forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 04:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Jel mora baš svaki izdavač da ti izdaje Bonelli?
Imali ste 50 godina svega i svačega i to jeftino, sad je vreme za sve ostale škole.



a gdje si ti živio svih tih 50 godina do sada...
bilo je svega i svačega tih 50 godina i za one koji su kao več tada bili na višem intelektualnom nivoju ili su zadnjih godina Bonellija se posramili i kao ga prerasli..
da imam volje nabrojio bi ti bar 10 francusko belgijskih domačih izdanja i nebroj superherojština na kioscima...nije bilo manga tada jer jih skoro i nije bilo..a i bolje.
a i danas samo Fibra i Darkvud su izdali skoro 50% svjetske produkcije stripa...
Dobro je svake toliko izliti žuč na bonelli..ali daj pobogu bolji argument..ovaj ti je bio šupalj ko šupi zub.
ja mislim da peče neke jer se Bonelli transformirao,,stari junaci se dobro drže a i neke nove čitatelji su dobro prihvatili..
Neka izdanja Bonellija danas su izgledom i tematikom ko frc/bel ...valjda je več dosta da na njima piše Bonelli Comics i kosa vas se diže..ako niste zapazili Bonelli se okreče na sve strane...nije više to onaj klasični jeftini sveščič bum-dum tematike...
ali ako se ima ugraviran samoobrambeni čip u glavi "stoj to je Bonelli" teško če se to zapazit...
zar treba na Komisara Ricordija ili Merkurio Roija napisati "samo dobri stripovi" da bi to postao dobar strip?
mislim da je to tvoj problem.
bez uvrede...
taj čip ja imam na mange...nije to loše ali nije najracionalnije.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 09/11/2018 04:47:19
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 04:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Kako vas nije sramota, pa na kioscima sami Boneli :D
Ajd da izlaze mjesecno i ameri, mange, al reci da Boneli ide na kapaljku ahahahah



o kakvoj sramoti ti pričaš?
Zašto bi nas bilo sram ako bi rado da i neki respektabilni izdavaći izdaju Bonelli?
Evo Fibra če na kiske u suradnji sa Strip Agentom Ken Parkera..kako nije Markosa sramota?
A ide Bonelli jer se još uvjek relativno dobro prodaje...ostalo je bilo na kioscima pa prodaja nije bila zadovoljavajuća..a nebi bila ni danas.
Čak se jedna Stripoteka drži na ivici rentabilnosti zahvaljujući nostalgiji najviše i naviki je kupiti na kioscima....
teško mi je reč..ali premalo vas da bi to opstalo na kioscima..
zaviriš na amero manga podforume i tamo 5 istih ljudi stalno ista priča..valjda tamo dobijete dojam da vas je milijardu
evo primer..topic "čita se li manga i preporuke..u više od 10 godina 25 stranica...pola toliko dobije svaka nova najava Zagora ili Texa sa tematikom jeli Picinelli pravo rešenje za naslovničara Zagora ili je Tex klasik čitljiv.
volim i ja amere i kupovao sam jih as i opet bi na kioscima ali da če bit ikada Dedpul, Spajdi, Dardevil kod nas popularniji od Zagora, Texa, Mister Noa...pusti snovi...
ko zna zašto...nije razlog u kvaliteti, više izgleda da su nam bonelli junaci pisani na kužu ili se nam pod kožu uvukli..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 09/11/2018 05:07:21
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/11/2018 : 09:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Stavio sam smajli, nije to ozbiljno "kako vas nije sramota" ;)
Ovo drugo sve stoji. Boneli je daleeeeko najzastupljeniji na ovim prostorima. Alavi ste brate :D
Kiosci: sve sami Boneli
Libelus: imate ga u formi mercedesa :D
ČK: Riznica Boneli
VČ: luksuzna i kolekcionarska izdanja pored kiosk izdanja
Ostali izdavači ponešto, DW Siročad, Fibra KP, PP oni one-shotovi...
Druga stvar, sa amerima i mangama se samo zagrebalo, kakvih crnih 50% :D
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 10:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Stavio sam smajli, nije to ozbiljno "kako vas nije sramota" ;)
Ovo drugo sve stoji. Boneli je daleeeeko najzastupljeniji na ovim prostorima. Alavi ste brate :D
Kiosci: sve sami Boneli
Libelus: imate ga u formi mercedesa :D
ČK: Riznica Boneli
VČ: luksuzna i kolekcionarska izdanja pored kiosk izdanja
Ostali izdavači ponešto, DW Siročad, Fibra KP, PP oni one-shotovi...
Druga stvar, sa amerima i mangama se samo zagrebalo, kakvih crnih 50% :D


sve ok..razumemo se.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/11/2018 : 10:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Bice valjda i Asteriksa uskoro.
Dvojka.



