forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 5 - S.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2013 : 23:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


S. priča priče. S. priča o bombardiranju, ali i isprepliće sjećanja i bez upozorenja prelazi s priča o vlastitoj starosti na priče o vlastitom djetinjstvu. Dok S. priča protok vremena se briše. Jednoga dana S. doživi silovito emotivno iskustvo koje će utjecati na čitav njegov budući, ali i prošli život. S. je novi Gipijev crtani roman u kojemu se ovaj višestruko nagrađivani talijanski autor suočava s temom vremena i odnosom između oca i sina koristeći moderni i originalni pristup koji podsjeća na poznati roman Klaonica 5 Kurta Vonneguta. Radi se o grafičko-narativnom tour-de-forceu koji čitatelju pruža mogućnost da uvijek iznova promišlja o odvijanju radnje pri čemu mu pomažu raskošni akvareli čarobnih vodenih i noćnih nijansi kao i stranice oslikane sepija tonovima u kojima se odražava kretanje u vremenu i smjenjivanje prošlosti i sadašnjosti.

Kolorka Specijal 5 • S. • 112 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gipi • Crtež Gipi • Prijevod Jelena Bulić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.9.2013. • Cijena 120 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2013 : 07:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Napokon još Gipija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/09/2013 : 08:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
moze privju ili neki link?
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 24/09/2013 : 09:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=4


Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 24/09/2013 : 09:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Gipi je uz Larceneta najveće i najugodnije otkriće koje mi je Fibra do sada priuštila.



Edited by - bosancicigor on 24/09/2013 09:20:50
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/09/2013 : 09:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yesss, Gipi!
Prezasićenost dojmljivom atmosferom, vrlo životne situacije i likovi, naglašena empatičnost, nenametljiv i efektan humor, elegantno vođenje priče...
Dajte nam još Gipija...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/09/2013 : 11:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=4

hvala puno
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 24/09/2013 : 12:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
izgleda mi zanimljivo.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/09/2013 : 19:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

Gipi je uz Larceneta najveće i najugodnije otkriće koje mi je Fibra do sada priuštila.



Potpisujem. I dodao bi jos Rabatea.
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 25/11/2013 : 08:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
odličan strip... budi neko suosjećanje.... nadam se da će biti još gipija
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/12/2013 : 22:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan sjajan Gipijev strip... kome su se svidele Beleske, verovatno ce uzivati i u ovome... crtez i sam Gipijev stil, meni sasvim dobar, bas kao u pomenutim Beleskama... ono sto je nesto drugacije je nacin na koji je prica ispricana... vrlo zanimljiva naracija i tema koja te ne ostavlja ravnodusnim, posebno u odredjenim momentima... mozda zato sto je i sama prica, sasvim licna... cini se, "ispricana" iz srca..., a bice da se to moze prepoznati... preporuka...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/01/2014 : 08:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakav je točno dojam ostavio na mene ovaj strip. Puno je osobniji od Bilježaka pa vjerojatno ostavlja jači dojam ako se možeš poistovjetiti s likovima. Što bi kod jednog takvog stripa s puno biografskih (valjda?) elemenata, trebalo biti teško, ali nije. Koliko bilo osobno ipak je nekako univerzalno. Nije mi uporedivo s Bilješkama, niti strip nema takvih želja usprkos nekim motivima koji se ponavljaju. Akvareli su prekrasni.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4086 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/01/2014 : 21:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je teško natipkati dojmove nakon pročitanog pa ću samo reći da nisam očekivao tako dobar strip. Gipi je car! Malo mi je bilo zbunjujuće u nekim dijelovima jer tijek radnje povremeno zna hopsat po vremenima, a i Gipi se voli poigrati imenovanjem likova. No baš zbog toga već unaprijed znam da će na drugo čitanje skočiti još za koju ocjenu više.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2014 : 22:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Malo mi je teško natipkati dojmove nakon pročitanog pa ću samo reći da nisam očekivao tako dobar strip. Gipi je car!


A kako ti se ovaj svidio?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32114&whichpage=1



Mene S. jos ceka. Govorim si "ovih dana cu da ga uzmem, ovih dana cu ..."

