forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker sc od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/12/2015 : 23:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

isplati li se kupovati 10x manje kvalitetno SC izdanje u pola cijene?
nikako...




ajde objasni kako si doša do ove relacije?
10 puta manje kvalitetno?
pa da ga ja precrtavam nebi bilo tako loše.




Pa koliko su ludensovi i veseli stripovi losiji od libellusovih?
Pocevsi od prijevoda, otiska, uveza, korica, boje, dizajna i sto sdrugih stvari koje mi nisu pale na pamet
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 26/12/2015 : 23:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
a i rentabilnost.


ekonomija razmjera, manji troškovi ak više tiskaš količinski.

koliki je trošak izdanja od 300-500 primjeraka,odnosno njegova potencijalna cijena ak se već zna da pol tog ne bu prodano(jer inače fibrina izdanja ne bi bila u pol cijene na sajtu), a strip se ne zove noćni orao ili patrick wilding pa da ima sigurnu/potencijalnu publiku u startu?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25833 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2015 : 23:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Pa koliko su ludensovi i veseli stripovi losiji od libellusovih?
Pocevsi od prijevoda, otiska, uveza, korica, boje, dizajna i sto sdrugih stvari koje mi nisu pale na pamet


Manje su lošiji nego li su jeftiniji.
To su sasvim normalna kiosk izdanja kakva trebaju biti.
Prijevod podnošljiv.
Otisak dobar.
Korice meke+
Uvez lijepljen.
boje?
Dizajn ko u talijana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/12/2015 : 23:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I minus jedan centimetar u širini stripa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25833 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2015 : 23:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
da,taj centimetar manje mi je prava noćna mora
ova naša kiosk izdanja su sasvim ok.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 27/12/2015 : 08:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Oni koji su odrasli na LMS-u i ZS-u,danasnja kiosk izdanja su tvrdi uvez.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 08:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pogotovo kada se udari i plastifikacija na korice, šteta što to Ludens nema na svim svojim izdanjima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 08:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Oni koji su odrasli na LMS-u i ZS-u,danasnja kiosk izdanja su tvrdi uvez.



Upravo tako.
Sa dužnim poštovanjem prema ljubiteljima HC Kena, meni taj strip nije za takvo izdanje. Ne želim spominjati (ali hoću:-) Libellus HC perverzije koje nekima ljudima ovdje ozbiljno prazne novčanik. Krenuo sam i ja kupovati HC Martija onomad. Malo se zamislio, stavio na papir, shvatio da će to sve na taj fazon, prodao te Martije što imam i odustao od cijele HC Bonelli priče u startu. Kupim HC, ali to je single ili vrlo kratak serijal (i nije Bonelli). Naravno, tko voli neka izvoli, ali dajte nešto i za nas sa plićim džepom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12197 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/12/2015 : 08:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Oni koji su odrasli na LMS-u i ZS-u,danasnja kiosk izdanja su tvrdi uvez.




TAČNO!

Inače, ponavljam što sam več napisao na prvoj stranici ( nisam promjenio mišljenje) kupujem ako bude kiosk izdanje (da ga mogu kupiti u Sloveniji, a ne da ga trebam ganjati po striparnicama) i da mu je cijena 18 kuna ili 29,90 ako ide trobroj (može i dvobroj za tu cijenu...) sve ostalo ne dolazi u obzir.

Imate Kena HC za oko 50 kuna....imate Kena LMS od 7-15 kuna, komplet System Comics od 200+ kuna,....a ja ionako strip pročitam samo jedan put.....i onda mi je suvišan....ali ako bi netko počeo sa Kenom od 18 kuna kiosk izdanje, počeo bi ga sakupljati, jer znam da ima 80 epizoda i to je onda završen serijal, koji se isplati izgurati do kraja,....
Sve ove neke priče od 300-500 primjeraka, prodaja putem striparnica,...pa to je bez veze, to če onda značiti da čemo za sc plačati koliko i za HC.....a HC ima još na tržištu i može ga se lako nabaviti,...čak neki prodaju KOMPLET od 650 eura pa nadalje,....


PS:

jel ima netko neki lms 417, 422, 428, 433, 460, 476, 481, 487, 543, 571, 607, 611, 618, 625, 632, 649, 674, 750, 845

Očuvanost nije bitna, važno da ima sve stranice.....kupujem po 1 euro po komadu ili nudim u razmjenu neke druge stripove, pa i neke dvd originalne filmove, albume sa samoljepljivim sličicama itd,...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 09:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by roby05

Oni koji su odrasli na LMS-u i ZS-u,danasnja kiosk izdanja su tvrdi uvez.




TAČNO!

