forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Playstation portable (PSP) konzola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 16:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo, nakon mjesec dana, još jedno pitanje.
Dajkle softver na konzoli. Šta to predstavlja?
Došao mi lik i proba neke moje igre (UMD original) kad ono ne rade - javlja nešto kao nadogradi softver.
Stavim u svoju konzolu i kod mene rade.
On ima softver 3 i nešto, ja 6 i nešto.
Zanima me kako je moguće da za original igre treba nadograđivati softver?
Kako se softver nadograđuje?
Da li je moguće nadograditi softver za pojedinačan umd bez da se ima wirelles internet veza?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/11/2013 17:09:55
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/11/2013 : 18:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Neznam kak se nadograđuje na PSP-u.
Na PS3 se spojiš na internet s konzolom i on automatski upgradea software kad se pojavi nova verzija.
Na PS3 obično treba nadogradnja ako ideš igrat multiplayer, ili ako treba skinuti patch za neku igru, a i neke novije igre jednostavno ne možeš pokrenuti bez najnovijeg softwarea (to može biti zbog tehničke nadogradnje ili jednostavno zaštite).

Za PSP pretpostavljam da su te igre koje imaš nešto novije, pa je trebalo upgradeati software da ih može pokrenuti (kao što se za PC skinu driveri za grafičku i slično).
Sad postoji problem ako on ima na PSP-u ilegalni čip i/ili neki neslužbeni software. Onda mislim da više ne može nadograđivati na novu verziju službenog softwarea.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 04/12/2013 : 10:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Moraš imati novi update, jer s novim updateima dodaju podršku za određene stvari a i tako se bore protiv piratstva. Ja mislim da bi ti na umd disku na kojem je igra morao doci i update koji je potreban da se igra pokrene. Ali ne kuzim i zasto taj tvoj prijatelj jednostavno ne updatea firmware, psp se sad moze probit toliko jednostavno da uopce nije problem.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/12/2017 : 20:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ako netko zna kako se sa emuparadise skinute igre pretvore u ISO file za igranje, volio bih da mi objasni.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/12/2017 : 11:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
iz mog iskustva s emuparadise (ako pricamo o psp igrama), kad unzipiras/otpakiras skinutu datoteku onda je unutra vec iso fajl (ako prilikom uzipiranja dobijes vise fajlova tj. zipova/rarova, onda sve te fajlove jos jednom otpakiras... nadjes pocetni obicno najmanji broj ili oznacis sve i otpakiras ih).

Nekad je moguce da je unutra cso. datoteka, sto je samo kompresirani iso i taj cso fajl kopiras u ISO folder na psp-u (isto kao i iso datoteke).
Da bi mogao pokrenuti iso datoteke na psp-u psp moras imati Custom Firmware npr 6.60.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/12/2017 : 11:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

iz mog iskustva s emuparadise (ako pricamo o psp igrama), kad unzipiras/otpakiras skinutu datoteku onda je unutra vec iso fajl (ako prilikom uzipiranja dobijes vise fajlova tj. zipova/rarova, onda sve te fajlove jos jednom otpakiras... nadjes pocetni obicno najmanji broj ili oznacis sve i otpakiras ih).

Nekad je moguce da je unutra cso. datoteka, sto je samo kompresirani iso i taj cso fajl kopiras u ISO folder na psp-u (isto kao i iso datoteke).
Da bi mogao pokrenuti iso datoteke na psp-u psp moras imati Custom Firmware npr 6.60.


Ok, hvala.
Probat ću kada mi stigne 16 gb memorijska.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/12/2017 : 11:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
samo bi dodao da ako nemas Custom Firmware da si ga probas staviti (koliko se sicam dosta je jednostavno za instalirati ga) jer osim psp igara onda mozes igrati i ps1 igre (samo trazis psx2psp), i psp ima super emulatore (rade odlicno) za nintendo, super nintendo, gameboy/color i advance, Capcom Play System 1 & 2 (npr. Marvel Vs Capcom i street fighter alpha igre rade savrseno), i jos neki.

Sto se tice memoriske moja preporuka je uzeti adapter u kojeg idu dvije micro sd kartice jer onda mozes imati preko 100 gb u psp-u

Edited by - leKrava on 03/12/2017 11:50:36
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/12/2017 : 16:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

samo bi dodao da ako nemas Custom Firmware da si ga probas staviti (koliko se sicam dosta je jednostavno za instalirati ga) jer osim psp igara onda mozes igrati i ps1 igre (samo trazis psx2psp), i psp ima super emulatore (rade odlicno) za nintendo, super nintendo, gameboy/color i advance, Capcom Play System 1 & 2 (npr. Marvel Vs Capcom i street fighter alpha igre rade savrseno), i jos neki.

