forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Darkwood objavljuje mange
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 07/07/2013 : 11:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ako se nekome ne gleda Đoković, a u Beogradu je i voli mange taj je srećan čovjek:

Japanizam, DAN ČETVRTI: NEDELJA, 7. JUL

Bioskopska sala Doma omladine

13:30h – Tribina izdavačke kuće Darkwood

Prvi put u izvornom obliku i velikim tiražima, kao i u originalnom formatu, identičnom onom u Japanu, mange počinju da izlaze u Srbiji u produkciji izdavačke kuće Darkwood. Trudićemo se da donesemo što veći broj naslova iz različitih žanrova i zadovoljimo sve ukuse, o bilo kom uzrastu čitalaca da je reč. Namera nam je da vam predstavimo najznačajnije naslove i kada su u pitanju oni koji spadaju u najvoljenije i najuspešnije po pitanju komercijalnog uspeha, kao i one najviših umetničkih dometa, cenjene i od strane publike i od strane kritike.

Ove naslove ćemo učiniti što je moguće dostupnijim, štampanjem u što većim tiražima i prodajom i na kioscima i u knjižarama i u striparnicama, a takođe i distribucijom širom bivše Jugoslavije. Cilj nam je popularzacija stripa i dugo iščekivana afirmacija mangi.

Na samom početku, predstavićemo vam tri bisera, koji spadaju u najpopularnije naslove širom sveta: „Naruto“, „One Piece“ i „Uzumaki“.

Nešto više o planovima i najavu pomenutih naslova, imaćete priliku da premijerno čujete na festivalu Japanizam, na tribini izdavačke kuće Darkwood.

Tribinu vodi Sara Bujak.


Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 07/07/2013 : 11:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Kontam da ovdje možemo raspravljati o budućim izdanjima, kačiti vijesti i tako dalje. Ako neko bude išao na tribinu neka kaže šta je bilo.




Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 07/07/2013 11:26:37
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 07/07/2013 : 11:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Blago vam se u Srbiji!
Dobit će te dvije tako dobre mange...trebao je i u nas Algoritam počet sa ovima,a ne nekim sranjima(starcraft,slatke čarolije,momo) pa bi i njemu išla prodaja...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/07/2013 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Navodno nije ni lako dobiti prava za objavljivanje tako jakih mangi...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 08/07/2013 : 15:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
NAruto sam pokušao čitati prije 5-6 godina i nisma uspio dalje od neke 10 sveske....prebedasto mi je. ( BoI i DN su shakespeare za ovo )

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2014 : 18:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sva tri dela Uzumakija...

Koliko sam bio pozitivno iznenađen sa prvim delom, tako sada ne znam šta da mislim. Ima toliko dobrih I novih ideja I rešenja(što ne znači da je sve dobro novo I sve novo dobro), a ponovo ima nekih stvari koje mi se uopšte ne sviđaju.

Da li je stvar u različitoj kulturi, odnosu prema stripu Ili samoj realizaciji pojedinih stvari nemam pojma, ali Uzumaki mi je nekako SUVIŠE DRUGAČIJI. Morao sam odmah da pročitam poslednjeg Zagora, da se malo smirim.

Ostaviću ga da odleži neko vreme, pa ću ponovo da ga pročitam. Možda bude bolje.

Edited by - night on 20/03/2014 18:16:21
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/03/2014 : 11:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night


Da li je stvar u različitoj kulturi, odnosu prema stripu Ili samoj realizaciji pojedinih stvari nemam pojma, ali Uzumaki mi je nekako SUVIŠE DRUGAČIJI. Morao sam odmah da pročitam poslednjeg Zagora, da se malo smirim.




Što te točno toliko uznemirilo, da ne kažem razočaralo, u ta dva poglavlja koja si pročitao?

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 22/03/2014 : 15:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove
Što te točno toliko uznemirilo, da ne kažem razočaralo, u ta dva poglavlja koja si pročitao?



Pa, iskreno, kompletan doživljaj mi je čudan.

Možda su mi najviše zasmetali prizori mrtve ili deformisane dece, kombinovan sa atmosferom beznađa. Od kad smo ja I supruga pre nekoliko godina ostali bez deteta takve scene ne mogu ravnodušno da gledam, bez obzira koliko sve to bilo u funkciji prikaza ponašanja ljudi, gomile, davanja elemenata drame ili težine samoj priči.