kad će konačno? :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 09/11/2018 : 11:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče američkih stripova, ja bih odvojio DC i Marvel od ostalih.Između DC-a, Marvela sa jedne strane i Bonellija sa druge se može povući neka gruba paralela.Svi izdaju otprilike sličan broj junaka koji idu u dugovečnim serijalima i naštancovali su gomilu brojeva do sada.Tematika je takođe slična u smislu da se junaci bore protiv zla i štite nevine.Ameri su malo više napravili promena shodno modernom dobu, ali mrda se tu i polako Bonelli.
No, to sada nije tako bitno, onu što sam hteo da istaknem u stvari jeste to da je recimo svojevremeno Dnevnik kada je pokretao Zlatnu seriju i LMS umesto Zagora, Teksa i ostalih stavljao Supermena, Betmena, Spajdermena, Ajronmena i ostale, ništa se to lošije ne bi prodavalo, bilo bi sve isto.Znam, reći će neko bilo je toga tada već u nekim strip-revijama, ali ne daju se strip-revije porediti ni pod razno sa Dnevnikovim tadašnjim izdanjima.Ima mnogo ljudi koji jednostavno ne vole strip-revije, kako onomad tako i sada, eto i ja sam među njima, u životu nisam kupio nijednu strip-reviju, iako mi se često sviđala tematika u nekima.

E sad, zašto ljudi ne kupuju sada toliko DC i Marvela, pa odgovor je jednostavan - suviše je kasno.Puno je toga već izašlo u Americi, a ovde jako malo i nikakav kontinuitet ne postoji, a kolekcionari vole kontinuitet.Ne čitaju svi američka izdanja na engleskom kao par ljudi ovde na forumu koji večito razglabaju o tome, velikoj većini nas je bitno da strip pročitamo isključivo na našem jeziku (mislim na prostore bivše SFRJ i jezike tu prisutne,tu nije toliko bitno koji je jer su slični jako).
Neki ljudi jednostavno ne razumeju da nije isto biti samo ljubitelj stripa i kolekcionar.Kolekcionar hoće da ima sve od određenog junaka i to sve hronološkim redom.
A ovde na forumu je ipak više kolekcionara nego samo ljubitelja stripa, mada naravno ima i njih u solidnom broju.
Treći su oni koji u strip scenu i nisu previše upućeni, nema ih po forumima, ali oni ionako strip kupuju ad-hok ili se jednostavno ograniče na jednog ili dva junaka u isključivo novoj varijanti.U današnje vreme takvi ionako nisu glavne mušterije izdavačkih kuća, mada su gledajući sveobuhvatnu, opštu sliku, svakako i oni neophodni.

Neka poenta moje priče vezano za ovu diskusiju je ta da je Dnevnik nekada davno pokrećući ZS i LMS sam odlučio šta će ovde biti popularnije, DC i Marvel ili Bonelli.

Edited by - maelstrom on 09/11/2018 11:08:32
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/11/2018 : 11:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by wesskowaz

Bice valjda i Asteriksa uskoro.
Dvojka.



kad će konačno? :)



Ne znam tacno. Negde procitah da ce uskoro i Komesar Ričardi 2, Kick-Ass 2 i 3.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 20:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

bas suprotno...boneli ide na kapaljku, pogotovo kod CK, darkwooda,PP...mora toga vise da izlazi...onih americkih superjunaka, francuza je u zadnje vrijeme previse...