Sto se tice memoriske moja preporuka je uzeti adapter u kojeg idu dvije micro sd kartice jer onda mozes imati preko 100 gb u psp-u


Imam taj neki 6.60, čak sam uspio i za čitanje iso igara staviti one programčiće. 16 gb je meni i više nego dosta - to je 20-30 igara. Problem je što nikako nisam uspio iz rar-a napraviti iso. Koliko god da pisalo da se to ubi od jednostavnosti, pratio sam upute, ali neće pa neće...Priznajem da sam glup za te stvari, ali detaljnog i jednostavnog uputstva nema. A ja šta god napravim, ne dobijem iso file. Probat ću ponovo kada stigne kartica...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/12/2017 : 17:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
evo korak po korak s tim da ja koristim 7zip (http://www.7-zip.org/) za raspakiravanje datoteka.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/12/2017 : 20:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hvala još jednom. Skinuo sam si 7-zip. Kada dobijem karticu probat ću skinuti baš ovu igru pa da vidimo šta će biti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/12/2017 : 20:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ustvari, evo probao sam odmah. Prvo što sam primjetio je da moje ikonice ne izgledaju kao tvoje.
Gdje ti imaš sličicu sa munjom, meni stoji 7-zip ikonica.
Kada prvi put raspakiram, nemam prazne ikonice kao ti već ovaj put su winrar ikonice.
Kada raspakiram onaj fajl što si mi označio, dobijem iso fajl, ali opet nije ikonica kao tvoja nego winrar ikonica.
To sam i do sada radio, ali me buni to što moje ikonice nisu kako treba.
Na žalost ne mogu probati jer imam malu (128 mb) i staru karticu (stalno neki corrupted data) koja je samo za save fileove.
Ovaj moj iso file kada ga otvorim ima u sebi sljedeće:
PSP_GAME
USB_DATA.BIN

Da li sam natrefio?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/12/2017 : 22:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
izgled ikona je do programa koji je glavni, u ovom slucaju za raspikiranje (al ti to nema veze, vazan je samo naziv/tip datoteke tj. ono poslije tocke npr. .iso ili .rar itd.)

Sto se tice sadrzaja iso-a to je ok, s tim da na psp u ISO folder kopiras iso datoteku (ne sadrzaj iz iso datoteke)... i ako nemas iso folder moras ga kreirati... ovako to treba izgledati na psp-u:

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2017 : 22:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hvala još jednom, sve radi. Nije teško ... kada ti netko objasni kako.

Ako netko zna za neke vrhunske igre za PSP molim da preporuči...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/03/2019 : 23:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
He, he, evo ja prodao Vitu za koju nisam imao igara i kupio:
PSP po treći put.

Ovaj put sam kupio PSP go (black) i to novu nekorištenu.
Malo petljao i uspio napraviti modanje, a igre su mi ostale na HD-u još od prošle konzolice. Go ima 16 gb već ugrađeno što je meni posve dovoljno.
Meni osobno izgleda preslatko i puno modernije te kompaktnije nego PSP standardni model. Jedino nema umd drive, ali koga briga.
Konzola je mala i stvarno stane u džep bez problema, vrlo sam zadovoljan.




What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 07/03/2019 23:47:10
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/03/2019 : 11:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Auf, mogao si fino modat Vitu, pa na nju Adrenalin, pa imaš i PSP(i to sa mogućnošću upotrebe nekih filtera). 2u1.
Do FW 3.68 se može modat bez frke. Ja imam sve 3 Vite, OLED mi je legit trenutno, LCD modana sa sd2vita na fw3.65 (permanentni hack), a PSTv je modana na FW 3.68 (ne-permanentni hack, pokreće se svaki put kad se ugasi konzola, postupak traje 1-2sekunde).

A imam jedan PSP slim, isto naravno modan, ima stariju ploču na koju isto ide permanenti hack.
GO izgleda super, samo kaže raja da je neudoban za igranje zbog tih kontrola na malom prostoru, a i vele da hoće otić flat kabel pa sam odustao od nabavke.
Inače imaš i za PSP PRO DUO to micro sd adapter. 1$ na ebayu, kažu da vole umrijeti, ja imam 1 i radi...zasada.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000