forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 29 - Svagdanja borba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/03/2017 : 19:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Dirljiva priča o običnom životu. Scenario je veoma ''tečan'', ne znam koji drugi izraz da upotrebim. Sve nekako ide prirodno, svojim tokom, smenjuju se životne radosti i tuge, pobede i porazi, a takođe i godišnja doba. Lepo je videti kad je već na sledećoj strani pejzaž kuće u snežnoj oluji a do malopre bila jesen. Ti prelazi između godišnjih doba divno dočaravaju protok vremena, koji je itekako neophodan jer se u nevelikom broju strana smenjuju brojni događaji poput smrti oca, smrti mačke, novog projekta na poslu, života sa devojkom itd... To me je u stripovima (kao Dilan - Uspomene nevidljivog ili Džekil) veoma nerviralo, taj nagli protok vremena. Voleo sam kad se kao u Alanu Fordu sve desi u dan-dva po epizodi, kod Martija i u nedelju dana, ako je o vise putovanja reč. Ovde je taj protok vremena bio nužan ali dobro prikazan.

Nažalost glavni lik, Marko, je veliko dete i težak smarač. Prerasli panker koji boluje od anksioznih napada, i meni bi trebalo da zbog toga bude bar malo bliži kao lik, ali nije. Ponaša se odbojno, bahato, detinjasto, hirovito. Često mi ga i nije žao, već mi bude žao ljudi sa kojima je u komunikaciji / odnosu. Ali to je veliki plus ovog stripa, veoma je realan, stvaran, blizak čitaocu, baš zato što su njegovi likovi takvi. Sa vrlinama, ali i manama. Pritom je Larcenet udesio Marka da fizički liči na njega, a mora da ima malo autobiografskog u celoj priči. Sudeći po onim pank majicama nofx, bad religion, dead kennedys koje glavni lik nosi, Larcenet nam podsvesno ispira mozak svojim omiljenim bendovima. I treba!

Sviđaju mi se i male (ali vrlo važne!) promene u stripu - Marko i njegov brat više ne puše unutra zbog bebe, Markova fora da se predstavi kao pandur i tako zeza brata već u drugoj knjizi / albumu ne pali više, Marko se igra (i čini se prilično srećan) sa bratovim detetom iako kako sam kaže mrzi decu itd. Strip se dotiče i vrlo važnih tema - odnosa sa porodicom, devojkom, bratom, psihijatrom, mačkom... Ponekad se stiče osećaj da mu je onaj komšija-dekica-bivši vojni zapovednik zapravo više otac nego njegov pravi otac. Scena kada dolazi da ga pita o svom ocu je fantastična - koliko god mi znali o roditeljima, uvek neki njihov 'savremenik' koji je generacijski bliži njima zna više o našim roditeljima nego mi sami. Na kraju druge knjige umire otac i sve je to prikazano jednim kratkim telefonskim razgovorom i jednom nEmom stranicom na groblju - i ništa više. A onda CELU sledeću knjigu njega muči da sazna više o ocu, cela knjiga biva indirektno posvećena ocu, naročito nakon što nađe njegov neobičan dnevnik. I ona sjajna rečenica kojom Marko ističe kako je njegov otac u njemu a on u ocu: kako je njegov otac živ a on mrtav - kako saznanje ko je Marko zapravo zavisi od toga da li će saznati ko je njegov otac. ''Ko je čovek zarobljen u mom ocu?'' ... Divno. I to nije samo stvar genetike. Marko se potpuno razlikuje od oca po svemu, i nikada nije bio kao on, iako se u detinjstvu trudio da ga oponaša. Kako neko tako različit od nas može biti više mi od nas samih? Sviđa mi se što Marko tek posle smrti oca shvata da ga zapravo i ne poznaje, da ne zna njegovu - suštinu. Potvrda za to je misteriozni dnevnik ispunjen malim, svakodnevnim a često i na prvi pogled nebitnim dešavanjima.

