forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Preporuka knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 09:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dakle, trebaju mi preporuke za čitanje s određenim kriterijima (ne pitajte zašto, nije u pitanju moje redovno čitanje već nešto drugo):
- knjiga mora biti od hrvatskog izdavača
- knjiga ne smije biti fizički preteška (obimna) - dakle, ne smije imati više od recimo 500 strana niti težiti više od recimo 600 grama
- poželjno zasebne knjige bez nastavaka ili kraći serijali
- knjiga ne smije biti dosadna (dakle traži se nešto vrlo čitljivo i što se ne ispušta se iz ruku)
- preferiram fantastiku i srodno, ali može i bilo što drugo (jer fantastike i nema previše s tim kriterijima da nisam čitao)

Dakle, ne morate mi nabrojiti 20 naslova od kojih će me pola smoriti i ne odgovaraju onome što tražim već radije 2-3 (ili jedan ali vrijedan) koji će odgovarati onome što sam postavio kao kriterije. Poželjno točno ime knjige i ime autora.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/11/2013 09:37:06

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/11/2013 : 09:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja ti preporučam knjige niccola ammanitija - 'ja se ne bojim', 'pokupit ću te i odvesti' i 'kako bog zapovijeda'
istina, tu nema fantastike, ali sam siguran da će ti se svidjeti

još preporučam da probaš sa saramagom, kod njega ima i fantastike, ali malo drugačije i sve je začinjeno dobrim, kritičnim humorom
ogled o sljepoći - ako si i gledao film, nema veze, ovo je puno, puno slojevitije
sjećanje na samostan
godina smrti richarda reisa
sva imena
kolebanje smrti



if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/11/2013 : 10:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Preporučam izvrsne romane "Divlji detektivi" i "2666" Čileanca Roberta Bolaña, jesu malo obimniji ali vrijede svake stranice.

Bilo koji naslov Paula Austera koji uzmeš nećeš pogriješiti, a osobni su mi favoriti romani "Njujorška trilogija" i "Nevidljivo".

Zbirke kratkih priča "Teško je naći dobra čovjeka" i "Sve što raste mora se sastati" Flannery O´Connor, mrak i užas američke provincije nitko nije opisao tako dobro kao ona.

Moj obožavani Raymond Carver, osobito "O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi" i "Katedrala" (odlično izdanje Algoritma koje je priredio Zlatko Crnković).

Zbirka kratkih priča "Noć u Tunisu" Neila Jordana (da, onaj Neil Jordan!), realistične, opore i sjajno socijalno smještene u Irsku u vrijeme vladavine Eamona de Valere.

Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/11/2013 : 10:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
"Sjajna svjetla, velegrad" od McInerneya, klasik iz 80-tih koji je inspirirao mnoge predstojeće pisce, uključujući i B.E.Ellisa i njegov "Psiho". Makar za razliku od Psiha, ovo je više humoristična drama koja prikazuje život jednog mladog novinara u New Yorku, njegove ovisnosti, strahove i najviše želju da pronađe sam sebe. Kraći roman, brzo se čita. Ima i film, makar nije baš nešto pretjerano dobar.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 11:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ja ti preporučam knjige niccola ammanitija - 'ja se ne bojim', 'pokupit ću te i odvesti' i 'kako bog zapovijeda'
istina, tu nema fantastike, ali sam siguran da će ti se svidjeti

još preporučam da probaš sa saramagom, kod njega ima i fantastike, ali malo drugačije i sve je začinjeno dobrim, kritičnim humorom
ogled o sljepoći - ako si i gledao film, nema veze, ovo je puno, puno slojevitije
sjećanje na samostan
godina smrti richarda reisa
sva imena
kolebanje smrti


