forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 SHINING LIKE BRIGHT DIAMONDS, THE GALAXIES...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 01:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Za sve ljubitelje posljednje granice.

Da li gledate u zvijezde?
Želite li u njima naći spas od manjka logike koja Vas okružuje?
Želite li biti dio njihovog blistavog sjaja?
Želite li uvijek ići dalje i dalje kroz nova zvjezdana prostranstva?

Evo topika za Vas...Za Djecu-Zvijezda.





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 07/07/2013 17:39:12

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 01:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&dd=06&nav_id=729871

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 01:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2013&mm=06&dd=27&nav_id=726939

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
908 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 07/07/2013 : 01:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
Ti si na opasnim "stvarima",prestani dok je vrijeme.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/07/2013 : 01:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Imam sliku za tebe..kao da si znao o cemu mislim danas, i kamo mi je pogled usmjeren..



Kako je carobno naci se u Planetariju, i gledati projekciju koja te vine u ta zvjezdana prostranstva koja ti priblize, i na trenutak se osjetis djelicem Svemira, podsjeti te kako si dio te bozanske simfonije koju zbog svakodnevice olako zaboravljas.. Tu sam ko dijete, jer sam jos kao dijete Astronomiju za hobi odabrala..to je ljubav koja
nikada ne prolazi.. Godine samo, one prolaze, a ti zudis za jos, jos i jos znanja, jer od svega spoznas koliko je Svemir velik, a tvoje znanje, u stvari, maleno..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 01:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
da, ja sam još kao klinac, u prvim razredima osnovne, kad su svi uzimali pretplatu na Modru lastu, ja sam uzeo pretplatu na Čovjek i svemir. 6 brojeva godišnje.Bio je to novi svijet...Dobro, čital sam i Modru lastu priznajem:))
Ali Čovjek i svemir...To je bio svijet za sebe.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 01:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/07/2013 : 01:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Diamonds don't shine, oni samo odbijaju svjetlo. [:D5

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 02:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/07/2013 : 02:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
nemoj zezat! I ja sam sve to isto, Modru Lastu mi sin danas uzima, ne bih si oprostila da ne. A isla sam i na astronomiju, slobodnu aktivnost koju je drzala profa iz fizike, i imala je doma u dvoristu pravi pravcati teleskop kroz koji smo gledali Mjesec..bilo je to nesto, danas bi rekli - woow! I preko nje smo dobivali Covjek i Svemir .. nedavno trazila cak ovdje na aukcijama, da li netko ima stare brojeve..umrila bih da ih uspijem naci..


edit - issa ti sto je prometan topic..nisam quotala, pa sad ispada kako ispada..

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 07/07/2013 02:03:07
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 02:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Diamonds don't shine, oni samo odbijaju svjetlo. [:D5



Partibrejker.Ubijaš atmosferu:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/07/2013 : 08:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U šibenskoj gimnaziji Astronomsku grupu je vodio jako simpatičan i zabavan profesor Vedran Jakšić, imali smo i teleskop ne osobite jačine ali ipak, i svake smo se subote okupljali i gledali zvijezde.
U mom slučaju to nije predugo trajalo, bit će jer sam ipak previše racionalan i sa sve četiri na zemlji.
Ali da, Čovjek i svemir, poslije Galaksija, pa gledanje zvijezda ljeti teleskopom s astronomskim ekskurzijama koje su stizale u jedno odmaralište u Prvić Luci, pa Planetarij kad sam došao u Zagreb...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 12:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/07/2013 : 13:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
U Zagrebu se zbog "svjetlosnog zagađenja" malo što može vidjeti na nebu. To nadoknadim na moru. U miru i mraku Brača, nebo je puno zvijezda. Jedan od najljepših prizora i odmor za dušu.

Kako inženjerski duh u meni ne dopušta smo uživanje u ljepoti, koristim aplikaciju Google Sky Map kako bi saznao imena zvijezda i sazviježđa koja ne znam.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/07/2013 : 13:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prije bi se kladia na 3. svjetski nego na naseljavanje svemira al dobro,možda san u krivu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/07/2013 : 13:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

U Zagrebu se zbog "svjetlosnog zagađenja" malo što može vidjeti na nebu. To nadoknadim na moru. U miru i mraku Brača, nebo je puno zvijezda. Jedan od najljepših prizora i odmor za dušu.

