forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker sc od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 02/07/2013 : 21:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radio clash

DW bi to divno odradio, mada se ne bih bunio ni za druge izdavače, samo dajte!


Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/06/2014 : 20:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Prođe godina i ništa...
No, ja sam uporan momak pa evo malo da osvježimo za potencijalne izdavače.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/06/2014 20:30:50
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/06/2014 : 20:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Uzimao bih
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/06/2014 : 21:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Izdavaci?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/06/2014 : 21:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Prođe godina i ništa...
No, ja sam uporan momak pa evo malo da osvježimo za potencijalne izdavače.



Nisi trebao spominjati one trobroje

Ja pre dva meseca pazario u Italiji za treći broj novog reprinta (unutra 5.Chemaco i 6. Zvezda...hmm ne sećam se imena) i ono šta sam pročitao otkida kvalitetom. Dao sam fore domaćim izdavačima (jer mi je za sada Lib prepreskup za moja primanja) da daju makar mig da će se nešto desiti i da u međuvremenu vidim kako će ići onaj it. reprint. Ako od domaćih ne bude ništa a reprint ostaje stabilan, pravac Italija!


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/06/2014 : 00:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Fibrino izdanje Kena se polako rasprodaje, pa u nekoj bliskoj budućnosti - sve je moguće... Ako idu svojevrsne bezvezurije poput Marka, Bleka, Malog rendžera ili Kapetana Mikija, mada to ne mora da bude nikakav reper, zašto ne i Ken? Zapravo, ako išta vredi staviti u isti koš sa Kenom, to su PSDZ, a to fino ide napred... Valjda će i Ken, eventually. Uz kvalitetno izdanje Modesty Blaise, jedino što bih trenutno kupovao na duge staze...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2015 : 20:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Još uvijek priželjkujem ovo i nadam se da nisam jedini...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 25/12/2015 : 21:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Još uvijek priželjkujem ovo i nadam se da nisam jedini...


pridruzujem se

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 25/12/2015 : 21:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
+1
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/12/2015 : 21:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uzimao bih da izađe u bilo kojoj varijanti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/12/2015 : 21:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
bi.... uzeo bi za podržku iako imam LMS i Libellus/Fibrinog i Sistem Comicsovog...jedna je Duga Puška!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/12/2015 : 23:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam skupiti kompletno Libellus/Fibra izdanje, ali da krene na kioscima ne znam bih li mogao odoljeti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 26/12/2015 : 17:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Još uvijek priželjkujem ovo i nadam se da nisam jedini...



Nisi!

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 26/12/2015 : 17:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
na fibrinom sajtu su popusti od 30-50 posto na Kena, a zna se kolika je tiraža.

koju ekonomsku računicu može imati izdavač da ide izdavat kiosk izdanje kena uzimajući u obzir broj ljudi koji uopće čita stripove i nepoznatost kena široj populaciji?

zagor kao alfa i omega popularnosti stripa od vardara do triglava vjerovatno posluje na granici rentabilnosti ukoliko se izračunaju troškovi tiska i broj prodanih izdanja svaki mjesec(ne bitno je li redovni, extra, specijal, maxi, gigant, chico, klasik...), a da ne govorimo o sudbini texa, dylana, martija, mister noa, blek stene i ostale škvadre odnosno njihovoj tiraži, ritmu izlaženja ili činjenici da ih nema uopće na kiosku?

fibrino izdanje sasvim dovoljno, a za kolekcionare tih par epizoda koje su "problematične" za nabavit.. e jebiga..
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 26/12/2015 : 18:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
i ja ne vidim računice da to uspije.
Fanovi su uglavnom nabavili Fibrino izdanje koje zaista pogodak. Imam i Lms komplet + Systemove ali ono mi ne pada napamet da bi tamo čitao zbog lošijeg kvaliteta (lms)
Želim vam da dobijete to što sanjate, ali mislim da je bolje da krene polako skupljat Fibrine dok su na dobrom popustu, a Systemove možete dobiti za sitniš
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/12/2015 : 18:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
meni bi ken (eventualno) odgovarao u hc varijanti 2 u 1 / 3 u 1. tada bih se (verovatno) odlucio da ga kupujem otpocetka. imam par fibrinih koje sam hteo da nabavim. da skupim celu kolekciju nedostaje mi prostora i mogucnosti.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/12/2015 : 18:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Od kuda je sad u priču opet upalo izdanje za kioske? Pa nitko nije lud da bi to radio a ponajmanje izdavači sa iskustvom. Gotova priča.
SC, 2 ili 3u1, tiraž 250-300, cijena čim niža.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 26/12/2015 : 19:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
koliko niža cijena u odnosu na trenutne fibrine popuste i koliko bi kvaliteta izdanja morala pasti da bi se zadovoljio kriterij cjenovne prihvatljivosti?

