)



istina, ali nikako da se odlučim na realizaciju , a već godinu ipo mi se mota po glavi kupovina kompleta (otkad mi je prijatelj posudia cili komplet na čitanje)... Da bar striparnice ili preprodavači primaju american na 24 rate, za Kena sam spreman ući dužničko ropstvo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/06/2013 : 15:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

ok razlika je

jedno je intelektualni luksuz kojim se razvija osoba, a drugo je luksuz per se

oba u odredjenoj mjeri izazivaju hedonizam kod osoba





Zanimljiv ti je taj izraz "intelektualni luksuz". Nije mi nikad palo na pamet da bi tako nesto moglo postojati.

Inace misljenja sam da umjetnost nije luksuz nego potreba a to sto stvari stoje obrnuto samo pokazuje u kakvom intelektualnom stanju se nalazimo.

On topic:
Kupovao bih Kena kako god. I Fibrinog i Libellusovog i nekog novog, i meki uvez i tvrdi uvez, i jednobroj i trobroj, i skupo i jeftino. Samo da imam novaca...

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 07/06/2013 15:17:59
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2013 : 15:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Knjige, filmovi pa i stripovi nisu luksuz, nego kultura.
A kultura nije i ne može biti luksuz.
Ok, izgubila je ugled nekadašnje društvene nadgradnje, ali je nužna potreba.
Jasno, pritom pod pojmom kulture ne mislim na svakakve eksploatacijske i hiperkomercijalne stvari, od Van Dammea i Seagala preko petparačke literature i hrpe Bonellija do Rozge, popularnog Jole i 2Cellos.
Ali opet se radi greška da se sve trpa u isti koš, a baš to je krivi pristup.
Jer Zagor kao izrazira komercijala baš zbog toga stalno, unatoč svemu i uvijek iznova barem dobro prolazi na tržištu, a Ken Parker ne.
Jer sami stripovi ipak nisu namijenjeni istoj publici, koliko god među nama bilo onih koji ih možda, ili u nekom smislu, podjednako cijene.
Zagor će prolaziti i po 18, 25, 29, 39, 49 i ne znam koliko kuna, extra, klasik, odabrane priče, specijal..., pa sve opet iznova u beskrajnim reprintima, a Ken ne bi mogao opstati ni u kom od navedenih slučajeva.
Nažalost, ali tu nema pomoći, pa su oni koji još uvijek žele doći do tog stripa osuđeni na dosadašnja izdanja.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/06/2013 15:27:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/06/2013 : 15:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Markos
Pa evo, ja gledam cijene koje Ken postiže na aukcijama. System Comicsov meko koričeni Ken ne možeš ni pokloniti, a kamoli prodati.
Trenutno se na aukcijama od 439 Kenova kupuje njih 8, po ukupnoj cijeni od 49 kuna. Kejs klouzd.



Ok, ali to nije ništa čudno. Na Kena u LMS izdanju čak niti nostalgičari ne gledaju blagonaklono. Jer je izmrcvaren musav i sranjski. A Systemov... bah tko želi kupovati serijal od treće trećine. I dodajmo k tome još apsolutno inferiornu obradu, u usporedbi s Fibrinom.

Ali da, tužna je istina da vjerojatno nema 500 ljudi. Ma nema ih ni 350! Izdavanje sc-izdanja (barem u ovom trenutku, ili dok se HC ne rasproda) bi bio ruski rulet s 5 metaka u bubnju.
...just my 2 cents


ja i nisam neki nostalgicar, ali moje LMS Kenove ne bih dao ni za kakve pare.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 07/06/2013 : 15:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ja bi rekao da je, jer nemaju svi ljudi potrebu za umjetnoscu

cak i ako uvazimo da je umjetnost u ocima promatraca - postoji ljudi koji ne citaju knjige, stripove, ne idu u muzeje, kina i kazalista

ja bi bio presretan da sve prsti od umjetnosti i da ne znam di bi prije - hvala bogu pa se u osijeku pocelo hrpa toga dogadjati u zadnje vrijeme :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 08/06/2013 : 01:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Da, obavezno bih kupovao

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/06/2013 : 10:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
postoji ljudi koji ne citaju knjige, stripove, ne idu u muzeje, kina i kazalista



Za takve mi se živo fućka i ne računam ih pod relevantne sugovornike.
I takvi zapravo nemaju veze s ovim topicom.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/06/2013 : 11:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zapravo mi je nevjerojatno da se skupilo glasati 80 ljudi koji još nemaju ili nisu čitali Parkera, a kupovali bi ga... Ja sam mislio da je taj strip prožvakan, odnosno da su svi koji su ga htjeli imati nabavili/nabavljali u startu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 08/06/2013 : 13:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Zapravo mi je nevjerojatno da se skupilo glasati 80 ljudi koji još nemaju ili nisu čitali Parkera, a kupovali bi ga... Ja sam mislio da je taj strip prožvakan, odnosno da su svi koji su ga htjeli imati nabavili/nabavljali u startu.