Kako inženjerski duh u meni ne dopušta smo uživanje u ljepoti, koristim aplikaciju Google Sky Map kako bi saznao imena zvijezda i sazviježđa koja ne znam.




nedavno sam vidjela slicnu fotku Europe nocu iz svemira, kao koliko smo mi u mraku, u smislu nerazvijeni valjda..
Kao da je pokazatelj razvoja covjecanstva zanemarivanje svih normi, barem minimum ljubaznosti prema ostalim "korisnicima" ove planete, a
najvise onima koji lete.
Prvi put sam bila zahvalna sto smo "zaostali" u mraku. Barem nam je ostao pogled na zvijezde.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/07/2013 : 14:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
imam ne baš jako kvalitetan teleskop
ali s dobrim okularima, tako da je gledanje planeta (pogotovo saturna i jupitera), mjeseca i maglica pravi spektakl
prije sam puno češće gledao gore
ali uvijek je užitak

onima koji nemaju teleskop pri ruci, preporučam gladanje dalekozorom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/07/2013 : 14:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Cesto se sjetim jedne zgodice u osnovnoj, imali smo astronomiju navecer oko 7, tada samo tete cistacice zavrsavaju posao, sve smo ih jako voljeli jer su bile divne.. Jedna je usla u ucionicu i malo bila s nama, dali joj durbin da gleda sto mi to radimo, ali ona ga nije dobro
usmjerila u nebo, vec u Opatiju.. odusevila se koliko zvijezda vidi i kako je divno.. Malo smo se smijali, ali nije puno pogrijesila.. Pa Opatija bajna i jeste ta ljepota, koju je mislila da gleda gore..

(prizvala sam toliko zivo to sjecanje sad, moram priznati da su mi suzne oci..heh..)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/07/2013 : 14:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam također u školi uzimao ČIS i obožavao čitati ga! Šteta što to nisam sačuvao. Inače, jedna od najboljih knjiga koja mi je otvorila oči, pustila mašti na volju i preko koje sam zavolio astronomiju bila je Kozmos od pokojnog Carla Sagana. Sigurno sam je pročitao desetak puta, znao sam ju na pamet.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/07/2013 : 14:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote



Posle gašenja časopisa "Kosmoplov" koji je krajem 60-ih pisao o kosmičkim istraživanjima, grupa entuzijasta je odlučila da na temeljima "Kosmoplova" stvori časopis koji bi objavljivao tekstove kako iz sfere kosmonautike, tako i iz ostalih grana nauke i tehnike.


U martu 2012. napunilo se 40 godina od izlaska prvog broja "Galaksije" časopisa koji je generacijama mladih na ovim prostorima tokom tri decenije bio svetionik nauke.
Tako je marta 1972. u izdanju Beogradskog izdavačkog grafičkog zavoda (BIGZ) objavljena prva "Galaksija", kao časopis za vazduhoplovstvo, astronautiku i istraživanje budućnosti (moto "Galaksije" je godinu dana kasnije promenjen u "Časopisa za popularizaciju nauke").

U prvi Redakcijski kolegijum "Galaksije", pored urednika Gavrila Vučkovića, bili su Nenad Birovljev, Tanasije Gavranović, Esad Jakupović, Milan Knezević, Boris Radunović i Bogoljub Samardzić.

Moj prvi "susret" sa "Galaksijom" se odigrao kada sam kao učenik IV razreda osnovne škole u leto 1974. prvi put na TV Beograd video reklamu za "Galaksiju". U mom selu Gračanici nije bilo moguće kupiti "Galaksiju", pa sam zamolio sestru i brata koji su otišli da provedu leto kod babe u Kraljevo da mi tamo kupe najnoviji broj "Galaksije".

Za mene je dan kada sam prvi put držao u ruke "Galaksiju" jedan od onih dana koji ostaju u sećanju do kraja života. Bio je to broj 28, iz avgusta 1974. Ne znam koliko sam puta u njemu pročitao tekst Milivoja Jugina o misiji kosmičkog broda "Sajuz-14" i orbitalne stanice "Saljut-3", izveštaj o poseti akademika Leonida Sjedova Lozoviku i Klubu mladih astronautičara "Jurij Gagarin" (osnovao ga je 1957. profesor geografije Rade Marković) i tekst o evropskoj sunčevoj opservatoriji "Helios".

U te daleke godine, "Galaksija" je bila naš vodič kroz uzbudljiv svet nauke i tehnike, za mene - neprekidni kontakt sa najnovijim dostignućima kosmonautike i astronomije.

Na stanicama "Galaksije" mogli smo da otpratimo maltene kompletnu istoriju kosmonautike i planetarnih istraživanja od 1972. do kraja 2001. Tu se srećemo sa krajem legendarnog mesečevog programa "Apolo" (1972.), ruskim aparatima "Mars 4-7" (1973/74.), prvim orbitalnim stanicama "Saljut" i "Skajlab" (od 1973.), "Pionirom-11" koji je proleteo pored Jupitera, čitamo priče iz prve ruke o pripremama za sovjetsko-američki let "Apolo-Sajuz" (1975.), o spuštanju "Vikinga" na Crvenu planetu i "Venera" na površinu Planete sumraka (1975/76.), početku Velikog putovanja "Vojadžera" (1977.), radjanju šatla (1981.), maratonskim misijama na "Miru" (od 1986.), tragediji "Čelindžera" (1986.), o Hablovom teleskopu (1990.), početku gradnje Međunarodne kosmičke stanice (1998.) ...

Pored kosmonautike i astronomije, čitaoci su imali izuzetnu priliku da se zahvaljujući "Galaksiji" susretnu sa velikanima naše nauke Pavlom Savićem, Dušanom Kanazirom, Dejanom Medakovićem, Stjepanom Mohorovičićem ...

