forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 28 Bilo jednom u Francuskoj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/02/2017 : 10:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima vise mesta u stripu gde sam i ja razbijao glavu sta se desava, tipa ona situacija kad hvataju Korzikance. sta znam, mozda da se uradi dobra redaktura (ako je uopste do toga) ako se uradi reprint.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 20/02/2017 : 11:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ima vise mesta u stripu gde sam i ja razbijao glavu sta se desava, tipa ona situacija kad hvataju Korzikance. sta znam, mozda da se uradi dobra redaktura (ako je uopste do toga) ako se uradi reprint.



Znam na sta mislis, na par kadrova je nejasno da li prica o Korzikancima ili o svojima koji su negde u zasedi. Ali preko toga se predje, a kad okrenes stranu vise nije ni bitno. Ovde imam utisak da mi jedan od bitnijih subplotova uopste nije jasan :)

Ipak, i sa tih par nelogicnosti - odavno nisam ovako uzivao u citanju!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 13/08/2017 : 18:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li se di spominjalo... hoće li se raditi reprint?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/08/2017 : 23:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
mislim da je marko rekao da neće

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/12/2018 : 23:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Koliko je ovo dobar strip najbolji je dokaz da sam ga danas kupio i danas i pročitao. Mislim da je Marko rekao da crtež nije vrhunski nego samo dobar, ali moram priznati da meni i crtež baš paše. A unutarnje naslovnice su mi fenomenalne...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/12/2018 : 07:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jeste, strip je odličan premda isto mislim da crtež nije vrhunski. Kako sam pročitao drugdje, imao si pravu odiseju tražeći ovaj strip i drago mi je da si ga konačno pronašao. Nekako mi je najgorči Kadijin promašeni život koji je cijelo vrijeme opsesivno lovio Josepha nauštrb privatnog života, to mi čak ima donekle sličnosti sa Scalped gdje onaj FBI-evac lovi Crvenu Vranu samo što mi je u ovom stripu takav lik tragičan, a u Scalped taj lik za razliku od mnogih drugih možda i negativnijih likova u istome nijednom mi nije izazvao empatiju.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/12/2018 : 12:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Jeste, strip je odličan premda isto mislim da crtež nije vrhunski. Kako sam pročitao drugdje, imao si pravu odiseju tražeći ovaj strip i drago mi je da si ga konačno pronašao. Nekako mi je najgorči Kadijin promašeni život koji je cijelo vrijeme opsesivno lovio Josepha nauštrb privatnog života, to mi čak ima donekle sličnosti sa Scalped gdje onaj FBI-evac lovi Crvenu Vranu samo što mi je u ovom stripu takav lik tragičan, a u Scalped taj lik za razliku od mnogih drugih možda i negativnijih likova u istome nijednom mi nije izazvao empatiju.


Istina, i Joseph i sudac su mogli imati normalan obiteljski život da jednog nisu ideali povukli, a drugog pohlepa za novcem. Joseph je imao u džepu kartu za brod i dovoljno ušteđenih novaca da započne život daleko od rata, pokrene novi posao. Jacques Legentil se isto uhvatio Josepha iako mu u jednom trenutku lijepo kažu da se pola države obogatilo od trgovine sa Njemcima, a druga polovica je gledala i jednostavno više nikog nije briga. Žrtve i jedan i drugi na kraju....
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/12/2018 : 15:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da, iako nemam toliko simpatija za Josepha upravo iz razloga jer je imao prilike povući se, opet da je živio u drugim okolnostima lako bih ga mogao zamisliti na boljoj strani, zato mi je puno životniji nego ovi morski psi s kojima je morao plivati.

Edited by - Kerempir on 28/12/2018 15:51:59
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/12/2018 : 12:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Znam da je u stripu napomenuto kako su ispremješane stvarnost i fikcija, ali samo par zanimljivosti.... Prema wikipediji Joseph je rođen 1905 godine, ali u početnim scenama stripa on ima desetak godina, a radnja se odvija baš te 1905.godine kada bi on u stvarnosti imao svega par mjeseci. Djevojčica Eva koja se sakrije sa njim ispod trijema kuće je mlađa od njega ili maksimalno njegova vršnjakinja. Na grobu piše da je rođena 1898 što znači da bi trebala biti starija od njega sedam godina. Očigledno su pomakli njegovo rođenje nekih desetak godina. Ali onda dolazimo do trenutka kada Joseph izlazi iz zatvora 1962.godine gdje se novinari čude njegovom izgledu jer nema niti 60 godina, a izgleda kao da mu je sedamdeset. U stvarnosti mu je 57 godina u tom trenutku, ali ako je 1905.godine imao desetak godina onda pri izlasku iz zatvora stvarno i ima blizu sedamdeset godina pa izgleda u skladu sa svojim godinama. Mislim da su se malo zaigrali sa fikcijom i stvarnosti pa malo prebrojali....
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/12/2018 : 12:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
marko bi trebao da im ovo i kobca stalno u ponudi

