forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 5 - S.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/06/2017 : 22:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tako treba.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/06/2018 : 23:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad uzedoh ovaj strip da procitam, sad zasto sad... pa sad mu je bilo vreme
dobro mi ovo leglo, prolazak kroz zivot oca, preispitvanje, odnosi i slicno sta vec ide uz ovakve stripove, uz pozeljno promisljanje citaoca. sad to moze da legne, a moze i da ne legne, logicno. meni ovo leglo.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/06/2018 : 23:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ziv si jbte ... back in business, nisam citao ovog Gipija kazu da je dobar.

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/06/2018 : 23:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Ziv si jbte ... back in business, nisam citao ovog Gipija kazu da je dobar.



jos sam ziv, jos citam... ne dam se... stara skola
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/06/2018 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Stay true and gold

sangue navajo
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
185 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 08/03/2019 : 19:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
https://www.kinoeuropa.hr/program/najsretniji-mladic-na-svijetu-139527
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 20/06/2020 : 00:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Đipi je odličan. Meni toliko prija ta njegova direktnost (a opet nije banalan), i okoliš radničke klase u koji smešta svoje priče, sve je dosta realno i stvarno, i onda u tom običnom životu, u tim odnosima unutar familije koji nikad nisu baš za (holivudski) film, u kojima uvek ima neprijatnih tema i razočaranja, zato što je život takav, e u svemu tome, Đipi pronalazi finu i nepatvorenu poeziju od koje zastaje dah, i koja čini da ovaj i takav život zaliči na bajku. Bez patetike a opet sa tako jednom finom emotivnom potkom, Đipi priča o sebi i ocu i vremenu koje se nikad neće vratiti. Vremenu koje on nostalgično priziva, memoriše, prekraja i otpozdravlja, uživajući u svakoj sekundi.

Vidim da su Francuzi (Futuropolis) i Italijani (Coconino Press) išli sa formatom 20 x 27, voleo bih da je i Fibra išla na veći format, Đipi u S. ima taj melanholični akvarel koji mene drži prikovanim, i što je veća tabla, moje oči se više gube u njemu, i sve sam bliži priči, i sve sam dalji od stvarnosti.

Kupujte Đipijeve stripove (Priče, Garaža, S., ...), poklanjajte ih.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/06/2020 : 09:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem tvoj komentar, samo napominjem da je ovo bio originalni format, kasnije su ga povećali u novim izdanjima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/08/2020 : 07:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Đipi voli ratne teme, i posmatra ih iz perspektive običnog čoveka koji ni kriv ni dužan po pravilu najviše strada
I kao kolateralna šteta pati i porodica preživelih kada traume iz vojničkih dana počnu da se vraćaju

Narativ je neortodoksan jer se autor igra sa porodičnim stablom i priču prepričava iz trećeg lica što zna da deluje konfuzno na momente
A i tekst ne prati uvek table već se naizmenično smenjuje tok radnje iz sadašnjosti sa flešbekovima iz ratnih vremena

Sve je to u duhu radnje doduše jer je priča bazirana na sećanjima, a sećanja su tako jedna fluidna stvar, neke stvari se nikada ne zaboravljaju dok neke izblede...
Kako sa sigurnošću da znamo da su naša sećanja verodostojna? Ili da li se zapravo desilo ono što nam otac prepričava da se desilo na ratištu?
Zar je uopšte bitno da li su sećanja tačna ili ne, ili je bitnije šta osećamo, ili šta naši oci osećaju dok ih prepričavaju...

Ima ovde i tužnih i srceparajućih momenata kao i onih teških za stomak, čak pomalo i komedije - sve je to život
Oseća se jak lični pečat u svemu ovome, deluje da je autor dao S-u najviše od sebe

Nema šta, Đipi je veliki majstor, i na vizuelnom i na pripovedačkom planu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000