forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Ikigami - Nova manga u Srbiji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/07/2013 : 11:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da imamo novog izdavača stripova u Srbiji - Festina Lente. Upravo su izdali njihovu prvu mangu - Ikigami.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ikigami:_The_Ultimate_Limit

Prva manga u Srbiji posle jedne decenije, Ikigami (イキガミ) mangake Motoro Mase naći će se u rukama srpskih čitalaca zahvaljujući mladoj perspektivnoj izdavačkoj kući “Festina Lente”. Premijeru u Srbiji videćete na Japanizmu i to drugog dana konvencije, 5. jula 2013. godine u 19 časova u bioskopskoj sali Doma omladine. Na promociji će o mangi i autoru govoriti Jakša Nikodijević, urednik izdavačke kuće “Festina Lente”.

Ovu mangu je prvi objavio izdavačka kuća Šogakukan, deo Hitotsubashi Group, jedne od najvećih izdavačkih grupacija u Japanu, a sa kojom je Festina Lente započela saradnju izdavanjem ove mange.

Radnja ove mange je smeštena u distopijski Japan. U tom društvu da bi se povećala produktivnost i poštovala ” dragocenost života” svakog pojedinca, japanska vlada je donela zakon po kome se nasumično bira svaki hiljaditi građanin između 18 i 24 godine koji će umreti. Oni koji su odabrani dobijaju 24 sata pre smrti tzv. Ikigami – obaveštenje o smrti. Ima 10 nastavaka, u kojima će se čitaoci upoznati sa dvadesetoro odabranih. Ovih dvadeset potpuno različitih osoba, sa različitim sudbinama i pogledima na život i smrt, njih povezuje jedna stvar – da su dobili ikigami.





IG: @bricktoygrapher

Edited by - Zlix on 08/07/2013 11:56:06

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/07/2013 : 12:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo.
koliko novaca?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 08/07/2013 : 12:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Super

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/07/2013 : 12:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ima i istoimeni film
jel to ima veze

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 08/07/2013 : 13:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Ima. Obradili su tri priče iz stripa. Poznata je pjesma Michishirube (prometni znak) iz tog filma.

Inače, ikigami (napisano katakanom u stripu) znači na japanskom 'živi bog'. Budistički termin se odnosi na ljude koji se nesebično žrtvuju za druge. Drugo značenje je netko sa natprirodnim moćima, ali to nema veze sa stripom.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/07/2013 : 14:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

zanimljivo.
koliko novaca?



Ovaj dečko što je slikao izdanja je platio 550 dinara, što mu dođe negde oko 36 kuna, ali ne znam da li je to promotivna cena bila na Japanizmu (neki sajam japanske kulture) ili je to finalna cena.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/07/2013 : 15:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ikigami
iki kami

kami kaze

nebeski vjetar

kami ima više značenja ako se ne varam...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/07/2013 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna manga, ljudi, uživajte!


And like that... he's gone.

Edited by - vice on 08/07/2013 16:20:56
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 08/07/2013 : 16:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ikigami
iki kami

kami kaze

nebeski vjetar

kami ima više značenja ako se ne varam...



Dobro si razdvojio: iki i kami koji zajedno daju ikigami. Kada bi povukli paralelu sa našim jezikom možemo reći da k prelazi u g zbog jednačenja po zvučnosti.
Iki dolazi od riječi ikiru što znači živjeti, a kami znači bog.

Da, kami ima puno značnja a najpopularnija su papir, kosa i bog. Jednako se izgovara, ali se drukčije piše (jedan od razloga zašto su jap i kineski dosta shebani za naučiti).

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/07/2013 : 18:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jes vala dobro si me podsjetio
watashi wa nihongo ga vakarimasen

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 09/07/2013 : 08:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Vidim nemaju oni slovo V u svojoj abecedi.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/07/2013 : 09:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nije mi se dalo editovati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/08/2013 : 17:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzeh pre neki dan I prijatno sam se iznenadio. Moje znanje o mangama je siromasno (Akira, izdanja Algoritma) I priča se baš lepo razvija. Ima malo predvidljivosti, možda patetike, ali sve u podnošljivim granicama. Crtež solidan, bar po meni.

