forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonellijevi likovi nacrtani po stvarnim osobama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 31/07/2013 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Dakle, poznato je da su za mnoge Bonellijeve likove kao predložak poslužila lica glumaca, npr.

Zagor - Robert Taylor
Tex - Gary Cooper
Dylan Dog - Rupert Everett
Groucho - Groucho Marx
Ken Parker - Robert Redford
Magični Vjetar - Daniel Day-Lewis
Nick Raider - Robert Mitchum

Također se sjećam da je u jednom Nick Raider almanahu bio neki detektiv Bogie koji je urađen po Bogartu, te neki inspektor koji dosta podsjeća na Sydneyja Greenstreeta. Također mislim da sam pročitao i da je za Bleka isto poslužio neki glumac, al sad se ne mogu sjetiti imena.

Pada li kome na pamet još koji ovakav slučaj?

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 31/07/2013 : 23:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Dampyr - Ralph Fiennes/Goran Bregović.

Inače, ne volim baš kad se to radi. Ni sam ne znam zašto, ali ne doima mi se baš maštovitim i originalnim. Ali to autori često rade podsvjesno.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/07/2013 : 23:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Julia- Audrey Hepburn

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 31/07/2013 23:37:54
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/07/2013 : 23:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Brad Barron - George Clooney

Julia - Audrey Hepburn
Web - John Malkovich
Leo Baxter - Nick Nolte
Carter - Morgan Freeman
Ben Irving - John Goodman
Emily - Whoopie Goldberg

Sigma - Sean Penn

Brendon - Johnny Depp ?

Marvin Brown - Eddie Murphy

Cassidy - Steve McQueen

nastavite niz

Edited by - King Warrior on 31/07/2013 23:54:05
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/08/2013 : 00:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Mark- Ivan Herceg!!!!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/08/2013 : 00:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Mark- Ivan Herceg!!!!





Kad je Mark nastao, Ivan Herceg se nije ni rodio. Inače, on je takva ličnost da bi autori sigurno prorekli njegovo rođenje i izgled tridesetak godina prije nego što je uopće došao na svijet i oblikovali lika prema njegovom izgledu...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/08/2013 : 00:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Rahazlam

Mark- Ivan Herceg!!!!





Kad je Mark nastao, Ivan Herceg se nije ni rodio. Inače, on je takva ličnost da bi autori sigurno prorekli njegovo rođenje i izgled tridesetak godina prije nego što je uopće došao na svijet i oblikovali lika prema njegovom izgledu...

Jel to stvarno nisi skonto da se zajebavam il se i ti zajebavas
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/08/2013 : 00:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Rahazlam

Mark- Ivan Herceg!!!!





Kad je Mark nastao, Ivan Herceg se nije ni rodio. Inače, on je takva ličnost da bi autori sigurno prorekli njegovo rođenje i izgled tridesetak godina prije nego što je uopće došao na svijet i oblikovali lika prema njegovom izgledu...

Jel to stvarno nisi skonto da se zajebavam il se i ti zajebavas



Hm, čudan smisao za humor... Ali ako uzmemo u obzir tvoje ostale postove, ništa nije čudno.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 01/08/2013 : 06:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Evo Bleka:




Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 01/08/2013 : 10:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
K. Teller u izvedbi Montanarija i Grassanija- A. Delon.
I likovi iz Kapetana Mikija su radjeni prema nekim glumcima iz prastarih westerna, ali ne da mi se sad traziti kojima:)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/08/2013 : 10:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote

Beše Lilith = Kate Beckinsale
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/08/2013 : 12:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Julia mi je najkvalitetniji Bonelli trenutacno, ali to je jedina stvar koja me smeta kod tog stripa, i kao sto Zagor12 rece, doima se nemastovitim i po meni lijenim. Imati jedan lik po nekoj stvarnoj osobi je OK, ali bas da svaki vazniji lik bude na tu loptu mi je malo isforsano. Svejedno, Julia rules

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2013 : 13:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:

Svejedno, Julia rules





Hm, a Demian, Napoleone, Gea, "Skriveno lice", Gregory Hunter, Greystorm, Jonathan Steele, Legs Weaver?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/08/2013 : 13:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
krivo si shvatio, poli
u juliji je vecina glavnih likova nacrtana po poznatoj osobi, to dante hoce reci
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2013 : 13:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma kuzimo se. Samo sam quoteom potvrdio ono bistveno.