Zadnje što sam pročitao je upravo od Ammanitija - Neka zabava počne. Totalno otkačeno. Hvala na preporukama.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/11/2013 11:36:43
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/11/2013 : 11:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ken2

ja ti preporučam knjige niccola ammanitija - 'ja se ne bojim', 'pokupit ću te i odvesti' i 'kako bog zapovijeda'
istina, tu nema fantastike, ali sam siguran da će ti se svidjeti

još preporučam da probaš sa saramagom, kod njega ima i fantastike, ali malo drugačije i sve je začinjeno dobrim, kritičnim humorom
ogled o sljepoći - ako si i gledao film, nema veze, ovo je puno, puno slojevitije
sjećanje na samostan
godina smrti richarda reisa
sva imena
kolebanje smrti


Zadnje što sam pročitao je upravo od Ammanitija - Neka zabava počne. Totalno otkačeno. Hvala na preporukama.



ha, stvarno je otkačena i zato što je drugačija od ovih prvih njegovih, nisam je naveo - jer ako ti se ne svidi onda možeš steći krivi dojam

u svakom slučaju, ako nisi čitao druge, uživat ćeš
meni je najdraža 'pokupit ću te i odvesti'
ali 'ja se ne bojim' je njegova najpoznatija knjiga - ta se doslovno ne ispušta iz ruku dok se ne dođe do kraja - a gabrile salvatore je snimio po njoj jako dobar film

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 30/11/2013 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=155194
ispunjava sve kriterije, a još je i pristupačna, tj jeftina
vjerojatno si i čitao ili bar čuo ali eto da ima i za druge

american gods
joe haldeman: vječni rat
calvino:Dvorac ukrštenih sudbina
djela autora Carlosa Ruiza Zafóna
knjiga Jurski park
Kum od Maria Puza

prve stvari što mi padaju na pamet


puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 15:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=155194
ispunjava sve kriterije, a još je i pristupačna, tj jeftina
vjerojatno si i čitao ili bar čuo ali eto da ima i za druge

american gods
joe haldeman: vječni rat
calvino:Dvorac ukrštenih sudbina
djela autora Carlosa Ruiza Zafóna
knjiga Jurski park
Kum od Maria Puza

prve stvari što mi padaju na pamet




Armageddon rag, Bogove, Rat i Jurski sam čitao.
Calvino mi nešto nije sjeo.
Ovo drugo, stavljam na listu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/11/2013 15:08:27
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 30/11/2013 : 15:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Andrey

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=155194
ispunjava sve kriterije, a još je i pristupačna, tj jeftina
vjerojatno si i čitao ili bar čuo ali eto da ima i za druge

american gods
joe haldeman: vječni rat
calvino:Dvorac ukrštenih sudbina
djela autora Carlosa Ruiza Zafóna
knjiga Jurski park
Kum od Maria Puza

prve stvari što mi padaju na pamet




Armageddon rag, Bogove, Rat i Jurski sam čitao.
Calvino mi nešto nije sjeo.
Ovo drugo, stavljam na listu.



rat ti je bio čitljiv?, nazalost nisam ga do kraja pročitao već 2 godine od kada je izasao u hr prijevodu jer iako mi je bio odličan nisam siguran da sam sve pohvatao oko terminologije, tehnologije i settinga pa sam odgodio zbog obaveza
jerbo sam jako nezreo za knjizevni sf, a djelo se smatra klasikom tog zanra

on topic: Kum se jako, jako glatko čita makar svi znamo priču iz adaptacije
algoritmov prijevod također

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 30/11/2013 15:16:16
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 15:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Andrey

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=155194
ispunjava sve kriterije, a još je i pristupačna, tj jeftina
vjerojatno si i čitao ili bar čuo ali eto da ima i za druge

american gods
joe haldeman: vječni rat
calvino:Dvorac ukrštenih sudbina
djela autora Carlosa Ruiza Zafóna
knjiga Jurski park
Kum od Maria Puza

prve stvari što mi padaju na pamet




Armageddon rag, Bogove, Rat i Jurski sam čitao.
Calvino mi nešto nije sjeo.
Ovo drugo, stavljam na listu.