tačno je da boneli ide na kapaljku kod ČK,DW i PP,ali zato ih u kiosk formi ima kolko hoćeš - a i kad se sve zbroji sa HC izdanjima,i previše.
Daleko previše u poređenju sa francuzima,amerima,mangama,latinosima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/11/2018 : 22:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
kiosk bonelli su u 90% samo reprinti...evo npr. ludens i SA, moze se na prste nabrojati poneka edicija koju samo oni izdaju..sve ostalo su izdanja koja imamo u zs, lms, libelusu, VC...evo i veceras imamo samo jos jedan u nizu reprint u najavi ( cetvrti vec po redu)... PP, darkwood, CK i jos neki za koje sam rekao da izdaju bonelli na kapaljku, izdaju boneli za koje nemamo drugog izdavaca: jdjp, lilith, gea, julia, romanzi, saguaro, adam wild, lukas,karavan, greystorm, mercurio, ricardi, jan dix, ali oni u zadnje vrijeme idu sve sporije a razlog su sve veca pojava stripova iz drugih skola....
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 09/11/2018 : 22:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Za mene postoje samo dobri i losi stripovi i to je jedina istina
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 09/11/2018 : 22:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

kiosk bonelli su u 90% samo reprinti...evo npr. ludens i SA, moze se na prste nabrojati poneka edicija koju samo oni izdaju..sve ostalo su izdanja koja imamo u zs, lms, libelusu, VC...evo i veceras imamo samo jos jedan u nizu reprint u najavi ( cetvrti vec po redu)... PP, darkwood, CK i jos neki za koje sam rekao da izdaju bonelli na kapaljku, izdaju boneli za koje nemamo drugog izdavaca: jdjp, lilith, gea, julia, romanzi, saguaro, adam wild, lukas,karavan, greystorm, mercurio, ricardi, jan dix, ali oni u zadnje vrijeme idu sve sporije a razlog su sve veca pojava stripova iz drugih skola....



Da nije mozda razlog slaba prodaja i slabi interes, a ne americki i francuski stripovi?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/11/2018 : 13:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Za mene postoje samo dobri i losi stripovi ...



... sa različitom razinom/ocjenom unutar svake od te dvije kategorije.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/11/2018 : 14:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by zlatan bihac

kiosk bonelli su u 90% samo reprinti...evo npr. ludens i SA, moze se na prste nabrojati poneka edicija koju samo oni izdaju..sve ostalo su izdanja koja imamo u zs, lms, libelusu, VC...evo i veceras imamo samo jos jedan u nizu reprint u najavi ( cetvrti vec po redu)... PP, darkwood, CK i jos neki za koje sam rekao da izdaju bonelli na kapaljku, izdaju boneli za koje nemamo drugog izdavaca: jdjp, lilith, gea, julia, romanzi, saguaro, adam wild, lukas,karavan, greystorm, mercurio, ricardi, jan dix, ali oni u zadnje vrijeme idu sve sporije a razlog su sve veca pojava stripova iz drugih skola....



Da nije mozda razlog slaba prodaja i slabi interes, a ne americki i francuski stripovi?



mislim da je to za slabu prodaju ipak više u pravilu neka vrsta izgovora nego realno stanje..

sve ovisi o sposobnosti izdavača da pokrije određeno tržište i samim tim lakše dođe do potencijalnih kupaca..

...evo primjera dragonera, vč ima svoj tiraž od 500 komada, dok je danas libelus izbacio svog dragonera, u 300 komada...i nakon određenog vremena će doći do problema, jer vč ionako ide presporo, a puno je jeftiniji, dok će libelus nakon par knjiga u pravilu dignuti cijene, a razlozi se nađu...zar se nije mogla naći neki kompromis i saradnja za jednog izdavača za cijelo naše govorno podrućje, sa nekim tiražom od 1 000 komada, cijenom kao kod VČ, tempom od libelusa, kvalitetom izdanja kao što ima ČK, (ne preskupi HC) i da svi budu zadovoljni..kupci pogotovo..
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 10/11/2018 : 15:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by zlatan bihac

kiosk bonelli su u 90% samo reprinti...evo npr. ludens i SA, moze se na prste nabrojati poneka edicija koju samo oni izdaju..sve ostalo su izdanja koja imamo u zs, lms, libelusu, VC...evo i veceras imamo samo jos jedan u nizu reprint u najavi ( cetvrti vec po redu)... PP, darkwood, CK i jos neki za koje sam rekao da izdaju bonelli na kapaljku, izdaju boneli za koje nemamo drugog izdavaca: jdjp, lilith, gea, julia, romanzi, saguaro, adam wild, lukas,karavan, greystorm, mercurio, ricardi, jan dix, ali oni u zadnje vrijeme idu sve sporije a razlog su sve veca pojava stripova iz drugih skola....