Edited by - kasper on 29/12/2018 12:35:23
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/12/2018 : 13:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Slažem se... ovaj strip mora ispunjavati neke od njegovih točaka po kojima se ravna treba li nešto reprintati ili ne... ☺
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/12/2018 : 14:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

marko bi trebao da im ovo i kobca stalno u ponudi



Otisli su na aukcijama neki dan za dobre novce tako da interesa i dalje ima

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/12/2018 : 15:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

marko bi trebao da im ovo i kobca stalno u ponudi



Slažem se za Kobca.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/01/2019 : 20:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao prije par godina nabrzaka i nije me nešto impresioniralo. Kako sam nedavno pročitao Tylera Crossa i oduševio se, rekoh idem još jednom dati priliku BJUFu i ovog puta sam se oduševio . Baš je stripčina! Poveznica s Tylerom (koji je puno stiliziraniji, i crtežom i scenarijem): Tyler u trećem albumu priča koki kako su obični ljudi obični jer nikad nisu bili iskušani, a ovo bi bila priča u kojoj je Joanovici non stop iskušavan
Klasik.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/04/2019 : 18:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hebate šta je ovo dobar strip! Pročitao sam ga jučer posuđenog iz knjižnice...da sam bar znao ranije pa da ga mogu kupit (ne zanima me davat masnu lovu na aukcijama).
Odlučio vidit što se svi lože na ovaj strip, tj skužio sam ga kad se Sumo pohvalio da ga ja našao. Apsolutni vrh, jako me podsjeća na Gospodare Ječma koje stalno odgađam, ali morat ću ih kupit dok ih još ima. I slažem se Sumom da je crtež baš dobar, meni se baš svidio. Ovo je baš 10/10 strip. Izgnjavio sam i curu da ga mora pročitat, ali sada lupa po nekim knjigama :(

Nego taj Kobac kojeg spominjete...to je 7 života kopca...ili neš drugo?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2019 : 19:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nego taj Kobac kojeg spominjete...to je 7 života kopca...ili neš drugo?


Slazem se sa BJUF i GJ, ali pored 7 života kopca je i ovaj strip
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-38-jastreb/311/

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/04/2019 : 19:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hoćeš reći da je Jastreb nastavak Kobca ili da i on spada u ovo probrano društvo?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2019 : 19:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvo probrano društvo? Tu samo Kobac zaslužuje pozornost.

P.S.
Jastreb nema veze s Kobcem.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/04/2019 : 19:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hoćeš reći da je Jastreb nastavak Kobca ili da i on spada u ovo probrano društvo?


Jastreb nije nastavak Kobca (Žiga sudbine) i nikako nije u njegovoj klasi,niti BJuF.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/04/2019 : 20:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jastreb nije ni blizu Kopcu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/04/2019 : 20:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kobac nije Jastreb. Nikako.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/04/2019 : 21:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

to macko , ocekujem da strip rastura. racunam od subote da citam



kasper zna

Edited by - kasper on 08/04/2019 21:29:00
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/04/2019 : 12:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hoćeš reći da je Jastreb nastavak Kobca ili da i on spada u ovo probrano društvo?


Ne, samo to da se i taj strip "u narodu" zvao Kobac (kod nas je izasao pod naslovom Skobec - https://sl.wikipedia.org/wiki/Skobec , a na hr to znaci kobac - https://hr.wikipedia.org/wiki/Obi%C4%8Dni_kobac), dok je u Fibri izasao pod nazivom Jastreb.
Origi naslov je Épervier, sto znaci kobac.

Sad, na sta je kasper mislio sa Kobcem, to samo on zna.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/04/2019 : 12:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Sad, na sta je kasper mislio sa Kobcem, to samo on zna.



vidim bila neka rasprava, krajnje konfuzna, pa je nisam ni gledao. al ovo mi je jasno. sedam zivota kobca.



valjda je to to sad
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/04/2019 : 15:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Blagodarim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000