forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Uzivo ..Nazivo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/03/2020 : 13:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih koncertnih albuma u povijesti rocka. Ako se itko pitao jesu li sabbathi stvorili metal - nisu.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/03/2020 : 16:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
https://ravnododna.com/montreux-jazz-festival-omogucio-besplatan-streaming-koncerata-nine-simone-johnnyja-casha-i-drugih/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 06/05/2020 : 20:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 12/06/2020 : 18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/06/2020 : 05:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 25/02/2021 : 19:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/05/2021 : 15:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ivanle, imaš li kartu već?

JUDAS PRIEST
12.07.2022. Ljubljana

Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 21/05/2021 : 08:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote]Originally posted by vukozec

Ivanle, imaš li kartu već?

JUDAS PRIEST
12.07.2022. Ljubljana


[/quote]


Kiss u Zagrebu 09.07., pa prema Ljubljani odmah

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/06/2023 : 02:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mali je genijalan


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6804 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/06/2023 : 16:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne znam postoji li adekvatniji topik za prenošenje utisaka sa koncerta (ne za najave), ali evo ovde

dobar je bio nastup The Cult na Arsenal Festu sinoć. U principu, nisam ljubitelj čvršćeg gitarskog zvuka, ali jesam hitova 80-ih, pa ulazi u sferu interesovanja. Možda je svirka rutinska, ali nikako otaljavanje, već baš profi.

Let 3 je imao zabavan show na glavnoj bini. Vlatka Stefanovskog sam gledao samo malo, jer sam nedavno bio na koncertu u mom gradu, standardno dobar. Zakačio sam Elemental na kraju, dobri su oni uživo.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/07/2023 : 17:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam di da drugo stavim, pa evo ovdje...
https://www.index.hr/magazin/clanak/kad-vidite-proces-kupnje-karata-za-taylor-swift-krizat-cete-se-lijevom-i-desnom/2478644.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_prva_d

Odvratan sistem i gadljiv preko svake mjere. Ovakve stvari su nažalost već praksa za veće izvođače u SAD-u, a čini se da malo po malo dolaze i u Europu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/07/2023 : 21:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Proveo s ekipom dva i pol dana na OK Festu na Tjentištu, na Sutjesci.
Prošle godine smo bili samo jedan dan i bilo nam je fenomelano pa smo ove godine odlučili otići na malo duži period. Došli u petak rano popodne, otišli danas oko 11 ujutro... Sve u svemu, jako sam zadovoljan unatoč nekim suludim propustima po pitanju organizacije u kampu (i lopovskim zaštitarima koji su mi ukrali plinsko kuhalo), al šta je tu je, to ionako nije tema za ovaj topic...

Od koncerata smo pogledali sljedeće:
Petak:
- Mile Kekin: Kekinova solo karijera je živi užas, kao i noviji albumi Hladnog Piva tako da mi je bio baš naporan za slušanje u prvoj polovici koncerta, no kasnije se prebacio na izvođenje pjesama HP-a tako da je to prošlo jako dobro. Jebiga, čovjek je baš karizmatičan i iako je zabrazdio sa karijerom (po mom ukusu, naravno), uvijek mi je gušt čuti neke pjesme.

- Goran Bare & Majke: Bože sačuvaj, ne znam šta drugo da kažem... Bare zvuči katastrofalno, krevelji se po stageu, sve skupa jako neprofesionalno i bezvezno. Također, za onakvu izvedbu "Put Ka Sreći" bi mu trebalo prisilno raspustiti bend i doživotno oduzeti mikrofon.

- Dr Nele Karajlić: Eh, ne znam šta da kažem. Nele mi je dvosjekli mač. Obožavam Zabranjeno Pušenje, sve njegove faze i baš sam s jakom željom iščekivao ovaj nastup s obzirom da Karajlića nisam nikad slušao uživo, a jako me zanimalo čuti meni neke jako drage pjesme dok ih pjeva njihov originalni pjevač... I bome, bilo je odlično! Sve te neke hitove čuti u njegovoj izvedbi stvarno zvuči posebno i nemam nikakve zamjerke, baš mi se svidjelo.
Međutim... eh, međutim... Pretpostavljam da je to zbog ovog sudskog spora sa Sejom Sexonom koji mu brani da svira pjesme ZP-a, Karajlićev koncert je imao puno i previše praznog hoda, bezveznog pričanja, nekih glupih i nezanimljivih improvizacija i totalno nepovezanih obrada svega i svačega. Koncert je ajmo reći trajao 2 sata, no efektivne svirke je možda bilo svega sat vremena i to je to. Baš baš baš loše. No eto, i unatoč tom minusu, na ove pjesme ZP-a sam baš uživao.

Subota:
- Artan Lili: dosadno preko svake mjere, baš ono monotona muzika

- Konstrakta i Zemlja Gruva: Od Konstrakte znam samo onu stvar s eurovizije tako da nisam imao nikakva očekivanja, no dobio sam jedan jako zabavan i energijom nabijen feelgood koncert koji mi se baš svidio.