Moja ocena je 7,5/10.

Nadam se da će ovo nastaviti sa izlaženjem.

Edited by - night on 29/08/2013 16:50:11
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 25/08/2013 : 23:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Nije loša manga. Nije ni nešto specijalno, ali svakako ti strip drži pažnju dok ga čitaš.

Ova prva knjiga se sastoji od dve priče, i u obe priče pratimo život lika koji mora da dostavlja Ikigamije, koji se malo-malo pa zapita da li je posao koji radi častan. Takođe, pratimo život osoba koje trebaju da dobiju Ikigami, nakon čega imaju samo još 24 sata života pre nego što umru.

U prvoj priči je jasno ko je "srećni" dobitnik, lik koji je pretrpeo svašta u životu, maltretirali su ga vršnjaci zbog čega je napustio školu i ništa nije stekao u životu. Šta očekivati nego da će da pukne nakon saznanja da će da umre.

Druga priča mi je malo bolja, jer govori o prijateljstvu, i malo je teže otkriti koji od prijatelja će dobiti Ikigami. Onako, malo je tužna priča, jer je život, ili bolje reći posao, razdvojio dva prijatelja, ali prijateljstvo na kraju pobeđuje i kraj je zaista dirljiv.

Pišem ovo sve ovako za ljude koji nisu čitali, bez da puno spojlujem, a možda ih zainteresujem da nabave mangu. Definitivno preporuka od mene.

Što se tiče crteža, nije loš, ali imam zamerku na štampu, koja je previše tamna, pa ima scena koje su nekad potpuno tmurne i nejasne. Nadam se da će se ovo kasnije popraviti.

PS: Za ove što nisu čitali, kad naiđete u tekstu na neku reč sa zvezdicom *, ima na kraju stripa objašnjenje tog pojma. Nisam to provalio sve dok nisam došao do samog kraja.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/08/2013 : 21:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Akcijska cena već mesec dana je 450 dinara (malo manje od 30 kuna), i biće toliko još neko vreme x)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 01/09/2013 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

PS: Za ove što nisu čitali, kad naiđete u tekstu na neku reč sa zvezdicom *, ima na kraju stripa objašnjenje tog pojma. Nisam to provalio sve dok nisam došao do samog kraja.




It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 01/09/2013 : 16:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovo di u Hrvatskoj kupit?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/09/2013 : 17:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
film nije ništa posebno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaksa
Starting Member

4 Posts

Member since 11/09/2013

Posted - 11/09/2013 : 08:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaksa a Private Message  Reply with Quote
FESTINA LENTE
Evo i rec izdavaca:

Prvo bih se zahvalio na ovoj temi kao i komentarima koji su nam posluzhili za daodatno unapredjenje i sanaciju problema koje ste mogli da primetite. Promene ce vec biti primecene u nastavku.

Odgovor svima koji strpljivo pitaju i interesuju se za nastavak, je da su prava za nastavke kupljena, rad na prevodu i prelomu je u toku!

Tachan datum izlaska nastavkane mozhemo da damo u ovom trenutku obzirom da sve, bukvalno sve, mora da ide na odobrenje u Japan. To je i razlog zashto se josh ne radi temeljno na marketingu obzirom da se i ta strategija, kao i nachin informisanja usaglashava posredstvom japanske izdavachke kuce SHOGAKUKAN.
Festina Lente ce se ipak potruditi da poshalje predlog preloma i korica drugog dela IKIGAMIJA blagovremeno, kako bi stampa bila gotova pre 28-og Oktobra, kada pochinje Beogradski sajam knjiga.