i ponavljam, na lageru ima hrpetina još kenova koji nikako da odu. znači, imamo npr. 15-20 brojeva koje svatko od nas želi imati,al su rasprodani. pa umjesto tog bi htjeli isto imati kolekciju kena al jeftiniju varijantu.

kenoljupci većinom su pokupovali sve kaj im treba od fibre i nema šanse da netko ide na još jednu kolekciju istog stripa.

oni manji kenoljupci,al opet ga štuju i vole pokupovali su najbolje epizozde(tu spadajam i ja, fali mi samo lovčeva lily od najboljih), a ostatak su pročitali u kombinacijama knjižnica, sken ili stara verzija zs/lms.

oni koji bi željeli kena, a cijena ih žulja kombiniraju varijantu zlatne serije, system comicsa i fibre(na akcijama) te na taj način više manje popunili kolekciju.


e,sad - za koga bi točno to meko izdanje kena na kraju trebalo biti s tiražom od 250-300 primjeraka? i kolko bi to bilo realno gledajući prodanog kena da se barem pokrije trošak tiska?


ili bi se išlo na legendarnu agarthijevu varijantu, prvu epizodu tip-top sredimo i ponudimo na kioske pa ak se narod uhvati super, a ak ne ide onda izgovori i obećanja ludom radovanja?


Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/12/2015 : 20:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

koliko niža cijena u odnosu na trenutne fibrine popuste i koliko bi kvaliteta izdanja morala pasti da bi se zadovoljio kriterij cjenovne prihvatljivosti?

i ponavljam, na lageru ima hrpetina još kenova koji nikako da odu. znači, imamo npr. 15-20 brojeva koje svatko od nas želi imati,al su rasprodani. pa umjesto tog bi htjeli isto imati kolekciju kena al jeftiniju varijantu.

kenoljupci većinom su pokupovali sve kaj im treba od fibre i nema šanse da netko ide na još jednu kolekciju istog stripa.

oni manji kenoljupci,al opet ga štuju i vole pokupovali su najbolje epizozde(tu spadajam i ja, fali mi samo lovčeva lily od najboljih), a ostatak su pročitali u kombinacijama knjižnica, sken ili stara verzija zs/lms.

oni koji bi željeli kena, a cijena ih žulja kombiniraju varijantu zlatne serije, system comicsa i fibre(na akcijama) te na taj način više manje popunili kolekciju.


e,sad - za koga bi točno to meko izdanje kena na kraju trebalo biti s tiražom od 250-300 primjeraka? i kolko bi to bilo realno gledajući prodanog kena da se barem pokrije trošak tiska?


ili bi se išlo na legendarnu agarthijevu varijantu, prvu epizodu tip-top sredimo i ponudimo na kioske pa ak se narod uhvati super, a ak ne ide onda izgovori i obećanja ludom radovanja?





Malo u sali,a malo i u zbilji...Za one koji kupuju Cika u SC crno-bilo,HC crno-bilo i SC u boji...Cijena neka bude 49,90.
Sve OK,ali stvar je i u tome,koliko koristi ima uopce i u trenutno izdavanim stripovima.Ne zelim reci da neko dize grdnu lovu na njima,ali jos manje i da radi sa gubitkom.Ja to stvarno ne znam i ne bi zelija nesto tvrditi.Nisam bas toliko skeptican i mislim da bi Ken ipak ima neku prodaju.Isto mislim da Kena ne mozemo usporedjivati ni sa nekim ugaslim ili nekim tekucim dobrim ekonomskim izdanjem.
Ako ikad osvane na kiosku,moj je.Ako ne,nikome nista.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.

