forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/04/2020 : 22:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Što se tiče prevoda kod Supera i Spunka, izgleda da su kod Supera bili brži vozovi...



Išli su prečicom .
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 04/04/2020 : 08:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Inače, idealno bi bilo, da je prvih pet albuma (+ kratke priče) u crnobeloj štampi,
a albumi od 6 do 10 u koloru. Što se tiče Ruževe Komanče, to ne vredi ni pola lule duvana.
A i scenaristički su posthermanovske priče jako loše, ko da se Gregu uopšte nije više dalo pisati.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 04/04/2020 : 09:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Moja ocena pojedinih epizoda:

Red Dast - uvodna priča, sasvim solidna, rani Hermanov stil, koji mi se baš ne svidja najviše, scenarij malkice naivan, ali ipak je to prva priča
Ratnici očaja - crtački več pravi Herman, dosta lošija priča
Vukovi Vajominga - sjajan crtež i priča
Crveno nebo nad Laramijem - nastavak priče gde Dast ubije poslednjeg vuka je crtački, a pogotovo scenaristički lošija od prethodne
Pustinja bez svetlosti - samo dve reči: remek delo! Scenaristički klasičnu priču o napadu odmetnika na grad je Greg nagradio sa kompleksnim
prikazom karaktera protagonista. A crtež! Kako je to nacrtano! Pola stripa se dogadja u kiši što proizvodi ubitačnu atmosferu!
Odmetnici - osrednja priča, klasičan crtež
Đavolji prst - odlična priča i crtež
Šest šerifa na putu za pakao - dobra priča, jako dobar crtež i fantastičan kolor
Rančevi gore i
Algernon Braun - poslednje dve priče su krimi vesterni, klasičan hermanovski crtež u najboljoj fazi i jako dobar kolor


http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related

Edited by - ninel on 04/04/2020 10:19:18
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/04/2020 : 12:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Algernon Braun - poslednje dve priče su krimi vesterni, klasičan hermanovski crtež u najboljoj fazi

Ja ću morati da se ne složim. Hermann mi je prelaskom na rapidograf počeo bivat lagano sterilan i ova epizoda mi je kulminacija te sterilnosti. Puno mi je bolji malo siroviji i razigraniji u ranijim epizodama. Čak su mi i rane bezšrafurne epizode Bernarda Princea crtane isključivo kistom draže od ovakvog crteža.
Moje mišljenje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/04/2020 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Algernon Braun - poslednje dve priče su krimi vesterni, klasičan hermanovski crtež u najboljoj fazi

Ja ću morati da se ne složim. Hermann mi je prelaskom na rapidograf počeo bivat lagano sterilan i ova epizoda mi je kulminacija te sterilnosti. Puno mi je bolji malo siroviji i razigraniji u ranijim epizodama. Čak su mi i rane bezšrafurne epizode Bernarda Princea crtane isključivo kistom draže od ovakvog crteža.
Moje mišljenje.



Slažem se na pola. Hermann je na rapidograf prešao, da bi dao više slobode koloristi Fraymondu, koji je baš fantastično odradio kolor. Crtež bez kolora je stvarno lošiji kao prije ali bez kolora to nije to. Negdje sam i pročitao, da je ovu epizodu Hermann na brzo odradio jer se već bio posvadjao sa Gregom i odlučio da ide solo.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/04/2020 : 14:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel


Pustinja bez svetlosti - samo dve reči: remek delo! Scenaristički klasičnu priču o napadu odmetnika na grad je Greg nagradio sa kompleksnim
prikazom karaktera protagonista. A crtež! Kako je to nacrtano! Pola stripa se dogadja u kiši što proizvodi ubitačnu atmosferu!



I meni je ovo omiljena epizoda, u rangu sa najboljim western ostvarenjima u bilo kojem mediju.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/04/2020 : 14:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by ninel


Pustinja bez svetlosti - samo dve reči: remek delo! Scenaristički klasičnu priču o napadu odmetnika na grad je Greg nagradio sa kompleksnim
prikazom karaktera protagonista. A crtež! Kako je to nacrtano! Pola stripa se dogadja u kiši što proizvodi ubitačnu atmosferu!



I meni je ovo omiljena epizoda, u rangu sa najboljim western ostvarenjima u bilo kojem mediju.



+1
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/04/2020 : 14:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by Tonto

Algernon Braun - poslednje dve priče su krimi vesterni, klasičan hermanovski crtež u najboljoj fazi

Ja ću morati da se ne složim. Hermann mi je prelaskom na rapidograf počeo bivat lagano sterilan i ova epizoda mi je kulminacija te sterilnosti. Puno mi je bolji malo siroviji i razigraniji u ranijim epizodama. Čak su mi i rane bezšrafurne epizode Bernarda Princea crtane isključivo kistom draže od ovakvog crteža.
Moje mišljenje.



