forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Tennis
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 187

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 17/01/2018 : 14:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ivo Karlović u maratonskom je meču uspio pobijediti Japanca Yuichija Sugitu sa 7:6 (3), 6:7 (3), 7:5, 4:6, 12:10 nakon četiri sata i 33 minute. Odlučujući peti set trajao je čak sat i 16 minuta, a 38-godišnji Karlović kod 10:10 je oduzeo servis Japancu i plasirao se u treće kolo gdje će igrati protiv Talijana Andreasa Seppija.
Ovo je sedmi puta u karijeri da je 'Div sa Šalte' imao više od 50 aseva u meču, protiv Japnaca je 53 puta neobranjivo pogodio, a isto tako 39-godišnji Karlović (sljedeći mjesec 39 godina) je najstariji igrač koji se plasirao u treću rundu prvog Grand Slama u zadnjih 40 godina.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 17/01/2018 : 15:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Dobro igra Ivo, mogao bi i protiv Seppija :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/01/2018 : 10:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Šteta, skoro nadoknadio 2-0 u setovima, 52 asa nisu bila dovoljna, 9:7 peti set osvojio Seppi!

Najviši igrač na Touru poražen je onako kako je u posljednjem meču pobijedio - nakon velike borbe od pet setova. Bolji je rezultatom 6:3, 7:6(4), 6:7(3), 6:7(5), 9:7 bio Andreas Seppi!

Presudan trenutak dvoboja dogodio se i u posljednjem gemu susreta, Karlović je servirao, Seppi je izborio prednost 15-40... Šest gemova ranije Talijan je također imao meč loptu na Ivin servis, ali tada je naš tenisač otklonio opasnost servisom u "T". Međutim, sada je zadatak bio dvostruko teži.
Prvu meč loptu kod 7-8 spasio je širokim drugim servisom u forhend stranu protivnika, koji je povrat zabio u mrežu, iako je Karlović svejedno već bio na pola puta do mreže. No, drugu priliku Andreas nije propustio. Ponovno je Ivo servirao na forhend, ovaj put ušao je prvi servis, ali retern je bio izvanredan - plasiran pod oštrim kutem na Ivinu bekend stranu, bilo ga je teško dohvatiti, Karlović u tome nije uspio, loptica je zastala u dnu mreže i Andreas Seppi prošao je u osminu finala Australian Opena.
Bio je to 51. uzastopni meč na Grand slam turnirima za neuništivog Seppija, u kojemu je dohvatio svoju šestu osminu finala. Nikada nije uspio proći tu fazu natjecanja na najvećim turnirima u kalendaru tenisa, a čak triput dosad došao je među posljednjih 16 upravo u Melbourneu. Prošle godine u ovoj fazi zaustavio ga je Wawrinka sa tri puta po 7-6.
Našem doktoru sa Šalate ostat će slaba utjeha da je ponovno bio fantastičan što se tiče proizvodnje asova, zabio ih je 52, odnosno jedan manje nego u pobjedi protiv Japanca Sugite. Prošle godine, Ivo je zaustavljen u istoj fazi od Goffina, a u karijeri je samo jednom uspio dohvatiti osminu finala Australian Opena, davne 2010.

Martić prošla, kreće Ćilić!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/01/2018 : 10:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Martić na rođendan dohvatila osminu finala!

Petra Martić prvi put u karijeri nastupit će u osmini finala Australian Opena, izborila je to pobjedom nad Luksikom Kumkhum (6:3, 3:6, 7:5).

Vrući dan u Melbourne dosegao je i 41 stupanj Celzijusa, no niti "pakao" na terenu nije zaustavio Petru Martić u pohodu na drugi tjedan Australian Opena.

Hrvatska igračica nikada nije prošla dalje od četvrtog kola na jednom Grand Slamu, ovo će joj biti četvrti nastup u toj fazi turnira, dva puta je do osmine finala došla na Roland Garrosu, a jednom na Wimbledonu.

