forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 144

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 06/01/2014 : 14:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Današnji tekst Edina Avdića o Čarlsu Barkliju
http://mondo.rs/a649500/Kolumne/Edin-Avdic/Gospodin-Carls-Barkli.html





Neki dan sam bas gleda video di Barkley objasnjava kako bi Rodmana kad bi igra protiv njega u prvih 5min utakmice snazno udria jer je Rodman bia poznat po agresivnoj obrani i "zlostavljanju" covjeka kojeg bi cuva pa bi ovaj malo popustia..na ovom videu se dobro vidi kako ga Barkley udara par puta laktom medu rebra..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/01/2014 : 14:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
@Leonid
dobra analiza
kad se tome doda da su centarski materijal većinom ipak dečki koji naglo izrastu po 20-30 cm, pa ih tek onda netko dovede u dvoranu, a prije ih košarka nije zanimala
i vjerojatno manja volja za radom i učenjem, što je opća pošast današnje omladine kojoj je sve servirano
i eto slike današnjeg prosječnog centra

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/01/2014 : 14:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jeff hornacek
pretpostavljam da mlađi ne znaju puno o njemu
jedan od najboljih šutera svih vremena
uz bok ray allenu, draženu i reggiju
sjećam se kad sam ga prvi put gledao, s tim neobičnim izgledom, izgledao je čak bezopasnije od danny aingea
a ubojit u 3pm
i imao je upečatljivu rutinu prije slobodnih
koje je rijetko kad promašivao


if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 06/01/2014 14:59:57
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 06/01/2014 : 17:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
Hornacek je ove sezone, da se ja pitam, trener godine jer je od onakvog Phoenixa napravio verovatno playoff ekipu.

A da se ukljucim za kratko u pricu o centrima... Moguce da ima malo i do prilagodbe pravila. Sad je lakse plejevima da se probijaju kroz reket i salju povratne pasove jer je zabranjen hand-checking, a onda i ukljucivanjem napredne statistike neke pozicije na terenu su pocele da se vise cene (recimo, trica iz coska). Generalno se sad moze ocekivati da iz sezone u sezonu rekord po broju trica bude obaran iznova i iznova. E, sad dokle ce to tako ici, ne znam, ali verujem da malo ima i u tome. Imam utisak da se od danasnjih centara najpre trazi da budu rim protectori pa tek onda scoreri. Evo recimo, Hibbert koji je mozda trenutno i najbolji defanzivac u ligi, a koji je tek prethodne 2 sezone poceo da unapredjuje svoju igru u napadu. Videcemo sta ce biti s ovim Embiidom kog je Leonid spomenuo. Ja sam ga gledao dvaput i (onako starinski) se zaista nadam da ce ostati na Kanzasu bar jos godinu dana jer ima predispozicije da postane vrhunski centar. A i ove godine je draft klasa dosta jaka, pa nije 100% sigurno da ce biti cak ni top 5 pick (top 10 ipak sigurno). Ali mislim da bi u narednoj klasi bio van svake sumnje prvi pick.

Inace, svaka cast, ken, na ovom topicu.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war

Edited by - johnhartson on 06/01/2014 17:28:23
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/01/2014 : 22:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by johnhartson

Hornacek je ove sezone, da se ja pitam, trener godine jer je od onakvog Phoenixa napravio verovatno playoff ekipu.

A da se ukljucim za kratko u pricu o centrima... Moguce da ima malo i do prilagodbe pravila. Sad je lakse plejevima da se probijaju kroz reket i salju povratne pasove jer je zabranjen hand-checking, a onda i ukljucivanjem napredne statistike neke pozicije na terenu su pocele da se vise cene (recimo, trica iz coska). Generalno se sad moze ocekivati da iz sezone u sezonu rekord po broju trica bude obaran iznova i iznova. E, sad dokle ce to tako ici, ne znam, ali verujem da malo ima i u tome. Imam utisak da se od danasnjih centara najpre trazi da budu rim protector pa tek onda scoreri. Evo recimo, Hibbert koji je mozda trenutno i najbolji defanzivac u ligi, a koji je tek prethodne 2 sezone poceo da unapredjuje svoju igru u napadu. Videcemo sta ce biti s ovim Embiidom kog je Leonid spomenuo. Ja sam ga gledao dvaput i (onako starinski) se zaista nadam da ce ostati na Kanzasu bar jos godinu dana jer ima predispozicije da postane vrhunski centar. A i ove godine je draft klasa dosta jaka, pa nije 100% sigurno da ce biti cak ni top 5 pick (top 10 ipak sigurno). Ali mislim da bi u narednoj klasi bio van svake sumnje prvi pick.