Što se odnosa sa devojkom tiče, Marko je veliki kreten, kao da je devica u horoskopu (iako ne verujem u to sranje) jer plaši se promena. Na kraju druge knjige se sele u drugu kuću a na kraju treće njegova devojka zatrudni. Vremenom prelazi preko svake velike ili male promene, iako mu mnoge zadaju puno muka. Kod devojke mi se u početku nije sviđalo što je suviše tolerantna ali to se vremenom promenilo jer je i ona počela (kao i svaka) da gubi strpljenje i postavlja ultimatume. I treba. Naročito jer se Marko nećka ko seoska mlada. Ima 30+ a i dalje ima strah od dece, puši vutru, igra igrice, ima nestalan, umetnički posao, beži od ODGOVORNOSTI - lik kakvog je lako mrzeti a kakav je SVAKO OD NAS pomalo.
I na sve to soli pamet psihijatru kako mu trebaju tablete - alo rođače, šta pa ti znaš šta ti treba, zavisan si od istih. Previše ide linijom slabijeg otpora. Kao i ja. Mrzeći Marka mrzim pomalo i sebe. Ako to nije odlika dobrog stripa, dobre priče, onda ne znam šta je.

Pa opet - koliko god Marko bio smarač nisam mogao a da se ne deprimiram nakon one scene kada su se njegove ''kolege'' ''umetnici'' izrugivali njegovim fotkama - tj. u neku ruku njegovoj porodici. A ipak, Markić je postupio kao pravi džentlmen kasnije, izvukavši važnu životnu lekciju predočenu, kao i mnoge druge do tad a i kasnije - u vidu monologa sa osam sličica koje prikazuju njegove fotografije. Taj poraz za njega je bio Pobeda - jer je okrenuo drugi obraz i nadvladao problem. Bez prosipanja pića u lice i tipičnog kurčenja/izazivanja da ''dvoboj''. Časno i dostojanstveno.

Što se onog dekice tiče, većinu odgovora je dala njegova devojka Emili. Infantilno je sa njegove strane prekinuti kontakt sa čovekom tek tako. O njihovom odnosu koji je maltene na relaciji otac - sin se ima najviše reći ali nekako mi se najmanje o tome piše. Mada bi bilo interesantno videti spin off album iz ugla dekice.

Tu je i mlađi brat, njegova žena i njihovo dete - iako je on daleko infantilniji i iritantniji od samog Marka, odnos između njih mnogo govori o obojici. Zapravo sam posmatrao dve porodice, Markovu i njegovog brata, i načine na koji dve porodice (a samim tim i dva brata) utiču jedna na drugu - savetima, kritikama, prekorima, idejama, podrškom i sl... Ti međusobni susreti nikad nisu tek takvi - kad su jedni u problemu, uvek su tu ovi drugi da u granici mogućnosti pomognu. Ali i da odmognu - kao kad je Markov brat pred Markovom devojkom prepričavao onu anegdotu sa vozom i dijarejom. I to je život.

Kad sam spominjao fluidnost scenarija, moram da napomenem i da se svi problemi, bilo mali ili veliki javljaju u naletima, u talasima, i da nema nijedne tačke, nijednog iole većeg životnog pitanja kojeg se kasnije glavni lik ne dotakne. Problemi oko devojke i njene želje za detetom možda odu u treći ili peti plan, ali pre ili kasnije veoma SUPTILNO isplivaju na površinu. Taman kada zaboravimo na onog matorog ratnog zločinca Marko ga sreće na pijaci ali mu ne prilazi da ga pozdravi. Njegove usamljene majke nema dugo i onda na kraju trećeg dela, u poslednjoj vinjeti prosto ispliva u prvi plan sedeći na klupi sama, usamljena. U ovom stripu SVE je tu, i SVE je važno, čak i kada mi to ne vidimo. Ni od čega važnog, krajnje bitnog ne možemo pobeći jer nam se sve vraća. Što dalje zabacimo bumerang - to će više vremena biti potrebno da nam se on vrati. Ali, pre ili kasnije - vratiće se. I bolje da budemo jebeno spremni kada se vrati, jer će nas ošinuti po tintari kada najmanje očekujemo.

Humora ima dozirano i umereno, jer je ipak reč o stripu koji govori o stvarnom životu. Ipak sam se u vise navrata pošteno nasmejao.