- Bombaj Štampa: Možda i najlošiji nastup koji sam pogledao od svih. Ovo je baš ono totalno monoton i nezanimljiv rock kojeg je davnih dana pojelo vrijeme. Đuro za vokalom niti malo smiješan u pokušajima humora, a pjesme tako dosadne i nezanimljive da smo u pola nastupa otišli za šank.

- Gibonni: Šta reći o Gibonniju, a da nije već 100 puta rečeno? Čovjek je jedan od vrhova ex-yu muzike, bio i ostao već godinama i svaki njegov nastup je lekcija iz profesionalnosti. Fenomenalna svirka, kako njegova tako i od ostatka benda, napravio je pravi spektakl. Nemam nikakvih zamjerki.

Sve u svemu, OK Fest je opet ispunio očekivanja, vraćamo se i dogodine.

P.S.
Jučerašnji cijeli dan smo proveli na planinarskom izletu na Trnovačko jezero. To mi je možda i jedno od najljepših mjesta u prirodi na kojima sam ikad bio, baš sam ostao oduševljen!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2023 : 09:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bas baza!

OK festival je ispunio ocekivanja...

A Mile je: zivi uzas (sto i jest!)
Bare je: Boze sacuvaj (sto i jest!)
Nele: prazni hod/sudski spor/bezvezno pricanje... (sto i jest! Ja bi nadodao: uzasne politicke izjave i mracna proslost)
Artan Lili: dosadna preko svake mjere (sto i jest!)
Konstrakta: zabavna (nazalost, nista o njima ne znam)
Đuro: najlosiji nastup (sto sigurno i jest)

I onda je OK, ok...

Baza! Sto jest-jest!

Stipisica sam namjerno ostavio za kraj...
Kazes: vrh! Pa jos ex Yu... Ne bi ga gledao da imam crknut, koliko je to los, odglumljen, patvoren dir... kao on je za one 'urbane'. 'Urbani dir'. Katastrofa...
Stanovao je bas u mojoj ulici, i svoje sam mu kazao. (Ne pricam kakav je netko nego njegova glazba)
A sjecam se kako mi se jednom i cak pravdao, jer htio je da mu glazbeni izricaj bude kao Saxon... mos' mislit.
E da, jednom me je u nekom diru htio upoznati s klavijaturistom Valjka jer je bio u njegovom drustvu, hvala ti lijepo: kazao sam... jos najbolje da znam i nekoga iz Valjka, da me netko vidi s nekim od njih... tako ti Boga...

Uglavnom, Zlatanu me bi isao na koncert, ono...bas ne bi! Nizasto.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/07/2023 : 10:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl



Uglavnom, Zlatanu me bi isao na koncert, ono...bas ne bi! Nizasto.




Ajde i da ti nesto ne volis...i da si pri tom u pravu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2023 : 13:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl



Uglavnom, Zlatanu me bi isao na koncert, ono...bas ne bi! Nizasto.




Ajde i da ti nesto ne volis...i da si pri tom u pravu.



Jbg. Marko, ne volim ja puno toga...

Ne volim da se ovako vadi fragment iz konteksta, jer se gubi potpuni smisao onoga sto se iskazuje u cijelini. Kako rekoh vec prije, sad i ti paris 'nounar'. Dobro, ima li ste i uciti, gdje i kako od najboljih.

Pa onda ne volim recimo: ciklu i dzigericu.
Seoske klubove koji teroriziraju sve i svakoga.
Pa glupost koja je jebiga, neunistiva.

Ali da se vratimo na glazbu, ne volim ni Boba Gnjilana, ni Tomicu, ni Billija zicu badavicu... tako to. U stvari ne volim nista sta ne vridi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/07/2023 : 14:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro de, samo sam iskoristio komad tvog posta da ponovim kako ni ja ne volim zlatana.

Ako cemo tako ko mala dica tuci po tudjim favoritima, na volim ni ja litanije izlapljelog johhnya kao ni predrkavanja judinog prišta... eto ti sad na.

Jetricu ne volim ni ja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2023 : 14:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sve mogu shvatit, al da ne volite džigericu... e to ne mogu!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2023 : 19:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Dobro de, samo sam iskoristio komad tvog posta da ponovim kako ni ja ne volim zlatana.

Ako cemo tako ko mala dica tuci po tudjim favoritima, na volim ni ja litanije izlapljelog johhnya kao ni predrkavanja judinog prišta... eto ti sad na.

Jetricu ne volim ni ja.



Brzopotezan si! U 25 minuti odgovor na moj upis. Ili imas neki dojavljivac, ili si revan strazar na scomu. Svaka cast!

Nego normalno, tko ce voljeti pretencioznog Gibu... rekao bi srednja 'urbana' poduzetnicka klasa. To je taj model. Kao mi smo drugaciji. Razumijemo i znamo. Kuzimo. Oni veci poduzetnici slusaju jos gore pizdarije. Recimo, cajke.