Inace, svaka cast, ken, na ovom topicu.



Kad se prati promjena pravila u NBA tijekom desetljeća, vidi se da se oduvjek pokušavalo smanjiti dominaciju centara.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/01/2014 : 23:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Uz sve prethodno navedene uzroke lošije kvalitete centara u NBA (prerani prelazak u NBA mi se čini najvažniji) treba dodati i fascinaciju medija i gledatelja spektakularnim zakucavanjima i atrakcijom, pa klinci/profići umjesto centarskih pokreta vježbaju zakucavanja.
Od novijih centara, dobar mi je Noah iz Bullsa. Bynum, o kojem se trenutno puno priča, je prije ozljede također bio veliki potencijal.
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 07/01/2014 : 00:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by johnhartson

Hornacek je ove sezone, da se ja pitam, trener godine jer je od onakvog Phoenixa napravio verovatno playoff ekipu.

A da se ukljucim za kratko u pricu o centrima... Moguce da ima malo i do prilagodbe pravila. Sad je lakse plejevima da se probijaju kroz reket i salju povratne pasove jer je zabranjen hand-checking, a onda i ukljucivanjem napredne statistike neke pozicije na terenu su pocele da se vise cene (recimo, trica iz coska). Generalno se sad moze ocekivati da iz sezone u sezonu rekord po broju trica bude obaran iznova i iznova. E, sad dokle ce to tako ici, ne znam, ali verujem da malo ima i u tome. Imam utisak da se od danasnjih centara najpre trazi da budu rim protector pa tek onda scoreri. Evo recimo, Hibbert koji je mozda trenutno i najbolji defanzivac u ligi, a koji je tek prethodne 2 sezone poceo da unapredjuje svoju igru u napadu. Videcemo sta ce biti s ovim Embiidom kog je Leonid spomenuo. Ja sam ga gledao dvaput i (onako starinski) se zaista nadam da ce ostati na Kanzasu bar jos godinu dana jer ima predispozicije da postane vrhunski centar. A i ove godine je draft klasa dosta jaka, pa nije 100% sigurno da ce biti cak ni top 5 pick (top 10 ipak sigurno). Ali mislim da bi u narednoj klasi bio van svake sumnje prvi pick.

Inace, svaka cast, ken, na ovom topicu.



Kad se prati promjena pravila u NBA tijekom desetljeća, vidi se da se oduvjek pokušavalo smanjiti dominaciju centara.




Da, apsolutno tacno.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/01/2014 : 13:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Uz sve prethodno navedene uzroke lošije kvalitete centara u NBA (prerani prelazak u NBA mi se čini najvažniji) treba dodati i fascinaciju medija i gledatelja spektakularnim zakucavanjima i atrakcijom, pa klinci/profići umjesto centarskih pokreta vježbaju zakucavanja.
Od novijih centara, dobar mi je Noah iz Bullsa. Bynum, o kojem se trenutno puno priča, je prije ozljede također bio veliki potencijal.



Bynum je bio veliki talent ali osobnost mu je totalno promašena.
To je lik koji je mogao ostvarivati 23 poena i 12 skokova u prosjeku bez problema....no što njegova neozbiljnost a što ozljede,dokrajčile su potencijalno hall of fame karijeru.
Imao je tako mekanu ruku,hrpu poteza a slobodna bacanja gađao je u finim postocima.

Evo jedno moje pitanje.
Kidd ili Nash? Koga smatrate boljim?