Treba spomenuti i da su gosti redakcije "Galaksije" bili i neki osvajači kosmosa, kao na primer: Vitalij Sevastjanov (prvi kosmonaut koji je posetio redakciju "Galaksiju" 1972. Sevastjanov je četiri godine kasnije ponovo bio gost "Galaksije"), Vladimir Šatalov, Pavel Popovič, Judžin Sernan, Čarls Konrad, Robert Kripen, Viktor Savinih.

***

U maju 1987. tadašnji urednik Esad Jakupović se osmelio da objavi moj prvi tekst u "Galaksiji" (o misiji druge osnovne posade orbitalnog kompleksa "Mir") i time kvalitativno promeni moj odnos sa "Galaksijom" do njenog poslednjge broja.

Imao sam čast da se nađem na spisku Stalnih saradnika našeg hrama nauke, tamo gde su bili velikane stvaralačke nauke na našim prostorima i njeni veliki popularizatori - dr Branko Lalović, dr Vladimir Ajdačić, Voja Čolanović, Milivoj Jugin, Aleksandar Milinković, Ilja Slani, Zdenko Dizdar, Aleksandar Badanjak, dr Milan Ćirić, Dejan Predić, dr Zoran Živković ...

U teškim godinama koje su usledile, "Galaksija" je uspela da opstane uz podršku vodećih ljudi BIGZ-a i "Duge", urednika "Galaksije" - Stanka Stojiljkovića, Aleksandra Petrovića, Radeta Grujića i Branislava Soleše - i generacije novinara-saradnika.

Zahvaljući svima njima i plejadi znanih i neznanih novinara-dopisnika, tokom gotovo 30 godina (poslednja "Galaksija" je objavljena decembra 2001.) generacije mladih su na stranicama "Galaksije" imali priliku da putuju kroz čarobni svet nauke i fundamentalnih istraživanja i da stalno budu u korak sa svetom.

astronomija.co

skenirani brojevi Galaksije

http://pc.sux.org/indexGal.html




~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 17:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan tekst.

Dcopic, da Cosmos je izvrsna knjiga a i serija je izvrsna (mislim da je ima na Youtubeu)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/07/2013 : 19:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Dobar topic.
Imam knjigu (zapravo ima žena ) John Gribbin:Svemir-naša posljednja granica.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/07/2013 : 21:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Moja omiljena je od Antun Branka Simica...

"Covjece pazi da ne ides malen ispod zvijezda
Pusti da te cijelog prodje blaga svijetlost zvijezda
Da ni za cim ne zalis kad se poslijednjim pogledima budes rastajao od zvijezda
Mjesto u prah..
Prijedi sav u zvijezde...."

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/07/2013 : 23:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U šibenskoj gimnaziji Astronomsku grupu je vodio jako simpatičan i zabavan profesor Vedran Jakšić, imali smo i teleskop ne osobite jačine ali ipak, i svake smo se subote okupljali i gledali zvijezde.
U mom slučaju to nije predugo trajalo, bit će jer sam ipak previše racionalan i sa sve četiri na zemlji.
Ali da, Čovjek i svemir, poslije Galaksija, pa gledanje zvijezda ljeti teleskopom s astronomskim ekskurzijama koje su stizale u jedno odmaralište u Prvić Luci, pa Planetarij kad sam došao u Zagreb...


Nista racionalnije od astronomije, fizike i matematike ni ne postoji. Sve cime se ljudi zanimaju je nista dok ne budemo imali prirodu "u dzepu" :)
Inace,pocetnicima bih preporucio "Kratku povijest vremena" Stivena Hoginga,"Kosmos" Karla Sagana ili "Kroz vasionu i vekove" Milutina Milankovica. Jako dobra literatura za otkrivanje tajni kosmosa.

Edited by - Elderane84 on 07/07/2013 23:49:11
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/07/2013 : 23:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Charlie, hvala na Galaksijama. Odmah sam prepoznao prvu koju sam kupio, broj 136 iz kolovoza 1983.
Kupio sam je na željezničkom kolodvoru u Splitu pri povratku s malog maturalca.
Kao i mnogi klinci moje generacije, pratio sa pažljivo svemirska istraživanja, a Carl Sagan nam je bio istinski heroj.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2013 : 23:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Moja omiljena je od Antun Branka Simica...

"Covjece pazi da ne ides malen ispod zvijezda
Pusti da te cijelog prodje blaga svijetlost zvijezda
Da ni za cim ne zalis kad se poslijednjim pogledima budes rastajao od zvijezda
Mjesto u prah..
Prijedi sav u zvijezde...."



Da, izvrsni stihovi.
U srednjoj školi sam na ovu temu u zadaćnici odmah ispod naslova "Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda" napisao "Čovječe pazi da ti ne prođe vrijeme". Jer ima li goreg načina da se hoda malen ispod zvijezda nego da nam ovi zvijezdani dani prođu uzalud...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000