forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 dobra prilika
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2022 : 11:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa baš na koricama se vidi da je original.
Kome sretno?Znaš li prodavača?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2022 : 12:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa baš na koricama se vidi da je original.
Kome sretno?Znaš li prodavača?



Dobro ok, dizajn, fontovi, ali naslovnica iznutra bas izgleda extra mint condition da je za ne povjerovati.
Malo me fascinira to sto ponekad isplivaju neki primjerci da pomislis da su bili u nekoj banci u Zürichu u svim atmosferskim, temperaturnim uvjetima, kao da je "Magna Carta", Ahd-Nama ili kleopatrin ljubavni papirus Marku Antoniju.

Bilo bi interesantno znati koliko ovakvih super ocuvanih primjeraka uopce postoji u posjedu citaoca/kolekcionara na svijetu, s obzirom da je dosta ove nase generacije(+/- koja godina) i emigriralo po cijeloj planeti, a da su pritom i ponijeli svoje kolekcije.

Ne poznajem puno ljudi sa foruma, a i dosta clanova je neaktivno na forumu osim na kupoprodaji. Nadam se da ce popustanjem pandemijskih mjera biti opet okupljanja oko strip festivala i upoznavanja drugih clanova.
Sretno prodavacu naravno, to je samo zelja da se predmet uspjesno proda nekome tko ce znati cuvati ovaj primjerak, lova se potrosi, a neke stvari su trajne.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2022 : 17:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Unutrašnja korica ima mrlje od tinte pa nije savršeno bijela/čista🙂
Odličan je ali ipak nije glancer.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/04/2022 : 18:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
"Sve šta postoji" za...

https://www.njuskalo.hr/stripovi/crtani-romani-stripovi-svih-vrsta-oglas-12714678


Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/04/2022 : 01:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo da neki grad ima sluha i otvori muzej stripa i otkupi. Ovo je blago. Kako sam izracunao to je nekih 7€ po stripu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/04/2022 : 18:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
htio bi vidjeti čovjeka koji ima 133.000 eura viška, pa da to skešira na ruke!
Nije poanta u tome da li to vrijedi tolike novce ili ne, vjerovatno čak i vrijedi ali baš bi htio vidjeti tko če to platiti. Ovo bi se prodalo samo kada bi se skupilo 50-100 ljudi, napravi neki konzorcij, svatko sudjeluje sa svojih 1000-2000 eura pa se onda razdijeli među sobom ali i tu bi došlo do problema jer bi svi htjeli imati prve brojeve LMS i ZS, i Alan Forda,....a za Kekeca i ostale ne bi baš bilo toliko interesa. Ovo bi stvarno trebao kupiti neki muzej, državni arhiv, knjižnica,...a ne očekivati da če to kupiti neki kolekcionar. Ako bi se i našli neki preprodavači, pa to bi im onda trebalo puno vremena, energije, živaca,...da se to preproda dalje, možda bi čak izgubili novce jer ima puno stripova kojeg nikoga ne bi zanimali, uz to ako razbiješ komplet onda to više nije to, ljudi razgrabe ono šta im treba, ono se preproda sa lakočom ali onda ti ostaje masa stripova kojeg nikoga ne interesira. U biti je ta kolekcija ujednom i prokletsvo, imati toliko novca u stripovima, kojeg možda nikada nečeš vidjeti a mogao si za taj novac kuču kupiti.
Možda bi mu bolje bilo da preprodava manje komplete a ne sve zajedno, recimo ZS, Lms, Alan Ford,...svaki komplet posebno
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 16/04/2022 : 20:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pa i morao bi prvo kuću kupiti da možeš unutra strpati 20 hiljada stripova.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/04/2022 : 11:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Pa i morao bi prvo kuću kupiti da možeš unutra strpati 20 hiljada stripova.



Ma dovoljan je i samački stan, odnosno literarni trezor od 40 m2
Ako koristiš ormare za odjeću, ladice te svakojake (nerijetko improvizirane) police i kutije za stripove
A kada ti počne ponestajati mjesta, onda slijedi domišljatost pri popunjavanju svih onih praznih prostora koji su neizbježni u potpuno namještenom stanu.
Naposljetku dođeš do faze kad moraš satima promišljati kako osloboditi dodatni prostor.
Pa recimo doniraš ili pobacaš staru odjeću. Smanjiš količinu kućanskih aparata. Obavljaš proljetno čišćenje u vidu eliminacije raznoraznih potrepština i općenito stvari koje odnosiš u šupu u podrumu zgrade...
A kada i tog prostora ponestane, onda moraš napokon prihvatiti da si popunio svoj stambeni literarni limit i preostaje ti samo jedno...
Odustati od stana i popunjavati dodatnih 70 kvadrata u obiteljskoj kući
Istina je da mnogi, vjerujem, ne bi mogli podnijeti takvo psihičko opterećenje
Ali nakon 20, a možda i par tisuča više rječnika, enciklopedija i stripova mogu reći da je to svakako moguće :D
Samo morate biti ustrajni i svesti ljude na prolazne varijable čije životne potrebe ugrožavaju vaš egzistencijalno umjetnički prostor
P.S. Da ne bi slučajno netko pomislio da je ono moj oglas. Nije, samo mi je zanimljiv iz osobne perspektive
Posljednje što sam jednog popodneva računao, kada bih krenuo u prodaju svega odjedanput, vrijednost mojih romana i stripova bila bi oko 200 tisuća kuna. Prvenstveno zato jer je to čitana roba i, u prosjeku gledano, vrlo dobro očuvana.
Također kod mene nije toliki omjer skupih rariteta i lako nabavljivog štiva.
Plus ovdje uzimam u obzir i raznolikost literature, odnosno dobar dio toga neće zanimati potencijalnog kupca.
Tako da ono nije mala cijena, za kupnju svega odjednom.
Zapravo bi i mogla proći kao takva da je oglas podijeljen na dvadesetak oglasnih kompleta, znači u prosjeku po 50 tisuća kn.
Pa tko ima para, kupit će ono što ga zanima.
P.S. (2) Najbitnije od svega: kod mene je omjer romana i stripova oko pola pola. A romani zauzimaju više prostora od stripova, pogotovo bonnelija.
Pa računam da 20-ak tisuća romana i stripova, zuzima dosta veći prostor od 20 tisuća stripova.
Zanimljive su te računice

