forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Leskovacki cevapi VS Sarajevski cevapi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/07/2013 : 11:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Poll Question:
Koji cevapi su vam bolji?

Results:
Leskovacki [59%] 32 votes
Sarajevski [41%] 22 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 54 counted »» Last Vote: 03/12/2017 21:56:11

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/07/2013 : 12:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ja sam glasao za Leskovacke.....

Nisam nikada jeo cevape u Sarajevu niti u Leskovcu, ali kada idem u trgovinu SPAR, ja sam tamo kupio najprije Sarajevske i nisu mi bili dobri, pa sam onda kupio Leskovacki i jako su mi super. Pa sam onda opet kupio Sarajevske jer sam toliko lijepoga cuo o Sarajevskim cevapima ali ovo što se prodava u Sparu pod tim imenom je katastrofa....pa tako od sada uvijek kupujem Leskovacke cevape....

Htio bi cuti i vaše mišljenje.....
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28981 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/07/2013 : 12:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Glas za leskovacke, bio u Sarajevu, probao, i nisu mi bajni, kao što se prica! Inace, u trgovinama ne kupujem cevape, nego u mesnicama, nadeš jednu gdje znaš da je dobro meso, i tam si godinama...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/07/2013 : 12:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ovo je tema koju bi, da je još na forumu, otvorio Mairosu.

OT: nažalost, jeo sam samo sasvim dobre sarajevske pa ne mogu glasovati.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/07/2013 : 12:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Dvaput u Sarajevu "Zeljo 2" i "Specijal" i dvaput u "Sofri" u Zagrebu (radnicka cesta,bussiness centar)
Sa kajmakom naravno ....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/07/2013 : 12:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Glas za leskovacke, bio u Sarajevu, probao, i nisu mi bajni, kao što se prica!


Nekada prije su sarajevski cevapi bili kvalitetni, sada nema sta vise ne trpaju u njih, nije to kao sto je nekada bilo.
Bas sam prije nekoliko mjeseci obisao sve carsijske i ilidzanske cevabdzinice kada sam duze vremena boravio dole, ostao sam razocaran.
Najbolji cevapi u Sarajevu su trenutno u lancima "Mrkva" (ima ih vise, izmedju ostalih i na Carsiji, Grbavici, Dobrinji) i u cevabdzinici "Zmaj" u Hrasnom.
Imaju jos dobri banjalucki cevapi na Carsiji. Ne znam kako se zove cevabdzinica, ali na objektu pise velikim slovima da imaju banjalucke cevape. Inace, banjalucki cevapi su spojeni po cetiri manja komada u jednu cjelinu, tako da skoro pa izgledaju kao hamburger.

Slicna stvar je sa buregdzinicama, jedini dobar burek sto sam pojeo bio je u "ZMBT" kod bolnice Kosevo.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/07/2013 : 12:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo je tema koju bi, da je još na forumu, otvorio Mairosu.



što više nije
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/07/2013 : 13:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Nije. Formalno od kraja sijecnja, a suštinski od sredine studenog.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/07/2013 : 13:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja sam najbolje cevape u životu jeo u Banja Luci kod Ponkija i u gradu Krku gdje je jedna stvarno super cevabdžinica. S kajmakom su odlicni i uvijek sam tražio da mi cevape i lepinju prekriju sa lukom da ih ne vidim!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/07/2013 : 13:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Oba imaju svoj šmek.
Možda dajem blagu prednost sarajevskom zbog lepinje.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/07/2013 : 13:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
super su svi samo da valjaju :D

meni su dragi banjalucki
onda kasnije prdim vatru zbog feferona

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 05/07/2013 : 13:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message
Živim u Sarajevu, ali treba biti pošten, ostaviti lokalpatriotizam postrani, i priznati da u vecini sarajevskih cevabdžinici danas cevapi nisu cemu. Slažem se s Kingom da su dobri u Zmaju, ali to nisu sarajevski cevapi - vlasnik je negdje iz Sandžaka i cevapi se rade po sandžackoj recepturi. Pored toga, cevapi u Travniku i Zenici se razlikuju od sarajevskih i daleko su bolji. Na koncu, sve je ovo subjektivna ocjena i treba uvažiti cinjenicu da se ukusi razlikuju. Što se tice leskovackih cevapa, davno je to bilo kad sam ih zadnji put probao, ali su dobri.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/07/2013 : 13:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Nikad los cevap u Sarajevu nisam prob'o.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 05/07/2013 : 13:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message
Leskovacki

