forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 144

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/02/2014 : 15:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Ja bih samo da pokomentiram malko Manilu i finale sveckog prv 1978:

posle serije 9:0 (CAN, KOR, SEN, PHI, ITA, USA, RUS, BRA, AUS) imali su malo problema sa Brazilcima i izvanrednim igračem Oskarom Šmitom. A Nikolič:
Mnogo problema zadao nam je sjajni strelac Oskar Smit. Igrao je sjajno i nisam imao resenja za njega. Menjao sam mu cuvare, ali bez rezultata. Zaboravio sam jednostavno na Delibasica. Na tajm-autu Mirza mi je rekao: “Cika Aco, daj da ja probam.” Uveo sam ga u igru i vise nismo imali problema sa Smitom”. Basta.

po drugi put snašli smo se sa rusima u finalu. Za infarkt.

Naši: Krešimir Čosić, Drazen Dalipagić, Mirza Delibasić, Dragan Kićanović, Zoran Slavnić, Željko Jerkov, Andro Knego, Ratko Radovanović, Rajko Žižić, Duje Krstulović, Peter Vilfan, Branko Skroče (trener: Aca Nikolić)

Rusi: S Bjelov, Jovajša, Tkačenko, Belostenji, Žarmuhamedov, Jeremin, Miškin, Žigili, Saljnikov....a na čelu Gomelski.

Počelo je super i poveli smo sa 13 razlike, nastavili natenane sve do izjednačenja. U produžetku naši su priveli utakmicu do komotnih 5 razlike 37 sek pre kraja (Dalipagič i Kičanović pogađali su skoro sve). Onda Ratko gubi loptu, Bjelov poentira, Kičanovič greši, opet Bjelov...još 8 sekundi i 1 poen prednosti zadnjih 3,6 sek Dalipagič baca uz sirenu i POBJEDA sa 82:81.

Cela dvorana skandirala je Dalipagot Dalipagot videči na ekranu napis Dalipagot.

Majstor Dalipagič bio je MVP, a u petorci prvenstva bili su trije naši - Čosić, Dalipagić i Kićanović pored Oskara Šmita i Tkačenka.

Moje skromno mišljenje kao amatera u ovom sportu je, da bolje od "naše ekipe" u 70-im ne može. Ni u snu. Čak ni ekipa 80/90-ih. Mada A Nikolič kaže:

“Uspesnija i kvalitetnija bila je ona u kojoj su igrali Radja, Divac, Kukoč, Dražen Petrović i Paspalj”

ZLATNI DEČKI!

Evo ovde je produžetak:
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/02/2014 : 21:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Citiram svoju rečenicu o Dalipagiću s topica o Draženu.

Dalipagić - prva asocijacija nezaustavljiv, gledaš ga i osječaš se ukočen kao zec pred farovima, znaš da ga je nemoguće zaustaviti, on trpa i trpa.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 13/02/2014 : 22:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Ovo su bila vrimena, kad se samo sitin, te 70-e su bile vrime svemoči naše košarke. Ali sve te finalne mečeve (od Montreala pa do Moskve) ja nisan ima živaca gledat, jednostavno me ubijalo. Ne samo to bilo koji sport di mi je bilo stalo. Recimo Wimbledon 82, jedini za koga san navija u tom sportu, J.Connors igra protiv omrznutog No1 svjetskog tenisa. Taj meč (u pet setova) san gleda na prekide, svako malo san izlazija u dvor i u groznici gleda okolo, a onda bi se vratija vidija par pojena (rezultat) i onda opet pobiga vanka. Naravno finalne pojene san gleda, mada me TV-e razočarala jer zbog predugog meča nisu prenosili dodjelu pokala.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 23/03/2014 : 20:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Baš sa jednim NBA znalcem zadubio u tešku raspravu.
Uglavnom on tvrdi da je Tim Duncan daleko ispred kao igrač od Olayuwana....tj. da je Hakeem luzer koji do 32 godine ništa specijalno u playoffu nije napravio i da je najhypovaniji igrač svih vremena.
Kakvo je vaše mišljenje i gdje svrstavate Hakeema na all-time listi a gdje Duncana??

