forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najgori Bonelli crtač
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 18:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Mislim da je već bilo par pollova o najboljem crtaču, pa evo jedan nagli kontrast. Pitanje je jasno, čiji crtež vam uspije pokvariti cijeli strip, bez obzira na to kakakv je scenarij? Od čijeg imena zadrhtite čim ga uočite na prvoj stranici?

Disclaimer: navedeni izbori su proizašli čisto iz stava većine foruma. Ja nemam ništa protiv određenih crtača ispod (Chiarolla, Torti i Gamba su mi OK), ali znam da ću se suočiti s puno poruka tipa "A zašto nije ponuđen..." ako ih ne stavim.

Dakle, izbori su:


1. Bruno Maraffa

Meni osobno najgori crtač u Bonelliju, pa i šire. Stvarno je rijedak osjećaj kad pomislim "pa ovo bi i ja mogao bolje nacrtat!" iako znam crtat samo čiče-gliše.

2. Ugolino Cossu

Poznat po plastičnim pozama i groznim proporcijama, između ostalog. Loše crta kose likova što je neočekivano s obzirom na njegovo prezime.

3. Giuseppe Montanari i Ernesto Grassani

Od većine fanova DDa dobivaju kritike kako su im likovi preplastični te da kopiraju Stana, no usprkos tome ovaj duo također ima dosta fanova.

4. Alessandro Chiarolla

Među zagorovcima omražen zbog nakaznih likova, neprirodnih poza i... Pa, svega.

5. Pini Segna

Prepoznatljiv po čudnim proporcijama, čudnim facama likova, čudnom sjenčanju, čudnom plagiranju Ferrijevih prizora i čudnom kadriranju.

6. Gaetano Cassaro

Pripada novoj generaciji Zagorovih crtača. Može ga se prepoznati po očajnom sjenčanju, ružnim licima likova i debljim linijama.

7. Roberto D'Arcangelo

Još jedan od novije sorte Zagorovih crtača. Odaju ga blijedi likovi i blijede pozadine.

8. Enrico "Henry" Bagnoli

Mnogima "omiljeni" crtač MMa, zbog užasno statičnih likova.

9. Rodolfo Torti

Ne baš popularan među MM-ovcima, vjerojatno zbog praznog... Ugođaja.

10. Gianluigi Coppola

Nisam čitao ništa od njegovog, ali mogu pretpostaviti odakle reputacija.

11. Francesco Gamba

Iskreno... Nemam pojma zašto ga toliko ljudi mrzi. Ako se nekome da razjasniti...


Choices:

Bruno Maraffa (MN, KP)
Ugolino Cossu (DD)
Montanari&Grassani (DD)
Alessandro Chiarolla (ZG, MM)
Pini Segna (ZG)
Gaetano Cassaro (ZG)
Roberto D'Arcangelo (ZG)
Enrico Bagnoli alias Henry (MM)
Rodolfo Torti (MM)
Gianluigi Coppola (MM, DD)
Francesco Gamba (ZG)


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 22/07/2013 17:26:41

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 21/07/2013 : 18:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
po meni si jos u izbor trebao staviti Luigi Piccatto iz Dylan doga toga lika jednostavno nemogu podnjeti taj njegov stil mi izgleda tako nekak na brzinu i bez volje napravljeno da sam siguran da i sam mogu bolje od njega neznam opce ko mu je dao posao
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/07/2013 : 18:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Dobar topic.

Pini Segna mi je odavno los, ali sam ipak glaso za Cossua.
Njegov stil uopste ne mogu da podnesem, a sto je najgore covjek jos uvijek crta Dylanove epizode. Bljak!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 18:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Meni Segna nije "loš loš" nego "simpatično loš". Koliko god njegov crtež bio bizaran, svejedno se radnja lako prati, tj. crtež lako čita. To se pak ne može reći za neke druge "kandidate" kao npr. Maraffu ili Bagnolija.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/07/2013 : 18:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ovisi kako se kome koji crtez sviđa meni se cassarov crtez sviđa mada vidim da nije bas dobar.Gamba mi je kod chica bolji od Ferija,a Copola mi je najbolji dd crtac!!Sto se tice ovog prvog crteza nikad cuo za tog crtaca al on je sigurno najgori(ako uopce i je crtac jer ovo mogu ja bolje nacrtat)neznam ko je njemu dao poso?
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 18:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Sto se tice ovog prvog crteza nikad cuo za tog crtaca al on je sigurno najgori(ako uopce i je crtac jer ovo mogu ja bolje nacrtat)neznam ko je njemu dao poso?



To je zaista jedina moguća reakcija na Maraffu...


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2013 : 18:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Joj Maraffa mi je s ovom epizodom pilota skočio na prvo mjesto, mada ni Henry ni Coppola ne zaostaju puno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 19:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Toj njegovoj epizodi kojoj pripadaju ove slike, "Izgubljena utvrda", se još može i pohvatati radnja, za razliku od ozloglašene "Nestali zrakoplov" koja vjerojatno ima najgori crtež u stripu kojeg sam ikad vidio. Još uvijek ne znam o čemu se radi u toj epizodi. Šteta da nisam našao nijedan sken odatle.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/07/2013 : 19:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Opti, ta tablu nisu nacrtali braca Cassaro, vec braca Di Vitto ;)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 19:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ispravljeno!