Splićanki, koja danas slavi 27. rođendan, trebalo je dva sata i deset minuta da slomi otpor iznenađenja turnira, Tajlanđanke Luksike Kumkhum, 125. igračice svijeta. Očekivano, bio je to meč s pregršt breakova, no najvažniji, svoj sedmi Martić je ostvarila u jedanaestom gemu trećeg seta da bi nakon toga iskoristila servis za meč i prošla dalje!
Meč je bio izvanredan i prepun borbe i mini-preokreta. Djevojke su dobili rijetku čast, zaigrati na središnjem stadionu, u Rod Laver areni! I opravdale su je izvrsnom igrom. Tajlanđanka, koja je do 3. kola došla iz kvalifikacija i putem nije izgubila niti jedan set, bolje je započela, povela sa 2:0, no Petra se ekspresno vratila, anulirala prednost protivnice, sama dohvatila break i privela prvi set u svoju korist rezultatom 6:3!


Australski izvjestitelji okarakterizirali su ovaj dvoboj kao onaj koji kandidira za najbolji u dosadašnjem dijelu turnira. Naime, Kumkhum je značajno podigla igru u drugom setu, u tom dijelu je imala 15 winnera i 7 neprisiljenih pogrešaka, posebno nadahnut tenis bio je jedno koplje iznad onog što je naša tenisačica proizvodila u tom razdoblju (5-6 omjer izravnih poena i pogrešaka).
No, treći set je bio nevjerojatno borben do same završnice. Petra je započela breakom, ali je i odmah prvom prilikom izgubila stečenu prednost. Kod 2-2 propustila je čak četiri break lopte u najdužem gemu seta, a kod 3-4 i sama je spašavala dvije prilike protivnice za obrat.
Igračice su držale svoje početne udarce do 5-5, kada je nakon 40-15 Kumkhum ušla u probleme s dvije greške, a zatim na break lopti napravila dvostruku pogrešku. Naša tenisačica na 30 je zadržala servis za pobjedu i prvi put u životu ovako daleko dogurala na prvom GS turniru godine!
Dvoboj je okončan odnosom 44-18 u korist Kumkhum što se tiče izravnih bodova, ali Martić je puno manje griješila.
Petra će u osmini finala igrati protiv talentirane Belgijke, Elise Mertens koja je prošlog tjedna osvojila turnir u Hobartu, a u Melbourneu još nije izgubila niti jedan set. Ovo će biti njihov prvi susret. Mertens je u trećem kolu nadigrala Francuskinju Cornet 7:5, 6:4.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/01/2018 : 10:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Navratilova: Novače, pa Roger je gledaniji od tebe...

Legendarna tenisačica istaknula je kako Novak Đoković ne vidi širu sliku kada traži veće nagrade za muškarce, po njenom mišljenju trebao bi se podjednako boriti i za žene.

Najbolji srpski tenisač na sastanku Savjeta igrača ATP-a u petak je predložio povećanje turnirskih nagrada i bolju raspodjelu istih za slabije rangirane igrače, a pažnju je privukla i njegova ideja o stvaranju udruženja tenisača nalik sindikatu.
Navratilova je podržala zamisli, ali i podsjetila da veće nagrade samo za muškarce nisu rješenje.
"Mislim da je udio nagradnog fonda na turnirima manji nego što bi trebao biti. Što se mene tiče, jedini pravi način da se to promijeni je da muškarci i žene zajedno izađu sa zahtjevom. No, veće nagrade muškarcima nisu rješenje. Najveći razlog zbog kojih su ti turniri tako veliki je jer ih igraju i jedni i drugi, tome doprinose i muškarci i žene podjednako."
Muškarci i žene zarađuju jednako na najvećim turnirima u bijelom sportu, a na Australian Openu pobjednici će dobiti po milijun australskih dolara.
Nema izvještaja da se na sastanku u petak zaista raspravljalo o odnosu nagrada između muškaraca i žena. Međutim, Navratilova se osvrnula na Đokovićevu izjavu iz 2016. godine kada je rekao da ima smisla da muškarci zarađuju više, jer privlače više gledatelja i prodaju više karata...
"Bilo je vremena kada su ženski mečevi bili mnogo zanimljiviji od muških i nikada nismo tražile više. Nije riječ o kvantiteti već o kvalitetu, o drami. Ne treba vam smetati što zarađujete kao i netko drugi, ako je gledanost vašeg meča veća. Ako želite da vas plaćaju po tome, onda bi Roger Federer zarađivao 10 puta više od Novaka, jer su Federerovi mečevi gledaniji. A Roger nikad nije tražio veću nagradu", zaključila je vlasnica 18 GS titula.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/01/2018 : 11:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Nadal upravo rastavio Džumhura na proste faktore. Stvarno ne znam tko mu može parirati do finala. A i u finalu, čekao ga ili Nole ili Rođo, biti će ga jako teško spriječiti da postane prvi tenisač koji je osvoji sve GS-e minimalno dva puta. Da stvar bude gora, frajer nakon devet godina opet nosi majicu bez rukava