A ovo drugo je moje pitanje, ako netko zna po kom su ovi likovi "pravljeni" odnosno na koga podsjecaju. ;)





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/08/2013 : 13:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napoleone - Marlon Brando
Legs - Sigourney Weaver, barem u početku.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/08/2013 : 13:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Svejedno, Julia rules

Yeap
I u uz Lilith jedini "on going" Bonelli kojeg pratin.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/08/2013 : 13:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:

Svejedno, Julia rules





Hm, a Demian, Napoleone, Gea, "Skriveno lice", Gregory Hunter, Greystorm, Jonathan Steele, Legs Weaver?


Nisam siguran, ali mislim da je Julia serijal koji ima najvise likova, sto glavnih, sto sporednih, koji su radjeni po predlosku. To sam htio reci.

Inace, mene Legs podjeca malo na Carrie Anne Moss, ali znam da nije ona

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 01/08/2013 13:40:02
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 01/08/2013 : 15:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Eh, također mi se čini da ima dosta sporednih likova, uglavnnom nekakvih razbojnika i henchmena, koji su crtani po Budu Spenceru.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/08/2013 : 16:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Great Duck

Eh, također mi se čini da ima dosta sporednih likova, uglavnnom nekakvih razbojnika i henchmena, koji su crtani po Budu Spenceru.



Teška nepravda

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/08/2013 : 16:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da li autori trebaju nekakvu dozvolu, suglasnost... za kreiranje likova po (uglavnom) glumcima
i da li robert redford zna za ken parkera, a day lewis za magičnog
trebaju li ih iz izdavačkih kuća barem obavijestiti, ako već ne platiti nešto za njihov lik

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/08/2013 : 17:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Cisto sumnjam. Ali problem nastane kad pozele otici na strano trziste pa ih zakaci neka zaklada, ostavstina i slicno, kao u slucaju Groucha kojeg su trebali prekrstiti u Felixa ili sta vec...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/08/2013 : 17:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
naravno da ne treba suglasnost ili prava, jer nitko ne moze dokazati da su uistinu nacrtani po njima
sa grouchom je malo zeznutija situacija jer je tu ime, ali i ostali elementi (cigara, naocale i brkovi)
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/08/2013 : 18:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:

Svejedno, Julia rules


Hm, a Demian, Napoleone, Gea, "Skriveno lice", Gregory Hunter, Greystorm, Jonathan Steele, Legs Weaver?

Ajde Poli objasni ovo boldano!!!!!

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/08/2013 : 22:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Rahazlam

Mark- Ivan Herceg!!!!





Kad je Mark nastao, Ivan Herceg se nije ni rodio. Inače, on je takva ličnost da bi autori sigurno prorekli njegovo rođenje i izgled tridesetak godina prije nego što je uopće došao na svijet i oblikovali lika prema njegovom izgledu...

Jel to stvarno nisi skonto da se zajebavam il se i ti zajebavas



Hm, čudan smisao za humor... Ali ako uzmemo u obzir tvoje ostale postove, ništa nije čudno.

Eh dijete moje
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/08/2013 : 10:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Cassidy - Steve McQueen



....baš sam završio sa čitanjem kompletnog Cassidya,ima nešto sličnosti sa Stevom McQueenom,ali jako slabo.
Očiglednija je sličnost Cassidyevog kompanjona:
Huan - Danny Treyo
...a ona fatalna meksikanka je ista Eva Mendes + hrpa tih sporednih likova i negativaca u stripu jako vuče na nekog glumca ili glumicu,što bi očito značilo da je to novi trend koji je u Cassidyevom slučaju bio pun pogodak...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000