Da nije mozda razlog slaba prodaja i slabi interes, a ne americki i francuski stripovi?



mislim da je to za slabu prodaju ipak više u pravilu neka vrsta izgovora nego realno stanje..

sve ovisi o sposobnosti izdavača da pokrije određeno tržište i samim tim lakše dođe do potencijalnih kupaca..

...evo primjera dragonera, vč ima svoj tiraž od 500 komada, dok je danas libelus izbacio svog dragonera, u 300 komada...i nakon određenog vremena će doći do problema, jer vč ionako ide presporo, a puno je jeftiniji, dok će libelus nakon par knjiga u pravilu dignuti cijene, a razlozi se nađu...zar se nije mogla naći neki kompromis i saradnja za jednog izdavača za cijelo naše govorno podrućje, sa nekim tiražom od 1 000 komada, cijenom kao kod VČ, tempom od libelusa, kvalitetom izdanja kao što ima ČK, (ne preskupi HC) i da svi budu zadovoljni..kupci pogotovo..



Odgovor je jasan i kratak. Ne. A razloga ima bar 5 ako ne i više. I veruj mi svi su idotski ali su razlozi.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/11/2018 : 15:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Trebamo u zadrugu.




Ili trugu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/11/2018 : 15:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by wesskowaz

Bice valjda i Asteriksa uskoro.
Dvojka.



kad će konačno? :)



Ne znam tacno. Negde procitah da ce uskoro i Komesar Ričardi 2, Kick-Ass 2 i 3.



Komesar Ricciardi se pokazao odličnim stripom, dok Asterix, ionako, nikada nije bio upitan.

Edited by - Hercule Poirot on 10/11/2018 15:54:22
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/11/2018 : 11:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/11/2018 : 12:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Izašao je i drugi Komesar R.



hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 15/11/2018 : 19:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Čarobna knjigo zbilja si carobna. Volim te k'o neki Libellus 😍

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/11/2018 : 19:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za 2 broj Asterixa!
A bravo i za tempo!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/11/2018 : 19:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bravo i za "kletvu".
Nepismeni hrvatski izdavači (svi osim Fibre) ne razlikuju kletvu od prokletstva, njima je sve ovo drugo (LU, LB, SA...).
Šenoa se okreće u grobu, ali srećom imamo prelijepi srpski ČK-e.
I inače su za mene postali br. 1 izdavač, pretekli su i DW koji se malo srozao u prijevodima.
Dokazali su da briga za jezik može bez prevelika troška itekako biti nerazdvojna sa stripovima.
Kao i da za luksuz kupac ne treba prodati bubreg.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2018 : 21:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Bravo i za "kletvu".
Nepismeni hrvatski izdavači (svi osim Fibre) ne razlikuju kletvu od prokletstva, njima je sve ovo drugo (LU, LB, SA...).
Šenoa se okreće u grobu, ali srećom imamo prelijepi srpski ČK-e.
I inače su za mene postali br. 1 izdavač, pretekli su i DW koji se malo srozao u prijevodima.
Dokazali su da briga za jezik može bez prevelika troška itekako biti nerazdvojna sa stripovima.
Kao i da za luksuz kupac ne treba prodati bubreg.




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/11/2018 : 22:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Niš od luksuza, kupio sam prvi broj Mercurio Loi i na par stranica su boje krivo legle na crtež, kao nekad u starim Mikijevim almanasima. Nije to luksuz
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2018 : 22:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Niš od luksuza, kupio sam prvi broj Mercurio Loi i na par stranica su boje krivo legle na crtež, kao nekad u starim Mikijevim almanasima. Nije to luksuz



Napiši osvrt kada pročitaš, pliz.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/11/2018 : 23:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Niš od luksuza, kupio sam prvi broj Mercurio Loi i na par stranica su boje krivo legle na crtež, kao nekad u starim Mikijevim almanasima. Nije to luksuz


I Libelus ima gresaka u pojedinim primjercima. To ne znaci da neka izdanja CK nisu vrhunski odradjena. A koliko sam ja vrtio riznice u rukama, sve je odlicno
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000