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/01/2018 : 11:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dobro je, živ si.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/01/2018 : 21:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Rafa bez rukava

prozivljavam novu mladost, bas kao i on

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 20/01/2018 : 15:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Nadal upravo rastavio Džumhura na proste faktore. Stvarno ne znam tko mu može parirati do finala. A i u finalu, čekao ga ili Nole ili Rođo, biti će ga jako teško spriječiti da postane prvi tenisač koji je osvoji sve GS-e minimalno dva puta. Da stvar bude gora, frajer nakon devet godina opet nosi majicu bez rukava



A šta bi sa Rodom Lejverom, on se ne računa?
Osvojio je svaki od 4 najveća turnira bar 2 puta i to na najspektakularniji mogući način, osvajanjem 2 kalendarska Grand slama, 1962. i 1969.Jedan kalendarski Grand slam je osvojio kao amater, pre prelaska u profesionalce, a drugi kao profesionalac, na samom početku Open ere, kada je tenis prestao da bude podeljen sport.Može se reći da je čovek overio sve i ko zna šta bi bilo da su se drugačije računali turniri za profesionalce tokom šezdesetih godina prošlog veka.

Edited by - maelstrom on 20/01/2018 15:21:50
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/01/2018 : 15:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Jebiga, Open Era je Open Era. I Bill Tilden je imao 900 pobjeda i samo 60 poraza...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 20/01/2018 : 15:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Jebiga, Open Era je Open Era. I Bill Tilden je imao 900 pobjeda i samo 60 poraza...



Imao 900 pobeda ili ne, nije imao dupli Grand slam kao Lejver.I što se tiče Lejvera, probaj da kažeš ljubiteljima tenisa u Americi ili u Australiji ili na bilo kojem relevantnijem teniskom forumu kako to što je on uradio nije bitno, isto ili se ne računa pa da vidiš reakciju.
I svakako je jedan kalendarski Grand-slam napravio baš u open eri ionako, čovek je bio pravi majstor.
A ne zove se badava glavni teren upravo na ovom gren-slemu u Melburnu po njemu.

Edited by - maelstrom on 20/01/2018 15:44:10
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/01/2018 : 16:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by drogsy

Jebiga, Open Era je Open Era. I Bill Tilden je imao 900 pobjeda i samo 60 poraza...



Imao 900 pobeda ili ne, nije imao dupli Grand slam kao Lejver.I što se tiče Lejvera, probaj da kažeš ljubiteljima tenisa u Americi ili u Australiji ili na bilo kojem relevantnijem teniskom forumu kako to što je on uradio nije bitno, isto ili se ne računa pa da vidiš reakciju.
I svakako je jedan kalendarski Grand-slam napravio baš u open eri ionako, čovek je bio pravi majstor.
A ne zove se badava glavni teren upravo na ovom gren-slemu u Melburnu po njemu.

Ne pada mi na pamet reći da to nije relevantno, no ne može se uspoređivati s današnjim uvjetima. U to vrijeme Australian Open i US Open su se još uvijek igrali na travi. Zamsli da je danas tako, pa Federer bi imao 40 naslova!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 20/01/2018 : 16:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by drogsy

Jebiga, Open Era je Open Era. I Bill Tilden je imao 900 pobjeda i samo 60 poraza...



Imao 900 pobeda ili ne, nije imao dupli Grand slam kao Lejver.I što se tiče Lejvera, probaj da kažeš ljubiteljima tenisa u Americi ili u Australiji ili na bilo kojem relevantnijem teniskom forumu kako to što je on uradio nije bitno, isto ili se ne računa pa da vidiš reakciju.
I svakako je jedan kalendarski Grand-slam napravio baš u open eri ionako, čovek je bio pravi majstor.
A ne zove se badava glavni teren upravo na ovom gren-slemu u Melburnu po njemu.

