forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 TYLER CROSS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

milan16
New Member

192 Posts

Member since 21/08/2007

Posted - 07/11/2013 : 13:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send milan16 a Private Message  Reply with Quote
Da vas obavestim o novom stripu koji će izaći u okviru izdavačke kuće Padora.
Reč je stripu poznate francuske izdavačke kuće Dargaud koji je u Francuskoj izašao u avgustu ove godine i proglašen za najbolji strip u istom mesecu.
Iskreno svideo mi se na prvi pogled pošto me baš podseća na Kasidija i Torpeda.
I bio sam baš uporan da ga dobijem prava za izdavanje.
Autor je Nury Fabian koji me je oduševio u Fibrinom - Bilo jednom u Francuskoj a crtač je Bruno.
Format će biti A4 i svi primerci će biti HC.
Strip će imati 100 strana.
Pošto kod mene sve mora biti odmah ili sad možde će već u decembru biti u prodaji pošto je prevod već urađen.
Na ovim adresama možete pogledati par strana a ovo je ukratko o stripu.

http://mfr.mediatoon.com/en/serie.php?ID=1561

Tajler Kros je opljačkao 17 kilograma čistog heroina koji je pripadao Mafiji. Hoda sam teksaškom divljinom sa 20 dolara u džepu, sačmarom, i Koltom za pojasom. Krenuo je u Blek Rok, nedođiju koju drži naftni tajkun i njegovi sinovi. Ono što možemo reći je da će seljanima Blek Roka gangsterova poseta, u najmanju ruku, dugo ostati u sećanju.

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 07/11/2013 : 21:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milan16

...izašao u avgustu ove godine i proglašen za najbolji strip u istom mesecu.





Gdje je to proglasen? U okviru izdavacke kuce? U cijeloj Francuskoj? U Evropi?
Neobicno mi je kad se nesto proglasi "najboljim", kao da je u pitanju Olimpijada ili Evrovizija.

Interesantno mi je kako se u ovo moderno internetsko doba mogu brzo dobiti prava i odstampati stripovi u drugoj zemlji i na drugom jeziku, dok se jos boja nije ni osusila na originalnom izdanju.

Sa kojeg jezika je strip preveden?
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/11/2013 : 23:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
http://www.dargaud.com/actualites-bd/tyler-cross-prix-bd-point-2013,1480.html
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2013 : 23:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by milan16

...izašao u avgustu ove godine i proglašen za najbolji strip u istom mesecu.





Gdje je to proglasen? U okviru izdavacke kuce? U cijeloj Francuskoj? U Evropi?
Neobicno mi je kad se nesto proglasi "najboljim", kao da je u pitanju Olimpijada ili Evrovizija.

Interesantno mi je kako se u ovo moderno internetsko doba mogu brzo dobiti prava i odstampati stripovi u drugoj zemlji i na drugom jeziku, dok se jos boja nije ni osusila na originalnom izdanju.

Sa kojeg jezika je strip preveden?


u čemu je problem ako se neki strip odmah nakon premijere u matičnoj državi objavi i u nekoj drugoj?


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 09/11/2013 : 07:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by etmgosa

Interesantno mi je kako se u ovo moderno internetsko doba mogu brzo dobiti prava i odstampati stripovi u drugoj zemlji i na drugom jeziku, dok se jos boja nije ni osusila na originalnom izdanju.




u čemu je problem ako se neki strip odmah nakon premijere u matičnoj državi objavi i u nekoj drugoj?





Reci mi gdje ti vidis problem? Rekao sam da mi je interesantno kako se stvari danas brzo odvijaju, bez ulazenja u to da li mi se to dopada ili ne. Fascinantno je koliko je svijet drugaciji nego prije samo par godina.

I zasto bi neko bio protiv stampanja stripova na drugim jezicima? Pogotovo neko kao ja koji im posvjecuje toliko vremena.

Edited by - etmgosa on 09/11/2013 07:48:46
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 09/11/2013 : 08:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Tako je zvučalo u tvom prethodnom postu.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2013 : 08:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by etmgosa

Interesantno mi je kako se u ovo moderno internetsko doba mogu brzo dobiti prava i odstampati stripovi u drugoj zemlji i na drugom jeziku, dok se jos boja nije ni osusila na originalnom izdanju.




u čemu je problem ako se neki strip odmah nakon premijere u matičnoj državi objavi i u nekoj drugoj?





Reci mi gdje ti vidis problem? Rekao sam da mi je interesantno kako se stvari danas brzo odvijaju, bez ulazenja u to da li mi se to dopada ili ne. Fascinantno je koliko je svijet drugaciji nego prije samo par godina.

I zasto bi neko bio protiv stampanja stripova na drugim jezicima? Pogotovo neko kao ja koji im posvjecuje toliko vremena.



quote:
Originally posted by etmgosa
Gdje je to proglasen? U okviru izdavacke kuce? U cijeloj Francuskoj? U Evropi?
Neobicno mi je kad se nesto proglasi "najboljim", kao da je u pitanju Olimpijada ili Evrovizija.

Interesantno mi je kako se u ovo moderno internetsko doba mogu brzo dobiti prava i odstampati stripovi u drugoj zemlji i na drugom jeziku, dok se jos boja nije ni osusila na originalnom izdanju.

Sa kojeg jezika je strip preveden?



Po tvom nastupu u ovom postu deluje kao da imaš neki problem glede objavljivanja ovog stripa; a opet me je to začudilo, jer redovno pratim šta pišeš i znam kakav si.

Tako da se izvinjavam, ako sam loše procenio tvoja pitanja (ali vidiš da nisam jedini)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 09/11/2013 : 09:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Pogresno ste protumacili taj dio i ti i Tornadomaster.

Jedan od razloga sto cesto postavljam stripove koji nisu (jos uvijek) dostupni u drugim drzavama je da ponukam izdavace da obrate paznju na njih. Za neke od njih bila bi steta da se ne objave sire. Ponekad me izdavaci i poslusaju.

A sto se tice proglasavanja stripova (filmova, knjiga, pjesama) "najboljim" - na to jesam alergican.
Nikad nisam podnosio svakojake top liste, pa ni Oskara i Nobelovu nagradu (za knjizevnost i, boze sacuvaj, za "mir" - cista smjejurija). To da li su knjiga, film ili sad i strip dobili neku nagradu ili nisu proglaseni "najboljim" stvarno mi nista ne znaci. A o muzickim top listama da i ne pricam.

Strip ipak ima neke veze sa umjetnoscu, a umjetnost nije bacanje kugle ili skok udalj.

Stav o dodjeljivanju knjizevnih nagrada maestralno je opisao Danilo Kis u "Casu anatomije".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2013 : 09:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok, sve jasno!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/11/2013 : 10:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravo Milane, svaka cast za ovu premijeru...Konacno da i u Srbiji postoji nesto sto ide u korak sa Evropom...makar to bio, nama najdrazi hobi, strip
Narocito sto je autor Nury, koji zaista briljira u Bilo jednom u Francuskoj
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000