forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 28 Bilo jednom u Francuskoj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/01/2014 : 17:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovo stavljam na listu..nadam se da me edvin cita

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2014 : 11:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja ga uplatih juče (zajedno sa Prije Inkala i DW mangama).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/02/2014 : 11:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja ga uplatih juče (zajedno sa Prije Inkala i DW mangama).



Mene je malo razočaral nakon oduševljenja s prvom "knjigom" (Inkal). Jednostavno se pretjeruje s jednim te istim zavrzlamama, a crtež nije toliko maštoviti iako nije loš.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/02/2014 : 15:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada


Mene je malo razočaral nakon oduševljenja s prvom "knjigom" (Inkal). Jednostavno se pretjeruje s jednim te istim zavrzlamama, a crtež nije toliko maštoviti iako nije loš.



klasicna Jodorovstina, silovanje par istih ideja
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 01/02/2014 : 15:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by dosada


Mene je malo razočaral nakon oduševljenja s prvom "knjigom" (Inkal). Jednostavno se pretjeruje s jednim te istim zavrzlamama, a crtež nije toliko maštoviti iako nije loš.



klasicna Jodorovstina, silovanje par istih ideja


Klasični Jodo je sinonim za kvalitetu, od filmskih uradak do stripova poput "Metabaruna" i "Inkala". Ali "Prije Inkala" na žalost nije na toj razini
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/02/2014 : 15:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
to je genijalna (od Metabarona samo prvih 2.5), ostatak je klasicna Jodorovstina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2014 : 16:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

aha, zato me me moje sesto culo spasilo od prerane kupovine ;)

mozda jednom za -50%


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/02/2014 : 10:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prije Inkala nije slab, daleko od toga, samo je derivativan, što kod Jodoa ne iznenađuje.
Ali je zamjetan korak natrag u odnosu na Inkal, njegovu kvalitetu i mitske dimenzije.
A za slabije dojmove dijelom su zaslužna i naša prevelika očekivanja, baš zbog tog mita i kultnog statusa.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/02/2014 : 11:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44169&whichpage=1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/02/2014 : 11:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Prije Inkala nije slab, daleko od toga, samo je derivativan, što kod Jodoa ne iznenađuje.
Ali je zamjetan korak natrag u odnosu na Inkal, njegovu kvalitetu i mitske dimenzije.
A za slabije dojmove dijelom su zaslužna i naša prevelika očekivanja, baš zbog tog mita i kultnog statusa.





ma nije slab, ali kad ga se uspoređujem s onim kaj sam dosad čital i gledal od jodoa onda je slab ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/02/2014 : 14:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao od Sistem comicsa prva tri broja i daleko je od slaboga, dapače vrlo je dobar.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/02/2014 : 14:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
prebacil sam na temu o inkalu ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 08/02/2014 : 16:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na temu :)
Ovaj "strip" je fenomenalan u svakom pogledu, za mene najbolji album u 2013.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/02/2014 : 16:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bilo jednom u Francuskoj

Kada sam na ljeto prosle godine procitao Gospodare Jecma , trenutno sam se kao suncokret okrenuo prema tematici promatranja sarolikosti postojanja i karizmaticnosti osoba kroz strip.
Bilo jednom u Francuskoj je predivno djelo koje ne drzi predike niti upire prstom u ideale, pa cak ni poantu ne zeli izvuci…ono jednostavno tece od pocetka do kraja.
Ljepota i ono sto nas drzi prikovanima za ovaj strip su mnostvo raznovrsnih likova koje slazu mozaik koji se na posljetku zatvara uz zadnji kamencic iz perspektive prozorskog stakla pogrebnog vozila.
Lik koji mene u ovom stripu najvise fascinira je Lucie-Fer.
Fascinirajuca odanost, predanost i opsjednutost karizmatikom kojeg ne napusta do samoga kraja.
Lucie-fer je siva eminencija iza sive emenencije..ona je mjesec iza sunca..ona je mitski pratilac …ona je poezija.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/02/2014 : 21:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc


Lik koji mene u ovom stripu najvise fascinira je Lucie-Fer.




Slažen se.
Definitivno najjači lik u stripu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/02/2014 : 18:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mr murdoc


Lik koji mene u ovom stripu najvise fascinira je Lucie-Fer.




Slažen se.
Definitivno najjači lik u stripu.

Nisam se nadao da ce itko to potvrditi..sada vidim kako sam u krivu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2014 : 16:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ostalo mi je da pročitam ovih dana još pola Prije Inkala, pa da konačno dam svoje glasove za Oskara 2013-e.
Ali bez nedoumice, prvi glas dajem ovom albumu - Bilo jednom u Francuskoj.
Jeste da je konkurencija jedna od najvećih od kada se dodeljuje Oskar za najbolji strip, ali kod odlučivanja o albumu godine, izuzeo sam iz razmatranja stripove koji su već bili objavljivani (u mom slučaju, to su Iz pakla i Princ Valijant, kojima bih sigurno dao visoka mesta na top listi,Paklu čak i prvo; a tu su i Čuvari, još jedno top kultno strip ostvarenje).

