forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Prije Inkala
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2013 : 17:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kad se dvodijelnim albumom "Kvintesencija" spuštao posljednji zastor pred "Inkalom" Alexandro Jodorowsky i Moebius znali su da je to kraj ciklusa i da se Moebius neće tako skoro vraćati "Inkalu". Već mu se u glavi vrtjela ideja da jednoga dana napravi nešto s izvanrednim likom rođenim na stranicama "Crnog Inkala", Metabarunom. Alexandro Jodorowsky 1986. u uredu nakladnika "Les Humanoides Associés" susreće posve mladog crtača koji je posebno radi toga došao iz svoje rodne Jugoslavije.

Zoran Janjetov vrlo je uzbuđen dok pokazuje svoje radove i predstavlja se kao skromni Moebiusov sljedbenik. Alexandro Jodorowsky odmah primjećuje jedno: od svih Moebiusovih brojnih lica i promjenjivih stilova, Zoran je zapravo pod utjecajem Moebiusa prije sinteze stvorene za "Inkala". Odmah mu predlaže njemu očitu stvar; budući da je Zoran pod utjecajem Moebiusa prije Inkala, on treba nacrtati mladost Johna Difoola. Alexandro smišlja prvo poglavlje o bijednom privatnom detektivu klase "R" koje Zoran, osjećajući kako mu crtež puše za vratom, euforično crta.

U to je doba Moebius još stanovao u Sjedinjenim Američkim Državama. "Les Humanoides Associés" uzima početnikove table pod ruku i odlaze na sastanak s kreatorom "Inkala" na Američkom salonu knjige koji se te godine održavao u Washingtonu. Između dva susreta za potpisivanje, Moebius gleda i odobrava Zoranove stranice koje smatra lijepom počasti svom radu. Malo poslije povjerit će mu bojenje "Kvintesencije". Tako je niknuo prvi izdanak u tom protoformnom znanstvenofantastičnom univerzumu koji će uskoro procvasti.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 49 stranica (PDF, 28Mb).

Inkal 2 • Prije Inkala • 304 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alexandro Jodorowsky • Crtež Zoran Janjetov • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.7.2013. • Cijena 300 Kn

Trouble will find me

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/07/2013 : 18:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 11/07/2013 : 18:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Odlično!
Još ako ima kakva akcijska cijena...

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/07/2013 : 19:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Stavljam na listu ..vrlo brzu listu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/07/2013 : 19:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Dajte sad uvoz dok sam pri parama da kupim ovo .
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2013 : 19:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Super, ovo je pravi must haver! Da privedemo što više kraju opus Inkal unverzuma..

Dobra mi je ova rečenica u najavi:
Alexandro Jodorowsky odmah primjećuje jedno: od svih Moebiusovih brojnih lica i promjenjivih stilova, Zoran je zapravo pod utjecajem Moebiusa prije sinteze stvorene za "Inkala". Odmah mu predlaže njemu očitu stvar; budući da je Zoran pod utjecajem Moebiusa prije Inkala, on treba nacrtati mladost Johna Difoola.

Tu je Janjetov zaista pod utjecajem Moebiusa općenito.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 11/07/2013 : 19:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa Jodowersumom. Bez obzira što imam na engleskom ovo se kupuje obavezno.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/07/2013 : 20:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!
Inkala već imam u 3 izdanja, pa je red da i ovo imam barem u 2!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2013 : 20:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Samo napomena: ovo se izdanje razlikuje od svih dosadašnjih jer ima originalni, ručni kolor, ne ovaj novi, Beltranov, kompjuterski (koji se meni osobno nimalo ne sviđa).

Trouble will find me
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/07/2013 : 20:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yes, odlično!
To se traži(lo)!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2013 : 20:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Samo napomena: ovo se izdanje razlikuje od svih dosadašnjih jer ima originalni, ručni kolor, ne ovaj novi, Beltranov, kompjuterski (koji se meni osobno nimalo ne sviđa).


