forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Les Tours de Bois-Maury - Intégrale 40 Ans
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2014 : 11:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Boa-Mori 11: Asunta

Novi ciklus se zove samo Boa-Mori (bez prefiksa Tornjevi) ;i on se takođe bavi vitezom Ejmarom, ali ne onim iz Tornjeva već njegovim sinom.
U Asunti, mladi Ejmar je na Siciliji, gde vlada Anžujski vojvoda, kralj Napulja i Sicilije.U službi kod nemilosrdnog gospodara Angeranda bori se protiv sicijijanskih pobunjenika koje predvodi crvenokosa Končita.I isto kao i svoj otac, Ejmar je častan vitez i spreman je za istinu i pravdu da žrtvuje i svoj život.Strip prati i njegovu zabranjenu romansu sa plemkinjom Asuntom.

U Asunti, vidimo da je Herman počeo da koristi svoju tehniku direktnog bojenja koje se drži i dan danas - ona i nije toliko loša, čak i ako je jasno da Herman njome prikriva svoj sve manji trud u crtanju.
Priča je skroz dobra, ali videćemo šta će biti kad se sin dočepa pera!

Ono što je meni ovde bilo nejasno (ako neko može da mi odgovori) je na koga je mislio Angerand mislio kad je rekao na 33. stranici "Najzad sam bio sa njom.Znao sam da će se to desiti." Sa Končitom?

Boa-Mori 12:Rodrigo
Radnja ove epizode nas vodi u južnu Španiju u period verskih ratova između hrišćana i muslimana,a koji su pre svega ratovi za prevlast u ovom delu Pirinejskog polusotrva.
Arapsko-španski rat je samo pozadine glavne priče koja govori o borbi za nasledstvo između dva brata, pri čemu je centralna figura sin jednog od njih.Tek na kraju albuma dobijamo poveznicu (i to jako dobru) sa serijalom i vitezom od Boa-Morija.
I dok je crtež Hermana razočaravajući u odnosu na prve brojeve Boa-Morija, priča me je prijatno iznenadila, sa obzirom da je pero preuzeo "ozloglašeni" sin, Iv.Samo ću reći da se odlično snašao u ovom albumu, i mi je ova epizoda jedna od boljih (posle Alde).

Samo da još primetim da je malo nelogično da je vremenski period između dešavanja albuma Asunta i Rodriga 43 godine.Onda bi Rodrigo trebao da ima dosta više godina nego što ih ima u stripu.

Boa-Mori:Luda Gretel
Skačemo unapred za skoro 2.5 stoleća i nalazimo se u Belgiji u doba odvajanja protestanata od papske crkve i pratimo surovi progon luterana od strane katoličke inkvizicije.Kad se malo priča začini sa potragom za 700 zlatnika, demonskim konjanikom,malim đavolčićima i misterioznim slikarom, dobivamo Boa-Mori na dilandogovski način - u principu, i nije loše, iako nisam pohvatao sve konce priče.A i potomak loze Boa-Morija,Ejmar, je tu;normalno.
Herman stariji - sve lošiji.


Boa-Mori:Vasja
Radnja ovog albuma se seli na istok, u zaporošku Rusiju pola veka posle Flandrijskih događaja.Poljaci udruženi sa kozacima treba da krenu na Moskvu ne bi li svrgli cara Borisa (Godunova).Priča se vrti oko kozačkog vođe Vasje,žene mu Dunje i mladog viteza od Boa-Morija (koji se zove,logično,Ejmar) koji bi da "zvekne" napupelu Dunjašku.
Lagano,pitko i zabavno, sa sjajnom idejom da se ubace malo i istočni narodi u serijal.
Herman senior - na granici podnošljivosti (u odnosu na prvih desetak albuma).

Jel čitao ko 15. album Boa-Morija?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/06/2014 17:22:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 20:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Boa-Mori 15:Nebesko oko

I opet idemo pola veka unapred u odnosu na ruske avanture iz prethodnog albuma.I nekoliko hiljada kilometara na jugoistok,u prašume Južne Amerike.
Potomak Ejmara od Boa-Morija vodi jedan odred španskih konkvistadora kroz neprijateljsku džunglu u potrazi za zlatom legendarnog Izgubljenog grada.U borbama sa indiosima i zamkama prašume,ekspedicija se pretvara u borbu za puko preživljavanje i bekstvo u sigurno.Francuz je jedini čija želja za nalaženjem zlata nadjačava strah od smrti.

Hermanovi,otac i sin su nam podarili još jedan album sa bledunjavom pričom i lepim crtežom,još lepše obojenim.Ali da je moglo bolje,moglo je (i to dosta bolje).Kad se već radi nova epizoda legendarne strip franšize,morali su se malo više potruditi na priči.Zanimljiva ideja i korektni dijalozi nisu dovoljni da bi se dobio scenario dostojan ovog kultnog serijala.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2017 20:49:13
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 11/12/2017 : 10:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
gdje je ovo bilo objavljeno kod nas?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2017 : 12:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislim da je bilo u Politikinom Zabavniku;
moj primerak je iz "kućne radinosti".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/12/2017 : 20:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
3142 Boa-Mori: Nebesko oko I deo
3143 Boa-Mori: Nebesko oko II deo
3144 Boa-Mori: Nebesko oko III deo
3145 Boa-Mori: Nebesko oko IV deo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/10/2018 : 14:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Valjda će Fibri i ovo uletit u narednim godinama...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000