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/03/2014 : 22:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
reci svom prijatelju da ne može igrače suditi po tome što su osvojili, jer ima jako puno velikih igrača bez prstena, a po toj logici su svi oni obični luzeri
recimo ewing, kad smo već kod centara
koji je to igrač bio, i u obrani i u napadu

po mom sudu, on je u onom legendarnom finalu iz 94 bio nijansu bolji od hakeema, ali jebi ga, suigrači su odlučili
moram priznat da mi fale te rovovske bitke iz devedesetih, tada su igrači bili i snažni i grubi i drukčije se igralo
evo, večeras minesota zabila sunsima 73 koša u 1. poluvremenu???!!!
pa charles oukley bi ih sve skupa pojeo za doručak
a o drugom charlesu, koji isto nema prsten, luzer jedan, da ne govorim

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/03/2014 : 22:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

reci svom prijatelju da ne može igrače suditi po tome što su osvojili, jer ima jako puno velikih igrača bez prstena, a po toj logici su svi oni obični luzeri
recimo ewing, kad smo već kod centara
koji je to igrač bio, i u obrani i u napadu

po mom sudu, on je u onom legendarnom finalu iz 94 bio nijansu bolji od hakeema, ali jebi ga, suigrači su odlučili
moram priznat da mi fale te rovovske bitke iz devedesetih, tada su igrači bili i snažni i grubi i drukčije se igralo
evo, večeras minesota zabila sunsima 73 koša u 1. poluvremenu???!!!
pa charles oukley bi ih sve skupa pojeo za doručak
a o drugom charlesu, koji isto nema prsten, luzer jedan, da ne govorim


Sve potpisujen Kene.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zajeb
Starting Member

Serbia
37 Posts

Member since 11/10/2011

Posted - 23/03/2014 : 23:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zajeb a Private Message  Reply with Quote
Ovo da je Juing bio bolji od Hakima u finalu 94e nije tacno - Hakim imao 27 poena u finalnoj seriji, Juing 19 u proseku. Oko saigraca - Juing imao Starksa, Oaklija, Mejsona, Harpera a Hakim imao Ludog Vernona, Orija, Kasela, Kevina Smita, Otisa Torpa sve su to igraci pribliznog kvaliteta.
Hakim je bio duplo bolji igrac od Juinga, u oba pravca - kako je on dominirao nad njim i Admiralom je cista poezija
http://www.basketball-reference.com/playoffs/NBA_1994_finals.html

Juing bi bio najbolji centar u danasnjoj NBA, ali tad se znalo Hakim pa par mesta prazno pa idu Juing, Admiral, Alonzo, Mutombo...

http://mondo.rs/a635512/Kolumne/Edin-Avdic/Neponovljivi-Hakeem-The-Dream.html
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/03/2014 : 23:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
hakeem je bolji od ewinga, naravno da je bolji, ali nije duplo bolji, jer to se ne može biti
ja sam gledao sve utakmice tog finala koje su se prenosile kod nas, a mislim da su bile sve, i bio sam srcem i dušom uz knickse, i nisam provjeravao statistiku, koja je uvjerljivo na strani hakeema, tu si u pravu, a ja nisam
bio je olajuwon bolji od pata, koji je imao lošiji šut nego inače, ali je dijelio banane ko lud
ali činjenica je da je i pored toga, new york došao do sedme utakmice, da je malo falilo da sve riješi u šestoj, i da je s malo boljom šuterskom izvedbom johna starksa u sedmoj mogao osvojiti prsten

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/03/2014 : 23:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
akgh i ja kad nisam bijo dobar u košarljci bih odlično vješt, tude sim se treba uzjeti u obzjir das samlj oljoš glede ko šar k ee , n eeee

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/03/2014 : 23:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ebo vam bajsikl

oli ste toliko nevješti glede košarke ili se očito u nekim trenutcima prikazujete nesposobnim znanjem košarke??
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 23/03/2014 : 23:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
Slazem se s Kenom da se ne moze suditi po prstenju. Nekad se nije moglo preko Rasela pa tako ni Big O ni West nisu osvojili titule u svom prajmu, kasnije se nije moglo preko Jordana. Danas bi Ewing bio prvi centar lige.