Inače, ponavljam što sam več napisao na prvoj stranici ( nisam promjenio mišljenje) kupujem ako bude kiosk izdanje (da ga mogu kupiti u Sloveniji, a ne da ga trebam ganjati po striparnicama) i da mu je cijena 18 kuna ili 29,90 ako ide trobroj (može i dvobroj za tu cijenu...) sve ostalo ne dolazi u obzir.

Imate Kena HC za oko 50 kuna....imate Kena LMS od 7-15 kuna, komplet System Comics od 200+ kuna,....a ja ionako strip pročitam samo jedan put.....i onda mi je suvišan....ali ako bi netko počeo sa Kenom od 18 kuna kiosk izdanje, počeo bi ga sakupljati, jer znam da ima 80 epizoda i to je onda završen serijal, koji se isplati izgurati do kraja,....
Sve ove neke priče od 300-500 primjeraka, prodaja putem striparnica,...pa to je bez veze, to če onda značiti da čemo za sc plačati koliko i za HC.....a HC ima još na tržištu i može ga se lako nabaviti,...čak neki prodaju KOMPLET od 650 eura pa nadalje,....


PS:

jel ima netko neki lms 417, 422, 428, 433, 460, 476, 481, 487, 543, 571, 607, 611, 618, 625, 632, 649, 674, 750, 845

Očuvanost nije bitna, važno da ima sve stranice.....kupujem po 1 euro po komadu ili nudim u razmjenu neke druge stripove, pa i neke dvd originalne filmove, albume sa samoljepljivim sličicama itd,...



jel ima netko neki lms 417, 422, 428, 433, 460, 476, 481, 487, 543, 571, 607, 611, 618, 625, 632, 649, 674, 750, 845

Nikakav problem za navedene brojeve:
Imate Kena HC za oko 50 kuna....imate Kena LMS od 7-15 kuna, komplet System Comics od 200+ kuna


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 09:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
Imate Kena HC za oko 50 kuna....imate Kena LMS od 7-15 kuna, komplet System Comics od 200+ kuna,....a ja ionako strip pročitam samo jedan put.....i onda mi je suvišan....

I za 10-ak godina kada zaboraviš radnju opet u ponovnu nabavku.
quote:
ali ako bi netko počeo sa Kenom od 18 kuna kiosk izdanje, počeo bi ga sakupljati, jer znam da ima 80 epizoda i to je onda završen serijal, koji se isplati izgurati do kraja,....

Po toj cijeni sigurno ga nitko neće objavljivati jer ipak to nije Zagor.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 09:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Super je što svi znaju šta se može, a šta se ne može. Svi su stručnjaci za izdavaštvo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 09:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da je to tako jednostavno onda bi primjerice MR od Van Gogha koštao 18 a ne 49 kn.
Dovoljno je samo povući paralelu sa nekim drugim izdanjima i sve ispadne na vidjelo, a treba priznati da bi bila ludost štampati KP-a u tiražu Ludens Zagora samo da bi se cijena nekako podvukla na 18 kn.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/12/2015 : 10:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
I vidje čovjek supermarka kako uz blagoslov specijalne interliberske ponude 2014e prelazi u suprotni tabor!

quote:
Originally posted by vešmašina
na lageru ima hrpetina još kenova koji nikako da odu. znači, imamo npr. 15-20 brojeva koje svatko od nas želi imati,al su rasprodani. pa umjesto tog bi htjeli isto imati kolekciju kena al jeftiniju varijantu.

quote:
Originally posted by supermark
točno to
fibra prodaje 70% serijala za manje od 50kn
isplati li se kupovati 10x manje kvalitetno SC izdanje u pola cijene?
nikako...


Problematika nije u cijeni nego u dostupnosti. Na lageru je do nedavno bilo i 50% Alvara za 50% nižu cijenu pa to opet nije spriječilo reprint da se rasproda nekoliko mjeseci prije a četvorka se i dandanas stoji u ponudi
Zaboravljate jednu bitnu stvar. Ako ne i najbitniju! Na ovim prostorima je osim HC SC ratova sljedeća najbitnija stavka- kompletiranje.

Imam osjećaj da se stripovska pubilka proširila od vremena kada je Libellus počeo s Kenom i zbog toga i mislim da bi to išlo. Ok to je samo osjećaj, ne i činjenice, no tome u prilog govore i izjave nekih izdavača.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 27/12/2015 10:29:25
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 27/12/2015 : 11:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
pa kaj će nekom alvar 4 ak nema prva tri? a radije izabere jeftiniju varijantu debeljuce sa svim unutra. ista situacija nadam se uskoro i sa špagetijima.


oko šire stripovske publike, šira je definitivno neg prije desetak godina, al šira u kontekstu drugih izdanja, a ne "još jednog bonellija" ma koliko vrhunski i kvalitetan u odnosu ostale bonellije bio.

izdavanje novog kena dok u ovom trenutku imamo:
a) system comics
b) libellus/fibra
c) zs/lms

je jednostavno sulud potez. oke, reprint pojedinačnih epizoda koje su "must have" odnosno rasprodane poput lovčeve lily bi eventualno imalo smisla. ostalo je sve "džaba vam novci moji sinovci.."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2015 : 11:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
17 Fibrinih Kenova je rasprodano,kao i 20 Libelusovih (13-32),pri čemu ni markosu ni dadama ne pada na pamet da rade reprinte;što je i logično.
I slažem se da je Fibrin/LL Ken besprekoran,kao i da mu je trenutna cena sjajna;ali šta da radim bez 37 najboljih epizoda ??