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/01/2014 : 16:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kidd ili nash?
ha, jedno od onih pitanja na koje nemaš pojma što odgovoriti
oboje su genijalci, slični igrači i teško je naći neki drugi par igrača za koje bi se bilo teže odlučiti za jednog od njih
možda mi je ipak kidd draži, jer sam volio one njegove netse koji su dvije godine zaredom ušli u veliko finale
drago mi je i da ipak nije završio karijeru bez prstena
što će se, izgleda, nashu dogoditi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/01/2014 : 16:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kidd naravno, ono što je on s Netsima uradio je bilo vanserijski. Onako prosječnu ekipu dovesti do finala je baš bilo ostvarenje. Od tada sam i zavolio Netse.
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 08/01/2014 : 10:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Finale Pistons:Lakers 1988, Thomas u 3/4 ubacuje 25 sa uganutim gležnjem (malko me jebe srb/hrv) a u utakmici ubacio 43 (+ 8 ass) Lakersima (Worthy, Johnson, Jabbar)







Uspomene na dane kad sam ostajao budan noćima gledajući tekme NBA-a. Igrom slučaja i ovu sam tekmu pogledao u prijenosu uživo i vjerojatno mi nikad neće past u zaborav. Kao ni sedma, u kojoj imamo nevjerojatnu posljednju četvrtinu:
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/01/2014 : 10:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da, to finale je nezaboravno
a bilo je prvo koje se prenosilo uživo na području bivše nam domovine
navijao sam tada za pistonse
ali ta ekipa lakersa
to je ekipa snova
magic, jabbar, james worthy, byron scott
a kako je tek worthy igrao

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 08/01/2014 : 22:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nash je bio dva puta MVP, izvrstan strjelac, odličan u asistencijama, ali Kidd mi je jednostavno draži. Po meni je on najbolji play u zadnjih 20 godina, a živimo u eri izvrsnih playova.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/01/2014 : 12:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
mali dodatak raspravi o centrima

hakeem je još uvijek bolji i brži od howarda
koji se, onako šminkerski ukazao u majici pripijenoj uz tijelo
i stvarno je zvijer
čak i nije loš
ali stari majstor još uvijek bolje izgleda u pokretu


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/01/2014 : 21:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Olajuwon i u 50.oj ima tako mekane, mackaste poteze. Izgleda tako prirodno i dobije se osjecaj da kad bi i danas usao u igru, mladi centri bi samo zujali! Howard je jos krut. Treba satima, danima, mjesecima vjezbati te poteze jer mu to ne lezi prirodno kao Hakeemu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/01/2014 : 13:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/sport/clanak/122-godine-kosarke-evo-kako-je-sve-pocelo/722642.aspx

James Naismith..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/02/2014 : 00:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/37/Kosarka/1510546/Kao+nekada%2C+SFRJ+bolja+od+SSSR-a%21.html

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 02/02/2014 00:40:52
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 00:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

topik za sve zaljubljenike u najljepši momčadski sport na svijetu
sjećanja, teorije, omiljeni potezi, poznati i zaboravljeni igrači, yu liga nostalgična, domaće lige, nba... ali ništa aktualno
za to postoje druga mjesta
ovo je pogled unatrag i teoretiziranje o budućnosti



Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 00:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ken 2 ne znaš odgovoriti vezano o košarci ni na osnovna pitanja a piše o nečem nebitnom
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2014 : 00:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/sport/clanak/jugoslavija-pobijedila-sssr-radja-s-21-kosem-srusio-sovjete-u-revijalnom-okrsaju/725188.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/02/2014 : 00:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
inače ken2, postavio sam ti pitanje u jednom topicu ( doduše moderator me izbacio ali sam ti postavio pitanje, iako ovo moje pitanje koje sam postavio tebi nije imalo nikakve veze sa izbacivanjem u tom tpoicu i kako možda ja bla, bla bla )
no ponovit ću pitanje. u sportskom tjedniku max prije nekoliko godina vezano uz košarku stavili su naslov kako 60 posto igrača iz NBL propadne, pa kako to?i
imamo primjer cibone koja je otjerala neke stranace i počela dobro igrati
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/02/2014 : 08:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

inače ken2, postavio sam ti pitanje u jednom topicu ( doduše moderator me izbacio ali sam ti postavio pitanje, iako ovo moje pitanje koje sam postavio tebi nije imalo nikakve veze sa izbacivanjem u tom tpoicu i kako možda ja bla, bla bla )
no ponovit ću pitanje. u sportskom tjedniku max prije nekoliko godina vezano uz košarku stavili su naslov kako 60 posto igrača iz NBL propadne, pa kako to?i
imamo primjer cibone koja je otjerala neke stranace i počela dobro igrati