Cuj, normalno; neka mi! I eto mi! I je mi! Jer nisam dovoljno odgledao Judasa uzivo u zivotu i na mjeru, (kolika li je ta mjera, ne znam tocno, ali pet puta je zasigurno nedovoljno). Sram me bilo. I sramim se. Krivo mi je.

Zasto ne bi bili dica?

Volim ja jos uvijek ovog, nekad razigranog, pametnog, potentnog jedanaestogodisnjaka u meni, koji je sad nazalost zatvoren u kavezu; regula, propisa, ucmalosti, rutine, politicke korektnosti, (ili nekorektnosti, kako uzmes i percepiras), i sto je najgore bez one negdasnje svete slobode.

Djete u sebi preporucam gajiti po svaku cijenu, koliko se god moze...

Sto se Sjor Branimira tice, kuzim koliko god bio najveci, najvazniji i 'najprviji' njegovu izvrsnost ne mogu svi razumijeti. To je jasno i nema tu ljutnje to ne dopire do svakoga. Dapace, i bolje. ( tesko je zivjeti sa svojom boli, svejedno da li je macka crna ili bijela)

Jer...
Taj se ne rodi
Tko narodu ugodi!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2023 : 19:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Sve mogu shvatit, al da ne volite džigericu... e to ne mogu!



Nema sanse!
Tako mogu pojist i istroseni filter motora, recimo na gradele sa malo luka i petrsimula.
Nema sanse!

Pa da je spreme i Rogeru Watersu, a on me nekim slucajem ponudi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2023 : 20:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo ljeto samo Jerry...



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 24/07/2023 : 17:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Osim Depeche Mode pala su ovo ljeto još 2 "kapitalca" od koncerata

Muse, Wiener Neustadt

Museovci već neko vrijeme slove kao jedan od boljih live bendova i dugo mi je već bila želja iskusiti to uživo. Stvarno su se sjajno potrudili i napravili spektakl od koncerta i efekata, a opet nije prenametljivo i pompozno u stilu nekih pop zvijezda i ekscentrika. Kvaliteta zvuka uživo totalno pogođena. Jako se fokus stavio na pjesme sa zadnjeg albuma koji mi je čak i prirastao srcu nakon više slušanja. U svakom slučaju vrlo privlačno za slušanje te je slušatelj nagrađen sjajnim live iskustvom. Također setlista sjajno izbalansirana pa ima od hard rock drmanja pa do nježnih pijanističkih minijatura. Jedina zamjerka ovdje je odabir stadiona koji je stvarno premalog kapaciteta za ovako popularan bend.

Arctic Monkeys, Milano

Ispunila se velika želja i otišao sam poslušati potencijalno najdraži bend. Grizem se i dalje što ih nisam ulovio u Puli kad su bili, ali viša sila je bila. Od ovih modernih rock bendova apsolutno najpopularniji, ali nosi to i svoje mane. Publika je vrlo podijeljena između starih hitova i novih pjesama i aranžmana koji su otišli u stilski sasvim drukčijem smjeru. To se itekako osjeti jer je razlika u reakcijama na pojedine pjesme vrlo široka. Ja sam fan oba smjera pa sam istinski uživao. Vrlo konkretan koncert, svirka bez puno zastajkivanja i sa sjajnom uvjerljivošću. Vidi se da je ovo bend na vrhuncu samopouzdanja koji zna kako doći, odsvirati i osvojiti. A nemaju još ni 40.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2023 : 17:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Artic Monkeys su jedna od tako rijetkih svirki koje su se dogodile u Splitu, pa jos k tome dobra. Pamtim taj koncert kao dobar. Puno vise zato sto je bio u mom rodnom gradu nego sto sam im neki veliki poklonik... znam da sam vozio s Pasmana kao lud da stignem na Prokurative.

Muse je bend koji nije u mom prvom planu, ali skidam kapu za nastup. Matt rastura gitaru. Ostao sam zaprepasten kad sam ih gledao u Singapuru. Sjajan nastup.

Inace koncertna godina 'tece' itekako dobro. Od uzasnog nastupa Roisin Murphy u Sibeniku u sijecnju, ide to odlicno. Waters, Mission, Exploited, Cult, Robenn Ford, dva Springsteena, Interpol, Depeshovci...lijepo.

Idemo dalje zestoko. Targeti su mi Antinowhere Ligue u Sibeniku i Blue Oyster Cult u Ljubljani kao slijedece destinacije u blize vrijeme.

Do Sistersa na jesen...

Ali uvijek se moze zalomiti sto dobroga.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/08/2023 : 12:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Gdje si vukozeče, haynes i trucks su gola ona stvar za ovo dvoje.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/08/2023 : 12:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/08/2023 : 16:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Blizi se BOC!
Ne mogu ih docekat.
Ako Bog da ispalit cu na tom koncertu... ne desava mi se ovo cesto da vrtim li ih vrtim, bit ce vec sedmicu dana.
Ljuto se pripremam na ovaj tako rijetki moment uzivo!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000