Ima i mlađih generacija kojima on nije bio uopće poznat (ili su samo čuli za njega, ali u nedostatku kiosk izdanja 90tih ga nisu nabavljali). Ja sam '89. godište, stripove čitam tako reć otkad znam za sebe, stara me učila čitat na raspadnutim alan fordovima, izgurao osnovnu na bonelliju i Conanu SD, prestao skupljat oko 13. godine, taman kad je ludens krenija, a stripu se vratio ima 4-5 godina. Bonelli ne kupujem u hc-u (preskup sport za studentski budžet), a ZS i LMS me nisu interesirali jer ih ima previše za skupljanje ( a i reprinti udarnih heroja su svi više manje objavljeni i u mekom povezu ). Tako da mi je Ken bio pravo otkriće kad sam krenia s čitanjem posuđene hc kolekcije (nažalost prekasno za bezbrižno skupljanje pojedinačnih brojeva, koje ne bi bilo pogubno za budžet)... tako da se nadam da kroz par godina ima potencijala za reprint (bar u minimalnoj nakladi, isključivo u striparnicama)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/06/2013 : 10:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ako bi netko i krenuo s izdavanjem Kena, nekako mi se najlogičnijim čini da bi to bio DW.
Em u Srbiji čitav serijal i nije dobio kvalitetno izdanje, jer ni LMS ni SC to ni u kom slučaju nisu, pa bi tamo moglo biti dosta potencijalne publike, em je DW njihova najrespektabilnija kuća, a trenutno uz Fibru i najjači regionalni izdavač.
A ako ne oni, recimo neka edicija Bonellijevih izdanja u paru s MP-om kako sad šibaju sjajne a financijski vrlo povoljne albume, onda fakat nitko.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 10/06/2013 : 10:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja da se javim. Nisam ga čitao (nekada davno možda par komada LMS izdanja) i kada bi izlazio kupovao bih ga (mogu i striparnice kao opcija)... Eto ;)

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/06/2013 : 10:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031



ja sam pakao u vrhuncu rasprodaje kad su ljudi kupovali po 400 500, dobio za 300 - novi




Nije bija novi, ja san ga pročita.
I platija si ga 350

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/06/2013 10:49:18
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 10/06/2013 : 10:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ma to je novo, u stanju kojeg si poslao je novo, jednako tako izgledaju i oni kao glanc ;)

hm, eto ja uvjeren da je bilo 300 - mea culpa ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/06/2013 : 19:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Markos
Pa evo, ja gledam cijene koje Ken postiže na aukcijama. System Comicsov meko koričeni Ken ne možeš ni pokloniti, a kamoli prodati.
Trenutno se na aukcijama od 439 Kenova kupuje njih 8, po ukupnoj cijeni od 49 kuna. Kejs klouzd.



Ok, ali to nije ništa čudno. Na Kena u LMS izdanju čak niti nostalgičari ne gledaju blagonaklono. Jer je izmrcvaren musav i sranjski. A Systemov... bah tko želi kupovati serijal od treće trećine. I dodajmo k tome još apsolutno inferiornu obradu, u usporedbi s Fibrinom.

Ali da, tužna je istina da vjerojatno nema 500 ljudi. Ma nema ih ni 350! Izdavanje sc-izdanja (barem u ovom trenutku, ili dok se HC ne rasproda) bi bio ruski rulet s 5 metaka u bubnju.
...just my 2 cents


ja i nisam neki nostalgicar, ali moje LMS Kenove ne bih dao ni za kakve pare.