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 17/04/2022 11:40:15
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 26/06/2022 : 10:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
nije aukcija ali je smiješno, ne znam je li u pitanju greška ili se u SNK netko dobro zajebava. ugl, tko ih još nije nabavio, evo dobre prilike...




Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/06/2022 : 11:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

nije aukcija ali je smiješno, ne znam je li u pitanju greška ili se u SNK netko dobro zajebava. ugl, tko ih još nije nabavio, evo dobre prilike...







Jedini koji se ovdje zajebava ili griješi si očito samo ti…kako ovo može biti “dobra prilika”?
Evo kod Osmana na aukciji broj 1 za 65 kn:
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-1-color-pergam/19590937/

Prva dva u kompletu otišla za 70 kn:
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-pergam-1-i-2-kolor/19204979/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 26/06/2022 : 11:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Znam Oki, znam, zato sam ovo i postavio. Ajde, trebao sam staviti "dobra prilika" u navodnike, ali mislio sam da je sarkazam očit.

Ne znam kako su došli do ovog smiješnog iznosa, pogotovo sad kad je izdavač stavio ključ u bravu. Umjesto popusta oni nabiju ovakvu cijenu, to kao da je recimo, ČK svojevremeno rekla: zbog loše prodaje odustajemo od daljnjeg izdavanja Pesme zaborava, od sutra možete kupiti prva dva broja u kompletu... za duplo. :))
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/06/2022 : 11:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
postoji topik koji se zove SMIJEŠNE AUKCIJE i tamo si trebao staviti tu "dobru priliku"
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/06/2022 : 11:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Je, ovo izdanje Mister No-a recimo možemo usporediti sa Sin City izdanjem od strip centra Tino…ništa mu ne fali jer je savršeno prevedeno i otisnuto, ali jbg, za prve tri knjige u kompletu ne možeš dobiti više od 50 kn jer nema dalje nakon treće knjige i to je to.
Al’ dobro…nisam skužio sarkazam u prvotnom postu, mislio sam da ti kupuješ i skupljaš jedino libellusova izdanja te si naviknut na paprenije cijene, pa reko, zaletjet će se čovjek i pretplatiti ovo pergamovo bezvrijedno izdanje, tako da sam krenuo sa upozorenjem dok nije kasno.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2022 : 17:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Netko na njuškalu prodaje cijeli serijal Prophet autora Brandona Grahama za 300 kn. Nemojte propustiti ovo remek djelo po tako povoljnoj cijeni.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/10/2022 : 18:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To će Fibra odraditi(valjda).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/11/2022 : 00:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

To će Fibra odraditi(valjda).



Ne znam... Reka je Markos u Splitu na festivalu da mu se nije svidija Prophet. Možda promini mišljenje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/11/2022 : 11:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bedak za Propheta, ali ne mogu reći da sam iznenađen
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2022 : 19:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/superstrip-maxi-broj-1/20046148/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/05/2023 : 19:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/povijest-jutarnji-list-kolekcija-1-21/20435110/

Izuzetno povoljno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2023 : 08:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
uvik postoji druga prilika
https://www.stripovi.com/aukcije/9-opasna-tajna-4-3/20481879/
https://www.stripovi.com/aukcije/9-opasna-tajna-4-3/20481880/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2023 : 09:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sad ce morati isti strip podjeliti sa dvojicom. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2023 : 21:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nesto za zeljka
https://www.stripovi.com/aukcije/biblioteka-kolorka-fibra-1-256/20605683/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 25/07/2023 : 21:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Netko je bidao AF Libellus kolekciju prvih 25 brojeva za 650 eura. Tako da mozda i ova glanc kolekcija kolorke ode. Lijepo izgleda na ovoj slici na polici. Al mislim da je to za onih 0,001 %.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/07/2023 : 22:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ne dam pare

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2023 : 23:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Za samo 5500 eura imas sve kolorke . Di ces bolje?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000