Crtež da budemo iskreni na momente deluje kao škrabotina koju bi bilo ko sa iole dara za crtanje mogao da naškraba. Naročito ako bi strip bio neobojen. Ovako obojen jasnim i jednostavnim bojama crtež dobija koju ocenu više od mene. Naročito se uticaj boje vidi u scenama poput one kada: zove oca da sazna ko je zapravo onaj lik sa slike tj general .... dok mu otac priča, a Marko ćuti, u više vinjeta se smenjuje boja pozadine - od neke bež / narandžaste, do ružičaste i na kraju crvene, a smenjuju se i Markove face - od opuštene preko zbunjene do zgrožene. Saznajemo da je taj general ili šta već ratni zločinac. Dobra upotreba boje je i u scenama kad ima panične napade i kada se dešava nešto šokantno poput smrti mačke itd - on je beo a pozadina crveno - crna ili je on crveno crn a pozadina šarena. Ili scena kada sedi sam naslonjen na zidić, zatim sl. vinjeta - zamisli oca kako sedi pored njega (misli na oca) te poslednja vinjeta - sa rukama na licu, pogrbljen, kao da plače. A pozadine NEMA. Umesto zidića samo je crvena boja, pozadina i dalje crna jer je mrak. Prosto - za njega više nije važan ni zidić, ni bilo šta oko njega - on je sada u dubokom bunilu i suzama i ne zanima ga ni gde je ni šta je. Okruženje tj pozadina NJEMU više nije važna - a samim tim je više ni MI ČITAOCI ne vidimo (više).
Odlično.

Uprkos tome što su likovi unapređena verzija čiča gliša - crtež od prve do poslednje knjige deluje konstantno. Larsenet jasno zna kakve oči prikazuju plač, kakve ljutnju, zbunjenost a kakve neutralno stanje. Kod Larsenea su oči veoma bitne za razumevanje toga kako se likovi osećaju. Često i iznad glava imaju neku krivudavu linijicu koja ne znam šta tačno znači.
Lep je detalj i to što je ceo svet prikazan tim detinjastim crtežom, dok su Markove fotografije nacrtane prilično detaljnije i realističnije, naročito portreti.
Setih se još lepšeg detalja - kada njegova majka već sa vrata priča li priča i u jednoj se vinjeti ne vidi Markova glava od oblačića sa tekstom koji izgovara majka - kao da Marko počinje da se ''guši'' majčinim popovanjem, postaje ''nevidljiv'' i u drugom planu od silne majčine priče. I sumnjam da je Larcenet nacrtao ovu scenu ovako slučajno.

Naslovne strane su ustvari scene iz stripa, manje-više prerađene, i vrlo su lepe i upečatljive.

Rekao bih da su jedine dve diskutabilne tačke tematika stripa (ne voli svako ove obične (da li?) životne priče) i crtež (koji je suviše detinjast pa ga ljudi iz ne-stripskih krugova mogu u startu otpisati a I pitanje je koliko odgovara stripu ove tematike)
Kad bih ga uporedio sa Daytripperom pošto su oba slične tematike – ne bih mogao da odlučim koji mi je bolji iako me je Daytripper kupio iz prve dok je Svagdanja borba kao vino bolja kako vreme odmiče, naročito u pogledu crteža koji mi je sve bolji i bolji upravo zbog gorenavedenih detalja kakvih ima mnogo a na koje treba obratiti pažnju jer lako promaknu.

EDIT: U međuvremenu sam pročitao i 4. deo, sa akcentom na roditeljstvu i politici.

REZIME: U pitanju je jedan lep strip koji ima solidnu (pomalo i jednostavnu) priču koja se neće svideti svakome (pa i meni se nije u potpunosti), ali zato odličan scenario (napisan tako da nas autor vraća na probleme i ''vozi'' kroz život glavnog lika, smenjujući lepe i turobne trenutke.
Crtež je previše jednostavan i najslabijii deo stripa, ali mu se mora odati priznanje da je konstantno ujednačen i da obiluje skrivenim detaljima. Dosta ga izvlači boja, bez boje bi crtež ovog stripa bio za ocenu 4.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2021 : 22:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam i ja procitao Svagdanju borbu. I kakva je ovo stripcina!
Sinoc sam u vec kasne sate poceo da citam strip i nisam mogao da prestanem dok ga nisam celog procitao, trebalo mi je oko 3 sata. Uzivao sam u svakoj stranici. Vrhunski strip. Mozda je 4. album malo slabiji zbog prevelike price o politici koja mi nije bila toliko interesantna, ali mi je zato drago jer smo mogli da vidimo odnos Marka i njegove cerke. Inace nisam znao da su izbori iz 2002. valjda, ostavili toliki utisak na Francuze iako je Zak Sirak ubedljivo pobedio Le Pena sa vise od 80%, njima je usao u svakodnevni govor izraz 21.april kao dan velikog iznenadjenja, pobede ili posrnuca Francuske (to pobeda ili posrnuce je u zavisnosti ocigledno koga pitate, Larsene je izricito protiv)
Jedine dve stvari koje su mi zasmetale na kraju stripa je sto nismo saznali sudbinu bratovljevog braka i sta je bilo sa onim Markovim starijim prijateljem iz brodogradilista koji je zbrisao i ostavio zenu i decu, mislim da se to Larsene kroz strip sveti nekom svom bliskom prijatelju zbog razlicitih politickih misljenja. Kad bih birao drugare po politickom misljenju (ili odsustvu istog) verovatno ih ne bih mnogo imao.