No dosta više o priči glede izbora stripa godine.
Pre samog početka čitanja sam postavio visoka očekivanja od Bilo jednom ...Vrlo visoka.I slobodno mogu reći da su ona i ispunjena; u potpunosti.
Crtež - Vallee je odradio muški posao;nemam ni najmanju zamerku na vizuelni deo stripa.Toliko lica se javlja u ovim albumima, a svako je upečatljivo,lako prepoznatljivo.Ovo mi je jako bitna stavka kod crteža.I sve ostalo je na jako viskom nivou.Kasdriranje,filmičnost,prikazivanje emocija,.... sve za 10.
Priča - Nury Fabien me je kupio Tyler Crossom i Bilo jednom ...A i WEST-om, koji nije na visini prethodna dva, ali je jako dobar (i nije samo Nurijev, već i Dorisonov).Bilo jednom je strip od 350+ stranica, i u kojem priča ni u jednoj sceni ne gubi sa kvalitetom.Maestralno.
Sjajno je Nuri otvorio ovu epopeju, i do samog raspleta je vodio bez najmanje greške i u istom stilu okončao.Pa ipak moram reći da mi je najbolji deo (pored same završnice) otvaranje priče, prvi album, koga bih ocenio ocenom 11/10.Ostatku "samo" dajem 10-ku.

Moram pomenuti i odličnu cenu ovog albuma, 250 k za 6 albuma od 50+ stranica, odnosno 362 stranice ukupno.Verujem da je većina ljudi iz Hrvatske ovaj strip kupila po sajamskoj ceni ili sa popustima u zagrebačkim striparnicama za 200 k, što dođe po 34 k po albumu - jel može povoljnije za tiraž od 500 primeraka?

edit:daleko najbolji lik mi je glavni protagonista Joseph Joanici - jedan od najupečatljivijih antiheroja devete umetnosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/02/2014 16:45:46
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2014 : 18:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Pa ipak moram reći da mi je najbolji deo (pored same završnice) otvaranje priče, prvi album, koga bih ocenio ocenom 11/10.Ostatku "samo" dajem 10-ku.



podesti me na ovo

http://www.youtube.com/watch?v=4xgx4k83zzc

dobro je Nuri zavrteo pricu, al da je nastavio tako ne bi valjalo. neverovatno kako je dobro sve odmerio


Edited by - kasper on 22/02/2014 18:51:04
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/02/2014 : 22:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
još kad sam naleteo na prvu tablu na bd, znao sam, da če ovo biti pun pogodak i naravno opsovao odma francuze što rade tolko (meni) dobrih stripova a mali postotak vrhunskih nađe se prevedeno na meni razumljivim jezicima. I zamalo pao u nesvjest kad sam saznao fibra radi "bilo jednom...". Nešto najlepše i najzanimljivije što mogu nač u stripu.
Tri puta sam se vračao na tom 1. Zateko sam se više puta da preskačem slike, samo da saznam na brzinu. Nema. Ovo treba čitat sa strpljenjem, ko da se ljubi ženu...tek tada daje najviše užitaka. Pa ponovo...pa ponovo.
Kad te nešto drmne onako žestoko usred uživanja (kad Joseph hvata Lucie za gušu sa rečima: "Jako te volim. Pametna si i odana, ALI...!" i eksekucija nečaka Paula i .....), vredi distanciranja od familije, hrane i tri dana dopusta.
Kapu dole svima - Nury, Vallee i Delf na koloriranju. Pa Fibri za ovo dovršeno remek-djelo.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 22/02/2014 : 23:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
250 Kuna , to je dzaba!!! U Njemackoj je izaslo 5 brojeva , 56 - 64 stranice , 14,95 / 15,95 Eura. Ukupno 77,75 Eura.

(583 Kuna)



+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2014 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

250 Kuna , to je dzaba!!! U Njemackoj je izaslo 5 brojeva , 56 - 64 stranice , 14,95 / 15,95 Eura. Ukupno 77,75 Eura.

(583 Kuna)





znači da će 6 brojeva biti 93.3 evra (700 kuna)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/02/2014 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mr murdoc


Lik koji mene u ovom stripu najvise fascinira je Lucie-Fer.




Slažen se.
Definitivno najjači lik u stripu.

Nisam se nadao da ce itko to potvrditi..sada vidim kako sam u krivu


Pa ona sve drži na okupu
Lucie=hrabrost, odlučnost, inteligencija, lojalnost, požrtvovnost, i još toga koliko oćeš.
Ko je uz Josephov krevet pred smrt iako Joseph zaziva nekog drugog?
Da ne pričamo o tome da je pokazala koliko je spremna daleko otić da spasi život čoviku kojega voli.

Lucie-fer je kraljica

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/02/2014 : 21:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mr murdoc


Lik koji mene u ovom stripu najvise fascinira je Lucie-Fer.




Slažen se.
Definitivno najjači lik u stripu.

Nisam se nadao da ce itko to potvrditi..sada vidim kako sam u krivu


Pa ona sve drži na okupu
Lucie=hrabrost, odlučnost, inteligencija, lojalnost, požrtvovnost, i još toga koliko oćeš.
Ko je uz Josephov krevet pred smrt iako Joseph zaziva nekog drugog?
Da ne pričamo o tome da je pokazala koliko je spremna daleko otić da spasi život čoviku kojega voli.

Lucie-fer je kraljica


Yeeep

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/02/2014 : 21:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

[b][blue]
Fascinirajuca odanost, predanost i opsjednutost karizmatikom kojeg ne napusta do samoga kraja.




Ovo mi je interesantno
Moj doživljaj o Lucie je možda i jači zbog nekakvog dokumentarca o Hitlerovin ženama koji san gleda taman kad san počea čitat strip.
Naravno da nije isto jer je među ovim Hitlerovim ženama bilo dosta psihopatkinja od kojih je naka engleska plemkinja dva dana nakon objave rata između Engleske i Njemačke propucala sebi glavu, al masu sličnosti postoji.
Prije svega u prvenstveno platonskom odnosu koji imaju. Možda griješin ali čini mi se da u stripu nekakvog seksa između Lucie i Josepha nema?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 24/02/2014 : 21:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ako si pročitao onda znaš da...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000