Ne pada mi na pamet reći da to nije relevantno, no ne može se uspoređivati s današnjim uvjetima. U to vrijeme Australian Open i US Open su se još uvijek igrali na travi. Zamsli da je danas tako, pa Federer bi imao 40 naslova!



Ne bi imao više titula nego manje jer koliko god mu pogodovala trava kao podloga toliko mu ne bi pogodovali drveni reketi i manja veličina glave reketa, servis bi mu bio okrnjen debelo, a bez njegove oštrine on je ipak drugačiji igrač.
Tačno, periodi se ne mogu porediti pa tako se ne može ni za jedan period reći da je bolji.Bila je i pre više nego jaka konkurencija, nije bilo toliko pauza, medicinskih tajm-auta, nije bilo krovova, pauze zbog velike vrućine, nisu postojali taj-brejkovi pa se svaki set mogao igrati u nedogled, a ne samo peti.

Ono što je tu i ostaje, jesu zvanične statistike i rekordi koje priznaju i ITF i ATP (a postoje i nezvanične), a oni kažu da je Rod Lejver jedini teniser koji je osvojio svaki gren-slem turnir minimum po 2 puta i jedini teniser koji je osvojio kalendarski takozvani Grand-slam.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 20/01/2018 : 16:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
KBK za roda lavera i tenis iz 65.-e

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/01/2018 : 19:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Laver? Jel se vi to zezate?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/01/2018 : 15:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Federer: Lijeva ruka služi mi samo kao ukras

Drugi tenisač svijeta nakon pobjede protiv Gasqueta u 3. kolu Australian Opena odradio je vrlo opušten intervju na terenu. Nasmijao je publiku, a i sam je uživao.

Prošle godine u ovo vrijeme Federer se vraćao nakon ozljede, ove godine je u Melbourneu u ulozi branitelja naslova.
"Očekivanja su mi drukčija, što je dobro, jer znači da sam imao dobru sezonu iza sebe. U ovu sam ušao dobro pripremljen, siguran u sebe i znam da mi meč u pet setova ne predstavlja problem, za razliku od prošle godine kada nisam bio siguran u to. Mislim da mi je prošle godine meč s Berdychom bio prijelomni i nakon njega sam znao koliko mogu. Ove godine je sve u redu", objasnio je Švicarac.
Dva igrača s vjerojatno najelegantnijim jednoručnim bekhendima pružila su nam lijep meč, a Federer je u nekim ranijim izjavama spominjao kako ne bi htio da njegova djeca igraju jednoručni bekhend.
Zašto?
"Mislim da je dvoručni bekhend lakši, iako ga ja ne mogu igrati. Na početku ti je reket težak i djeca igraju s dvije ruke. Znam koliko sam se ja mučio. Prvih 14 ili 16 godina moje karijere je bilo teško, uvijek sam se osjećao kao da nemam dovoljno snažan mišić ramena, ali uspio sam unaprijediti taj udarac tijekom karijere. Ali, kada počinješ, lakše je igrati s dvije ruke. Tako sam i ja počeo kada sam imao pet ili šest godina, ali sam odustao. Lijevi ruka mi je sada samo ukras", našalio se Roger.

Roger ima četvero djece, dvije djevojčice i dva dječaka, a na pitanje koliko oni vole igrati tenis, uzvratio je protupitanjem:
"Koliko imamo vremena? Ne znam baš da li ljudi žele slušati o mojoj djeci. Cure jako vole tenis, iako se mučimo posljednjih mjeseci, možda nam se nešto od onoga što smo uložili i vrati. U početku zaista nisu bile motivirane za igranje, sada je drukčije, ali čini mi se da ni ja nisam uživao na početku.