Izgleda da je podsvjesno u pitanju slican primjer kao sa Setacem. :)




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4086 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/01/2014 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm mislim da sam ga iskomentirao već, vjerojatno na nekom drugom topicu. Odlične su mi Bilješke ali me bacilo u neko čudno doom raspoloženje. Jak je Gipi.
Možda bolje da pričekaš malo, S. meni osobno baca na nekakvo ljetno štivo pa je najbolje pričekati do onda. Kakvo je vrijeme vani to bi čak moglo biti uskoro :))
Šetač može bilo kad ali svakako u prirodi.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2014 : 12:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

...
Možda bolje da pričekaš malo, S. meni osobno baca na nekakvo ljetno štivo pa je najbolje pričekati do onda. Kakvo je vrijeme vani to bi čak moglo biti uskoro :))
...



Zato mi se i ne sviđa ova nova naslovnica:

http://www.coconinopress.it/s-521.html

Pretmurna mi je.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/03/2014 : 20:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Steta sto sama prica nije malo bolja. Sve ostalo je odlicno.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/04/2014 : 01:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

S.
ALBUM KLO_SP 5 | 112 str.
by Boston Jack


Život prolazi, a ono što nam stvara privid postojanosti su tragovi prošlosti. Sjećanja, ponekad sretna, ponekad tužna, inspirativna, poučna, dobar su pokretač za daljnju životnu progresiju. Autor ovog stripa posegnuo je unutar svojih sjećanja, u doba mladosti, kako bi ispričao priču o svom odrastanju, o svojoj rodbini, najviše se usredotočivši na oca i njegovu životnu priču. S je ime koje autor koristi za oca. Zašto bi mi čitali djelo koje je intimne prirode s osobnim značenjem i posvetom? Pročitajte u tekstu.



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2015 : 20:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je Gipijev S. strip koji se opire bilo kakvoj objektivnoj analizi. Riječ je o autobiografskom dijelu napisanom na vrlo neobičan način, gotovo nekakvom strujom svijesti. Mogu razumjeti zašto se Gipi odlučio tako ispričati priču, ali nažalost ne mogu reći da mi se to svidjelo. Dojam bi sigurno bio bolji da sam se uspio više povezati s glavnim likom, ali ovako mi to ostaje zanimljiva priča neiskorištenog potencijala. Slično je i s crtežom. Iako u pravilu volim akvarele, Gipijev stil mi nikako ne leži, prije svega način na koji crta ljude. No i njegov crtež ima snažan autorski pečat i mogu ga cijeniti iako mi se ne sviđa. Kao što sam već rekao, teško je i možda pomalo i glupo ocjenjivati i prosuđivati strip koji je toliko osoban i očito nastao iz Gipijeve potrebe da raščisti neke stvari sam sa sobom, a ne zbog bilo kakve publike, no većina nas voli rangirati djela po nekom svom ukusu i u tom slučaju S. kod mene ne prolazi baš jako dobro.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 05/04/2015 : 15:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Čini mi se da je Gipijev S. strip koji se opire bilo kakvoj objektivnoj analizi. Riječ je o autobiografskom dijelu napisanom na vrlo neobičan način, gotovo nekakvom strujom svijesti. Mogu razumjeti zašto se Gipi odlučio tako ispričati priču, ali nažalost ne mogu reći da mi se to svidjelo. Dojam bi sigurno bio bolji da sam se uspio više povezati s glavnim likom, ali ovako mi to ostaje zanimljiva priča neiskorištenog potencijala. Slično je i s crtežom. Iako u pravilu volim akvarele, Gipijev stil mi nikako ne leži, prije svega način na koji crta ljude. No i njegov crtež ima snažan autorski pečat i mogu ga cijeniti iako mi se ne sviđa. Kao što sam već rekao, teško je i možda pomalo i glupo ocjenjivati i prosuđivati strip koji je toliko osoban i očito nastao iz Gipijeve potrebe da raščisti neke stvari sam sa sobom, a ne zbog bilo kakve publike, no većina nas voli rangirati djela po nekom svom ukusu i u tom slučaju S. kod mene ne prolazi baš jako dobro.