Ipak, mislim da je Hakeem najkompletniji centar kog sam ja ikad gledao. Zajeb je odlicno primetio. Njegova igra i u odbrani i u napadu je poezija. Duncan je izuzetan igrac, saigrac i jedna od najboljih cetvorki svih vremena, ali Hakeem je igri davao neku notu umetnosti kao retko koji centar. A serija protiv Spursa iz 1995. kad je skolovao MVP-a lige je nesto zaista posebno.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/03/2014 : 00:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ma hakeem da danas uđe u igru i odigra 15-ak minuta, zabio bi preko 10 u prosjeku
on je sasvim sigurno najkompletniji centar, najraznovrsniji
duncan je isto genijalac, naizgled mekan i s manjkom eksplozivnosti, ali nezaustavljiv leđima prema košu, opasan i na šutu
volio bih da se oprosti od igranja s još jednim prstenom
ja bi u taj krug najboljih četvorki/petica ubacio još i mchalea
a u sam vrh bi, uz hakeema, išli i wilt i jabbar

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/03/2014 : 00:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
očito

bezlajbar bih se moglo ući u klinč sa svim tim nesposobnjakovićima!!!!!!!!!


eli??

essss??????
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/03/2014 : 00:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
oli se ovaj topic zove ispd obruča? oli ispod dalipagića?
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 24/03/2014 : 09:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ma ovaj lik je veliki "Mamuzar" i ljubitelj Spursa.Pošto je zagriženi fan,nisam u diskusiji mogao ići do kraja pa mu reći da je Hakeem bolji igrač od Duncana,vidno brži i sa boljim centarskim vještinama te i rasniji branič.Lik bi se naljutio i ne bi pričao sa mnom mjesec dana.

Jednostavno ne gleda stvari u kontekstu,Duncan ima najbolji mogući kontekst i pametnu franšizu.Dok je Hakeem uparen sa Sampsonom i brzo su došli do finala no kasnije se Sampson ozlijedio a Hakeem 6 godina proveo bez dobrih suigrača.
Pošto sam mu rekao da nijedan od nas dvojice nije gledao Hakeema u naponu,odlučio sam ovdje pitat ljude za mišljenje jer znam da ima dosta stariji ljubitelja.

Moj dojam je da Duncan ima trofejniju karijeru ali da je Hakeem bolji igrač.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

zajeb
Starting Member

Serbia
37 Posts

Member since 11/10/2011

Posted - 24/03/2014 : 13:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zajeb a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dankan najbolja 4a svih vremena, pa onda ide Postar,
Ako Dankana gledamo kao 5icu onda ipak nije klasa Hakima i Dzabara
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/04/2014 : 13:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ako može, postavljanje videa i rasprava o pomalo zaboravljenim legendama
domaćim i stranima

siguran sam da mlađi nisu ni čuli za ovog čovjeka, a to je otprilike kao da nogometni fanovi nisu čuli za zica, eusebia, besta...
dakle, jedan od najvećih, majstor fingerrolla - george gervin the iceman


od evropskih igrača, barem kod nas, pomalo pada u zaborav sjajni šuter san epifanio, pa evo i njega

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 04/04/2014 17:51:02
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 04/04/2014 : 16:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Za Gervina sam čuo kad su rekli da Durant po igri sliči na njega.....dobar igrač,držao Spurse dobar dio godina.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/04/2014 : 17:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
duranta su često uspoređivali i s još jednom legendom - bob mcadoom
i to mi se čini bolja usporedba
i on je pomalo zaboravljen, iako bi ga se malo stariji mogli sjećati jer je igrao u milanskom klubu krajem osamdesetih
izgledao je nezaustavljiv, iako u poznim godinama
evo i njega


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/05/2014 : 21:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nemoguće je pronaći nekakav video o starim ex yu igračima, a koji ne pripadaju prvom ešalonu (krešo,kića, moka, praja, mirza)
volio bih se prisjetiti npr branka skroče
tako neobičnog igrača se ne viđa često, ma nikako
onaj njegov šut iz mrtvog kuta, uz samu aut liniju iza koša, negdje od ruba reketa pa prema trici, iz tih pozicija je bio nepogrešiv

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/05/2014 : 22:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
u nedostatku materijala, okrećem na drugu temu

