forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 BLEK VS MARK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/08/2013 : 02:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dakle koji je po vama od njih dvojice jaci,ozbiljniji strip,bolji,kvalitetniji,koji vam je drazi???

Choices:

VELIKI BLEK
KOMANDANT MARK

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 09/08/2013 : 02:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
pa Blek je jaci to je sigurno.
ozbiljniji i kvalitetniji strip pa ja bih rekao Mark ali tu su negdje.
osobno Mark mi je uvijek bio malo drazi.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/08/2013 : 02:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Neznam imam neki osijecaj da je nekim ljudima na ovom forumu jako stalo da pljuju po bleku(po marku bas i ne)zato se pitam sto vam je mark toliko bolji od bleka???
Go to Top of Page

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 09/08/2013 : 03:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Neznam imam neki osijecaj da je nekim ljudima na ovom forumu jako stalo da pljuju po bleku(po marku bas i ne)zato se pitam sto vam je mark toliko bolji od bleka???



pa ja sam rekao da je mi je Mark malo bolji i draži od bleka blek mi je bio bolji u onim pocetnim izdanjima recimo prvih 7 ludensovih ali poslije je Blek postao nekako skroz nerealan sam pretuce 20 ljudi i kuburom izbije covjeku pistolj iz ruke s ogromne udaljenosti sto je prakticki nemoguce zgbog tezine i nepreciznosti tog oruzja.kod marka su ipak takve stvari jako umanjene i zato je po meni kvalitetniji.a meni je jednostavno mark postao drazi jer je nekako normalna osoba nema nista pretjerano na njemu.ovaj blek koji danas izlazi u epizodama ludensa nekako me previse podjeca na americke superjunake i to mi nikako ne leži.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/08/2013 : 03:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tommy.H

quote:
Originally posted by Rahazlam

Neznam imam neki osijecaj da je nekim ljudima na ovom forumu jako stalo da pljuju po bleku(po marku bas i ne)zato se pitam sto vam je mark toliko bolji od bleka???



pa ja sam rekao da je mi je Mark malo bolji i draži od bleka blek mi je bio bolji u onim pocetnim izdanjima recimo prvih 7 ludensovih ali poslije je Blek postao nekako skroz nerealan sam pretuce 20 ljudi i kuburom izbije covjeku pistolj iz ruke s ogromne udaljenosti sto je prakticki nemoguce zgbog tezine i nepreciznosti tog oruzja.kod marka su ipak takve stvari jako umanjene i zato je po meni kvalitetniji.a meni je jednostavno mark postao drazi jer je nekako normalna osoba nema nista pretjerano na njemu.ovaj blek koji danas izlazi u epizodama ludensa nekako me previse podjeca na americke superjunake i to mi nikako ne leži.

Ocito se kod nas takve"gluposti"citaju(gledaju)jel su i segalovi filmovi kod nas jako gledani!!
Go to Top of Page

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 09/08/2013 : 03:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Tommy.H

quote:
Originally posted by Rahazlam

Neznam imam neki osijecaj da je nekim ljudima na ovom forumu jako stalo da pljuju po bleku(po marku bas i ne)zato se pitam sto vam je mark toliko bolji od bleka???



pa ja sam rekao da je mi je Mark malo bolji i draži od bleka blek mi je bio bolji u onim pocetnim izdanjima recimo prvih 7 ludensovih ali poslije je Blek postao nekako skroz nerealan sam pretuce 20 ljudi i kuburom izbije covjeku pistolj iz ruke s ogromne udaljenosti sto je prakticki nemoguce zgbog tezine i nepreciznosti tog oruzja.kod marka su ipak takve stvari jako umanjene i zato je po meni kvalitetniji.a meni je jednostavno mark postao drazi jer je nekako normalna osoba nema nista pretjerano na njemu.ovaj blek koji danas izlazi u epizodama ludensa nekako me previse podjeca na americke superjunake i to mi nikako ne leži.

Ocito se kod nas takve"gluposti"citaju(gledaju)jel su i segalovi filmovi kod nas jako gledani!!



Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 09/08/2013 : 06:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
Za mene su Markove avanture bile malo bolje i kvalitetnije od Blekovih mada nije bilo velike razlike. Takodje mi si vise dopada humor izmedju Zalosne Sove i Floka Blek je bio vrlo dobar na pocetku kada su stripovi imali po 125+ stranica (LMS 128-300) ali poslje su price bile slabije kad su skratili na 96 stranica. Markove avanture su kao spijunski romani koje su pune napetosti i nikad neznas koje izdajica. Sto se tice pitanja ko je jaci, ja bi glaso za Bleka.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 09/08/2013 06:07:27
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/08/2013 : 08:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Aj, neka bude Mark.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2013 : 08:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

proljev

obojica




:DDDDD LOL

:P

(ali u osnovni skoli sta carovala)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 09/08/2013 : 09:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


proljev

obojica

:DDDDD LOL

:P

(ali u osnovni skoli sta carovala)




"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 09/08/2013 : 10:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Jak kao Blek,glup kao stena XD
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/08/2013 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Blek...ne Mark, ne ipak Blek....ili Mark????
meni oba jednako draga, naivno malo ali valja gledat godinu nastanka tih stripova...
kod Bleka esse-geese serijal jako mi drag zbog nostalgije i odličnog crteža....kasnije Mitton vrh Blek edicije...
Mark malo spučen zbog ograničenja priča na 66 stranica...a crtež odličan, pogotovo Guzzon je bio vrhunski umjetnik....
naravno da su priće naivne ali su baš zbog toga zabavne...to vole i klinci, ipak su to junaci za mlađe čitatelje.
pročitam sve što izlazi od te dvojice, jedno lakše a drugo malo teže....
ipak ako moram odlučit....MARK!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2013 : 10:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

naravno Mark, mada sam se znao nasmijati Bleku

ali kako rekoh... ;P
...moj odgovor je bio u rahatlukovom stilu :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ashlander
Starting Member

4 Posts

Member since 09/08/2013

Posted - 09/08/2013 : 11:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ashlander a Private Message  Reply with Quote
Čitam/skupljam oba.
Ne zarad kvalitete vec proklete nostalgije te nade da će oba junaka danas-sutra bit ulazak u svijet stripa malom naslijedniku kao što su bili meni.
Što se kvalitete stripa tiče, puno mi je bolji Mark iako sa Blekom postižem bolji učinak sjedeć na šolji :D

PS: pošto mi je prvi post, pozdrav svima :)
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3280 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/08/2013 : 11:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Kao da gledam novu temu: Ko vam je drazi Zagor ili Komandant Mark


http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 09/08/2013 11:48:20
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/08/2013 : 12:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Definitivno Mark... Neke Blekove epipzode su toliko glupe da boli... Markove najgluplje su ipak daleko bolje... Plus crtež - puno bolji na Marku... Iako da je Mitton radio svakog Bleka, odgovor bi bio drukčiji.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/08/2013 : 12:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Kapentan Miki

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/08/2013 : 12:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Kapentan Miki


jok Tajanstveni Alan, ta nadmaši sve ostale...trapere i mlekopije.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/08/2013 : 21:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Mark. Volim prolistati i Bleka, ali 95% priča mi je presmiješno. Sam mlati odrede Engleza, skače po 2m u zrak, roni po 200m, baca konje u zrak... Markove epizode jesu sve na isti kalup (ili je nešto s Englezima, ili neki razbojinici/gusari, a po mogućnosti umiješaju se tu ii indijanci), ali očito su zbog svoje dužnine ipak puno čitljiviji -pritom mislim na epizode izdane u ZS brojevi iznad 500.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 09/08/2013 : 22:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
I jedan i drugi!!!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/08/2013 : 07:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Blek, ali samo kasnije epizode (npr. Sedam dzinova, Posljednji plotun, Sedam podviga i sl.) jer imaju dosta mastovitosti. Kod Marka je to ipak sve previse ujednaceno.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 10/08/2013 : 17:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Blek...ne Mark, ne ipak Blek....ili Mark????
meni oba jednako draga, naivno malo ali valja gledat godinu nastanka tih stripova...
kod Bleka esse-geese serijal jako mi drag zbog nostalgije i odličnog crteža....kasnije Mitton vrh Blek edicije...
Mark malo spučen zbog ograničenja priča na 66 stranica...a crtež odličan, pogotovo Guzzon je bio vrhunski umjetnik....
naravno da su priće naivne ali su baš zbog toga zabavne...to vole i klinci, ipak su to junaci za mlađe čitatelje.
pročitam sve što izlazi od te dvojice, jedno lakše a drugo malo teže....
ipak ako moram odlučit....MARK!

+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 10/08/2013 : 19:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Mark. Volim prolistati i Bleka, ali 95% priča mi je presmiješno. Sam mlati odrede Engleza, skače po 2m u zrak, roni po 200m, baca konje u zrak... Markove epizode jesu sve na isti kalup (ili je nešto s Englezima, ili neki razbojinici/gusari, a po mogućnosti umiješaju se tu ii indijanci), ali očito su zbog svoje dužnine ipak puno čitljiviji -pritom mislim na epizode izdane u ZS brojevi iznad 500.

Nepretjeruj!!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000