Tako se govori
Go to Top of Page

antares
New Member



Serbia
248 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 11/06/2013 : 23:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send antares a Private Message  Reply with Quote
Imam komplet Kena lms i System comics ali bi sigurno uzeo novo kvalitetno izdanje Kena Parkera od prvog broja u SC izdanju. Nesto u rangu Greystorma od Phoenix pressa. Fibra mi je nedostizna. Ne toliko zbog redovnih cena po kojima su bili prodavani vec zbog rasprodanih brojeva koje je tesko naci i koji idu veoma skupo. U Srbiji je skupiti Fibru komplet broj po broj veoma tesko da ne kazem nemoguce. Uzeti ceo komplet odjednom je za mene takodje nedostizno. Sto se tice SC Kena jos da naglasim da nikako nebih uzimao tri u jedan ili dva u jedan jer to je bezveze. Serijal je kratak i zasto bi se tako nesto radilo i izgubilo time toliko lepih naslovnica
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 22/06/2013 : 15:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Ima Kena u knjižnicama, al ja to volim imat kod sebe, tako da se pridružujem zahtjevima za kiosk izdanja, premda ga nisam nikad čitao.
A sad, možda i nije Ken toliko popularan, al kad se već izdaju Miki i Priče s Divljeg Zapada, koji isto, bar koliko je meni poznato, nisu baš toliko popularni (izvinite ako sam u krivu, vratio sam se stripovima tek pred koja 2 mjeseca), mislim da bi bilo lijepo kad bi i Ken dobio šansu.
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 28/06/2013 : 17:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Još jedan glas za Kena. Imam sve SC Kenove. I zaista bih sve iz LMS-a šta je objavljeno da imam kvalitetno.

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/06/2013 : 19:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
107 nas ima koji bi ga kupovali sa našeg foruma!
Koliko je tek ljudi koji nisu na forumu i kupovali bi ga....

Ajmo, LUDENS, šta se čeka!?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/06/2013 : 19:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DrB

I pojasnjenj kako vremena nisu ista :

Ja sam Kena Kupovao redovno , knjige od
10-13€ , zaokruzimo komplet na nekih 900€,
a za druga sam na aukcijama kupio prije mjesec dana,
citav komplet, glanc stanje, sa svim rasprodatim brojevima za

650€ !?!?

I to jedini kupac , niko nece ...



ti si odlično i proša za razliku od mene

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 29/06/2013 : 18:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

107 nas ima koji bi ga kupovali sa našeg foruma!
Koliko je tek ljudi koji nisu na forumu i kupovali bi ga....

Ajmo, LUDENS, šta se čeka!?



Ja bih radije Veseli Četvrtak. ;)

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2013 : 19:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeraprinc

quote:
Originally posted by 1Euro

107 nas ima koji bi ga kupovali sa našeg foruma!
Koliko je tek ljudi koji nisu na forumu i kupovali bi ga....

Ajmo, LUDENS, šta se čeka!?



Ja bih radije Veseli Četvrtak. ;)



I ja bih Veseli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2013 : 09:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa onda Veseli (nema veze...) ajde neka netko šalje email Veselom, pa neka se prime posla.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/06/2013 : 14:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dobro je što ima puno glasova za. Većina ljudi bi obavezno kupovali, a još određen broj ako im se svidi odnos kvalitet cijena. Cilj polla je dati do znanja da najbolji Bonelli junak još nije doživio dostojnu mekokoričenu inkarnaciju te da postoje ljudi koji bi to kupovali.
Izdavači će vjerovatno vidjeti ovo pa reagirati ako je moguće. Ako se mogu dobiti prava i ako procjene da se isplati...
Potencijalna dobit za nas ljubitelje stripa je vrlo velika.
Jedino što mogu izgubiti ovim pollom je da mi par ljudi kaže kako sam glup i da nemam pojma. Žrtva koju rado podnosim ako nas je ovo barem malo probližilo cilju.

PS. Rugali su se meni i kada sam prije par godina tražio da se napravi bolje izdanje Okružen mrtvima. Danas ako nešto želiš, moraš biti uporan. Na žalost, ja ne mogu sam izdati Kena u SC, ali mogu se nadati i navijati da ga netko drugi izda.
Iz poštovanja prema vlasniku sajta, nisam htio ranije puno potezati temu. No, vjerujem da sada više nije važno. Tko je htio Fibrinog Kena, kupio ga je. A sada idemo dalje... Možda.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/06/2013 14:38:52
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 02/07/2013 : 13:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
DW bi to divno odradio, mada se ne bih bunio ni za druge izdavače, samo dajte!

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 02/07/2013 : 18:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da bi dobro uradio, ali još kada bi i uradio...

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan

Edited by - zeraprinc on 02/07/2013 18:11:14
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000