prcaš ti mene opet
vidio sam ja to pitanje
evo da ga kopiram:
----------------------
pa eto napisat ću ti
u jednom tjedniku koji se u svojim pisanjima bavi o sportu pročitah kako 60 posto košarkaša u NB ligi su ustvari osobe koje su pronašli na ulici i na pločniku i kako oni uglavnom u svojoj prosječnosti završe u bankrotu i opet na ulici
da li to znači kad bi svoju mašineriju enbiaj liga dovela u moldavija to bi značilo kako bi moldavija za par godina postala velesila u košarci ili ne?
----------------------

i šta da ja na to odgovorim
samo sam produžio dalje
ućutao se, skoro ko markos

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/02/2014 : 10:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Kruger

inače ken2, postavio sam ti pitanje u jednom topicu ( doduše moderator me izbacio ali sam ti postavio pitanje, iako ovo moje pitanje koje sam postavio tebi nije imalo nikakve veze sa izbacivanjem u tom tpoicu i kako možda ja bla, bla bla )
no ponovit ću pitanje. u sportskom tjedniku max prije nekoliko godina vezano uz košarku stavili su naslov kako 60 posto igrača iz NBL propadne, pa kako to?i
imamo primjer cibone koja je otjerala neke stranace i počela dobro igrati





prcaš ti mene opet
vidio sam ja to pitanje
evo da ga kopiram:
----------------------
pa eto napisat ću ti
u jednom tjedniku koji se u svojim pisanjima bavi o sportu pročitah kako 60 posto košarkaša u NB ligi su ustvari osobe koje su pronašli na ulici i na pločniku i kako oni uglavnom u svojoj prosječnosti završe u bankrotu i opet na ulici
da li to znači kad bi svoju mašineriju enbiaj liga dovela u moldavija to bi značilo kako bi moldavija za par godina postala velesila u košarci ili ne?
----------------------

i šta da ja na to odgovorim
samo sam produžio dalje
ućutao se, skoro ko markos




pa kužiš se bolje od mene u košarku, ne pcam te, a na ovu priču može se nadovezati ova situacija u ciboni, mlađi igrači igraju bolje od onih plaćenika
Go to Top of Page

natural_error
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 21/02/2013

Posted - 07/02/2014 : 15:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send natural_error a Private Message  Reply with Quote
Dr. J

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/02/2014 : 13:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pokušat ću malo usmjerit raspravu
ako ide
počeo bih s čovjekom za kojega ja mislim da je jedan od najboljih svih vremena
čovjek za kojeg sam siguran da bi u svoje doba bio velika nba zvijezda, samo da je otišao tamo

DRAŽEN DALIPAGIĆ
da se nije pojavio toni kukoč, on bi bio najbolje krilo europe, a toni ima prednost jer je svestraniji i jer je genije na kvadrat

a kakav je igrač bio praja, pa to je nevjerojatno
ja sam ga gledao na zalazu karijere, pa molim one malo starije (čitaj srdjan) da daju svoje dojmove
poćeo je igrat s 19 godina, što je apsolutno nevjerojatan podatak koji govori o njegovom bogomdanom talentu
bio je neumoljiv strijelac, trparoš - u partizanu je za 11 godina imao prosjek od preko 33 koša - i to prije uvođenja trice, što znači da bi uz 2-3 trice unutar iste količine ubačaja imao prosjek od 35-36 koševa - nevjerojatno
dobro se sjećam kad su on i mirza igrali u realu, a tada je bilo pravilo da klubovi imaju po 2 stranca - svi ostali imaju po 2 amera, a real mirzu i praju - koji zabijaju 50-70 koševa po utakmici - mislim da su tada ciboni u zagrebu zabili nešto manje od 70
proglašen je najboljim europskim košarkašem 1977, 1978 i 1980.
još uvijek je sa 70 koševa rekorder talijanske lige

http://radiosarajevo.ba/novost/132965/drazen-dalipagic-70-poena-na-mecu-kuca-slavnih-i-jos-ponesto-video#

na youtubeu nema puno toga, današnji igrači imaju sreću da ih se snima iz svih mogućih kuteva, a o ovakvim legendama imamo malo toga


if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 09/02/2014 23:30:13
Go to Top of Page
Page: of 144 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000