forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 21:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by sawitch

Sta je to?



Brooklyn, 1924. Shot thunder through the air, killing don Carmine, the city's reigning mobster. The shhoter is Kid Carter, aka Red Head, a renowned hitman who works for Musuraca, the boss of Philadelphia's Italian-American mob.

It's the beginning of a gangster story set between the prohibitionism and the Great Depression, starring a man and a great mistery: who is the quiet gas station attendant living in Indiana fifteen years after don Carmine's killing? Is his name really Tom Keller, or it's just Red Head's new identity?

The answers are written in lead!


jel ti nije problem da prevedeš?
slab sam sa engleskim.


Izvini, nekako uvijek mislim da se danas uz sav internet podrazumjeva da svi pričamo engleski. Sorry. Uglavnom preveo je Tinton.


ok,izvinjenje uvaženo;ali gledaj da ti se to više ne desi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/10/2018 : 09:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
"čarobnjaci" bi trebali i morali da poprave odnos na društvenim mrežama spam čitaoca, odnosno kupaca njihovih izadnja. gledam postavljena pitanja, komentare, prijedloge, kritike i niko se sa zvaničnih profila nije oglasio na iste.

vrlo nekorektno.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2018 : 10:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

"čarobnjaci" bi trebali i morali da poprave odnos na društvenim mrežama spam čitaoca, odnosno kupaca njihovih izadnja. gledam postavljena pitanja, komentare, prijedloge, kritike i niko se sa zvaničnih profila nije oglasio na iste.

vrlo nekorektno.




svasta, ljudi oh obozavaju i ovako. sa komunukacijom bi samo mogli da zaseru
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/10/2018 : 13:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

"čarobnjaci" bi trebali i morali da poprave odnos na društvenim mrežama spam čitaoca, odnosno kupaca njihovih izadnja. gledam postavljena pitanja, komentare, prijedloge, kritike i niko se sa zvaničnih profila nije oglasio na iste.

vrlo nekorektno.


To bi samo Pandorinu kutiju otvorilo. Da sam izdavač, isto bi ovako postupao. Od čitaoca samo možeš da poludiš i stvoriš kontra efekat. Na svakog normalnog pojavi se 10 idiota sa retardiranim idejama zašto se ovo objavljuje a ne ono što on želi. Kakve su ovo korice, kakva je ovo boja, kakav je ovo format nja nja...
Kapa dole Markosu na trasparentnosti, ali ja recimo ne bih mogao da se naganjam sa ljudima i pravdam neki format, prevod i što nešto košta koliko košta.
A da sam Dušman, doduše fan baza VČ-a - aka bonelijanci, je najgora uverljivo, osedeo bih za nedelju dana.

Ponudiš pristojnu cenu, staviš podatke o izdanju, popust u startu, preview da ljudi vide šta je u pitanju, ako je serijal kažeš koji je plan tempa izdavanja i to je to. A čitaoci nek reše hoće li da kupuju. Svakako to ne znači da kritike ne treba pisati, realno svi izdavači čitaju forume i facebook stranice, pa nešto možda i promene/usvoje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/10/2018 : 14:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
sa komunukacijom bi samo mogli da zaseru



Opet mudro zboriš sa svojim specifičnim rječnikom.

Šutnja je zlato.

Neki izdavači su si zabili autogol ne tako davno prilikom komunikacije sa forumašima.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/10/2018 : 15:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, izdavač treba redovno najavljivati izdanja, informirati publiku, a nikako voditi rasprave s pojedincima na forumu, facebooku itd. Baš sam gledao po arhivi scoma (2004-2005 god) i svaki drugi topic je: pitanje za bernarda, molba za bernarda, peticija za ludens, nek se bernard javi itd. a svako pitanje gluplje od glupljeg.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/10/2018 : 15:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper
sa komunukacijom bi samo mogli da zaseru



Opet mudro zboriš sa svojim specifičnim rječnikom.

Šutnja je zlato.

Neki izdavači su si zabili autogol ne tako davno prilikom komunikacije sa forumašima.



Potpuno se slažem.
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 05/10/2018 : 19:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Može li neko okačiti koju sliku od Nadzirača, stvarno me zanima kako izgleda takvo izdanje uživo
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/10/2018 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Može li neko okačiti koju sliku od Nadzirača, stvarno me zanima kako izgleda takvo izdanje uživo



Ako ti netko stavi sliku opet neće biti uživo!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/10/2018 : 17:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 06/10/2018 17:14:48
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/10/2018 : 17:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima


Ne bi valjalo da im je želja pozicionirati se na dno.

Have mercy
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 06/10/2018 : 18:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Mac

Može li neko okačiti koju sliku od Nadzirača, stvarno me zanima kako izgleda takvo izdanje uživo



Ako ti netko stavi sliku opet neće biti uživo!