Dječaci još više vole igrati i sretan sam zbog toga i što možemo igrati kao obitelj. Ne radi se tu o tome da postanu profesionalci. Ako se to dogodi, podržat ću ih naravno, ali želim da se bave sportom i sjajno je da to i rade", uz širok osmijeh je objasnio Federer.
Sljedeći protivnik bit će mladi Mađar Fucsovics, kojemu je ovo prva osmina finala nekog Grand slam turnira.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/01/2018 : 15:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
AO: Čilić u maratonu dobio Carrena, Martić poražena

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je u 4. kolu Grand Slama u Melbourneu parku Španjolca Pabla Carrena-Bustu s 6-7, 6-3, 7-6, 7-6. U četvrtfinalu ide na prvog igrača svijeta Rafaela Nadala.

 Gotovo tri i pol sata je trajala borba za četvrtfinale AO-a, u meču prepunom preokreta.
Počelo je standardno dobro, Marin je u šestom gemu stigao do breaka, odservirao za 5:2 a onda "deja vu", izgubio je tu prednost i vrlo brzo stiglo se do tie breaka. Očito je bilo trauma od izgubljene prednosti koja se pretočila u tri izgubljena servisa tako da je Španjolac poveo s 1:0 u setovima, 7/2 u tiebreaku.
To nije omelo Čilića da dobije drugi set s dva "breaka".
U ključnom trenutku trećeg seta španjolski tenisač realizira break loptu za 6:5 i servira za set, no Čilić sjajnom igrom radi istu stvar Španjolcu za 6:6, da bi demolirao Carena-Bustu u trinaestoj igri s 7:0. Sjajno za najavu četvrtog seta.
I taj set je odlučen u 13. igri, iako je Marin vodio s 3-1, a u "tie-breaku" je Međugorac ponovno bio jači i iskoristio drugu meč-loptu za odlazak u četvrtfinale. Čilić je meč okončao s 20 asova, imao je odlična 73 winnera i visoku kvalitetu na reternu.

Nažalost, Petra Martić se nije uspjela plasirati u četvtrtinale jer je izgubila od 37. tenisačice svijeta Belgijanke Elise Mertens nakon dvosatne borbe. Dućanka je loše otvorila i gubila 0:4, da bi munjevito odgovorila s pet gemova u nizu, a potom u "tie-breaku" nakon još jednog zaostatka izgubila s 5-7. Mertens je u drugom setu ponovo zaradila prednost, povela 4:2, no hrvatski reket nije se predao te još jednom vraća taj zaostatak. Nažalost, 11. gem donio je novu iskorištenu break loptu Belgijanke koja je u sljedećem gemu pronašla ritam na servisu i potpisala pobjedu s 7/6 i 7/5.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/01/2018 : 16:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Malo je falilo da taj meč čilić-busta ode u suprotnom smjeru, ali Čile je ostao iznenađujuće agresivan i zrelo to odigrao do samog kraja zabivši čak 73 winnera. Protiv Nadala, naravno, očekujem poraz, ali mislim da bi to moglo i trebalo otići u peti set, ako mu je već Schwartzman uzeo jedan. -Treba tu zvijer izmoriti što je više moguće do finala

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/01/2018 : 20:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Malo je falilo da taj meč čilić-busta ode u suprotnom smjeru, ali Čile je ostao iznenađujuće agresivan i zrelo to odigrao do samog kraja zabivši čak 73 winnera. Protiv Nadala, naravno, očekujem poraz, ali mislim da bi to moglo i trebalo otići u peti set, ako mu je već Schwartzman uzeo jedan. -Treba tu zvijer izmoriti što je više moguće do finala


Ma koliko svi podcjenjivali i podsmjehivali se Čiliću čovjek je već odavno na drugom mjestu svih vremena što se tiče hrvatskog tenisa. S tim da je ovim 1/4 finalom dostigao Ivaniševića po njihovom broju na grand slamovima.
Ni meni nije nešto omiljen igrač, najviše zbog svoje slabe mentalne snage kojom je često izluđivao navijače. Kad bi to popravio, s obzirom da ima gotovo sve kvalitetne udarce bio bi odavno u rangu velike četvorke koja je dominirala tenisom u njegovoj eri.
Protiv Nadala ne očekujem ništa, možda set ušićari. Kad su veliki igrači u pitanju tu je manji od crkvenog miša, nevjerovatno je kako lako psihički pada protiv njih. Još jedna velika njegova mana. Ali bez obzira zasad ostaje drugi najveći hrvatski tenisač svih vremena ma koliko često iritirao svojim tenisom.

