forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Slovenski strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2018 : 09:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he he, naravno da bi bilo glupo prijevoditi slovenski strip iz francuskog prijevoda. ;)

Zanimljivo mi je da su se bas Francuzi odlucili za c/b, kad je njihov trademark boja u stripu. Jedino ako nisu prava drugacija za c/b i boju ili nesto.

Mislim da je Markos pominjao mogucnost objavljivanja, kada se strip zavrsi (to jest kada ga procita).
Jedino ne znam kada bi bila dostupna prava, posto se kod nas jos ceka 3. album u boji (trenutno je zavrsio samo u Mladini, u c/b)...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/08/2018 : 15:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kako sam u zadnje vrijeme intenzivnije čitao Lavričeve stripove pokušati ću ih poredat u nekakvu osobnu rang listu. Nevezano uz listu mogu reći da su mi svi njegovi pročitani albumi jako dobri i praktično nema lošeg rada. Jednostavno je nevjerojatno s koliko različitih stilova čovjek uspješno barata i kao crtač i kao pripovjedač, da čovjek ne povjeruje da se radi o jednoj osobi.


Crveni alarm
Ekstremni sportovi
Diareja 1, 2, 3
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena

A sada me čeka još jedna kratka priča iz albuma Slijepo sunce koja je objavljena u katalogu CRŠa iz 2003 a koja vidim da je crtana još jednim, drukčijim stilom.

Volio bih ubrzo vidjeti nove stvari. Drugi album Ekstermnih sportova, spomenuti album Slijepo sunce, i Čarodej kojeg je Markos najavio po završetku, kao i ostale koje su domaći izdavači van slovenskih, preskočili.




Bosanske basne

Toliko sam očekivao taj strip da sam se bojao da ne budem razočaran. Ali teško da te može Lavrič razočarati. Grafički mi je on jedan od najdražih domaćih crtača a kad uz to imaš u paketu i odličnog pripovjedača rezultat ne može biti loš. Kako se radi o kratkim pričama kvaliteta zna varirati pa ipak ne može se poreći trud autora da u svakoj od priča u svakom liku ma koliko kratka njegova pojava bila da maksimalno moguće karaktera.

Aktualna lista bi bila:

Crveni alarm
Ekstremni sportovi
Bosanske basne
Diareja 1, 2, 3
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena


Markose, odavno nema novog Lavriča u Fibri, ne može to tako!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2018 : 10:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ulov s Tinte

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/10/2018 : 17:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bio si tamo jucer ili ti netko donio? Vidio sam nekoliko Hrvata (pored Marka, Darka, Talajica...).

Ah da, i onaj strip Sloven koji je prezentiran povremeno ovdje na forumu je bio jucer donesen na festival od strane autora.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2018 : 21:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bio, prosetao se Ljubljanom i navecer svratio na festival. Kao i prosle godine nisam namjeravao nista kupiti ali se zalomilo

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/10/2018 : 13:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eto, mozda se i pronađes na slikama.
https://www.facebook.com/pg/tintafestival/photos/?tab=album&album_id=1170009703163628&__tn__=-UC-R



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/10/2018 : 16:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nema me, uspješno sam izbjegao paparazzija. A inače sviđa mi se festival i kako se razvija. Čudno mi je da se uopće ne reklamira ovdje na forumu, pa niste bas toliki vanzemaljci

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/10/2018 : 08:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tomaž Lavrič - Slepo Sonce

Što se meni tiče - remek dijelo!. Odlična splet poetike, grafike, SFa i filozofije. Sviđa mi se lavrič u kratkim formama, zvuči mi jasniji. Još ovaj stil, čovječe koliko lica ima ovaj autor. Ovaj strip (ne smije se zaboraviti da je to strip uza sve nabrojano) je poput tetovaže osjećaja istetovirane na kožu SFa, na ponos i znak ljubavi.

Crveni alarm
Slepo sonce
Ekstremni sportovi
Bosanske basne
Diareja 1, 2, 3
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 08/05/2019 17:12:17
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/05/2019 : 17:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tomaž Lavrič - Ratman

Simpatična beštijica koja ti brzo prirasta srcu. Neprilagođeni (ili potpuno prilagođeni) heroj današnjice i ovih prostora koji je, naravno, većinom dobrodušan ali i pomalo naivan. Izgleda da je on autoru bio ispušni ventil te ga je koristio dok god mu je trebao, kasnije su neki drugi likovi preuzeli primat. Usprkos maloj količini materijala njegova priča je šira. Osim s pripovjesne strane, kojom se bavi dnevnom kronikom, autor nam njime priča i o svojim uzorima(?), stripovima i autorima. Mnoštvo stilova samo potvrđuje da je Lavrič prvoklasni i najjači kameleon domaćeg stripa koji bez problema može imitirati svačiji stil a da mu pritom to uopće nije potrebno, naime on je i jaka autorska ličnost.