Verovatno ćeš mi navesti I teže I jače priče koje imaju u sebi taj motiv, od Biblije naovamo, ali to je moj lični doživljaj. Ne kažem da je savršen I apsolutno nije objektivan.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 22/03/2014 : 23:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Verovatno ćeš mi navesti I teže I jače priče koje imaju u sebi taj motiv, od Biblije naovamo, ali to je moj lični doživljaj. Ne kažem da je savršen I apsolutno nije objektivan.



Ma jok, nisam pitao jer sam se planirao iščuđavat ili kontrirat. Samo me zanimalo što je to bilo u drugom i trećem poglavlju što ti je okrenulo dojam za 180 stupnjeva nakon odličnog prvog.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 23/03/2014 : 09:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by night

Verovatno ćeš mi navesti I teže I jače priče koje imaju u sebi taj motiv, od Biblije naovamo, ali to je moj lični doživljaj. Ne kažem da je savršen I apsolutno nije objektivan.



Ma jok, nisam pitao jer sam se planirao iščuđavat ili kontrirat. Samo me zanimalo što je to bilo u drugom i trećem poglavlju što ti je okrenulo dojam za 180 stupnjeva nakon odličnog prvog.



Sve OK.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/03/2014 : 20:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Pročitao sam sva tri dela Uzumakija...

Koliko sam bio pozitivno iznenađen sa prvim delom, tako sada ne znam šta da mislim. Ima toliko dobrih I novih ideja I rešenja(što ne znači da je sve dobro novo I sve novo dobro), a ponovo ima nekih stvari koje mi se uopšte ne sviđaju.

Da li je stvar u različitoj kulturi, odnosu prema stripu Ili samoj realizaciji pojedinih stvari nemam pojma, ali Uzumaki mi je nekako SUVIŠE DRUGAČIJI. Morao sam odmah da pročitam poslednjeg Zagora, da se malo smirim.





Prvi dio je bio konfuzan, trebalo je prvo pohvatati konce o kakvoj vrsti pripovjedanja se radi.
Tek u drugom dijelu mi se prica dopala.
Iako se radilo o epizodnoj naraciji, nekoliko prica su bas bile extra sa odlicnom atmosferom i razradom.
Treci dio je opet svijet za sebe, prica prati glavne likove i kontinuitet je tu, ali nije mi se bas dopao pravac u kojem je prica isla. Taj zadnji dio je djelimicno dosadan, bez napetosti.
Sve u svemu sasvim ok. Potencijal je bio velik, ali je u zavrsnici pomalo protracen.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 24/03/2014 : 14:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu gledati na mange kao što vas dvojica očito možete. Razlika je što je vama jedan dio = jedan chapter, a meni je prvi dio skroz tamo do 37og chaptera (peti svezak) kada počne chuunin ispit koji traje do 115og poglavlja s čim završava treći dio, itd.
Meni je cijela manga jedna cjelina sastavljena od arcova pa gledat na svako poglavlje kao zasebnu cjelinu i komentirat da je bolje/lošije od prethodnog mi je kao komentirati svakih 5 minuta nekog filma ili serije i vikat da je bolje od prijašnjih 5 minuta.


It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 24/03/2014 14:45:29
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/03/2014 : 16:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dottore, slabo si to uporedio, bolje bi bilo uzeti poglavlje i uporediti sa epizodom jedne serije. U ovom slucaju to i jeste slucaj, sto nije nuzno pravilo za svaku drugu mangu. Malo si previse generalizovao
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 24/03/2014 : 18:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
U tome je i stvar da se to meni čini kao dobra/pravedna usporedba
Još nisam čuo da netko viče da mu je drugih 20 strana u Zagoru puno bolje nego prvih 20, ali tako nečemu mi ovo vodi.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 25/03/2014 : 06:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
bolje poredjenje je chapter i striscia.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 25/03/2014 : 08:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

bolje poredjenje je chapter i striscia.



Nemam pojma što je striscia, ali zvuči talijanski

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/03/2014 : 21:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ajde dottore, nemoj tako ostro prema nama, znas da nismo toliko u mangama; a moras i sam priznati da su talijanci i mange skoro pa nebo i zemlja glede naracije, formata, crteza i cega sve ne... a ti dodatno tu kulturu i obozavas i pratis.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/06/2014 : 15:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

petica izgleda vec izasla, bez najave






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 09/01/2015 : 22:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
U susret...
#AttackOnTitan: Colossal Titan Molded Head Mug


Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 10/01/2015 : 20:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Dobro bi bilo kad bi u nas izašo Shingeki no Kyojin/AoT.
Vidio sam u Algoritma u Dbk cijelu hrpu engleskih izdanja,a inače nemaju mangi na eng tamo.
Inače prošle godine završila hrpa mangii to stvarno dobrih,srećom u Japanu nikad ne fali dobrih stripova uvijek se novi ponavljaju,a tu su i klasici,baš sad čitam Dragon Ball.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2015 : 19:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Napad titana 1 - U PRODAJI! (Promotivno do 2.5.2015.)