NAJBOLJI IGRAČ(I) PORIJEKLOM IZ EX YU
dakle, ne samo rođeni ovdje, nego i naši amerikanci
negdje na prvoj stranici topika smo nabrajali amerikance hrv/srb korijena, koji su utjecli na povijest košarke, tako da ima nešto u tim genima, nisu samo dobar rad i jaka liga stvorili zemlju(e) košarkaških prvaka
teško je izvršiti selekciju, ali evo najupečatljivijih imena
- George Mikan (hrv. por.)
- John Havlicek (hrv.por.)
- Pistol Pete Maravich (srb.por)
- Kevin McHale (hrv. por)
- Dan Majerlee (srb.por.)
- Rudy Tomjanovich (hrv.por)
- Andrew Bogut (hrv.por.)
- Dražen Petrović
- Toni Kukoč
- Krešo Čosić
- Dražen Dalipagić
- Mirza Delibašić
- Vlade Divac
- Dino Rađa
- Dejan Bodiroga
- Peđa Stojaković
- Dragan Kićanović
- Moka Slavnić
- Aleksandar Đorđević
- Predrag Danilović
- Arijan Komazec
- Goran Dragić
- Žarko Paspalj
- Radivoj Korač
- Željko Jerkov
- Ivo Daneu
- Jure Zdovc
- Danko Cvjetičanin
- Raša Nesterović
i mnogi drugi veliki igrači

kome se da, neka odabere svog favorita među igračima i složi svoju idealnu extended ex yu petorku, sve ex nostalgično

što se trenera tiče, tu su:
- Greg Popovich (srb/hrv)
- Rudy Tomjanovich
- prof. Aca Nikolić
- Ranko Žeravica
- Mirko Novosel
- Dušan ivković
- Božo Maljković
- Željko Obradović
- Duško Vujošević
- Bogdan Tanjević
- Svetislav Pešić

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 09/05/2014 22:35:45
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/05/2014 : 22:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
vrlo teško je odabrati petorku, ali evo

1. Pistol Pete Maravich
2. Dražen Petrović
3. John Havlicek - tu je najveća konkurencija bila (Toni, Praja)
4. Kevin McHale - za mene bez dileme najbolja 4. ikad
5. Krešo Čosić - jedinstveni genije košarke, iako sam mogao staviti i Divca i Rađu ili možda ipak Mikana, kao prvog dominantnog centra u povijesti NBA

na klupi je naravno trener Pop, uz asistenciju željka obradovića

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 09/05/2014 22:56:28
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
908 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 10/05/2014 : 17:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
Moj izbor je jako subjektivan i ex-nostalgičan.

1. Aleksandar Djordjević
2. Dražen Petrović
3. Toni Kukoč
4. Dino Radja
5. Vlade Divac

Trener- Dušan Ivković
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/03/2015 : 23:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
VELIMIR PERASOVIĆ
veliki igrač i za sada jako dobar klupski trener
kakav će biti izbornik, to ćemo vidjeti
ja sam vjerojatno jedan od rijetkih koji ne misli da je on pravi čovjek za to mjesto, a nakon prvih najava sam u to još uvjereniji
kao prvo, mislim da nam nedostaje dugoročni plan - jer mi još 3-4 godine nećemo biti konkurentni za medalju, a ako ju osvojimo to će biti zato što je netko od boljih teško kiksao, ili nekompletan došao, ili smo imali luđačku sreću
jer trenutno su španjolci, francuzi, srbi i litvanci ispred nas
turci, slovenci, talijani, rusi i mi smo tu negdje
tek kad i ako šarić, hezonja i bender budu među najboljim europskim igračima, kad i ako im se pridruže marko arapović, mazalin... i uz tada iskusne tomića, bogadnovića i ostale, tek tada možemo računati na medalju koja neće biti slučajna, nego izborena kvalitetom

a za tako nešto treba plan
i treba mlade uvoditi u igru, čak i ako nam to umajuje šanse ove ili slijedeće godine
a trener koji potpisuje za jedno prenstvo, očito je da misli isključivo na rezultat, a ne na budućnost
najave povratka tomasa i popa, koliko god ih simpatizirao, mislim da nisu dobre - a ako u reprezentaciji budemo imali ukića, amera, popa, tomasa, markotu... to je pogled unazad

nadam se da griješim
evo intervjua
http://www.index.hr/sport/clanak/velimir-perasovic-u-velikom-intervjuu-za-index-mislio-sam-da-imam-vece-sanse-postati-nogometni-izbornik-/805072.aspx

a evo podsjetnik na perasa kao igrača

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/03/2015 : 23:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ne da mi sajt editirati naslov topika!!
a nova tema koju bih htio nametnuti ovim rijetkim zaljubljenicima u košarku je izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije i uopće budućnost hrvatske reprezentacije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 144 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000