Sto se tice prodaje u Hrvatskoj. Vrlo smo zainteresovani da omogucimo citaocima iz Hrvatske siru dostupnost IKIGAMIJA. Distribucija iz Srbije je josh uvek u razvoju, ali to ne sprecava da druge opcije poput promocije ne sprovedemo. Za sve opcije smo otvoreni, i to je neshto na cijem unapredjenju cemo raditi u buducnosti.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 29/11/2013 : 20:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote


Broj: 2
Naslov: Glasnik smrti
Izdavač: Festina Lente
Datum izdanja: 27.11.2013
Br. strana: 208
Boja: Crno-beli
Uvez: Meki
Cena: 450.00


Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 29/11/2013 20:38:34
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 10/12/2013 : 10:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Evo jučer prvi put uzeo mangu u ruke (nikad prije nisam čitao ovakvu vrstu stripa).
Zapravo uzeo sam 4 mange : One Piece, Naruto, Uzumaki i IKIGAMI.
One Piece je za uzrast do 6 godina po meni,a i da je bar u boji, mislija bi da crtić gledam. Ovako sam odustao prije kraja.
Naruto je malo ozbiljniji,ali previše onih japanskih nindža vještina za mene. :D
Uzumaki mi je dosadan,iako sam najviše očekivao od njega, jer su ga hvalili dosta.

I na kraju je na red došao IKIGAMI. I oduševio me, iako sam bio skeptičan nakon ova 3 neuspjela pokušaja. Gore je Zlix lijepo opisao radnju,pa nema smisla da ponavljam.
Sam ovaj uvod privlači veliku pažnju:
"Radnja ove mange je smeštena u distopijski Japan. U tom društvu da bi se povećala produktivnost i poštovala ” dragocenost života” svakog pojedinca, japanska vlada je donela zakon po kome se nasumično bira svaki hiljaditi građanin između 18 i 24 godine koji će umreti. Oni koji su odabrani dobijaju 24 sata pre smrti tzv. Ikigami – obaveštenje o smrti."

Priča o tome kako reagiraju pojedine osobe nakon što saznaju da će umrijeti u roku 24 sata. A i priča o glavnom liku (dostavljaču ikigamija), kako se on nosi sa poslom koji radi.
Ja sam oduševljen sa prve 2 priče, i jedva čekam uzei 2.broj,...a i sve ostale čim ih Festina Lente izbaci :D

U svakom slučaju velika preporuka od mene, bar da probate 1.broj :D

I podrška izdavaču ;)
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 10/12/2013 : 13:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
To ja uvijek govorim za mange: ima toliko vrsta i podvrsta da svatko tko im da šansu jednostavno mora naći nešto po svom ukusu.
A od te četiri mange i meni je najbolji Ikigami (pa Naruto). Za Uzumaki se svi razočaraju jer netko širi glasine da je riječ o odličnoj mangi, mhejl ili tako netko

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 29/12/2013 : 15:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Ima li nekih vijesti kako se prodaju mange u Srbiji i kolika im je naklada?
Go to Top of Page

jaksa
Starting Member

4 Posts

Member since 11/09/2013

Posted - 11/02/2014 : 12:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaksa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZagorXXL

Ima li nekih vijesti kako se prodaju mange u Srbiji i kolika im je naklada?


U Hrvatskoj se moze ovde naci strip:
http://www.skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=IKGM&stranica=1

A u Srbiji trenurno mange prodaju knjizare Darkwood, Alan Ford...
Takodje, drustvo ljubitelja japanske kulture: SAKURABANA
porudzbine se primaju na telefon (kontakti informacije stoje na sajtu http://www.festinalente.rs/about/)

Takodje se moze kontaktirati preko fejsbuk stranice srpskog izdanja ikigamija, pratiti nova izdanja, kao i postaviti javna pitanja, diskusije itd.
https://www.facebook.com/IkigamiSerbianEdition?fref=ts
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 11/02/2014 : 22:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Cek jel to imaju Berserka na srpskom? xD
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 11/02/2014 : 23:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Kad će broj 3?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000