rat ti je bio čitljiv?, nazalost nisam ga do kraja pročitao već 2 godine od kada je izasao u hr prijevodu jer iako mi je bio odličan nisam siguran da sam sve pohvatao oko terminologije, tehnologije i settinga pa sam odgodio zbog obaveza
jerbo sam jako nezreo za knjizevni sf, a djelo se smatra klasikom tog zanra

on topic: Kum se jako, jako glatko čita makar svi znamo priču iz adaptacije
algoritmov prijevod također


Ne sjećam se da sam imao nekih problema kod čitanja Vječitog rata. Ali ja ni ne moram shvatiti gdje baš svaki šaraf ide. Desi se povremeno da ne pokopčam baš sve glede fizike ili matematike u SF-u, no ja onda maštom dopunim rupe i sve ok. Da bi se baš sve shvatilo potrebno je biti naučnik.
Kum je sjajna ideja, baš mi takve stvari trebaju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 30/11/2013 : 16:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
TOOLE, JOHN KENNEDY (2007): UROTA TUPANA 228 stranica. Ko, da bi čitao Alan Forda. Da pukneš od smeha.

KUNDERA, MILAN (1974): NEPODNOŠLJIVA LAKOĆA POSTAOJANJA
Više filozofski ali odličan

AUSTER, PAUL (2000): LEVIATAN Ovo mi je najbolje od njega, 200 stranica
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2013 : 16:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

TOOLE, JOHN KENNEDY (2007): UROTA TUPANA 228 stranica. Ko, da bi čitao Alan Forda. Da pukneš od smeha.

KUNDERA, MILAN (1974): NEPODNOŠLJIVA LAKOĆA POSTAOJANJA
Više filozofski ali odličan

AUSTER, PAUL (2000): LEVIATAN Ovo mi je najbolje od njega, 200 stranica


- knjiga mora biti od hrvatskog izdavača

Potražit ću, tko zna...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 01/12/2013 : 21:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
Autor: Misha Glenny : Darkmarket (How hackers became the new mafia)

ili od istog autora Mekmafija

P.S ne znam jesu li izdane u Hrvatskoj, u Srbiji ih je objavio Samizdat

Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/12/2013 : 00:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey
rat ti je bio čitljiv?, nazalost nisam ga do kraja pročitao već 2 godine od kada je izasao u hr prijevodu jer iako mi je bio odličan nisam siguran da sam sve pohvatao oko terminologije, tehnologije i settinga pa sam odgodio zbog obaveza
jerbo sam jako nezreo za knjizevni sf, a djelo se smatra klasikom tog zanra


what, what, what, koja terminologija, koja nečitljivost? Pa roman je pisan jasno da jasnije ne može biti?! A technobabble je kategorija koja se mora podrazumijevati sama po sebi, ne treba tu znati egzaktne stvari, samo ideju. Pa kako bi onda tek reagirao na Heinleinove jurišnike?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 02/12/2013 00:06:02
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/12/2013 : 12:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Andrey
rat ti je bio čitljiv?, nazalost nisam ga do kraja pročitao već 2 godine od kada je izasao u hr prijevodu jer iako mi je bio odličan nisam siguran da sam sve pohvatao oko terminologije, tehnologije i settinga pa sam odgodio zbog obaveza
jerbo sam jako nezreo za knjizevni sf, a djelo se smatra klasikom tog zanra


what, what, what, koja terminologija, koja nečitljivost? Pa roman je pisan jasno da jasnije ne može biti?! A technobabble je kategorija koja se mora podrazumijevati sama po sebi, ne treba tu znati egzaktne stvari, samo ideju. Pa kako bi onda tek reagirao na Heinleinove jurišnike?