Edited by - roby05 on 26/12/2015 20:18:22
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/12/2015 : 20:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by vešmašina

koliko niža cijena u odnosu na trenutne fibrine popuste i koliko bi kvaliteta izdanja morala pasti da bi se zadovoljio kriterij cjenovne prihvatljivosti?

i ponavljam, na lageru ima hrpetina još kenova koji nikako da odu. znači, imamo npr. 15-20 brojeva koje svatko od nas želi imati,al su rasprodani. pa umjesto tog bi htjeli isto imati kolekciju kena al jeftiniju varijantu.

kenoljupci većinom su pokupovali sve kaj im treba od fibre i nema šanse da netko ide na još jednu kolekciju istog stripa.

oni manji kenoljupci,al opet ga štuju i vole pokupovali su najbolje epizozde(tu spadajam i ja, fali mi samo lovčeva lily od najboljih), a ostatak su pročitali u kombinacijama knjižnica, sken ili stara verzija zs/lms.

oni koji bi željeli kena, a cijena ih žulja kombiniraju varijantu zlatne serije, system comicsa i fibre(na akcijama) te na taj način više manje popunili kolekciju.


e,sad - za koga bi točno to meko izdanje kena na kraju trebalo biti s tiražom od 250-300 primjeraka? i kolko bi to bilo realno gledajući prodanog kena da se barem pokrije trošak tiska?


ili bi se išlo na legendarnu agarthijevu varijantu, prvu epizodu tip-top sredimo i ponudimo na kioske pa ak se narod uhvati super, a ak ne ide onda izgovori i obećanja ludom radovanja?





Malo u sali,a malo i u zbilji...Za one koji kupuju Cika u SC crno-bilo,HC crno-bilo i SC u boji...Cijena neka bude 49,90.

Ima tu i istine, kod tih reprint izdanja se većinom ispostavi da ih najviše kupuju oni koji ih već imaju od ranije u drugom obliku.
E sada, jedino što je Ken Parker kod domaće publike malo manje popularan od Chica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/12/2015 : 21:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

koliko niža cijena u odnosu na trenutne fibrine popuste i koliko bi kvaliteta izdanja morala pasti da bi se zadovoljio kriterij cjenovne prihvatljivosti?



točno to
fibra prodaje 70% serijala za manje od 50kn
isplati li se kupovati 10x manje kvalitetno SC izdanje u pola cijene?
nikako...


quote:
Originally posted by vešmašina

kenoljupci većinom su pokupovali sve kaj im treba od fibre i nema šanse da netko ide na još jednu kolekciju istog stripa.



slažem se i ja sa ovim
ja sam jedan od tih koji imaju Kenov fibra/libellus komplet i ne treba mi niti jedan vise ikada
najkvalitetniji (i meni najdraži) komplet za sva vremena
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/12/2015 : 22:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Koliko je pametno preklapati Tex-a Ludens sa Veselim Četvrtkom, toliko je pametno izdavati Ken Parkera Sc. Jer će se naći, koji nisu kupovali Hr izdanje ili neki drugi sličan razlog već pomenutoj priči, pogotovu ako bude povoljan. Ista priča iz pariza, nigga kanje-diga sra*e.
Ja sam okasnio sa Kenom od Fibre. Milion puta sam viđao komplet od srb do hr, ali mi je uvek previše da se toliko izujem od jednom.
Odgovaralo bi mi, kada bi bilo ko sem Systema ili nekog tog tipa neozbiljnog, krenuo sa Kenom recimo 3 u 1

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost

Edited by - Villain on 26/12/2015 22:20:24
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 26/12/2015 : 22:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
oke, al kolko ljudi ima vč tex i u isto vrijeme ludens tex?

jako malo,mahom veliki fanovi texa koji nisu mogli čekati ludens,al budimo realni takvih ima dvoznamenkasti broj kod nas. i to isključivo zg škvadra jer postoji neki uvoz stripova iz srbije.

tex koji toliko sporo ide u ludensovom izdanju, a druga je bonellijeva najveća zvijezda nakon zagora.

kaj onda očekivati od nekog tamo tipa iz montane sa starom kremenjačom koji se ne bori protiv akronijanaca, ne ganja prek cijelog kontinenta nata murda ili nije teksaški rendžer koji "ne zna za drogu i sex"?

Edited by - vešmašina on 26/12/2015 22:44:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2015 : 23:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

isplati li se kupovati 10x manje kvalitetno SC izdanje u pola cijene?
nikako...




ajde objasni kako si doša do ove relacije?
10 puta manje kvalitetno?
pa da ga ja precrtavam nebi bilo tako loše.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2015 : 23:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

tex koji toliko sporo ide u ludensovom izdanju, a druga je bonellijeva najveća zvijezda nakon zagora.



ako si mislija na italiju falija si a ako si mislija i na hrvatsku falija si.zaključak:falija si!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000