Leskovacke jeo (i jedem) u Varaždinu , restoran Katarza te kad sam u Mariboru u Gala-Žaru (ili tako nekako...). Dobri su i u Slovenskim Konjicama , taj je lokal kod jednih semafora na istocnom ulazu u grad. Svojedobno bio u Beogradu te ih jeo u Znaku pitanja i tamo su mi bili najbolji.

Sarajevske jeo u Mariboru. Ne znam više kako se zove lokal , uglavnom je u Gosposvetskoj ulici blizu kružnog toka negdje na izlazu iz MB prema Radljama i Dravogradu. Iako su takoder bili dobri , nisu mi se toliko dopali kao leskovacki.

Od "ostalih" cevapa , u Varaždinu su takoder dobri u lokalu Piteria koji se nalazi u Graberju. Piteria je , doduše , specijalizirana za pite i bureke ,no ni cevapi ne zaostaju.

Kad jedem cevape , uvijek tražim kajmak (ako nema vrhnje) umjesto ajvara (nekako mi je neprirodan uz cevape) , a luk tražim da mi daju odvojeno da se ne zagrije... Ako je to moguce , uz cevape narucim i šopsku salatu pa je to pravi gastronomski užitak!

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/07/2013 : 13:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Hm, usporedivati ove dvije vrste cevapa a da se to odnosi na cevape iz ducana/supermarketa možda i nije najbolja ideja...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 05/07/2013 13:51:47
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/07/2013 : 14:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
Leskovacki mi je baš legao kad sam ga probao...U Sarajevu sam se uglavnom razocarao u ono šta se njihov cevap pretvorio. Možda bih sledeci put morao da se malo maknem dalje od bašcaršije

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/07/2013 : 15:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Jel mi može netko objasniti koja je razlika izmedu izmedu njih i zašto se nazivaju sarajevski i leskovacki. Jel to nekakvi tajni pakt medu lokalnim ugostiteljima? Mislim tko odreduje tehnologiju proizvodnje, i može li se u Sarajevu pojesti leskovacki cevap?
Ne zajebavam se, stvarno mi to nikad nije bilo jasno.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 05/07/2013 15:50:42
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 05/07/2013 : 15:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
sarajevski sam jeo poslednji put 1991 godine ... i bio je odlican... posle vise nikad nisam bio u sarajevu... a leskovacki jedem mnogo cesce... neka bude 1:1 zbog nostalgije... pozdravite grbavicu i koševo... http://www.youtube.com/watch?v=G1wTiOYkKrM

sangue navajo
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/07/2013 : 16:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Hm, usporedivati ove dvije vrste cevapa a da se to odnosi na cevape iz ducana/supermarketa možda i nije najbolja ideja...



pa kod nas u SPAR-u (drugdje ih nisam vidio) ima cevapa vec pakiranih. Mislim da ih proizvodi neka firma AVE (možda i griješim...) i na njima piše Leskovacki Cevapi. Ta ista firma proizvodi i Sarajevske cevape. I ja sam kušao oba dvije i veoma velika je razlika, stvarno.....Kupio sam kasnije još Sarajevske cevape (od te firme) jer sam mislio, da je možda prvi put nešto nije bilo u redu sa mesom itd....ali opet isti okus, koji mi se ne svida....Ako sudim po toj firmi koja proizvodi (vjerovatno po originalnom receptu...) meni su Leskovacki cevapi daleko ispred.....Bar što se tice ove firme i ove trgovine SPAR (Interspar)....
Naravno treba kušati Sarajevske cevape i "na licu mijesta u Sarajevu" ako budem ikada tamo ali za sada ja ih necu kupovati.....meni su Leskovacki zakon....
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 05/07/2013 : 17:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message
quote:
Originally posted by MarxH

Leskovacki

Leskovacke jeo (i jedem) u Varaždinu , restoran Katarza te kad sam u Mariboru u Gala-Žaru (ili tako nekako...).