Lista:

Crveni alarm
Slepo sonce
Ekstremni sportovi
Bosanske basne
Diareja 1, 2, 3
Ratman
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/05/2019 : 17:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slovenci, kakav je Jazbec Marka Kocipera? Vidim da izbacuje albume konstantno. Kad sam jednom bio na izložbi u Kopru nije me se previše dojmio, izgledao mi je kao zabavan strip kojem fali discipline, u pripovijedanju i crtežu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 08/05/2019 21:56:06
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 08/05/2019 : 20:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Izbacuje albume jer je životni partner Katerine Mirović - koja je glavna u izdavačkom društvu Forum/Stripburger

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/05/2019 : 07:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Aha... a strip ko strip?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 09/05/2019 : 11:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, ja kad sam bio na izložbi u Celju, od svih silnih tabli i crteža, ne znam zašto, ali Jazbec im je posebno upao u oko pa sam kupio tri knjige (ne znam je li poslije izašla još koja). Meni je strip bio OK, baš što veliš gore, zabavan. O disciplini i drugim stvarima nisam baš stručan.
Go to Top of Page

wer
New Member



113 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 09/05/2019 : 13:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wer a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip isto OK. U prvoj trilogiji su izašla:
Jazbec in ostali svet
Jazbec in otok mrtvih
Jazbec in puščavska roža

A baš pre neki dan sam načuo, da se sprema druga trilogija...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/05/2019 : 13:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ako nekome treba - prodajem sva 3 albuma Jazbeca. Nečitano. 90kuna za sva 3.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/05/2019 : 14:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači treba mu dati šansu. Pod disciplinom sam mislio da mi table često izgledaju da prikazuju mogućnosti crtača više neko što pričaju priču. Opet, to je moj dojam na temelju pojedinih (vjerojatno) nepovezanih tabli.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/06/2019 : 14:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Iztok Sitar - Glave

Na jedan voajerski način nam autor daje tu prikaz društva oko nas. Zbog specifičnog stila crteža ali i pripovjedanja strip nam poviše ispričanih priča, priča još jednu priču - mi kao društvo smo povezani i ako damo svima isti tretman (6 kadrova po stranici) vidijei ćemo da to društvo smo mi. U jednom trenutku fore nisu više smješne, kako s čitanjem sve više napuštamo ulogu promatrača tog društva a sve više se prepoznajemo u nekim likovoma, potezima, odlukama... Brutalan, pomalo karikiran, ali ništa manje vjerodostajan prikaz svijeta oko nas.
Autor je majstorski uspio na samo 6 kadrova ispričati priču, karakterizirati lika pa čak i izazavati simaptije - maksimum kratke forme. Na kraju jedna pouka, koja ipak niej pravilo kroz strip, je da jedino ako se otkačiš od etikete društva (naslova) možeš naići na kakvu takvo zadovoljstvo.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 23:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Juhuuu, Lavric nastavlja sa Ratmanom!

U danasnjem broju Mladine prva nova epizoda (3 table), a na jesen kod Buha u albumskom ruhu. Nadam se da stare i nove epizode.
https://www.facebook.com/349861295247/photos/rpp.349861295247/10156232887890248/?type=3&theater



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/08/2019 : 01:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jesssss!!!



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 12/08/2019 : 09:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
broj 3/3 ... kraj seriala u koloru.


Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 12/08/2019 09:07:18
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/08/2019 : 10:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vezano na posljednji album Jesue:


Palestina, leto 64. Zgodovinar Zaharija, goreč pripadnik obskurne, preganjane verske sekte, zbira pričevanja o življenju božjega izvoljenca iz Galileje. Ob pomoči vina in srebrnikov mu uspe pregovoriti starca Aarona, zadnjo živo pričo dogodkov, da mu razkrije resnično zgodbo o čudodelcu Ješui. A ta ni takšna, kot bi si je želel.

V deželi vre, pripravlja se vstaja. Čudodelec Ješua je proglašen za novega mesijo, od boga izbranega voditelja Judov, ki bo popeljal ljudstvo v sveto vojno. Na čelu vznesene množice vkoraka v Jeruzalem, središče verske in posvetne oblasti, vendar že med pohodom na Veliki tempelj krenejo stvari strašno narobe.

Sveto pismo nove zaveze je le skupek besedil, ki so jih po ustnem izročilu zapisali različni pisci mnogo let po dogodkih, ki jih opisuje, nato pa so jih še stoletja dodajali, odvzemali in prekrajali vse do različice latinske Vulgate v začetku 5. stoletja in njene dokončne potrditve na tridentinskem koncilu leta 1546. A kaj se je zgodilo v resnici? Kakšna bi bila lahko resnična zgodba o življenju Ješue, božjega izvoljenca, začetnika največje svetovne religije, okleščena vraževerja in blodenj, olepšav in pretiravanja, političnih kompromisov in cerkvenih dogem?
Poskus povsem ateistične razlage življenja nekega mesije.

Cena: 19,00 eur

Predstavitev s podpisovanjem (risanjem) bo 5. septembra ob 19:00 uri v Strip.art.nici Buch.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/08/2019 : 10:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koliko stran?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/08/2019 : 10:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
2020. Fibra br. ?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/08/2019 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Koliko stran?


Valjda standardnih cca 48, isto kao prva dva albuma.
Citao sam samo nedeljne table u Mladini, pa bih morao potraziti sa kojom se prica zakljucila. Cak i da je ova posljedja epizoda nesto duza, nije pretjerano.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/08/2019 : 14:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, ima vec i najava za potpisivanje Ratmana!

"26.09.2019 19:00 Strip.art.nica Buch Tomaž Lavrič: Ratman / predstavitev s podpisovanjem"



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000