Slažem se na pola. Hermann je na rapidograf prešao, da bi dao više slobode koloristi Fraymondu, koji je baš fantastično odradio kolor. Crtež bez kolora je stvarno lošiji kao prije ali bez kolora to nije to. Negdje sam i pročitao, da je ovu epizodu Hermann na brzo odradio jer se već bio posvadjao sa Gregom i odlučio da ide solo.

Jasno je meni da je prilagodjavao crtež koloru. Ja sam, jebiga, odrastao na crno bijelom hermannu. Dao bi sve da je strip agent izdao crno bijele integrale Bernarda i Comanche. Bez obzira koliko je Fraymond dobro svoj odradio posao kasnije čitati one rane epizode u boji je strašno. Pogotovo kod Bernard Princea.
... a Hermann je odcrtao već 7-8 epizoda Jeremiaha dok je radio Algernona. To se vidi i po stilu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/04/2020 : 15:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sad sam pogledao Marketprintov album četvrte epizode.

Sve je kompletno - 52 strane - i ništa nije prekrajano. Naravno, CB.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/04/2020 : 15:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao, na prelistavanje (podsećanje) da je četvrta epizoda nešto primetno lošije nacrtana od treće, a ostalo je otprilike kao što je Ninel napisao.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 04/04/2020 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto


... a Hermann je odcrtao već 7-8 epizoda Jeremiaha dok je radio Algernona. To se vidi i po stilu.


Da, Herman je počeo crtati Džeremaju posle Đavoljeg prsta i poslednjeg Bernarda Prinsa Luka ludaka.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 10/04/2020 : 02:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel
Ratnici očaja - crtački več pravi Herman, dosta lošija priča



Ne znam zašto je mnogima ova priča slaba, pogotovo ako si pod "lošija" mislio u odnosu na prvu,
druga je meni daleko bolja od prve (ništa novo, prve epizode su u većini slučajeva među najslabijima i bitne su samo zato što su prve),
naročito zato što je to jedna od retkih western priča koja se bavi problemima kauboja u pravom smislu te reči, a ne sukobima sa revolverašima.

Što se ostalih tiče, manje-više se slažem, treća, peta, sedma i osma su najbolje.
Četvrta je i meni lošija od treće, previše je razvučena ta potera, mada, nisam je baš skoro čitao.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/04/2020 : 10:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni su najbolje 3, 4, 5, 7, 8..
zatim 9.
Prva blago naivna ali sasvim ok, druga bolja od prve, da bi me treca i cetvrta odusevile i taj niz se nastavlja. 6. sa onim balonom mi nije nesto i kvari niz, 9. mi je skoro u rangu pomenutih pet dakle jako dobra, a kod 10. mi je zasmetao crtez iz nekog razloga (kao da se crtac manje trudio u vizuelno ne"atraktivnim" scenama) a prica mi je mlaka, i uz prvu pricu mi je najslabija od prvih deset.
Epizode 11-15 takodje crtacki uopste nisu lose, a u pogledu prica dosta kaskaju za pet-sest najboljih iz Hermanovog perioda, ali takodje mi nisu lose jer su em legitiman nastavak serijala (bez obzira na drugog crtaca), em se ticu Dasta i Komance, njihove proslosti (pa i buducnosti). Neke od tih pet prica (narocito epizode 12, 13) su mi bolje i od epizode 1 i epizode 10 (Algernona), a vrlo moguce i od epizoda 2 i 6.




Edited by - Jocko on 10/04/2020 10:27:13
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/04/2020 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Po meni prvih 5 epizoda kvalitativno raste sa svakim albumom da bi s 5-icom serijal dostigao vrh.

Prvi album mi je kao što Jocko kaže sasvim OK, iako je predvidiv i pompozan, drugi je i crtački bolji, a zatim kreću vrhunske stvari u trećem i četvrtom, da bi zatim peti album rasturio.

Od ostalih bih izdvojio prije svega Šerife, a zatim i Đavolji prst. Ostali albumi su mi manje zanimljivi, što ne znači da mislim da su loši, pogotovo crtački.


Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/04/2020 : 12:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Po meni prvih 5 epizoda kvalitativno raste sa svakim albumom da bi s 5-icom serijal dostigao vrh.