PA vidiš da čovjek nije za SF, lijepo je rekao. Zato najbolje nek uzme FIASKO Stanislawa Lema :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 02/12/2013 : 15:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Andrey
rat ti je bio čitljiv?, nazalost nisam ga do kraja pročitao već 2 godine od kada je izasao u hr prijevodu jer iako mi je bio odličan nisam siguran da sam sve pohvatao oko terminologije, tehnologije i settinga pa sam odgodio zbog obaveza
jerbo sam jako nezreo za knjizevni sf, a djelo se smatra klasikom tog zanra


what, what, what, koja terminologija, koja nečitljivost? Pa roman je pisan jasno da jasnije ne može biti?! A technobabble je kategorija koja se mora podrazumijevati sama po sebi, ne treba tu znati egzaktne stvari, samo ideju. Pa kako bi onda tek reagirao na Heinleinove jurišnike?



PA vidiš da čovjek nije za SF, lijepo je rekao. Zato najbolje nek uzme FIASKO Stanislawa Lema :)



hvala na preporuci, jako me zanima sf ali eto zbog raznoraznih razloga sa 21god nikako da više započnem ozbiljnije
The Way of Cross and Dragon mi je bio savršeno razumljiv sf :D

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/12/2013 : 16:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Fijasko je baš lagan za čitanje:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/12/2013 : 16:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Fijasko je baš lagan za čitanje:))



Šala mala ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/12/2013 : 17:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Šaliiiioooo sam seeeeee za FIASKO :))) To je teško i zagriženim SF-ovcima:)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/12/2013 : 17:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

To je teško i zagriženim SF-ovcima:)



Vraga teško. Ako mi je knjiga dobra, ništa mi nije teško. Ali ako je loša ... e onda je teško.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 02/12/2013 : 18:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
:D, morat ćete mi vjerovati da sam pretpostavio da se radi o šali, ali samo sam otišao pogledati synopsis na wikipediji i kad sam pročitao da se radi o kontaktu sa izvanzemaljcima pomislio sam da se radi o više alegorijskoj priči , kao npr. http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-58-netko-nas-zove-odozgo/54/
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=44

pa da ipak nije šala

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 02/12/2013 18:19:10
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/12/2013 : 18:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer
Vraga teško. Ako mi je knjiga dobra, ništa mi nije teško. Ali ako je loša ... e onda je teško.



Meni je Fijasko jedna od najboljih, ali znam ortodoksne sf-ovce koji je nisu mogli pratiti zbog matematike i fizike... NA strano to, da je teme, priča i način pisanja remek - djelo u žanru.

Tempe je Booog!Al`, jbg, nije stig`o :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/12/2013 : 21:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

Šaliiiioooo sam seeeeee za FIASKO :))) To je teško i zagriženim SF-ovcima:)



Ma znam, zajebavam se i ja:)9
Fijasko je teži i od Glasa gospodara.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/12/2013 : 21:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imam taj problem nedostatka memorije.
Sjećam se da sam čitao Fijasko. Prema mjestu u popisu, čitao sam prije nekih 15 godina. Sjećam se samo naslova.
Recimo Nepobedivog i Solarisa se sjećam bolje jer sam čitao dvaput, a Glasa gospodara se sjećam jer me smorio. Zvezdani dnevnici Ijona Tihog - bez zapisa u pamćenju, Invazija sa Aldebarana također. Baš jadno...
A ne mogu ga čitati ponovo jer je toliko novih knjiga nepročitanih. Možda jednog dana...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/12/2013 21:31:04
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/12/2013 : 21:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, Invazija sa Aldebarana je jedna mala pričica objavljena u prvom SIRIUSU, to nije bed ponovno pročitati ak imaš taj broj. Ak niš drugo, zgubil si nekih pol sata

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/12/2013 : 08:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pa dobro, Invazija sa Aldebarana je jedna mala pričica objavljena u prvom SIRIUSU, to nije bed ponovno pročitati ak imaš taj broj. Ak niš drugo, zgubil si nekih pol sata


Ja sam to čitao u nekoj zasebnoj knjižici koja mi više nije dostupna. Siruise nisam nikada čitao. Poenta je da dosta toga zaboravim o čemu se radi dok ne pročitam ponovo, a tko će to sve čitati ponovo... No, nema veze, glavno da se uživa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000