Tokom citanja mi se javio onaj osecaj kad pomislim u sebi: Au kakva je ovo stripcina!

Svakako jedna od najboljih Kolorki i jedan od najjacih naslova sto sam procitao u zivotu.

10/10

E, da, inace sam veliki ljubitelj predgovora i pogovora, ali predgovor ovoj knjizi nisam uspeo da procitam do kraja (odustao sam na polovini druge stranice) ni pre stripa a ni nakon procitanog stripa. Ne znam zasto, deluje mi kao neko prosipanje iz supljeg u prazno, a mozda samo nisam raspolozen sad za to.

Uskoro na red za citanje idu Brodeckov izvestaj (kojeg sam dobio kao rodjenadnski poklon pre neku godinu ali ga jos uvek ne procitah) i nabavka Darkvudovogo kompleta Povratka zemlji.

Nadam se da cemo u ovoj godini Fibrine velike godisnjice, gde nas vec ocekuju reprinti kultnih naslova kakvi su Alvar Mayor i Vrh Bogova (i nedavno izasli a vec rasprodati Drakul), dobiti i nekakav reprint Blasta, jer mi deluje da bi mi se taj strip svideo. A svakako je Larcenet jedan od autora ciji cu rad ubuduce vrlo pomno pratiti.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2021 : 23:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedna od najboljih kolorki.

Lepo što se rasprodalo i ovo izdanje. Zaslužuje treće izdanje.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2021 : 23:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da zaslužuje. Svagdanja borba će biti dostupna dokle god bude Fibre.

Trouble will find me
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2021 : 23:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Naravno da zaslužuje. Svagdanja borba će biti dostupna dokle god bude Fibre.




Resistance is futile.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2021 : 23:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ovo je jedna od najboljih kolorki.

Lepo što se rasprodalo i ovo izdanje. Zaslužuje treće izdanje.



Uf nisam znao da se rasprodalo i ovo drugo izdanje! Znaci scepao sam neki od poslednjih primeraka pre dve nedelje u knjizari Alan Ford!

Cestitam na rasprodaji! Nije mala stvar da ce jedan moderniji francuski strip dobiti sada vec cetvrto izdanje!

Edited by - going going on 09/02/2021 23:46:49
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/02/2021 : 23:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Treće Goinže, ne četvrto.
I naravno, odlična vest i veoma mi je drago. Fibra mi je ušla u radar tek sa ovim stripom, i njemu hvala.

Edited by - Red Marquis on 09/02/2021 23:57:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 00:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Treće Goinže, ne četvrto.
I naravno, odlična vest i veoma mi je drago. Fibra mi je ušla u radar tek sa ovim stripom, i njemu hvala.



Treci reprint ce biti u kolorci, ali Svagdanja borba je prvo objavljena u dva integrala od po 2 albuma na vecem formatu pre ovoga u Kolorci.
https://www.fibra.hr/katalog/edicije/svagdanja-borba/6/

To prvo izdanje je islo u tirazu 500, a ova dva tiraza iz kolorki u tirazu od po 400 i kad bude izasao najnoviji reprint to ce dakle biti sveukupno 1700 primeraka Svagdanje borbe!

Edited by - going going on 10/02/2021 00:09:19
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/02/2021 : 08:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Treci reprint ce biti u kolorci, ali Svagdanja borba je prvo objavljena u dva integrala od po 2 albuma na vecem formatu pre ovoga u Kolorci.
https://www.fibra.hr/katalog/edicije/svagdanja-borba/6/


Te dve knjige Svagdanje borbe su mi među najdražim stvarima koje posjedujem. Ne znam goinže što si čekao s ovim stripom do sada, ali neka, bitno da si ga pročitao. I da, od Larceneta sve vrijedi nabaviti, bar što se tiče onog objavljenog kod nas.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2021 : 08:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going