Sarajevske jeo u Mariboru. Ne znam više kako se zove lokal , uglavnom je u Gosposvetskoj ulici blizu kružnog toka negdje na izlazu iz MB prema Radljama i Dravogradu. Iako su takoder bili dobri , nisu mi se toliko dopali kao leskovacki.




Tacno...u Mariboru su bolji leskovacki...u srpskom restoranu Gala Žar. Najbolje ocjene za taj restoran!!!

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g274874-d2262211-Reviews-Gala_zar-Maribor_Styria_Region.html#REVIEWS

Sarajevske cevape u Mariboru možete naruciti u restoranu SARAJEVO, SARAJEVO 2 I BAŠCARŠIJI (sva tri restorana su vlasništvo istog vlasnika). Ti "restorani su u Mariboru poznatiji po bureku, Begovoj corbi i šopskoj salati, nego po cevapima.

http://www.rad-dobrojem.si/index.php?key=mimart&id=97

Inace sam sarajevske jeo u Sarajevo 2010, kad sam bio na izletu u BIH, a leskovacke davne 1983/84 u Nišu, kad sam bio tamo u vojsci.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/07/2013 : 17:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kada sam jeo cevape u Sarajevu 1985. do 1990. bili su savršeni.
Takoder sav leskovacki roštilj koji sam jeo 1993. do 2003. je bio fenomenalan.
Tako da je što se mene tice nerješeno.
Kakvi su sada nemam pojma.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/07/2013 : 19:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Nisam jeo ni jedne ni druge, odnosno ne u tim mjestima. Najbolje koje sam jeo su bili u Karlovcu na tržnici. Preporuka. : )
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/07/2013 : 19:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by mladjo

Hm, usporedivati ove dvije vrste cevapa a da se to odnosi na cevape iz ducana/supermarketa možda i nije najbolja ideja...



pa kod nas u SPAR-u (drugdje ih nisam vidio) ima cevapa vec pakiranih. Mislim da ih proizvodi neka firma AVE (možda i griješim...) i na njima piše Leskovacki Cevapi. Ta ista firma proizvodi i Sarajevske cevape. I ja sam kušao oba dvije i veoma velika je razlika, stvarno.....Kupio sam kasnije još Sarajevske cevape (od te firme) jer sam mislio, da je možda prvi put nešto nije bilo u redu sa mesom itd....ali opet isti okus, koji mi se ne svida....Ako sudim po toj firmi koja proizvodi (vjerovatno po originalnom receptu...) meni su Leskovacki cevapi daleko ispred.....Bar što se tice ove firme i ove trgovine SPAR (Interspar)....
Naravno treba kušati Sarajevske cevape i "na licu mijesta u Sarajevu" ako budem ikada tamo ali za sada ja ih necu kupovati.....meni su Leskovacki zakon....



Nedavno smo imali roštilj i kupili one najeftinije od Spara (kao dodatak kotletima)... 1,89 eura... odlicni su bili... cak ih je i frend podrijetlom iz Sarajeva pohvalio... sve je relativno, jebiga...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/07/2013 : 23:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message
Teško pitanje, volim i jedne i druge. Mala prednost Sarajevskim jer povremeno imam priliku jesti ih na Bašcaršiji. Nakon nekoliko godina ponovo sam jeo kod Hodžica i bilo je dosta dobro. Najcešce sam jeo u Želji2 i uvijek je bilo dobro.

Cini mi se da se svaka druga cevabdžinica u Zagrebu reklamira s leskovackim roštiljom.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/07/2013 : 00:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
od ove dve opcije biram jagnjetinu ispod saca

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/07/2013 : 08:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Tesko je reci..vojsku sam sluzio u Leskovcu i jos se sjecam koliko su ustvari izvrsni bili njihovi cevapi i pljeskavice..
Sarajevo ni malo ne zaostaje glede cevapa...dakle , ovdje ne mogu dati odgovor...jer ga vjerovatno nema.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000