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/07/2013 : 19:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
DrkaAndjelo se nepravedno nasao na listi.
On je sasvim solidan, stekao je negativnu reputaciju na nasem forumu, pa se to nekako vrti u papagajskom efektu kod dosta clanova.
Slicno kao sto se desilo sa epizodom "Nocna mora na moru", strip koji nije toliko los koliko se cesto govori na nasem forumu, jos gore sto je glup ludensov prijevod u najvecem dijelu zasluzen za losu reputaciju cijelog stripa.

Segna je nocna mora mog djetinstva, kada vidim njegove zablje oci zeludac mi se okrene. Od novijih Zagorovih crtaca Cassarovi su mu dobra konkurencija. Braca su defintivno promasila zanimanje. Chiarolla nije toliko promasio zanimanje, koliko je promasio junaka kojeg crta. On jednostavno nije za Zagora. Opti je postavio dobar primjer jedne odlicne epizode gdje Zagi davi americkog predsjednika, mislim, na sta taj crtez lici.

Maraffa je napravio jedan od najgorih radova na Mr.Nou, ali, radi se o jednom izvrsnom crtacu, barem onda kada se potrudi.
On mi je najbolji crtac na Ken Parkeru, meni bolji od Milazza.

Cossu i MiG uzasni, iako se na ovim tablama ovdje to toliko i ne vidi.

Gamba je legenda na Telleru, za Zagora to nije bilo dovoljno dobro. No ipak, tesko mi zamisliti da Tellera neko bolje crta od njega. Gamba=Kit Teller!

Glas za Segnu!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/07/2013 : 19:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Rahazlam

Sto se tice ovog prvog crteza nikad cuo za tog crtaca al on je sigurno najgori(ako uopce i je crtac jer ovo mogu ja bolje nacrtat)neznam ko je njemu dao poso?



To je zaista jedina moguća reakcija na Maraffu...



Neznam za tebe al kad sam reko ovo da bi i ja mogao nacrtati bolje nisam se salio ,znacili to da bi i ja mogao raditi u boneliju???
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/07/2013 : 19:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Kosu i M&G dijele prvo mjesto. Odlučiću se za Kosua, jer je izbor ili/ili.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 21/07/2013 : 19:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti


12. Gino Pallotti
Nisam mogao naći slike, ali kažu da je prilično loš. Ako netko ima koju sliku, neka nabaci!


Nisam baš siguran da mu je ovdje mjesto, bar ne sudeći po radu na pilotu...







Edited by - bosancicigor on 21/07/2013 19:46:52
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/07/2013 : 19:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Odličan topic, svaka čast...meni Maraffa Katastrofa, možda bi i Cassara i Darcagnela ali oni su Zagorovci pa....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/07/2013 : 20:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Maraffa. Inače, loš crtež mi ne smeta ako je priča dobra, no zato odličan crtež uvelike može podići lošu priču.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/07/2013 : 20:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Iz svakog crteža se može nešto naučiti, a iz Bagnolijevog samo to da nikad ne biste smjeli tako crtati... A da mogu nekoga maknuti s liste, to bi svakako bili Chiarolla i Torti...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/07/2013 : 21:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Rahazlam

Sto se tice ovog prvog crteza nikad cuo za tog crtaca al on je sigurno najgori(ako uopce i je crtac jer ovo mogu ja bolje nacrtat)neznam ko je njemu dao poso?



To je zaista jedina moguća reakcija na Maraffu...




Stravično! Kako je ovo moglo biti objavljeno???
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 22:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je Maraffin lik i djelo prošao zapaženo pa evo još (ne)djela spomenutog autora:


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 21/07/2013 22:09:19
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/07/2013 : 22:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Maraffa na Ken Parkeru uopće nije loš, ipak sam glasao za Cassara...
Iako su prikazane Maraffine table UŽAS!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/07/2013 : 23:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kod mene Chiarolla uvjerljivo najgori...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/07/2013 : 23:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Kod mene Chiarolla uvjerljivo najgori...

+1

Meni je ovaj Maraffa čak i simpatičan.
Mislim da je on nepravedno na ovoj listi, jer na osnovu ovoga što vidim, on se nikako ne može svrstati u bilo kakve crtače !?

Carpe diem
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/07/2013 : 23:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da M&G nisu zaslužili da budu na ovom spisku pošto su crtali neke od najboljih epizoda Dylana i Kita Tellera!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/07/2013 : 23:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
coppola mi je ostao u najgorem sjecanju
njegovi usrani crtezi su uvijek bili u paketu sa sranjom od priča pa je doživljaj bio kompletan
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 21/07/2013 : 23:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Maraffa nema nikakvu konkurenciju,isto kao da je strip nacrtao za nekih pola sata,glavati likovi,staticni,prazni pejzazi,uzas

Nemam potpis...
Go to Top of Page

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 21/07/2013 : 23:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Mislim da M&G nisu zaslužili da budu na ovom spisku pošto su crtali neke od najboljih epizoda Dylana i Kita Tellera!


potpuno se slažem po meni oni su jedni od najboljih crtaca dylana doga neznam sto svi ovdje na forumu imaju tolko protiv njih
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000