Prvi album mi je kao što Jocko kaže sasvim OK, iako je predvidiv i pompozan, drugi je i crtački bolji, a zatim kreću vrhunske stvari u trećem i četvrtom, da bi zatim peti album rasturio.

Od ostalih bih izdvojio prije svega Šerife, a zatim i Đavolji prst. Ostali albumi su mi manje zanimljivi, što ne znači da mislim da su loši, pogotovo crtački.






Potvrdjujem. Ovo se nekako podudara s onim kako ja pamtim te albume.

P.S.
Jos uvijek trazim odlicno ocuvan drugi integral od strip agenta.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/04/2020 : 08:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by corto33

Nadajmo se da ČK neće uprskati stvar kao što je to uradio Strip Agent. Mislim na 4. epizodu Komanče gdje u SA izdanju fali pet strana.


Nije Strip-agent ništa uprskao. Tako je i u francuskom izdanju.



Stripoteka vs. Strip agent,

hajde da vidimo kako će to izgledati kod ČK (vjerujem, nažalost isto kao i kod SA)




Serijal Comanche originalno je objavljivan u časopisu Tintin. Kada su epizode originalno objavljivane u časopisu kasnije reprintane u obliku albuma, onda su neke stranice izbačene, ili pojedini kadrovi premontirani. U integralima (kako u francuskim, tako i u hrvatskim) je reprintan prekrojeni sadržaj albuma.



Ako mi je odgovor na naredno pitanje promakao, pardoniram. Da li se zna zasto je to prekrajano pa izbacivano? Pretpostavljam onda da je Hermann blagoslovio prekrojeno izdanje?

U svakom slucaju, veselim se integralima Komance jer mi je BG promakao. Cekaju se integrali Bernarda Princea
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 28/04/2020 : 17:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
and now something completely different

skoro pa svjetska premijera:)

Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 28/04/2020 : 17:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
... i jedna lijepa najava



Edited by - verab on 28/04/2020 17:21:37
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/04/2020 : 23:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Povratak Mračnog Viteza, veći format no Watchmen i V for...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/05/2020 : 08:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mora da sam nesto propustio... Kako to da je Komanča SEDAMNAESTI naslov edicije Stari kontinent? Metabaroni i Tehnooci broje 6 knjiga, Inkal dve plus Zavrsni tri te dve Pustinjske škorpije. To mu dođe ukupno 13. Šta još ima u ediciji?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/05/2020 : 08:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mora da sam nesto propustio... Kako to da je Komanča SEDAMNAESTI naslov edicije Stari kontinent? Metabaroni i Tehnooci broje 6 knjiga, Inkal dve plus Zavrsni tri te dve Pustinjske škorpije. To mu dođe ukupno 13. Šta još ima u ediciji?



Matteo i Murena, ako se ne varam.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/05/2020 : 08:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mozda su u pripremi...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 08/05/2020 : 08:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Zasto betmen ovakva krmina? Uopste mi ne leze te prevelike stripcine. teske za citanje, nergrapne. Rikna se lomi i puca
Najbolji format mi je kao DW sto radi (radio) Marvel i DC
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/05/2020 : 10:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Zasto betmen ovakva krmina? Uopste mi ne leze te prevelike stripcine. teske za citanje, nergrapne. Rikna se lomi i puca
Najbolji format mi je kao DW sto radi (radio) Marvel i DC



Imas Povratak Mracnog Viteza u tom americkom formatu ako ti vise odgovara. Moze da se nadje za male pare.
Te glomazne stripove treba citati za stolom da se ne izlome.
Meni se ne dopadaju fibrine cigletine kao sto su Spageti integral, Waking Dead, Alvar integral. Oni 100 metaka integrali su dogurani do granice, vise stranica od toga ne bi trebalo objavljivati nego razdvajati. Sva sreca pa izdavac nije dozvolio Markosu da radi Kriminal 3 u 1.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2020 : 10:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Sva sreca pa izdavac nije dozvolio Markosu da radi Kriminal 3 u 1.


Ne bih se bas slozio, mada mi ovakvi kakvi jesu (jednobrojevi) ne smetaju nimalo, ali razumijem i izdavaca jer bi integral smanjio troskove i posljedicno cijenu. Plus Kriminal ne bi bio predebeo.
Cak sam i za Zive mrtvace nasao nacin - podbacim manji jastucic (kakvi su npr. na kaucu) ispod stripa, a strip citam u narucje sjedeci na kaucu, noge podlozene na tabureu i voila (moze i na krevetu).
Isto moze proci i na stolici, ali je recimo udobnije na kaucu. No, 3kg je ipak 3kg...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 08/05/2020 10:38:28
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000