A takođe se i slažem da je pokretanje kiosk Kena samoubistvo za izdavača - ali već limitirano mekokoričeno izdanje (bilo zasebne sveske,2u1,3u1) koje bi išlo po striparnicama/knjižarama i koje bi koštalo (normalno) više od klasičnih kiosk varijanti (recimo 350-400 dindži ako bi se išlo za pojedinačnim epizodama),bi možda i prošlo.

I Fibra i jedan srpski izdavač su u nekim naznakama,potpuno nezvanično (mada je markos skoro i zvanično potvrdio mogućnost jednog dana) nagovestili ovako nešto.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/12/2015 11:17:12
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 11:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

17 Fibrinih Kenova je rasprodano,kao i 20 Libelusovih (13-32),pri čemu ni markosu ni dadama ne pada na pamet da rade reprinte;što je i logično.
I slažem se da je Fibrin/LL Ken besprekoran,kao i da mu je trenutna cena sjajna;ali šta da radim bez 37 najboljih epizoda ??

A takođe se i slažem da je pokretanje kiosk Kena samoubistvo za izdavača - ali već limitirano mekokoričeno izdanje (bilo zasebne sveske,2u1,3u1) koje bi išlo po striparnicama/knjižarama i koje bi koštalo (normalno) više od klasičnih kiosk varijanti (recimo 350-400 dindži ako bi se išlo za pojedinačnim epizodama),bi možda i prošlo.

I Fibra i jedan srpski izdavač su u nekim naznakama,potpuno nezvanično (mada je markos skoro i zvanično potvrdio mogućnost jednog dana) nagovestili ovako nešto.


27 trobroja bi koštalo puno manje nego da se kupuje HC komplet za 1000 eura. Ili da se lovi stari papir LMS + System (teško skupiti LMS, nije lijep komplet).
Čak i da ti trobroji budu relativno skupi, opet je to bolja opcija nego ostale dvije za ljude koji nemaju Kena.



What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/12/2015 14:42:35
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/12/2015 : 12:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

pa kaj će nekom alvar 4 ak nema prva tri? a radije izabere jeftiniju varijantu debeljuce sa svim unutra.


Ne znam je li shvaćaš da si upravo potvrdio ono kaj sam rekao.
Kaj će nekom 50 Kenova ako ih nema 30 i više (a povrh toga Ken ima kontinuitet. Alvar ne).
Radije si izabere jeftiniju varijantu debeljuce npr 3u1 sa svime unutra. Što je ono što se u ovom topiku zagovara.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/12/2015 : 14:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Imalo bi smisla izdati SC Kena, čini se da nas je sasvim dovoljno koji bi to pratili.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 16:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by vešmašina

pa kaj će nekom alvar 4 ak nema prva tri? a radije izabere jeftiniju varijantu debeljuce sa svim unutra.


Ne znam je li shvaćaš da si upravo potvrdio ono kaj sam rekao.
Kaj će nekom 50 Kenova ako ih nema 30 i više (a povrh toga Ken ima kontinuitet. Alvar ne).
Radije si izabere jeftiniju varijantu debeljuce npr 3u1 sa svime unutra. Što je ono što se u ovom topiku zagovara.


Fibra vjerovatno na skladištu ima pozamašnu količinu određenih brojeva Ken Parkera. Problem je prodati nešto van kontinuiteta jer smo svi uglavnom robovi slaganja po serijalima. Koštaju uglavnom (na sniženju) 42-56 kn. To je lijepo za one koje nekim čudom fale baš ti brojevi. No, takvih je sada poprilično malo. Tko je kupio, kupio je, tko nije vjerovatno mu ti brojevi nisu interesantni (van kontinuiteta). Evo, ja ih ne bih kupio tako napreskokce ni da su 20 kn. Ovo ne kažem sa podcjenjivanjem jer ti stripovi vrijede. Jednostavno sam rob cjelina i serijala i ne mogu uživati ako nemam nade za kompletiranje unutar razumne cijene...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 16:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu sebe zamisliti kako u rukama držim prvi trobroj Ken Parkera sc i skoro da mogu osjetiti ushićenje. Nemam pojma zašto je to tako. Ovaj topic svakako ne služi da bi se neki izdavač navukao u propast već zato da se nađe što više istomišljenika sa nadom da će netko zaključiti da projekt može uspjeti...
Recimo da se u poll-u 170 ljudi izjasnilo da bi kupovali sigurno ili vjerovatno. I recimo da postoji još toliko koji bi to kupili na prostoru Stare Republike. Da li je vjerovatnih 340 komada dosta da se izda neki strip nakladom od 500 primjeraka? Možda i nije.
Inače, kada sam pitao tko bi kupio svjetski hit Johnsovog Green Lanterna, skupilo se možda 30 glasova za. Tu je situacija jasna pa nema smisla "navaljivati"...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/12/2015 16:11:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2015 : 18:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
evo iste teme i na DW forumu:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=27936.0