5/10





Dobar komentar. Mogal bi koju recenziju napisat :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/04/2015 : 17:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boston Jack

quote:
Originally posted by Shaner

Čini mi se da je Gipijev S. strip koji se opire bilo kakvoj objektivnoj analizi. Riječ je o autobiografskom dijelu napisanom na vrlo neobičan način, gotovo nekakvom strujom svijesti. Mogu razumjeti zašto se Gipi odlučio tako ispričati priču, ali nažalost ne mogu reći da mi se to svidjelo. Dojam bi sigurno bio bolji da sam se uspio više povezati s glavnim likom, ali ovako mi to ostaje zanimljiva priča neiskorištenog potencijala. Slično je i s crtežom. Iako u pravilu volim akvarele, Gipijev stil mi nikako ne leži, prije svega način na koji crta ljude. No i njegov crtež ima snažan autorski pečat i mogu ga cijeniti iako mi se ne sviđa. Kao što sam već rekao, teško je i možda pomalo i glupo ocjenjivati i prosuđivati strip koji je toliko osoban i očito nastao iz Gipijeve potrebe da raščisti neke stvari sam sa sobom, a ne zbog bilo kakve publike, no većina nas voli rangirati djela po nekom svom ukusu i u tom slučaju S. kod mene ne prolazi baš jako dobro.

5/10





Dobar komentar. Mogal bi koju recenziju napisat :)



Hvala.
Ma za recenzije postoje sve neka pravila i ograničavajući faktori, a ja to onako, kako mi dođe. Razmišljao sam možda napisati za Šetača pa sam shvatio da ju on već ima. Možda jednom...



http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 05/04/2015 17:34:28
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 05/04/2015 : 18:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Hvala.
Ma za recenzije postoje sve neka pravila i ograničavajući faktori, a ja to onako, kako mi dođe. Razmišljao sam možda napisati za Šetača pa sam shvatio da ju on već ima. Možda jednom...




Hm, pa ne znam na koje točno ograničavajuće faktore misliš, ali ako ne želiš slat kao recenziju, možeš poslat tekst, pa ti ga Dee ubaci u Magazin.

http://www.stripovi.com/index.asp?page=magazine-latest

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 05/04/2015 : 18:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Boston Jack

quote:
Originally posted by Shaner

Čini mi se da je Gipijev S. strip koji se opire bilo kakvoj objektivnoj analizi. Riječ je o autobiografskom dijelu napisanom na vrlo neobičan način, gotovo nekakvom strujom svijesti. Mogu razumjeti zašto se Gipi odlučio tako ispričati priču, ali nažalost ne mogu reći da mi se to svidjelo. Dojam bi sigurno bio bolji da sam se uspio više povezati s glavnim likom, ali ovako mi to ostaje zanimljiva priča neiskorištenog potencijala. Slično je i s crtežom. Iako u pravilu volim akvarele, Gipijev stil mi nikako ne leži, prije svega način na koji crta ljude. No i njegov crtež ima snažan autorski pečat i mogu ga cijeniti iako mi se ne sviđa. Kao što sam već rekao, teško je i možda pomalo i glupo ocjenjivati i prosuđivati strip koji je toliko osoban i očito nastao iz Gipijeve potrebe da raščisti neke stvari sam sa sobom, a ne zbog bilo kakve publike, no većina nas voli rangirati djela po nekom svom ukusu i u tom slučaju S. kod mene ne prolazi baš jako dobro.

5/10





Dobar komentar. Mogal bi koju recenziju napisat :)



Hvala.
Ma za recenzije postoje sve neka pravila i ograničavajući faktori, a ja to onako, kako mi dođe. Razmišljao sam možda napisati za Šetača pa sam shvatio da ju on već ima. Možda jednom...






Postoje da neka ograničenja u formi, ocjene, uvodni dio, zanimljivosti itd... ali ima puno slobodnog prostora za kreativu kojeg možeš obilato koristit, a i na kraju krajeva sam si biraš strip koji ćeš recenzirat što je već samo po sebi prilična sloboda
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/04/2015 : 19:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boston Jack

Postoje da neka ograničenja u formi, ocjene, uvodni dio, zanimljivosti itd... ali ima puno slobodnog prostora za kreativu kojeg možeš obilato koristit, a i na kraju krajeva sam si biraš strip koji ćeš recenzirat što je već samo po sebi prilična sloboda




Ma vjerujem da ću već napisati nešto. Prvo mi je trebalo dugo da se priključim na forum, pa opet da počnem malo aktivnije sudjelovati, pa će nakon nekog vremena valjda pasti i neka recenzija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 05/04/2015 : 23:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Kužim te. Meni je trebalo četri-pet godina da napišem prvi post :)
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 24/06/2017 : 21:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Moze li neko potvrditi jesu li zadnje dvije table stamparska greska gdje nedostaje crtez ili neki štos autora koji nisam siguran da kuzim najbolje?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000