Edited by - Jerry Krause on 21/01/2018 20:31:34
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/01/2018 : 21:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by drogsy

Malo je falilo da taj meč čilić-busta ode u suprotnom smjeru, ali Čile je ostao iznenađujuće agresivan i zrelo to odigrao do samog kraja zabivši čak 73 winnera. Protiv Nadala, naravno, očekujem poraz, ali mislim da bi to moglo i trebalo otići u peti set, ako mu je već Schwartzman uzeo jedan. -Treba tu zvijer izmoriti što je više moguće do finala


Ma koliko svi podcjenjivali i podsmjehivali se Čiliću čovjek je već odavno na drugom mjestu svih vremena što se tiče hrvatskog tenisa. S tim da je ovim 1/4 finalom dostigao Ivaniševića po njihovom broju na grand slamovima.
Ni meni nije nešto omiljen igrač, najviše zbog svoje slabe mentalne snage kojom je često izluđivao navijače. Kad bi to popravio, s obzirom da ima gotovo sve kvalitetne udarce bio bi odavno u rangu velike četvorke koja je dominirala tenisom u njegovoj eri.
Protiv Nadala ne očekujem ništa, možda set ušićari. Kad su veliki igrači u pitanju tu je manji od crkvenog miša, nevjerovatno je kako lako psihički pada protiv njih. Još jedna velika njegova mana. Ali bez obzira zasad ostaje drugi najveći hrvatski tenisač svih vremena ma koliko često iritirao svojim tenisom.

A zamisli tek kako se osjećaju tenisači poput Berdycha i Ferrera koji su godinama bili konstantni u top 10 (Ferrer ima i nevjerojatnih 720 pobjeda), a jedan Čilić ima GS naslov i finale Wimbledona te ih je u paru s jednim mastersom praktički i rezultatski prestigao u zadnje dvije-tri godine. Činjenica da je Berdych zaposlio Ivaniševića na neko vrijeme govori da ga je vjerojatno šlag strefio nakon što je Čile onomad uzeo US open

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/01/2018 : 22:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, Berdych je svakako zaslužio bar jednu grand-slam titulu s obzirom na konstantnost. Zamalo se to dogodilo i Ivaniševiću koji je godinama bio u top 5.

Od ovih mlađih stvarno ne vidim koji bi mogao uzeti veliku titulu sve dok Federer, Nadal i Đoković stoje na nogama pa makar i na štakama. Možda mi se Zverev čini kao potencijal.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/01/2018 : 12:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
NOVAK ĐOKOVIĆ ispao je u četvrtom kolu Australian Opena! Šokirao ga je Južnokorejanac Hyeon Chung pobjedom 7:6, 7:5, 7:6.
Chung će za polufinale igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgreena koji je s 3:2 pobijedio Austrijanca Dominica Thiema.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/01/2018 : 12:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ipak ništa od tog toliko priželjkivanog polufinala Fed-Nole. Novak izgubio 3:0 od svoje 10 godina mlađe kopije Chunga-Lunge. Baš ono, bass-line tennis na n-tu. Novak je stvarno izgledao nemoćno u izmjenama, a u paru s nekoliko vrlo važnih zicera koje nije smio fulati i profućkanih Chungovih rijetkih poklona jednostavno nije moglo drugačije završiti. Šteta :(

Go kneel and weep
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/01/2018 : 14:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tennys igra svoj tenis karijere a što tek reći za Čunga Lungu, sigurno da će barem jedan polufinalist biti potpuno neočekivan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/01/2018 : 12:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nitko ne komentira Marina. Što je reć, di su te Rvatine koje navijaju. Bojim se da je više Rafinih navijača.

Marin je odličan, igra hrabro i čvrsto, bar nije napunio gaće kako to on već zna. I dalje ostaje stara boljka, kad treba dokrajčit protivnika psiha ode k vragu. Da je onaj tie-break riješio kao što je trebao meč bi već bio gotov. Šteta, ali i ovako svaka mu čast.
Go to Top of Page
Page: of 187 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000