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2015 : 18:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

evo iste teme i na DW forumu:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=27936.0


Eto, još jedan pokazatelj da ljudi razmišljaju o tome...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12197 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/12/2015 : 18:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
recimo ja sam na topiku "Markos nam se nešto učutao" pitao Markosa kakve su šanse da počne izdavati Đudasa, pa mi je odgovorio da je Đudasa vrijeme pregazilo več tada kada je izlazio kod LMS, ok, valjda je tako ali svejedno se ne mogu oteti dojmu kako je npr. Dječak sa Zapada (Tim i Dasty) uspješno krenuo i pronašao svoje čitatelje, taj Rosencrantz ide jako brzim tempom i svi su oduševljeni, a tko bi si to mislio....e sad, ako uzmemo da su Tim i Dasty više nalik Malome Rendžeru, Kapetan Mikiju,.....a sve to se prodava, a Đudas ipak nije taj neki "simpatično naivni rang" i više je sličan Ken Parkeru (bar po mom mišljenju) a ne bi se prodavao, isto kako se ni Ken parker nije rasprodao (još uvijek ima dosta HC u skladištu...) onda se je potrebno pitati "zašto?" ili gdje je problem?

Kako se npr Ken Parker (nije rasprodat), Đudas (pregazilo ga vrijeme), PSDZ (jedva guraju) a svi su nekako u stilu "okrutni realistički divlji zapad" dok Kapetan Miki (mlekopija) gura punom parom.....a stripove čitaju 30+ godišnjaci......

Meni npr Ken parker a ni Đudas nije bio zanimljiv kada mi je bilo 10 godina.....ali sada mi je zanimljiv.....ali koliko ja znam u današnje vreme nema baš puno 10 godišnjaka koji čitaju stripove.....odnosno barem ih nema na ovom forumu gdje raspravljamo o tome šta bi se prodavalo itd pa da bi mogli provjeriti....znači ima puno 30-60 godišnjaka koji čitaju Kapetana Mikija a Đudasa ne bi kupovali jer ga je vrijeme pregazilo

Edited by - 1Euro on 27/12/2015 18:49:32
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/12/2015 : 19:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

recimo ja sam na topiku "Markos nam se nešto učutao" pitao Markosa kakve su šanse da počne izdavati Đudasa, pa mi je odgovorio da je Đudasa vrijeme pregazilo več tada kada je izlazio kod LMS, ok, valjda je tako ali svejedno se ne mogu oteti dojmu kako je npr. Dječak sa Zapada (Tim i Dasty) uspješno krenuo i pronašao svoje čitatelje, taj Rosencrantz ide jako brzim tempom i svi su oduševljeni, a tko bi si to mislio....e sad, ako uzmemo da su Tim i Dasty više nalik Malome Rendžeru, Kapetan Mikiju,.....a sve to se prodava, a Đudas ipak nije taj neki "simpatično naivni rang" i više je sličan Ken Parkeru (bar po mom mišljenju) a ne bi se prodavao, isto kako se ni Ken parker nije rasprodao (još uvijek ima dosta HC u skladištu...) onda se je potrebno pitati "zašto?" ili gdje je problem?

Kako se npr Ken Parker (nije rasprodat), Đudas (pregazilo ga vrijeme), PSDZ (jedva guraju) a svi su nekako u stilu "okrutni realistički divlji zapad" dok Kapetan Miki (mlekopija) gura punom parom.....a stripove čitaju 30+ godišnjaci......

Meni npr Ken parker a ni Đudas nije bio zanimljiv kada mi je bilo 10 godina.....ali sada mi je zanimljiv.....ali koliko ja znam u današnje vreme nema baš puno 10 godišnjaka koji čitaju stripove.....odnosno barem ih nema na ovom forumu gdje raspravljamo o tome šta bi se prodavalo itd pa da bi mogli provjeriti....znači ima puno 30-60 godišnjaka koji čitaju Kapetana Mikija a Đudasa ne bi kupovali jer ga je vrijeme pregazilo


To ni meni nije jasno. Čak mi se čini da nije normalno
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000