Svet se promenio. Čovečanstvo je gotovo istrebljeno. Moćni titani su došli i uništili sve pred sobom. Celokupno preostalo čovečanstvo sklonilo se unutar tri koncetrična kruga visokih zidina, bez ideje kako da nastavi dalje. Nakon stotinu godina od invazije titana generacije koje žive unutar zidova više nemaju predstavu o spoljašnjem svetu. Priča se da su nekada postajala prostranstva kojima se moglo kretati. Priča se da su postojale planine i šume ispunjene živim svetom. Da su postojale ogromne vodene površine nazivane morima i okeanima. Priča se da su postojali gradovi mnogo veći od tog mesta na kome ljudi sada žive. Ipak, i u takvim uslovima uspostavlja se privid svakodnevnog života ispunjenog rutinama i pomirenost sa zatočeništvom unutar zidina. Ali titani ne nameravaju da se zaustave pred visokim zidovima. Pred nama će se odigrati epska borba. Borba za opstanak čovečanstva!

Napad titana 1







Br. strana: 192
Boja: Crno-belo
Uvez: Meki
Format: 130x190


Darkwoodov NAPAD TITANA je odštampan identično originalnom, u smislu da je predviđen da se čita zdesna nalevo!



1) Cena na kioscima je 390 dinara.

2) Promotivna cena u knjižari Darkwood je 290 dinara! Promocija traje, kao i uvek dva meseca.

3) Svi učenici osnovnih i srednjih škola u Srbiji mogu ostvariti poseban đački popust u našim knjižarama! Učenici srednjih škola uz đačku knjižicu (njenu kopiju ili bilo koji dokaz da su srednjoškolci), a učenici osnovnih škola bez ikakvog dokumenta mogu kupovati sva naša izdanja mangi po ekskluzivnoj ceni od 195 dinara!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/03/2015 : 19:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


3) Svi učenici osnovnih i srednjih škola u Srbiji mogu ostvariti poseban đački popust u našim knjižarama! Učenici srednjih škola uz đačku knjižicu (njenu kopiju ili bilo koji dokaz da su srednjoškolci), a učenici osnovnih škola bez ikakvog dokumenta mogu kupovati sva naša izdanja mangi po ekskluzivnoj ceni od 195 dinara!




Odlična stvar!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 02/03/2015 : 23:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Ovo se kupuje definitivno. Naslovnica mi je najbolja od svih dosadasnji manga naslovnica sto je DW izdao

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/05/2015 : 00:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Napad titana 1 i dvoumim se oko daljnjeg praćenja.
Ideja stripa je meni dobra i interesantna. Čovječanstvo unutar kružnih zidova brani se od džinova kanibala koji lutaju svijetom.
Problem mi prestavlja ružnjikav i konfuzan crtež karakterističan za mange. Umjesto da se jasno nacrtaju i istaknu titani, borba, let, svijet unutar i van zida, crtež pretendira prikazati neku uvrnutu dinamiku koju neće svaki zapadnjački um sažvakati. Želim reći da crtež jednostavno ne prikazuje ono što se treba vidjeti u ovakvom stripu. Umjesto jasne i veličastvene scene, vide se crte (koje označavaju neko kretanje), perspektiva tkoznaodakle i komad nečijeg koljena. Borim se sa mangama već neko vrijeme, želim da mi se svide, ali rijetko koja u tome i uspije. Sasvim je moguće da je problem u meni... Ovako, osrednjikavo. Doduše, bolje od Naruta i One piece.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 03/05/2015 : 08:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme čitam puno mangi i jedini problem su mi fajtovi. Često ne mogu odgonetnuti ni tko je pobjedio a kamoli znati šta se događa, kasnije rekonstruiram situaciju i pokušam pohvataati konce, u nekim slučajevima fajtove jednostavno samo prelistam.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 03/05/2015 : 10:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

U zadnje vrijeme čitam puno mangi i jedini problem su mi fajtovi. Često ne mogu odgonetnuti ni tko je pobjedio a kamoli znati šta se događa, kasnije rekonstruiram situaciju i pokušam pohvataati konce, u nekim slučajevima fajtove jednostavno samo prelistam.


ne zna se ni ko pije, ni ko plača

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000