forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Stripovske traume iz djetinjstva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 30/07/2013 : 13:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Strip sam uvijek čitao kao strip, bez obzira da li je nastavak ili ne. Nastavak kad nabavim ili ne nabavim, evo skoro sam kompletirao prvi Zagorov susret sa Kandraksom, mada sam "Meklaudov karavan" pročitao prije nekih 30 - tak godina i opet mi je drago. Moji roditelji mi nisu eksplicitno branili čitanje, ali je stalno bilo "mekog" pritiska u stilu "pusti te gluposti, čitaj prave knjige, uči nešto korisno" i sl. Kad sam krenuo u srednju školu stripovi su mi došli u drugi ili treći plan, pa one koje su bili "kupus" sam uglavnom podijelio djeci u komšiluku, a one vrijedne skupio u jednu veću kartonsku kutiju i arhivirao u ormar u svojoj sobi. Jedan dan sam se vratio iz škole kući i, kao da sam znao, pogledao u ormar. Tamo, nema kutije, ni stripova koji su bili u njoj. Pitam mamu gdje je, a ona mrtva hladna: "Bacila". Ja trk do kontejnera za smeće, iza zgrade i stvarno u jednom od kontejnera kutija i pola stripova se prosulo po smeću ( ljetno doba, smrdi, užas ) , a pola još ostalo u kutiji. Uskočim u kontejner, pokupim stripove koji su poispadali ( nekoliko ih je čak i ostalo u smeću, strašno je smrdilo pa ih nisam mogao sve pokupiti, a i bojao sam se da me neko ne vidi - prebiram po kontejneru ). Vratim kutiju u stan, obrišem stripove koji su se isprljali i pitam roditelje šta im je to trebalo. Oni slože priču " pa ti si to prerastao, samo zauzima prostor, skuplja prašinu, čistili smo kuću, šta će ti te papirine". Šta im je to zaista trebalo nije mi jasno ni dan danas.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/07/2013 : 13:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako kada, ali sve cesce radije prickam na kompletnu pricu. Pogotovo ako je recimo u pitanju VC Tex (za 4-djelnu pricu treba se strpiti cjelu je**nu godinu!).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/07/2013 : 17:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
kupim Pod nadzorom, pročitam... završim školu, srednju školu, fakultet, odslužim vojsku, oženim se, zaposlim, bla bla bla... sačekam libellus kupim urotu pročitam i eto kraj... i na robiju da sam otišo ne bi čekao 20 godina... ali to je moguće samo ovde... u ''našim'' krajevima...

sangue navajo
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 30/07/2013 : 20:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Nekad prije kad sam bio manji definitivno bih čitao odmah i onda nestrpljivo čekao nastavke...
Sada nekako ne čitam redovno općenito, zna mi se najčešće dogoditi da ne pročitam nijedan strip po 2-3 mjeseca, a uredno ih kupujem, pa onda u 2-3 dana pročitam 20ak brojeva, tako da sam na kraju glasao za opciju broj 1, mada sam recimo Greystorma pročitao prvih 6 brojeva i onda sam rekao poluditi čovjek dok dočeka kraj i odlučio sam definitivno čekati dok skupim sve brojeve..
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 30/07/2013 : 23:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Zna li itko od forumaša osobu pod imenom Višnja Ziegelmeyer? Živjela je u Zagrebu,a sada nemam pojma jel još u zg-u ili negdje drugdje. Pitam zato što mislim da bi ona štošta mogla reći na ovu temu ako bi ovo pročitala.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 30/07/2013 : 23:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

quote:
Originally posted by ZoranC

Ja procitam odmah prvu epizodu pa kad izadje druga procitam prvu i drugu pa kad izadje treca... Uvijek sam mrzio nastavke. Analogno s groficinom traumom bilo mi je s Ostrvom magle. Tu epizodu sam procitao cim je izasla, a Tajnu gejzira tek u Ludensovom izdanju 100 godina kasnije. I to razdoblje neizvjesnosti mi je unistilo i djetinjstvo i mladost i brak i posao i socijalnost i...



čitam odmah...ali interesantno i meni je tajna gejzira nastavak koji sam tražio i čekao...ostrvo magle sam dobio kod prijatelja...a tajnu gejzira tek kada je dnevnik počeo izdavati one "specijale" tj reprinte starih priča.

@piquet:
Eto vidis ti imas i naslovnicu doticne epizode kao nick, ti si jos traumatiziraniji od mene.
@grofica:
Puuh, to je moralo biti krajem 70-ih ili pocetkom 80-ih proslog vijeka. A reprint koji piquet pominje nisam registrirao, jer je i to bilo u fazi necitanja stripova.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2013 : 17:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by grofica Varga
I pomognite mi da riješim još jednu traumu, radi se o nekoj epizodi Mr. Noa gdje je njega neki Japanac mučio a ovaj je vikao "No" "No" i navodno je tako dobio nadimak. Kraj tog stripa nikad nisam pročitala. To je bilo toliko davno da iskreno rečeno ni nemam pojma postoji li uopće ta epizoda ili sam možda sanjala.




Grofice, evo ti naslovnica te price. Originalni naslov ove epizode u italiji je "Moje ime je Mister No". Libellus ce je sigurno tako prevesti kad je budu objavili.



Kad ce to doc u libeliusu????
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 31/07/2013 : 17:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Predpostavljam za odprilike 3 godine. Tesko je reci, jer kad je Mr. No u pitanju, LL nema bas neki tacan ritam.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/09/2018 : 07:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jbt, ni ja nisam mogao naći taj strip, to nešto nije došlo na sve kioske ili šta, ne mogu se sjetiti, znam da nisam mogao kupiti nigdje Živi pokopani... Toliko sam popizdio da sam neko vrijeme stao sa kupovini, mislim da sam prvi slijedeći kupio tek Zmajevi gusari...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/09/2018 : 09:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja kad posuđujem višak stripova jednom starijem gospodinu on samo traži da se strip završi...čim vidi ono NASTAVLJA SE on to neče iako mu kažem da imam sve nastavke i cijelu priču..zato voli Zagor klasik, Bleka,Mikija, maxije,specijale....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/09/2018 : 15:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
citam odmah i cekam sa nestrpjenjem nastavak...
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 19:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Čekam sve nastavke da izađu pa čitam, a to se veoma oduži kada je u pitanju npr. Teks Veselog Četvrtka.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000