Da, da, taj originalni kolor je puno bolji. Mislio da sam išao uspoređivati u slikama zadnji put kad si objavljivao prvog Inkala.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 11/07/2013 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Ovo je, u stvari, ono što je System comics izdao pod nazivom Mladost Džona Difula?

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2013 : 21:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/07/2013 : 22:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Na to cu baciti pogled...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 11/07/2013 : 23:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Samo napomena: ovo se izdanje razlikuje od svih dosadašnjih jer ima originalni, ručni kolor, ne ovaj novi, Beltranov, kompjuterski (koji se meni osobno nimalo ne sviđa).


Na Tehnoočevima je Fred Beltran također radio kompjutersko koloriranje, zar ne ?
Meni se to sviđa, dobro je ispalo. Vidjet ću sad ovo bez bez Beltranovog kolora.
Pretpostavljam da sa originalnim ručnim kolorom više slići Moebiusovom Inkalu, a da bi sa Beltranovim kompjuterskom kolorom više lićilo tehnoočevima...ili se varam ?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2013 : 23:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox
Pretpostavljam da sa originalnim ručnim kolorom više slići Moebiusovom Inkalu, a da bi sa Beltranovim kompjuterskom kolorom više lićilo tehnoočevima...ili se varam ?


Igzekli.

Trouble will find me
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 12/07/2013 : 07:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Savršen kraj vikenda.......to je sada to od INKAL univerzuma????....ili ima još nešto???
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2013 : 07:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima još i Poslije Inkala i to je to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2013 : 08:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ima još i Poslije Inkala i to je to.


Hodorovski ima 84 godine, a Posle Inkala je na drugom albumu - teško da će ga Hodo završiti za života;realno.
A da ga nastavi neki drugi scenarista, to nije to.
Tako da lično mislim, da je ipak to to.

Ili da ga završi sa trećim albumom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/07/2013 08:46:26
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2013 : 09:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravo moj Markose, bravo
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/07/2013 : 19:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Samo napomena: ovo se izdanje razlikuje od svih dosadašnjih jer ima originalni, ručni kolor, ne ovaj novi, Beltranov, kompjuterski (koji se meni osobno nimalo ne sviđa).


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/07/2013 : 02:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ili da ga završi sa trećim albumom.


I završava s trećim

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/07/2013 : 09:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by Markos

Samo napomena: ovo se izdanje razlikuje od svih dosadašnjih jer ima originalni, ručni kolor, ne ovaj novi, Beltranov, kompjuterski (koji se meni osobno nimalo ne sviđa).


Na Tehnoočevima je Fred Beltran također radio kompjutersko koloriranje, zar ne ?
Meni se to sviđa, dobro je ispalo. Vidjet ću sad ovo bez bez Beltranovog kolora.
Pretpostavljam da sa originalnim ručnim kolorom više slići Moebiusovom Inkalu, a da bi sa Beltranovim kompjuterskom kolorom više lićilo tehnoočevima...ili se varam ?


Imam Tehnoočeve od Fibre, ali Inkala i Prije Inkala nisam kupio. Imam ih od System Comicsa i zadržao sam jer mi se kompjutersko koloriranje sviđa. Tako da imam sve kompjuterski kolorirano i to mi je baš ok. Većina ljudi prezrivo odmahuje glavama no meni su te boje nekako ljepše...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/07/2013 09:25:29
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2013 : 10:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by anto

Ili da ga završi sa trećim albumom.


I završava s trećim


e pa odlično onda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2013 : 10:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I meni se sviđa Beltranovo kompjutersko kolorisanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2013 : 11:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Savršen kraj vikenda.......to je sada to od INKAL univerzuma????....ili ima još nešto???


strip poslije inkala fibra ocigledno vec ima u planu. nisam siguran da li su objavili castaku i oruzje metabarona.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000