forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Aster Blistok 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 19:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Isfiltrirace se to vrlo brzo i opstace najbolji, sve je vise izdavaca i dupliranja izdanja, konkurencija sve veca a to nama kupcima ide na ruku. Verujem da su i sami izdavaci toga svesni i da ce ili poraditi na greskama ili ce otici u istoriju stripa.
Sad se pripremi za napade besnih forumasa, ja sam vec oguglao odavno



Nadajmo se da ce tako i biti. Tako je u stvari oduvek i trebalo biti, ali uvek se u "svakom zitu nadje pomalo kukolja"...
I ne vidim razloge za napade "besnih forumasa", verujem da ogromna vecina deli nase misljenje u vezi BG i SA...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 19:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

meni je drugi integral Plavih bluza katastrofa...sav mutan i bled ko da u tiskari ponestalo boja.,,,
može bit treći savršen ali meni je oduzeta volja za tim integralima pa bili svi do kraja perfektni...



To je taj momenat kad ti izdavac ubije volju za daljim pracenjem edicije i serijala do koga ti je mnogo stalo...pa ti jos to debelo naplati...i kako onda ostati ravnodusan...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 20:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kako ti se čini prvi integral Astera,s obzirom na oštrinu tiska?
[/quote]

Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...SA je neozbiljno usao u ovaj projekat...A taj legendarni gaf sa nalepnicom na prvom integralu je prica za sebe, da je izdavac ozbiljan sve bi dao na ponovno stampanje...kao sto i TWiller rece kod skupih izdanja ne sme biti ni najmanje greske, ili ce je izdavac skupo platiti na kraju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...


Ne da su nešto bolji nego ja bolje otiskan strip nisam vidio.a papir mi je super.
Ima sam i marketprintov ab ali lošiji mi je od prvog sa.
na slijedećim integralima je oštrina drastično pala(naročito na drugom gdje ima mali efekt dupliranja)te boje izgledaju isprano a crtež magličasto.Možda toliko ne bi ni primjetio da nije bilo onog prvog fantastično napravljenog integrala.A malu nalijepnicu na zadnjoj korici nisam ni primjetio dok netko nije napisao na forumu.Ali uopće mi ne smeta.dapače,dobro se sjetio staviti je

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 20:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine
Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...


Ne da su nešto bolji nego ja bolje otiskan strip nisam vidio.a papir mi je super.
Ima sam i marketprintov ab ali lošiji mi je od prvog sa.
na slijedećim integralima je oštrina drastično pala(naročito na drugom gdje ima mali efekt dupliranja)te boje izgledaju isprano a crtež magličasto.Možda toliko ne bi ni primjetio da nije bilo onog prvog fantastično napravljenog integrala.A malu nalijepnicu na zadnjoj korici nisam ni primjetio dok netko nije napisao na forumu.Ali uopće mi ne smeta.dapače,dobro se sjetio staviti je



Preterujes Jaki, prosto da covek ne poveruje sta si sad rekao...imam odlican vid, ne nosim naocare, neznam koja je tvoja dioptrija, bez ikakve uvrede, ali reci da je prvi integral Astera najbolje otisnuti strip koji si video, a znam da si dosta toga video, i reci da je Marketprintov album losiji, deluje mi kao sala. To sa tim drvenim mat papirom koji upija i ubija boju znam da je tebi super od ranije, ali ova tvoja izjava za otisak me je bas iznenadila....

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2013 : 23:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
evo da se složim sa axle-om, to se najbolje vidi u izdanju Jonathana Cartlanda Bookglobe i Strip Bumerangu slovenskog Risara(zadnji broj)...
dok je u Strip Bumerangu boja čista a papir gladak pa i otisak perfektan..u BG integralu boje se prelivaju i ko da nestaju u tom krutom papiru...dobijemo nekakav mix boja pa zelena trava ili plavo nebo skoro da se i ne vidi razlike....
ajmo reć...i BG izdanje je čitljivo ali da su mogli to odradit bolje-jesu...papir je pogreška, to se vidi i na Plavim Bluzama...krasan serijal ugušile mutne,nečiste, drvene boje...
Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...trebali su samo upotrebit isti papir kao u Blueberiju, ništa više...bar meni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 23:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

evo da se složim sa axle-om, to se najbolje vidi u izdanju Jonathana Cartlanda Bookglobe i Strip Bumerangu slovenskog Risara(zadnji broj)...
dok je u Strip Bumerangu boja čista a papir gladak pa i otisak perfektan..u BG integralu boje se prelivaju i ko da nestaju u tom krutom papiru...dobijemo nekakav mix boja pa zelena trava ili plavo nebo skoro da se i ne vidi razlike....
ajmo reć...i BG izdanje je čitljivo ali da su mogli to odradit bolje-jesu...papir je pogreška, to se vidi i na Plavim Bluzama...krasan serijal ugušile mutne,nečiste, drvene boje...
Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...trebali su samo upotrebit isti papir kao u Blueberiju, ništa više...bar meni.



Apsolutno tacno, mogli su da svoje integrale odrade kao Blueberryja i sve bi bilo super...taj nesrecno izabrani papir je krupna, kardinalna greska...s druge strane, od istog izdavaca pogledati kako su odradjeni Komanca ili B. Prins, ili Brodolomci od BG...zar nije sve moglo tako...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2013 : 23:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...



Kad zavrse i mladost, tad je odradjen
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2013 : 23:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A imate li vi uopće astera prvi integral?ako imate pogledajte ga sada pa komentirajte ponovo.Otisak je perfektan i boje su isto takve.Za ove druge integrale se slažem da su dosta lošiji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/11/2013 : 23:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A imate li vi uopće astera prvi integral?ako imate pogledajte ga sada pa komentirajte ponovo.Otisak je perfektan i boje su isto takve.Za ove druge integrale se slažem da su dosta lošiji.



Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2013 : 00:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nemam kod sebe prvi integral, ali sam ga svojedobno detaljno prolistao u knjižari.

Koliko me pamćenje služi on je odrađen sasvim korektno, ali ga nisam kupio čekajući da vidim da li će i slijedeći integrali biti na toj razini.

Nažalost nisu bili, pa tako nisam kupio ni prvi integral.

Što se mene tiče taj prvi integral je bez većih zamjerki što se tiska i opreme.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2013 : 00:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...


Onda očito imamo sasvim suprotna stajališta o tome što je dobro otiskan strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/11/2013 : 13:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine
Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...


Onda očito imamo sasvim suprotna stajališta o tome što je dobro otiskan strip.



Ako ti tako kazes, onda OK...ili taj tvoj primerak ima nesto sto moj nema...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/11/2013 : 16:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
došla šestica.nova tiskara,novi papir(sjajniji ali ne puno)ali još uvijek lošnjikav sken/otisak.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/11/2013 : 18:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

došla šestica.nova tiskara,novi papir(sjajniji ali ne puno)ali još uvijek lošnjikav sken/otisak.



Da covek ne poveruje...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000