To ja da me želja prođe dok ga ne uzmem u ruke
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/10/2018 : 19:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by I like girlz

"čarobnjaci" bi trebali i morali da poprave odnos na društvenim mrežama spam čitaoca, odnosno kupaca njihovih izadnja. gledam postavljena pitanja, komentare, prijedloge, kritike i niko se sa zvaničnih profila nije oglasio na iste.

vrlo nekorektno.




svasta, ljudi oh obozavaju i ovako. sa komunukacijom bi samo mogli da zaseru


Ima tu istine.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 06/10/2018 : 23:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima



Možda to sve vidi pa i Laguna uplovi u svet strip izdavaštva...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/10/2018 : 10:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by risbozg

nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima


Ne bi valjalo da im je želja pozicionirati se na dno.




poanta teksta je bila da ne stagniraju zadovoljni postignutim kao neki

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2018 : 17:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jel 16. zadnji Princ Valijant?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2018 : 17:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Jel 16. zadnji Princ Valijant?



Još bude jedan i to prošireni na 100+ stranica

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2018 : 18:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Oho! Skoro pa cijeli komplet! Supač
A kada očekujemo tz debeljucu?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2018 : 18:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
e to nažalost nebih znao

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2018 : 19:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
citiram kaj je anto napisao a on je relevantan..."evo malo insajderskih informacija:
ČK će Fosterov trk iz Fantine 17. i 18. knjige spakovati u jednu deblju 17.njihovu knjigu,i time završiti sa Valijantom.

Uostalom,tu su opciju i sami spomenuli u temi za prošle Valijante."

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/10/2018 : 19:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by risbozg

nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima



Možda to sve vidi pa i Laguna uplovi u svet strip izdavaštva...



Zapravo me čudi kako već nisu do sad. I ne samo oni, već generalno (naj)veći izdavači knjiga.
Zar niko od njih nije pomislio pa ček' malo, zašto ne bismo objavili i neke od najpoznatijih stripova/grafičkih novela (npr. one koji se na svim top listama provlače: Asteriks, Nadzirači, Vendeta, Maus...)
Da li imaju neku odbojnost prema stripu kao medijumu (ovo mi je najlogičnije objašnjenje, imajući u vidu da u Srbiji sve kasni 20 god., pa su neke predrasude i dalje ukorenjene), ili misle da upuštanje u tu nišu ne bi donelo veliki profit...?




Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2018 : 23:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Oho! Skoro pa cijeli komplet! Supač
A kada očekujemo tz debeljucu?


nadležni rekoše za BG Sajam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/10/2018 : 23:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by risbozg

nakon svega viđenog i i sve večega napada na tržište stripa ,očito je da se čarbna želi i sve se više pozicionira u sam vrh izdavača na ovim prostorima



Možda to sve vidi pa i Laguna uplovi u svet strip izdavaštva...



Zapravo me čudi kako već nisu do sad. I ne samo oni, već generalno (naj)veći izdavači knjiga.
Zar niko od njih nije pomislio pa ček' malo, zašto ne bismo objavili i neke od najpoznatijih stripova/grafičkih novela (npr. one koji se na svim top listama provlače: Asteriks, Nadzirači, Vendeta, Maus...)
Da li imaju neku odbojnost prema stripu kao medijumu (ovo mi je najlogičnije objašnjenje, imajući u vidu da u Srbiji sve kasni 20 god., pa su neke predrasude i dalje ukorenjene), ili misle da upuštanje u tu nišu ne bi donelo veliki profit...?






Jednostavno smatraju sebe ozbiljnim književnim izdavačem a strip ne vide kao nešto vredno objavljivanja. Nikad to naravno neće javno reći ali im i nikada na pamet neće pasti da objave ijedan strip, to je suština!

Edited by - vronski 3 on 10/10/2018 23:49:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2018 : 23:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa sad,znam da kruže priče da će se i Laguna verovatno uključiti u strip izdavaštvo,i to sam čuo od ozbiljnih ljudi iz branše - e sad,to je bilo još u prošloj godini,pa je moguće da su odustali od toga - ali sa obzirom kako ČK piči,ne bi me čudilo da će se svakako uključiti u priču.A ako ulete,neće to biti sa nekoliko stripova godišnje;verovatno će dati po gasu.
Mada,pored poplave strip naslova,nećemo mnogo žaliti ni ako se ne uključe u igru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/10/2018 : 08:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa sad,znam da kruže priče da će se i Laguna verovatno uključiti u strip izdavaštvo,i to sam čuo od ozbiljnih ljudi iz branše - e sad,to je bilo još u prošloj godini,pa je moguće da su odustali od toga - ali sa obzirom kako ČK piči,ne bi me čudilo da će se svakako uključiti u priču.A ako ulete,neće to biti sa nekoliko stripova godišnje;verovatno će dati po gasu.
Mada,pored poplave strip naslova,nećemo mnogo žaliti ni ako se ne uključe u igru.



Naravno vrlo je moguće da su se predomislili i da će Laguna da krene sa stripovima, taj stav da stripovi nisu bitni je otprilike od pre godinu dana i do sad se mnogo toga izmenilo...

Pitanje je samo šta bi Laguna uvrstila u svoju eventualnu strip produkciju jer je malo toga ostalo neobjavljenog...
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.76 seconds. Snitz Forums 2000