Treci reprint ce biti u kolorci, ali Svagdanja borba je prvo objavljena u dva integrala od po 2 albuma na vecem formatu pre ovoga u Kolorci.
https://www.fibra.hr/katalog/edicije/svagdanja-borba/6/


Te dve knjige Svagdanje borbe su mi među najdražim stvarima koje posjedujem. Ne znam goinže što si čekao s ovim stripom do sada, ali neka, bitno da si ga pročitao. I da, od Larceneta sve vrijedi nabaviti, bar što se tiče onog objavljenog kod nas.



o da, kec je meni prvi znacajni strip od fibre. stara dobra vremena
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/02/2021 : 08:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zapravo, Povratak zemlji ne vrijedi nabavljati. On je loš.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2021 : 09:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Zapravo, Povratak zemlji ne vrijedi nabavljati. On je loš.


Meni je Povratak zemlji odličan.
Ako bi izdvaja nešto od Larceneta ka manje dobro, to su Astronauti budućnosti, iako su i Astronauti meni skroz OK.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/02/2021 : 09:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Astronuti su fora!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/02/2021 : 09:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni je Povratak bas odlican i zabavan, ali sam citao DW izdanje koje po meni ima bolje prilagođen prijevod. But that's jist my 5c.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2021 : 10:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Meni je Povratak bas odlican i zabavan, ali sam citao DW izdanje koje po meni ima bolje prilagođen prijevod. But that's jist my 5c.





I ja iman DW izdanje. Odličan mi je prijevod.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2021 : 10:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bogme, dw prilagodjenje prevoda je jedno od boljih
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 10:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Povratak zemlji je odlican strip. Ne toliko odlican kao Svagdanja borba, jer je tesko dvaput dosegnuti taj nivo, ali oba su top stripovi. Nelosi su i Astronauti buducnosti, ali ne u istoj recenici sa ova dva.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 10/02/2021 : 10:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Mene je Svagdanja borba 1.dio vratila stripu, osvježila, apgrejdala...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 21:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Jocko lep osvrt, pogotovo zapazanja u vezi crteza.

Nego je l zna neko u kolikoj je meri Svagdanja borba autobiografsko delo?

Svideo mi se deo kada Larcenet/Marko govori o razdvajanju licnosti umetnika i umetnickog dela, kako su to dve stvari koje treba posmatrati odvojeno i biti sposoban da ne volis umetnika, a da cenis i volis njegovo umetnicko delo.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 10/02/2021 : 23:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Mene je Svagdanja borba 1.dio vratila stripu, osvježila, apgrejdala...


Uzeo si mi rec iz usta, zakucano mesto u top 5 najdrazih stripova
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 11/02/2021 : 07:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Mene je Svagdanja borba 1.dio vratila stripu, osvježila, apgrejdala...



Mene je Tamo Gde Pogled Ne Dopire (Beli Put) vratio stripu.

Moram ponovo da procitam Svagdanju Borbu jer mi prvi put bilo ok ali ne toliko dobro kao sto bi trebalo...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2021 : 20:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Zapravo, Povratak zemlji ne vrijedi nabavljati. On je loš.


možda Fibrin,ako je prevod/adaptacija loš;Darkvudov je uglavnom odličan,katkad vrlo dobar,a ponekad i "samo" dobar.
Osim toga,Larsene je ovde samo crtač.
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Meni je Povratak zemlji odličan.
Ako bi izdvaja nešto od Larceneta ka manje dobro, to su Astronauti budućnosti, iako su i Astronauti meni skroz OK.


Nemo' se vređamo!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/02/2021 20:39:35
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/02/2021 : 22:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je Povratak zemlji odličan.
Ako bi izdvaja nešto od Larceneta ka manje dobro, to su Astronauti budućnosti, iako su i Astronauti meni skroz OK.



+1
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/02/2021 : 23:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
I Astronauti i Povratak su dobri. Sad, nekoliko godina od zadnjeg čitanja, dajem prednost Astronautima.

Svagdanja borba je kategorija više i strip koji me je usmjerio prema novom BD.
Da Marko nije objavio ništa drugo, bilo bi dovoljno.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 14:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

I Astronauti i Povratak su jako dobri. Sad, nekoliko godina od zadnjeg čitanja, dajem prednost Astronautima.

Svagdanja borba je kategorija više i strip koji me je usmjerio prema novom BD.
Da Marko nije objavio ništa drugo, bilo bi dovoljno.


amin

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000